Şimdi Ara

Corsa B Kulübü (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.220
Cevap
34
Favori
219.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Depoyu tutan kolların altına boyunca lastik conta kestirip koydurdum.sağolun , araçta 2001 den beri bende 6. Sefer muayeneden geçip hemde conta falan olmamasına rağmen nasıl böyle birşey çıkardılar hayret ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geberit -- 6 Ekim 2019; 21:43:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tavan döşemesi kumaşı hakkında yardımcı olabilirim. Aydında oto döşeme işi yapıyorum. Aşağıdaki linkte yaptığım işçiliğe bakabilirsiniz.

https://www.konforoto.net/tavan-dosemesi/megane-2-tavan-dosemesi/

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmazcanaktas

Tavan döşemesi kumaşı hakkında yardımcı olabilirim. Aydında oto döşeme işi yapıyorum. Aşağıdaki linkte yaptığım işçiliğe bakabilirsiniz.

https://www.konforoto.net/tavan-dosemesi/megane-2-tavan-dosemesi/
    Merhaba, ellerinize sağlık orijinal gibi olmuş benim sormak istediğim tavan kumaşını ayrıca satıyor musunuz ? ayrıca kapı içi döşemelik kumaşınız var mı bilgi verirseniz sevinirim.
  • merhabalar 2000 model çorsa b 1.2 otomatik aracı yeni aldım mesajı sürekli yazıyorum gözükmüyor diye aracım sonrasında dizel motor gibi çalışıyor şıkır şıkır şeklinde bizde aracın fay filtresini motor üst kapağını alt kampanyı söktük gres yağ gibi çamur gibi sarmış temizledik sonra yağ yerine mazot koyduk çalıştırdık 1dk sonra yağ ile beraber würd motor temizleyici koyduk 10 dk çalıştırdık sonrada 5,30 yağ koyduk içerideki kalıntıları temizledikden sonra bir hafta sonra bugün gene yaptı neden olabilir

• Bana birisi yardomcı olsun lütfen

• Çok anlamam aractan ama bnde yeni aldim triger zincirine bi baktir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar. 97 model Corsa için direksiyon mili üst kapağı (direksiyon ile göstergeler arasında kalan) lazım.
    Kartal Onka’da yok, internette bulunabilir dediler ama bulamıyorum. Bilen kimse varsa nasıl bulunur bilgi verebilirse çok sevinirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 123kml123 1 kullanıcısına yanıt
    ne yaptınız sorun neymiş.
  • buralara bakan var midir bilmem fakat benim corsam bu ara sacma sapan hareketler yapmaya basladi.

araci calistirip yola ciktiktan bi 5 dakika sonra feci sekilde guc kaybi ve teklemeye basliyor. rolanti de asiri sarsintili. bunu arastirinca o kadar benzer seyler cikti ki. birisi buji birisi bobin birisi gaz kelebegi demis. cidden bilemedim neye ilk baktirmam gerektigini. arac bildiginiz gitmek istemiyor.

varmidir basina gelen? 99 model 1.2 16v x12xe motor
  • quote:

Orijinalden alıntı: un momento

buralara bakan var midir bilmem fakat benim corsam bu ara sacma sapan hareketler yapmaya basladi.

araci calistirip yola ciktiktan bi 5 dakika sonra feci sekilde guc kaybi ve teklemeye basliyor. rolanti de asiri sarsintili. bunu arastirinca o kadar benzer seyler cikti ki. birisi buji birisi bobin birisi gaz kelebegi demis. cidden bilemedim neye ilk baktirmam gerektigini. arac bildiginiz gitmek istemiyor.

varmidir basina gelen? 99 model 1.2 16v x12xe motor
    Lpg var mı arıza ışığı yakıyor mu? Hava alan bir yer var mı? Eğer arıza ışığı yanıyorsa ve arıza silindirlerde tekleme gibi şeylerse bobin ile ilgili lpg yoksa sadece benzinde yapıyor ve arıza kodu vermiyorsa benzin pompasını kontrol etttirin ondada sorun yoksa sırasıyla liste şeklinde gidin
    +Isı müşürü
    +Buji-Kablo-Bobin
    +o2 sensörü
    -Map sensörü

• Bende bir sorun hakkında danışayım belki bilen çıkar X16XE corsa b p0200 enjektör devre arızası ile uğraşan oldu mu aramızda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erencoe

Lpg var mı arıza ışığı yakıyor mu? Hava alan bir yer var mı? Eğer arıza ışığı yanıyorsa ve arıza silindirlerde tekleme gibi şeylerse bobin ile ilgili lpg yoksa sadece benzinde yapıyor ve arıza kodu vermiyorsa benzin pompasını kontrol etttirin ondada sorun yoksa sırasıyla liste şeklinde gidin
    +Isı müşürü
    +Buji-Kablo-Bobin
    +o2 sensörü
    -Map sensörü

Alıntıları Göster
    yurtdisindayim ben hocam buralarda lpg pek yok.

arac lpgsiz 110.000 de inanilmaz temizlikte 2. sahibinden aldim. 3 kapi x12xe motor.

ngk buji, ngk bobin siparisi verdim bu hafta gelecek. arac 1 yildir yatiyomus garajda. sorun ateslemede diye dusunuyorum.

cogu zaman sabit hizla giderken bi anda duzeliyor cunku cekis. sonra tekrar gidiyor.

tek umdugum sey benzin pompasindan olmamasi zira cok pahali. alirsam bosch alirim oda 100 euro civari. ustelik kendim takicam.

bakalim parcalar gelsin buraya yazarim. ariza isigi yok bu arada hocam.

• bu arada arabanin egr sini actim temizleyip arasina kendisi icin uretilmis demir plakayi koydum.

cunku basta egr problemine cok benzettim. fakat degilmis.

araca enjektor temizleyici de aldim onuda uygularim bu hafta ici bakalim. bir de gaz kelebegi temizleme sprayi aldim. gaz kelebegi inanilmaz kotu durumda.
  • un momento kullanıcısına yanıt
    Gaz kelebeğini temizleyip ateşleme sistemini değiştirin eğer düzelme olmazsa benzin pompası değiştirmeniz gerekebilir ama önce kablolarını bi kontrol edin temassızlık yapıyor olabilir

• quote:

Gaz kelebeğini temizleyip ateşleme sistemini değiştirin eğer düzelme olmazsa benzin pompası değiştirmeniz gerekebilir ama önce kablolarını bi kontrol edin temassızlık yapıyor olabilir
    evet bugun ngk bobinler ve ngk bujilerim geldi. degistirdim ve sorun giderildi. inanilmaz sevincliyim.
    Çok iyi sorununuzun düzeldiğine sevindim iyi sürüşler

• quote:

Çok iyi sorununuzun düzeldiğine sevindim iyi sürüşler
    evet gun gecmiyor ki basima bir felaket gelmesin dun yag degisimini kendi evimde yapmak uzere yag ve yeni yag temizleyici aldim. yag katkisi yada her ne ise.

denildigi gibi motora koydum 10 dakika bosta calistirdim ve stop edip assagi indim tapayi acmak icin. fakat fiyasko, tapa acilmiyor. torx vidasi oldugu icin asildim ve yalama oldu.

simdi motorun icinde yag temizlyicisi var ve benim bu arabayi servise goturmem gerek. 10 dakika temizlik olacak 20km yol servise kadar.

artik isimiz allaha kaldi, umarim elimizde kalmaz motor bi yag temizleyici yuzunden.

kullandigim urun mannol motor flush 9900.

servisi aradim persemebeye en erken randevu verdi bakalim beklicez.

Keski ve çekiç derdinize çare olur veya yalama olan torx başlıkları açan lokmalardan alın oda olur sadece yeni bir tapa alın yeterli servise kadar öyle gitmeyin

• quote:

Keski ve çekiç derdinize çare olur veya yalama olan torx başlıkları açan lokmalardan alın oda olur sadece yeni bir tapa alın yeterli servise kadar öyle gitmeyin
    hocam bugun sizden aldim bu mesaji ve indim assagi cekicle keskiyle. banamisin demiyor. neyse ben de yag pompalamaya yarayan bi el aleti siparis ettim. pazartesi gelir muhtemelen. ustten yag cubunun ordan boruyu sokup emicem icerde ne yag varsa simdilik ustune normal bi yag alip koyucam servise gidene kadar. servis randevum persembe cunku. bakalim umarim bu yag emme mevzusu ise yarar.
    Yakın olsaydık yardımcı olurdum sökmek için ama malesef olsun yağ çekme aparatı güzel bir fikir olmuş bu arada

• 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.