Şimdi Ara

Corsa 1.3 CDTI Aldık..İlk İzlenimlerim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
0
Favori
5.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ablamın 2001 model Gof'ü var. 2004 model dizel ya da benzinli Fiesta almak için otomotivciye gittik. Bizim arabaya baktılar "Bunun pek çok yerinde boya var. Değişeni var. En fazla 17,500 veririz" dediler.. Fiestalara ise 20.000 ile 22.500 fiyat verdiler. Oysaki biz arabayı alırken bize sadece iki yerinde boya olduğu söylenmişti.
    Biz de bunun üzerine ikinci el araba almaktan vazgeçip sıfır araba almayı düşünüyoruz. Opel Corsa , Toyota Yaris ve VW Polo arasında kararsız kaldık. Verebileceğimiz maksimum fiyat 26 - 27 YTL. Siz bu üç modelden hangisini , niçin tercih ederdiniz? Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izmir_sevdalısı -- 12 Ağustos 2005, 22:00:01 >

• bence Polo. hiçbirini kullanmadım ama şahsen benim tercihim polo olur. Bİ problem çıkaracağını anmıyorum.Nede olsa VW...
  • Polo veya Yaris derim, hem daha şekil hem daha kaliteli sizin golfede 18 verip alabilirim ankaradaysanız ben aracımı satıp 4 kasa golf almayı düşünüyordum bilginize...
  • polo dizeller eski teknoloji motor kullanıyor diye biliyorum.

yeni common rail dizel motorlardan tercih etmeni tavsiye ederim. 1.3 yada 1.4 dizeller 1.6 benzinliyi aratmıyor. Hem performans alır hem az benzin yakarsın.

Bazı arkadaşlar 1.3 cdti ı 1.2 corsa fiyatıyla karşılaştırıp fiyat farkından bahsediyor Bu yanılgıya düşme çünkü 1.3 un torku 1.6 benzinlilerde bile yok.ve onun kadarda sessiz. 1.6 astra ve 1.3 corsa var ikisinide kullanıyorum. Ona göre yorum yapıyorum .Kendinde test sürüşleri yapıp görebilirsin. tek dezavantajın son süratte olur. 1.3 165 km/h son sürat e sahip. max. 6 lt dizel yakınca bunu unutuyorsun. Zaten 1 1.4 segmentinde 2005 in en iyi motoru seçildi. Pahalı dersen fiat multijetler olabilir aynı motor çoğu taksici kullanıyor. Onlarada danışabilirsin. Ben onların tavsiyesi ile corsa cdti aldım (yanlış anlaşılmasın multijet motoru tavsiye ettiler corsa ile ilgili bir şey söylemediler) motor açısından oldukça memnunum yanlız altan biraz tıkırtılar gelmeye başladı . en kısa zamanda baktıracağım. Bu yönde başkalarının şikayetleride var sorun yaratırmı bilmiyorum. Corsa hakkında yorum yapmayayım ama multijet i tavsiye ederim

Toyotada dizel yok zannedersem . (Yakında gelecek diyorlar ama ne zaman bilmiyorum) Oda kolay kolay arıza yapmayan bir marka .Kullanıcıların yorumları ve anketler genelde bu yonde sonuclar veriyor.Tanıdığım toyota kullanan insanlarda oldukça memnun. Çok yol yapmayacaksan tercih sebebi olabilir. Yada zamanın varsa dizelini bekle ama common rail sistem mi kullanacak bilmiyorum.

Şimdiden alacağınız araba hayırlı olsun

• quote:

Orjinalden alıntı: sahin_k123456

polo dizeller eski teknoloji motor kullanıyor diye biliyorum.

yeni common rail dizel motorlardan tercih etmeni tavsiye ederim. 1.3 yada 1.4 dizeller 1.6 benzinliyi aratmıyor. Hem performans alır hem az benzin yakarsın.

Bazı arkadaşlar 1.3 cdti ı 1.2 corsa fiyatıyla karşılaştırıp fiyat farkından bahsediyor Bu yanılgıya düşme çünkü 1.3 un torku 1.6 benzinlilerde bile yok.ve onun kadarda sessiz. 1.6 astra ve 1.3 corsa var ikisinide kullanıyorum. Ona göre yorum yapıyorum .Kendinde test sürüşleri yapıp görebilirsin. tek dezavantajın son süratte olur. 1.3 165 km/h son sürat e sahip. max. 6 lt dizel yakınca bunu unutuyorsun. Zaten 1 1.4 segmentinde 2005 in en iyi motoru seçildi. Pahalı dersen fiat multijetler olabilir aynı motor çoğu taksici kullanıyor. Onlarada danışabilirsin. Ben onların tavsiyesi ile corsa cdti aldım (yanlış anlaşılmasın multijet motoru tavsiye ettiler corsa ile ilgili bir şey söylemediler) motor açısından oldukça memnunum yanlız altan biraz tıkırtılar gelmeye başladı . en kısa zamanda baktıracağım. Bu yönde başkalarının şikayetleride var sorun yaratırmı bilmiyorum. Corsa hakkında yorum yapmayayım ama multijet i tavsiye ederim

Toyotada dizel yok zannedersem . (Yakında gelecek diyorlar ama ne zaman bilmiyorum) Oda kolay kolay arıza yapmayan bir marka .Kullanıcıların yorumları ve anketler genelde bu yonde sonuclar veriyor.Tanıdığım toyota kullanan insanlarda oldukça memnun. Çok yol yapmayacaksan tercih sebebi olabilir. Yada zamanın varsa dizelini bekle ama common rail sistem mi kullanacak bilmiyorum.

Şimdiden alacağınız araba hayırlı olsun

Zaten dizel değil benzinli düşünüyoruz şu an.

• yeni polo çok güzel bence polo alın
  • bugün bankadan kredi alırken İzmit Renault satış temsilcisiyle muhabbetimiz oldu biraz..2005 megane 1.4leri 26000ytl den veriolarmış..aklında olsun
  • 2001 Golf'ten memnunsanız değiştirmeyin derim.. Ama karar sizin, 0km 2005 megane 1.4 bakabilirsiniz görkemkazanın dediği gibi, 6 airbag+klima+abs+ebd+afu standart. Corsa 1.4cosmo önerebilirim. Polo 1.4trendline ın donanım çok zayıf, comfortline da aşabilir bütçenizi..
  • O km alacaksanız megane 1.4 ya da honda civic 1.4 alın bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: GÖRKEMKAZAN

bugün bankadan kredi alırken İzmit Renault satış temsilcisiyle muhabbetimiz oldu biraz..2005 megane 1.4leri 26000ytl den veriolarmış..aklında olsun

Arkadaşım söylediğin MEGANE 2 değil mi? Eğer öyleyse bayağı iyi ama ne bileyim 1.4 araba almak pek mantıklı gelmiyor. Usta bi şoförde farkettiriyor 1.6 dan bence. Onun için ben de 1.6 ikinci el düşünüyorum. Haksız mıyım? O km 1.6 araçlara param yetmiyor.
  • quote:

bugün bankadan kredi alırken İzmit Renault satış temsilcisiyle muhabbetimiz oldu biraz..2005 megane 1.4leri 26000ytl den veriolarmış..aklında olsun

34000 YTL olarak gözüküyor şu an..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ecar limon

O km alacaksanız megane 1.4 ya da honda civic 1.4 alın bence.

25000 YTL verebiliyor ablam en fazla.. Yoksa ben 1,3 CDTI Corsa istiyorum.
    Aslında Nissan Almera'nın spor modeli çok güzel ve fiyatı 26,250 YTL. Ama tek kapılı olduğu için bizimkiler beğenmedi.
  • Yok kampanya fiyatı 1.6 lar 29 civarıydı..
  • quote:

Orjinalden alıntı: bersoy

quote:

34000 YTL olarak gözüküyor şu an..

2005 model 0 megane 2 1.4 adamın dedigi arac bu..verdikleri fiyat da 26000ytl ve ellerinde stok varmış hala...
  • ben olsam golfü satmazdım
  • quote:

Orjinalden alıntı: expo

ben olsam golfü satmazdım

Ben de hiç istemiyorum ama araba çok masraf çıkartıyor..
  • abi getz dizele neden bakmıyorsunuz... 23.800 ankara, 23.000e kadar istanbuldan alabiliyorsunuz...

incelesene bi... hem ucuz hem motoru corsadan çok üstün... donanım da hiç fena değil...
  • polo ilk tercihin olsun.sonra yaris e bak.yaris bir numara
  • Eger ablan kullanacaksa panda 1.2 8v dualogic vite tavsiye ederim

yok hepimiz kullanıyoruz diyosan Albea Multijet veya Punto Multijet tavsiye ederim
  • polo ılk tercıhın olsun derım..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.