Şimdi Ara

Kolonya, Maske ve Dezenfektan Fırsatları [ANA KONU] (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.602
Cevap
326
Favori
600.489
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
74 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • isviçreli bilim adamı kullanıcısına yanıt
    Hocam emeğine sağlık araştırmaların için bir soru da sana ve diğer bilen arkadaşlara gelsin.
    Yani ffp3 yazıyor 2 3 ay kullanım ömrü var bu maskeler virüsü engeller mi

MEDOP FFP3 YÜKSEK KORUMALI GAZ MASKESİ NATURE SET FFABE1P3RD 427,14 TL yerine 299,00 TL
    https://urun.n11.com/maske/medop-ffp3-yuksek-korumali-gaz-maskesi-nature-set-ffabe1p3rd-P417182280

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merdiven altı üretim olmasın bu maskeler ve dezenfektanlar aman dikkat

• https://www.avansas.com/burpak-seffaf-eldiven-100-lu-paket-p-73343

x3 şeklinde alabilirsiniz kargo bedava, avantajix unutmayın.
    Basit işler için iş görür
  • quote:

Orijinalden alıntı: Buchholz rölesi

hocam bu temas denilen olay tam olarak nasıl ?

Mesela bu akşam Sağlık Bakanı açıklamasında bir hastanın muhasebeciyle falan temas edip virüs bulaştırdığından bahsetti. Burada ne yapmış olabilir, yani muhasebeciye evrak vermiş ve muhasebeci o evrağı elledikten sonra gözünü mü kaşımış örneğin? Bir seferle bulaşabiliyor mu bu virüs, nasıl oluyor? Bu akşamki (27.03.2020 19.30) açıklamayı dinlediyseniz bahsettiğim olayı hatırlarsınız, sizce nasıl olmuş bu temas ?
    bir virüsün insana bulaşması için 2 yol var..

1- eğer virüs kapmış bir insan yani taşıyıcı ile bir süre aynı kapalı ortamda bulunursan, bu taşıyıcının konuşurken/öksürürken/hapşururken ağzından çıkan mikro damlaları (grip virüsü gibi) hava yoluyla soluyorsun farkında olmadan.. bu durumda taşıyıcı kişi direkt sana virüs bulaştırmış oluyor.. en hızlı bulaştırma yöntemi budur.. bu nedenle kapalı mekanlarda yada toplu taşıma araçlarında kesinlikle kaliteli bir maske takılmalı..

2- mesela taşıyıcı kişi asansöre binmeden önce elini ağzına kapatarak hapşurdu diyelim.. sonra da asansör çağırma düğmesine basarsa, düğmeye virüs bulaştırmış oluyor.. ama virüsün cansız yüzeylerdeki dayanma süresi sınırlı.. mesela plastik yüzeylerde 2-3 güne kadar dayanıyormuş.. (burada detayları okuyabilirsin) taşıyıcı kişinin arkasından 10dk sonra sen de aynı düğmeye dokunursan virüs senin eline bulaşıyor ancak hala seni hasta etmesine imkan yok.. çünkü seni hasta edebilmesi için virüsün ağız/burun/göz kanallarından içeri girmesi gerekiyor.. tabi sen elini yıkamazsan, virüs bulaşmış elinle ağzına burnuna dokunursan işte o zaman solunum yoluyla içeri girmeyi başarıyor..

senin soruya gelirsek, muhasebeci ile hasta mutlaka yakın durmuşlardır.. muhasebeci eleman ucuz maske takmıştır, bu maskeler korumuyor malum.. hasta sürekli öksürüyodur yani havaya virüs yayıyodur.. yada hasta kaleme kağıda dokunmuştur.. aslında bu gibi hastalarla muhasebecinin hiç iletişim kurmaması lazım..

• Bu maskelerde filtreleri iyi araştırmalı, satılması için n95, fpp3 yazabiliyorlar ama geneli sanayi maskesi bunların. Boya imalathanelerinde, metal ocaklarında , kimyasal ürünlerde , gemi tershanelerinde filan kullanılıyor .
    Büyük olduğu için virüse daha dayanıklı gibi gelmesin, özel filtresi virüse uygunsa alınabilir yoksa ise yaramaz.

Filtreleri de pahalı ve atıyorum oraya virüs yapıştı diyelim onu orada yok etmezsen yine risk altındasın, ya filtreyi çöpe atacaksın yada ısı uygulayacaksın. 2-3 ay gideceğini hiç sanmıyorum(konu virüs olunca)

• https://www.tozlu.com/nano-yikanabilir-filtreli-maske-356714

krutt'un yukarıdakinden farkı ne acaba ? Alanlar gelince incelerse seviniriz. ona göre aileye alalım durum gittikçe kötüleşiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peaky -- 28 Mart 2020; 0:39:15 >
  • albati kullanıcısına yanıt
    Etil alkol bulabilmek şuan o kadarda kolaydı hocam :))

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Filtlere ped şeklinde öyle 2-3 ay gitmez üsteki @isviçreli bilim adamı nickli arkadaş da zaten anlatmış birde olaki elinizde(veya elinizde ki eldivende) mikrop var ve maskeye vurdunuz her maskeyi çıkartmanız da temizlemeniz gerek, filtreler ise ped şeklinde nem ve kullanıma baglı olarak günlük olmasa bile temizleyip değiştirmeniz gerekecek bunu takana kadar Dräger alın hem iş güvenliği malzemesi satan yerlerde uyumlu filtre pedlerini bulmak daha kolay olur.
    Not: Ama belirtmekte fayda var bunlar sanayi tipi üsteki arkadaşın bildirdiği gibi virüs üstünede kötü koku toz vs. filtreden hiç biri gecmiyor.
    @vlknmnkse
  • quote:

Orijinalden alıntı: badem97

Etil alkol bulabilmek şuan o kadarda kolaydı hocam :))
    Biz bu etil alkolü 2 yıldan fazladır kullanıyoruz hocam. Ben 2 ay önce litresini 45 tlye alıyorken şimdi 50 tl oldu. Çok da değişmedi yani. Daha geçen hafta 2 litre aldım. Nette ararsan bulamazsın, bulunduğun şehir büyükse bulabilirsin. Rakı yapanlara sor bilir onlar.

• albati kullanıcısına yanıt
    Fabrika üretimlerini devlet aldı o da hastanelere üretiyor şuan sıkıntıda

• N11'e girince aynı özellikler yazılmış maskenin fiyatı 25 liradan 250 liraya kadar değişiyor. Ortasında tıpa olan maskeler tek kullanımlık mı çok kullanımlık mı anlayamadım. FFP3, N95 vs hepsinde yazıyor ama anladığım kadarıyla tek veya çok kullanımlık olup olmamasını filtrenin yapısı belirliyor. Mevzu bir anda patlayınca N11, GG gibi satış yapılan yerlere satıcılar tüm standartlara uyar diyerek afaki rakamlara satıyor. İşin doğrusunu bilen bir arkadaş özetlese çok iyi olacak.
  • Bu kshop'ta satılan krutt maskeler orjinal mi?
  • sarius82 S kullanıcısına yanıt
    Tüm maskeler tek kullanımlık yada kısa bir ömre sahip. Ventil kişinin rahat nefes alıp vermesini sağlıyor.

En iyi maske gerçek 3 katlı cerrahi maske.
    Corona virüsünün boyutundan 10 kat daha küçük virüslerde bile etkili olduğu Yurt dışı üniversitelerinde kanıtlandı.

Bizdeki doktorlara sorsan hiç bir işe yaramayan bir kağıt parçası

• Nacila N kullanıcısına yanıt
    Ventil aslında standartlardan bağımsız nefes alıp vermeyi rahatlatan birşey diye anlıyorum. En basit maskede veya üç katlı olanda da ventil olabilir. Virüse karşı etkiden bağımsız. Doğru mudur? Bilgi sahibi olmadan bakınca sanki ventili olanlar daha uzun süreli kullanılanlarmış gibi anlaşılıyor.
  • badem97 B kullanıcısına yanıt
    infotex etil alkol diye arayın. bol miktarda var şimdilik piyasada. daha dün 6 litre aldım ben. aldığım yerde stok bitecek gibi de görünmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mytra -- 28 Mart 2020; 4:56:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mytra

infotex etil alkol diye arayın. bol miktarda var şimdilik piyasada. daha dün 6 litre aldım ben. aldığım yerde stok bitecek gibi de görünmüyor.
    bitkisel alkoller temizlik için kullanılmaz hocam siz içki yapmak için mi aldınız? izopropil alkol almak lazım temizlik için

ek olarak 1 kg 85 TL, 1250 ml civarı yapar. Ciddi pahalı. Şu an piyasada 50 TL civarı izopropil alkol bulunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sleeptalkercat -- 28 Mart 2020; 6:54:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ONUR-40

https://www.kshop.com.tr/urun/n95-krutt-ffp3-korumali-virus-ve-bakteri-maskesi-model-sf3-siyah?tag=donanimtr01-21&ie=UTF8&language=tr_TR

Bu siteden alan oldu mu ürün orjinal mi maske lazım başka önerebileceğiniz var mı
    yanlış bilgi vermişler, nenenin sütyeniyle aynı işi görür ne n95'i

• 3 katlı cerrahi maskelerden yok ki piyasada,online satıcıların çoğu sahte satıyor,ortalık iyice çorba oldu herkes dikkat etsin aldığınız maskelere güvenmeyin

• 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.