Şimdi Ara

Kolonya, Maske ve Dezenfektan Fırsatları [ANA KONU] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.602
Cevap
326
Favori
600.483
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
74 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fiyatların artması çakal esnaf yanında birde arz talep meselesi. Şu anda herkes kolonya, dezenfektan, maske stoku yapmak istediği için biraz ham madde sıkıntısı olsa hemen fiyatlara yansir. Sanırım haftada 10 milyonlarca maske üretimi yapılabiliyor ülkemizde (dışarıya satış sınırlandıgi için) yakın zamanda piyasa doyar ve fiyatlar otomatik düşer diye düşünüyorum.
    Ayni şey diğer ürünler içinde geçerli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: funky soul

ilk şikayetimi yaptım ticaret bakanlığına.Hayırlısı olsun.
    hükümetin umrunda olmaz. gofret küçültenler de şikayet edilmişti, var mı ceza yiyen ?

• Müslüman! Ülkede siradan bir gün...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bella Ciao

Bu mesaj silindi.
    +1

kolonya litresi 1.25 para birimi

https://www.carrefour.fr/p/eau-de-cologne-fraiche-molygan-3224051516014

Kolonya, Maske ve Dezenfektan Fırsatları [ANA KONU]

• Çinde bile hala marketler dolu ve maske problemi yokken ne bu bizdeki panik fırsatçılık
  • Karqasa kullanıcısına yanıt
    Eczanelerde bolca mevcut, 100ml olanlar 25TL seviyesinde. Litrelik sıvı olanlar 65 TL. Eczanelere bakın lütfen.
  • Arkadaşlar dezenfektan ve kolonyada bilinmedik urunleri almayın sakın, dun test yaptım 5 dezenfektanin 3 unde metil alkol cıktı, hani şu sahte alkol yaptıkları, içti mi kör eden.
    Aman dikkat diyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne dezenfektanı yav içi kimyasal dolu şeylere para vermeye gerek yok ameliyata mı giriyorsunuz,ne bu panik sıradan sabunla yıka yeter bir de cebine küçük kolonya koy dışarıda kullanmak için.

2 gündür görüyorum marketler yağmalanmış makarna stoklanmış nedir bu tantana savaş mı çıktı da bizim haberimiz yok hep bu beyaz yakalıların işi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aklımın almadığı bir şey var. Sıcakta yaşayamıyor virüs diyorlar. Söylenen sıcaklık 27 derece. İyi de insan vücudunun ortalama sıcaklığı 36,5 ve insan vücudunda hayatta kalabiliyorsa neye göre sıcak havalarda yaşayamayacağını iddia ediyorlar? Var mı sağlıkçı aramızda?

• mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Biz toptancıdan alıyorz. Daha önce 6 tl ye aldığımız malı şu an 30 liraya veriyor. Alırsan al almazsan alma diyor. Son satıcı olarak 3-5 tl koyup satıyorum. Kararını sen ver.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.AYAR

linkteki ürünü aldım, yanma be uçuculuk fena değil ama hiç ipa gibi kokmuyor.
    https://www.hepsiburada.com/zenith-ipa-izopropil-alkol-c3h70h-99-9-saflik-p-HBV00000AX9HA?magaza=DRN PAZARLAMA VE DAĞITIM
    hocam yerleri eşyaları vs temizleyecekseniz izopropili suyla karıştırarak kullanabilirsiniz ama el dezenfektanları için bu arkadaşın oranının çok olmaması gerekiyor diye biliyorum.
    Dün hatta kimyacı 2 arkadaşımla sohbet ederken konusu geçti el dezenfektanları için antiseptikler için en iyi olan etil alkol oranı daha yüksek olan dediler. Hatta %70 etil alkol %30 su karışımı ideal dediler.
    Bu izopropil alkolü genelde uygun olduğu içinde el dezenfektanlarına %10 oranında katıyorlar. Sürekli kullanımda sıkıntı olmasın dikkat etmek lazım

• burbarian B kullanıcısına yanıt
    Onu uyduran sosyal medya yaygaracıları. biri bi yazı çıkarmış herkes inanmış şu an.
  • https://forum.donanimhaber.com/selin-limon-kolonyasi-400-ml-x-4-adet-15-92tl-ucretsiz-kargo--137975838

Şu topik aklıma geldi :) hala kullanıyorum :)

• Hepsiburada da temizliksehri nickli satıcı nickinin hakkını veriyor, 65 liraya 15 kiralık activex satıyor. Sitelerin aslnda kendilernin buna izin vermemesi lazımda nerdeee... kanmayın şu adamlara, hiçbir fark yok normal sıvı sabunların şunlardan. Daha kimyasal ve zararlı hatta activex hibi antibakteriyel sabunlar. Kendi floranızda da çok bakteri var, onlarıda yok ediyor. Bu sefer cildin farklı bakteriyi tutma şansı arttığı söyleniyor. Aslında bulaşma riskini bile arttırıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imax1 -- 12 Mart 2020; 9:39:10 >
  • Ticaret bakanlığı HFA Bildirimi adında bu tip fahiş fiyatları ihbar etmek için uygulama yapmış. Fırsatçıları bildirin lütfen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • burbarian B kullanıcısına yanıt
    ultraviyole öldürüyor, güneş dik açıya yakın gelmeye başlayınca havalar ısınıyor ya ha ondan işte sıcakta ölür diyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fezalii

Arkadaşlar dezenfektan ve kolonyada bilinmedik urunleri almayın sakın, dun test yaptım 5 dezenfektanin 3 unde metil alkol cıktı, hani şu sahte alkol yaptıkları, içti mi kör eden.
    Aman dikkat diyorum
    Silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sawgiray -- 22 Mart 2020; 23:45:20 >
  • sorusoran12 S kullanıcısına yanıt
    Havada asılı kaldığı evet yeni tespit Almanya'da yapılmış bu açıklama. Eğer öyleyse zaten her türlü bulaşır. Ancak partikül büyük olduğu için ciltten geçmiyor gözüne, ağzına veya açık yaranın üstüne öksürmesi lazım. Yani kana karışabilecek bir yerden vücuda girmesi lazım. Ama havada asılı kalma olayı doğruysa maske şart.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.