Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (3003. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.378.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 30013002300330043005
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    covid-19'u küçümseyen, tedbirleri gereksiz görenler hariç de hocam. bırak onlar tedbirsiz yaşasın, ülke zeka seviyesi ortalamasının kendi kendine artmasını beklersek, ohhooo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 4 Ağustos 2020; 19:27:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustf9 kullanıcısına yanıt
    İsterse kimyasal bomba olsun attıkları, sen böyle kadercilik yapacak mısın yoksa efendi efendi söz söyletmeden maskeni takacak mısın? Takmıyorsan da zaten, hangi hastanede çalıştığını söyle de bu salgını yayıyor diye işinden ol.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustf9

böyle birden virüs patlaması oluyor ve hala maske maske demekten başka söz bulamıyorsunuz.

anlayın artık.

birileri virüs atıyor.

amerikada avrupada basıyorlar biyolojik silahı.

çok mu zor sanıyorsunuz bunu?

adam havai fişek patlatır gibi tepende patlatır virüsü ruhun duymaz.

önlem alalım, önlem alalım.

alırsın bekle. bunun maskeyle önlenebileceğini mi sanıyorsunuz?

saatte bir değiştirmen lazım maskenin etkili olması için var mı saatte bir maske değiştiren?

80 milyona 1 milyar tane maske günlük lazım. nereden bulacaksın bu kadar maskeyi?

arkadaşlar bunlar mantıksız şeyler.

iş oluruna varacak. birileri bir şeyler yapıyor.
    bu veya başka türlü olabilir. çinden iki kişi uçağa binmiş de hastalığı bütün dünyaya yaymış, bu saçmalık.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1234Rambo

covid-19'u küçümseyen, tedbirleri gereksiz görenler hariç de hocam. bırak onlar tedbirsiz yaşasın, ülke zeka seviyesi ortalamasının kendi kendine artmasını beklersek, ohhooo.
    Hocam siz biraz sert girmissiniz,genelde bu perdeden yazmıyorum yazilanlarada cevap vermiyorum lakin tedbirli olmak cidden zor bişey değil.

Elbette ki ekonomi çok önemli,evine bir lokma ekmek götürme derdi olan birine yüzde 80 asemptomatik bir hastalık öncelik değil.

Bende cam fanusta yaşamıyorum ama gitme gardaş otele,o sahillere gitme,cep telefonu kılıfı almaya gitme yahu AVM ye .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ultrasaray0643 U kullanıcısına yanıt
    Bulaştırıcılık, sağlık şikayetlerinden daha önce vuku bulmaya başlıyor. Bunu daha önce paylaştım.
    İnsanların şikayetle hastaneye başvurmasını beklemek bu takdirde bilimsel bir yaklaşım değil. Salgın denetimi doğru planlanmamış. Herkes asemptomatik yayıcı olduktan sonra hastanelere başvuruyor. Elbette ki, böyle salgın bitmez.

• semptom gösterenlerin tamamına, enfektelerle etkileşimi olanların tamamına test yapılacak. testi pozitif çıkanların tamamı toplumdan yalıtılıp, tedavi görmeye başlayacak. sen bunların haricinde günlük 50-100 bin test yapacaksın ki, belirti göstermeyen bulaştırıcıları tespit edebil. ayrıca yurda giriş yapan herkes ama herkes mutlaka teste tabi tutulacak.

• Arkadaşlar 14 gün sonunda vücuttan tamamen gidiyormu bu virüs ? O tarihten sonra direk işime başlayabilirmiyim ? Yoksa tekrar test yaptırıp negatif olduğumu ispatlamammı lazım ? 2 ağustosta pozitif çıktı testim ve evde izoleyim.

• dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Vay be sadece Ankara da 1000 yoğun bakım hastası varsa Türkiye genelinde belki 20bin yoğun bakım vardır. Bunların ne kadarı entübedir kimbilir... Nereye gidiyoruz

• erenfb1907 kullanıcısına yanıt
    Ben net bir yazı bulamadım. 14 gün en uzun süre olarak geçiyor ancak tespit edecek yöntem yok. Siz test yaptıracaksınız, büyük ihtimalle kan testi yaparlar. Bir arkadaş 3 güne bir dedi. Antikor çıkana kadar test ettiriyorsunuz kendinizi.

• 
Sayfa: önceki 30013002300330043005
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.