Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (1396. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.379.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13941395139613971398
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Buna yazacak o kadar agiz dolusu kufurlerim varki.Susuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• https://twitter.com/Saka_larr/status/1242454680233488384

Bir yarasada evrime geciren virus ... araplari camiden kovmus!

abi bunlar 1500 degil 2000 yil oncesinde bile yasamiyorlar. bunlarin yasamlari yok ... dusunce mekanizmalari yok ...

agliyorlar birde oradaki cemaat. yahu ne diyim. imamlari evriltmeden bu is olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4FEE439E4

benim tayland ve singapur'daki arkadaşlarım en az senin kadar aklı olan insanlar....
    hepsi mühendis ve/veya yönetici.... en az senin kadar araştıran ve okuyan insanlar...

galiba insanların en az sizin kadar akıllı olabileceği olasılığını unuttunuz.... :)

elbette benim arzum da aynı.... İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA BU BELADAN KURTULURUZ!...

ama problem inşallah ile maşallah ile çözülmüyor.... TEMİZLİK VE HİJYENE DİKKAT EDİP SOSYAL İZOLASYON ŞART

Alıntıları Göster
    Ben hakikaten anlamıyorum artık. Fikir yazıyoruz yok o öyle değil böyle. Araştırma diyorum maryland üniversitesinin diyorum bilim kurulunun Prof. Ateş Kara'nın öngörüleri bu diyorum, bana da mantıklı geliyor diyorum, yönetici arkadaş, mühendis vs.

Vallahi bezdim ya.

Tamam arkadaşım sen haklısın.

Sen en doğruyu biliyorsun tamam.

• Arkadaşlar yakın zamanda yurt içi bir uçuş yapmam gerekiyor, bu bir kaç hafta içinde yurt içi bir uçuş yapan oldu mu nasıl bir önlem alabilirim bu konuda yardıma ve önerilere ihtiyacım var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Ben hakikaten anlamıyorum artık. Fikir yazıyoruz yok o öyle değil böyle. Araştırma diyorum maryland üniversitesinin diyorum bilim kurulunun Prof. Ateş Kara'nın öngörüleri bu diyorum, bana da mantıklı geliyor diyorum, yönetici arkadaş, mühendis vs.

Vallahi bezdim ya.

Tamam arkadaşım sen haklısın.

Sen en doğruyu biliyorsun tamam.

Alıntıları Göster
    yahu TV'ye çıkan profesörlerin çoğu farklı şeyler söylüyor... hatta birbiri ile kavga edenler var.... birinin söylediğine öbürü yanlış diyor.... vs vs
    hepsi aynı fikirdemi? ya senin inandıkların yanlış biliyorsa?
    her fikire açık ol diyorum, senin bundan anladığına bak!

• Komünistler şeytanın yer yüzü temsilcileridir. Bunlara göz açtırmamalıyız.
  • Kominist yazmayı bıraktığına göre zamanla komünizmi övmeye başlarsın.

Kelle ve Paça ile
  • Hayattan hiçbir beklentisi kalmayan bir sefil olduğumda belki.
  • Konu hakkında fikri olanları alalım yorum altına..

Çay severlerin gözü aydın. Haberin doğruluğunu bilemiyorum ama uygulamanın zararsızlığı konusunda eminim.
    Koronovirüs ve çay ilişkisi konusunda aşağıdaki haberi paylaşıyorum.

"CNN'den Son Dakika Haberleri: -

Corona Virüsü hakkında gerçeği anlattığı için cezalandırılan ve daha sonra aynı hastalık nedeniyle ölen Çin kahraman doktoru Dr. Li Wenliang, araştırma amacıyla vaka dosyalarını belgelemiş ve dava dosyalarında COVID'in etkisini önemli ölçüde azaltacak bir tedavi önermişti - 19 İnsan vücudunda virüs. Kimyasal Metilksantin, Theobromine ve Theophylline, en az ortalama bir bağışıklık sistemine sahip bir insanda bu virüsü uzaklaştırabilen bileşikleri uyarır. Daha da şaşırtıcı olan, Çin'deki insanların anlaması çok zor olan bu karmaşık kelimelerin aslında Hindistan'da Çay olarak adlandırılmasıdır, EVET, düzenli Çayımız zaten tüm bu kimyasallara sahiptir. Çaydaki ana Metilksantin uyarıcı kafeindir. Çayda bulunan diğer Metilksantin, kimyasal olarak benzer iki bileşiktir: Theobromine ve Theophylline. Çay bitkisi, bu kimyasalları böcekleri ve diğer hayvanları atmanın bir yolu olarak oluşturur. Kim bu virüs için tüm çözüm basit bir fincan çay olacağını bilecekti. ve Çin'de bu kadar çok hastanın tedavi edilmesinin nedeni budur. Çin'deki hastane personeli günde 3 kez hastalara çay servisi yapmaya başladı ve sonuç sonunda Wuhan'da "Bu Pandemi'nin merkezi" kaplandı ve toplumun iletimi neredeyse durdu.

• ABD ve Avrupa Birliği daha kötü günlere gidiyor gibi.

• Arkadaşlar Fatih Hocadan haber var mı, basında hafif baş ağrısı ile geçiriyor demişler, ancak hocayı konuşturmamışlardı, o zaman şüphelenmiştim zaten, şu anda da hiçbir açıklama yok, umarım hoca iyidir.
  • Robert Nesta kullanıcısına yanıt
    Bu yıl şu ana kadar 13 milyon insan öldü,bunlarin 20.000 i corona. Ölüm sebeplerinin yanina istatistigi azicik bile etkilemeyen bir sebep daha eklendi o kadar . Aşiri abartildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3042DE2E5 -- 26 Mart 2020; 18:14:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebavamqko

https://twitter.com/ThierryJFT/status/1242202536355954690

Onceki gun istanbulda cezayirlilerin baslattigi olaylar. Turkiye Cumhuriyeti polisine saldiriyorlar. Ayrica kafir vs diye sovuyorlar bize ... iste bu zihnyietin kirsal hali de sevmediklerine, akil erdiremediklerine "ermeni" "rum" diye saydiriyor.
    bunları bizim karabük yurtlarına yerleştirmişler şimdi hapı yuttuk

https://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/havalimaninda-bekletilen-yabanci-yolcular-karabuk-e-gonderildi-2-h153309.html

bunları karabüke yollayanların ALLAH belasını versin şerefsizlr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aragonReddevils -- 26 Mart 2020; 18:19:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

gömmek tehlikeli
    kireç ve torpakta yok olmıye
    tek çare cesetleri yakmak

Alıntıları Göster
    Mezarı eşelemezsen bişey olmaz. Virüs toprakta uzun süre kalmayacak

• Hastalığı atlatanlar bağışıklık kazanıyorcuları üzücek haber. Çinde tekrar covid 19 a yakalanan vakalar.

• Tarihte çıkan salgınların çoğu Çin kaynaklı nedir bunlardan çektiğimiz.
  • Kazakistan, koronavirüse bağlı ilk ölümün gerçekleştiğini açıkladı.
  • Bosch hızlı koronavirüs testi geliştirdi

Almanya merkezli Bosch, hastaneler ve muayenehanelerde kullanılabilecek, hızlı sonuç veren bir koronavirüs testi geliştirdiğini duyurdu. Bosch’tan yapılan açıklamaya göre tam otomatik işleyen ve Vivalytic adı verilen testten iki buçuk saat içinde sonuç alınabiliyor. Açıklamada ayrıca, geliştirilen bu testin, koronavirüs olarak da bilinen Sars-CoV-2 virüsünün var olup olmadığını yüzde 95 gibi yüksek bir doğruluk oranı ile saptayabildiği belirtildi

Söz konusu testin tanıtım toplantısında dile getirilen, testin hangi sıklıkta yanlış sonuç verdiği ya da virüsü farkedemediğine yönelik soruya ise Bosch yetkilileri tarafından yanıt verilmedi. Ancak açıklamada, geliştirilen bu testin, Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) kalite standartlarına uygun olduğu ifade edildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 26 Mart 2020; 18:28:1 >
  • 
Sayfa: önceki 13941395139613971398
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.