Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.379.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende aynı fikirdeyim. Bir çok insan hala kuluçka süresinde olabilir şu an maalesef.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • [F][u][r][k][a][n] [ kullanıcısına yanıt
    Çinde belirli bölgelerde veya tüm Çinde maske takmak zorunlu hale getirilmiş sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: gfblugano35

Çinde belirli bölgelerde veya tüm Çinde maske takmak zorunlu hale getirilmiş sanırım.
    Zorunlu hale getirmişlerdir. Dün Wuhan'da karantinada olan bir vatandaşımız ile yapılan röportajı izledim. Belirli bir saatten sonra dışarı çıkma yasağı getirildiğini söyledi. Karantina biter bitmez de Türkiye'ye döneceğini belirtti. Video yorumlarında da ülkeye gelme diyen çok vardı. Zorlu bir süreç. İlerleyen zaman neler gösterecek merak ediyorum.
  • çinde insanlar genellikle maskeyle gezer zaten yeni bir şey değil, şu an wenzhou'dan canlı yayın yapıyor örnek maskeli & maskesiz bir sürü insan var tercih meselesi

https://www.twitch.tv/jakenbakelive
  • Şu forumda bir Çinli duyarı görmediğimiz kalmıştı, onu da gördük.
  • Wuhan karantinaya alınmadan önce şehirden kaçan 5 milyon insanın gittiği yerler açıklanmış. Bu insanlardan 3 bini istanbula gitmiş olarak belirtilmekte. Paylaşılması gereken bir bilgi olduğunu düşündüm.
    https://www.reddit.com/r/China_Flu/comments/euf0sa/chinese_data_on_destinations_of_5million_who_left/?sort=confidence

Containment measures
    https://new.qq.com/omn/20200126/20200126A0HGJ800.html

By train, millions left (article says this is normal for CNY).

60-70% of those who left Wuhan went to somewhere inside Hubei province.

Significant number of people went to Shanghai, Beijing, Chongqing, Changsha, (each less than 10% it seems) etc.

By air,

Over 60k flew to Beijing, 50k flew to Guangzhou and Chengdu.

7k to HK, 6k to Macau, 7.5k to Taiwan.

Other intl destinations include 10k to Thailand, 10k to Singapore, a bunch of them to japan. 3.6k to SFO, 3k to Istanbul, 2.7k to JFK

• [F][u][r][k][a][n] [ kullanıcısına yanıt
    Bin kişilik prefabrik karantina hastanesi yapıyorlarmış.6 şubatta açılacakmış.

Çin yeni yıl tatilinin bitişi de 1 hafta uzatılmış.
    Hasta sayısı sadece wuhan da 100 bini geçti deniyor.
  • 2002-2003 yıllarında yaşanan SARS virüsü vakasında da karantina alanı belirleyip prefabrik yapılar inşa etmişlerdi. Tedavi değil orada tecrit edip ölüme terk ettiler.

Çaresi olmayan bir virüsü durduramayacaklarını bildikleri için toplumun geri kalanını böyle koruyacaklar.
  • https://twitter.com/etyemez_murat/status/1221731826408001537?s=21

• Neyseki İzmir Tepecik teki vak'a Corona virüsü değilmiş......

İzmir'de Corona Virüsü Şüphesi! Edinilen bilgiye göre olay, gece saatlerinde İzmir Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde meydana geldi. İddiaya göre K.Ü. (30) isimli vatandaş, öksürük ve yüksek ve ateş şikayetiyle önce özel bir hastaneye başvurdu ve ardından Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesine sevk edildi. Korona virüsü şüphesiyle tedbir amaçlı ebola sedyesiyle getirilen ve tek kişilik odada gözlem ve tedavi altına alınan Türk vatandaşı K.Ü'nün (30), 10 gün önce Çin'in Wuhan kentine 600 kilometre uzaklıktaki bir şehirde iş seyahati için bulunduğu, bu şehirde n-CoV hastalığının görülmediği tespit edildi. Öte yandan, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, hastanın yapılan muayenesinde ateş tespit edilmediği, solunum sıkıntısına rastlanmadığı, tanı için gerekli numunelerin alınarak laboratuvara gönderildiği öğrenildi. Virüs taşımadığı belirtilen K.Ü'nün durumunun iyi olduğu öğrenildi.

• BlackLead kullanıcısına yanıt
    Daha da korusu :/ Turkiye'nin uyguladigi yetersiz sekilsel onlemlerine de deginmis ( Turkiye belirtmiyor ama termal kamera ile taranmasi insanlari psikolojik rahatlanma icin ve etkisiz anlamsiz bir tedbir imis kulukca surecinin oncesinde zaten vucut isisi daha artmamistir baslamamistir ! ... ) .

Ben derim ki Istanbul basta yuksek risk altindadir ozellikle metrolar ve bircom alanlar ... Cin den gelen Cinli olmayan herkes o ucaklarda olan herkes tek tek vardiklari gunden itibaren kapsamli arastirilmasi gozetlenmesi gerekir ...

Bunlar yapilmazssa bu sefer de zaten gelmis kuluckca oncei gelmisler diye de kimse pacayi siyiramaz! ...
  • Diyelim,Thy nin çinden gelen uçağındaki hasta bir çinli sümüğünü koltuğa siliyor, sonra o uçak başka bir ülkeye sefere çıkıyor.
    o koltuğa oturan masum yolcu hastalık kapıyor.
    Böyle birşey olabilir mi?
  • Amerika da 3-4 kişi de daha ortaya çıktı enfekte olmuşlar kısacası afedersiniz boku çinliler yedi ceremesini herkes çekecek
  • Uçakların içindeki hava motordan çekilen hava ile sürekli olarak devir daim edilir, yaklaşık 3-4 dakikada bir döngü tamamlanır ki bu iyi bir rakamdır, ameliyathanelerdekine yakındır. O yüzden sonraki sefere uçak içinde havada virüs kalmamış olduğunu varsayıyorum. Uçaktaki filtreler bu gibi virüsleri de filtreleyecek seviyededir.

Sorunuza gelirsek, yeni oturan kişi bir şekilde o mukusu elledikten sonra elini ağzına, yüzüne götürürse virüsü kapma ihtimali var. Fakat virüsün açıkta ne kadar süre dayandığını bilmiyorum. Sağlık sektöründe de çalışan biri değilim, bildiğim bu kadar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muammer816

geçen gün virüsün bulaşıp yayıldığı şehirde 90 bin ölü olduğu sosyal medyada yazılıp çiziliyordu.paylaşımlara göre çinli bir doktor böyle bir açıklama yapmışmış.

bu konu hakkında bilginiz var mı? doğru mu bu yoksa atmasyon haber mi?

teşekkürler.
    Benim arkadasim 1000 kisi civari olu var dedi. Ayrica virusun yayilmasi da cidden yarasa corbasiymis. Suan Cin´in 90%´i evde oturuyor dedi. Kendisi Cinli.
  • onder.t O kullanıcısına yanıt
    O zaman ben şunu anlıyorum, aynı uçağın içinde virüslü biriyle bulunmak hastalığı kesin kapmamıza neden değil?

• gfblugano35 kullanıcısına yanıt
    Tabi ki değil, dediğim gibi uçak içi havalandırmalar çok iyidir. Hava çok kurudur ama hijyen bakımından iyidir. Ayrıca başüstünde bulunan havalandırma deliklerini açık tutmanız bir hava perdesi oluşturarak size daha çok koruma sağlar.

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • izmirde tepecik hastanesine 1kişi kaldırılmış saatler önce karantinalı bir şekilde ve 10gün önce çin wuhan a 600km uzakta bir şehre seyehat etmiş. yüksek ateş ve öksürük belirtisiyle başvurmuş.
    fotolar için izmirdecevirme instagram sayfasına bakabilirsiniz
  • Acaba Corona virüsü değil mi yoksa insanlar panik yapmasın diye mi öyle diyorlar? Açıklamada hastada ateşe rastlanmadı denmiş fakat kişi ilk olarak yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvurmuş. Burada bi tutarsızlık var. Ayrıca açıklamanın devamı şöyle; "Tetkikleri referans laboratuvarına gönderdik. Yaklaşık 24 saat içinde tetkikler netleşir."

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.