Şimdi Ara

Corollayı test ettim. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
2
Favori
14.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam emeğinize sağlık... Konuyu merakla takip ettim, arada saçmasapan yorumları da okudum ve gülüp geçtim. Bu yorumları ciddiye alıp bilginizi ve tecrübelerinizi paylaşmaktan vazgeçmeyin lütfen. Birkaç gündür babam için bu aracı araştırıyorum ve benim gibi insanlar için bu bilgiler altın değerinde. Okuduğum yorumlar ve izlediğim videolarda genel olarak bir beğeni var, böyle olunca da daha bir merak etmeye başladım. Tabi bizim bütçemiz benzinli baz pakete ancak yetecek:) 15" kapaklı jant dışında donanım olarak babama yeter diye düşünüyorum, sonuçta hız sabitleyiciyi dahi kullanmayan bir insan:) P.tesi günü bayiye gidip canlı olarak incelemeyi düşünüyoruz ama nakit alımda liste fiyatından ne kadar indirim yapıyorlar acaba, bilginiz var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mathematician_01 kullanıcısına yanıt
    Ben de bugün aracı test ettim. Birkaç kötü nokta dışında gayet beğendim.

Olumsuz yanlarından bahsedeyim.

Sunroof. Olmaz olsun böyle sunroof dedirtecek cinsten. Toyota sonunda sunroof koymuş diyecektim onu da saçma sapan yapmış. İç mekan basık olmuş.

Bagaj yine her zamanki gibi özensiz. Stepne yerine dana gibi köpük doldurmak yerine güzel gözler, cepler yapsalar daha kullanışlı olurdu.

Malzeme bir corolla için fena sayılmaz ama ucuz, basit yerler az değil. Mesela deri kaplamışlar ama tıklayınca tok olmayan plastik hemen hissediliyor.

Corolladan sonra 3008 test ettim. 3008 iç mekan, tasarım olarak tabii çok daha iyi ama sürüş olarak corollayı daha çok beğendim diyebilirim. Daha sessiz, daha konforlu. Cvt yi eleştiriyorlar ama konfor konusunda bence rakipsiz.

Liste fiyatından bir kuruş indirim bile yapmadı dumankaya. Klasik lansman fiyatı, kar marjı yok yalanları geveledi.

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Ben de bugün aracı test ettim. Birkaç kötü nokta dışında gayet beğendim.

Olumsuz yanlarından bahsedeyim.

Sunroof. Olmaz olsun böyle sunroof dedirtecek cinsten. Toyota sonunda sunroof koymuş diyecektim onu da saçma sapan yapmış. İç mekan basık olmuş.

Bagaj yine her zamanki gibi özensiz. Stepne yerine dana gibi köpük doldurmak yerine güzel gözler, cepler yapsalar daha kullanışlı olurdu.

Malzeme bir corolla için fena sayılmaz ama ucuz, basit yerler az değil. Mesela deri kaplamışlar ama tıklayınca tok olmayan plastik hemen hissediliyor.

Corolladan sonra 3008 test ettim. 3008 iç mekan, tasarım olarak tabii çok daha iyi ama sürüş olarak corollayı daha çok beğendim diyebilirim. Daha sessiz, daha konforlu. Cvt yi eleştiriyorlar ama konfor konusunda bence rakipsiz.

Liste fiyatından bir kuruş indirim bile yapmadı dumankaya. Klasik lansman fiyatı, kar marjı yok yalanları geveledi.
    Cevap için teşekkür ederim hocam. İzlediğim her incelemede sunroof'un baş mesafesini azalttığından bahsetmişler zaten. Ne diyelim, sunroof corolla'nın bünyesini azcık bozmuş desenize Babama aracın fotoğraflarını gösterdim, tasarımı beğendi ama o tablet ekran pek hoşuna gitmedi:) Bende o çıkıntı ekranlara çok takılıyorum aslında Bakalım artık, canlı canlı arabayı biraz kurcalamak gerekiyor. Fiyat konusunda bir süre tok satıcıyı oynayacaklarını tahmin ediyordum ama biz de tok alıcıyı oynayacaz artık:)

• Yeni Corolla'yı test ettim,benzinli ve hibrit modellerini kullandık.
    -Aracın iç mekanı bir önceki kasaya göre görsel olarak çok yol almış.Gösterge tablosu,yol bilgisayarı ve konsoldaki bilgi ekranı yenilenmiş,önceki kasadaki gözü rahatsız eden detaylar giderilmiş.Selef modeldeki dijital saat,renksiz yol bilgisayarı gibi parçaları bu modele koymamışlar.Ses sistemi gayet yeterli,bilgi ekranının kullanımı kolay.
    -Malzeme kalitesini beğendim,en üst donanımda ön ve arka kapıların üzeri yumuşak plastik kaplıyken diğer donanımlarda her iki kapıda komple sert malzemeden,ancak sert plastik olsa bile göze hitap ediyor,gayet kalın ve pürüzsüz,çapak veya montaj hatası yok,direksiyon ve klima düğmelerinin basma hissi de güzel olmuş.
    -İşçilik ve montaj başarılı,malzemeler sağlam monte edilmiş ve bastırınca oynamıyor,işçilik hatasına rastlamadım,ancak bagaj malzemesi yine özensiz yapılmış.
    -Aracın arka tarafındaki yaşam alanı önceki kasaya göre daralmış,1.90 boyunda biri olarak arkada çok rahat edemedim,selef modelin arka diz ve baş mesafesi daha iyiydi.Ön tarafta konsol yüksek kaldığı için biraz basık hissettiriyor.
    -Sürüşe gelirsek süspansiyonlar bayağı konforlu ve darbe emişi başarılı,kendi aracım olan yeni kasa Astra'dan daha yumuşak bir süspansiyona sahip.Araçta hiç tıkırtı olmaması da olumlu.Yol sesi az,ancak arka kısımda içeri daha çok yol sesi giriyor.
    -Araçta bulunan 1.6 atmosferik motor gürültülü ve kaba çalışıyor,çekiş yeterli,ancak tam gaz yapıldığında cvt şanzımanın yüksek sabit devir çevirme özelliği de ilave olunca sürüş keyifsiz bir hale geliyor.Astra K kullanıcısı olarak bu motorun sürüşünü beğenmedim,fakat yakıt tüketimi düşük.
    -Hibrit motorun sürüşü kesinlikle daha iyi,iyi gidiyor ve sessiz çalışıyor,aracın hakkını veriyor.
    Yeni Corolla bence gayet iyi bir araç olmuş,keşke turbo benzinli seçeneği de olsaydı,bu kasaya çok yakışırdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: mathematician_01

Hocam emeğinize sağlık... Konuyu merakla takip ettim, arada saçmasapan yorumları da okudum ve gülüp geçtim. Bu yorumları ciddiye alıp bilginizi ve tecrübelerinizi paylaşmaktan vazgeçmeyin lütfen. Birkaç gündür babam için bu aracı araştırıyorum ve benim gibi insanlar için bu bilgiler altın değerinde. Okuduğum yorumlar ve izlediğim videolarda genel olarak bir beğeni var, böyle olunca da daha bir merak etmeye başladım. Tabi bizim bütçemiz benzinli baz pakete ancak yetecek:) 15" kapaklı jant dışında donanım olarak babama yeter diye düşünüyorum, sonuçta hız sabitleyiciyi dahi kullanmayan bir insan:) P.tesi günü bayiye gidip canlı olarak incelemeyi düşünüyoruz ama nakit alımda liste fiyatından ne kadar indirim yapıyorlar acaba, bilginiz var mı?
    Hocam güzel yorumunuz için teşekkür ederim.
    Biz bi pazarlık yapalım dedik ama fiyatta hiç esnekliğimiz yok diyip yolu kapattılar. Bunlar lansmana özel fiyatlarmış martta zam gelebilir diyorlardı ne kadarı doğru ne kadarı pazarlama stratejisi bilmiyorum. Takdir sizin.
    Benzinli baz modeli özellikle otomatik versiyonu (düz düşünüyorsanız bile mutlaka otomatik alın) bence o bütçe ve özellikler de alınası bir otomobil hatta birde lpg takıldığı takdirde şu piyasa koşullarında güzel bir karar olabilir.

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Fiyat konusunda @commandx hocam da aynısını söyledi. Araç hem yeni, biraz da ilgi olunca tok satıcıyı oynuyorlar anlaşılan. Bakalım babam ne diyecek bu konuda, sadece alternatiflerimizin en güçlüsü olarak belirlemiştik. Otomatik konusunu çok söyledim ama babam biraz eski kafalardan, rahat edemiyorum ben diyor. Benim biraderde otomatik Bmw 118 i vardı, sırf otomatik denemesi için sürdürdük ama yok adam sevmedim dedi üzerine fiyat farkı vererek almaya hiç sıcak bakmıyor:) Hayırlısı bakalım, ben bütçe dahilinde alternatifleri sunayımda hangisini beğenirse onu alsın

• Legend3017 kullanıcısına yanıt
    Car play olanlarda da hybrid sistem yok. Sen kullnamak istemiyor olabilirsin ama bu zihnietle olmaz. Hybrid olması lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: mathematician_01

Fiyat konusunda @commandx hocam da aynısını söyledi. Araç hem yeni, biraz da ilgi olunca tok satıcıyı oynuyorlar anlaşılan. Bakalım babam ne diyecek bu konuda, sadece alternatiflerimizin en güçlüsü olarak belirlemiştik. Otomatik konusunu çok söyledim ama babam biraz eski kafalardan, rahat edemiyorum ben diyor. Benim biraderde otomatik Bmw 118 i vardı, sırf otomatik denemesi için sürdürdük ama yok adam sevmedim dedi üzerine fiyat farkı vererek almaya hiç sıcak bakmıyor:) Hayırlısı bakalım, ben bütçe dahilinde alternatifleri sunayımda hangisini beğenirse onu alsın
    Büyükler için otomatik biçilmiş kaftan aslında ve otomatikte alternatif çok azalıyor düzde ise biraz dahs fazla ama sonuçta babalar ne derse ne isterse odur çokta karışmamak lazım hangisini beğeniyorsa iyisi odur.

• commandx C kullanıcısına yanıt
    Yanlış bilmiyorsam Toyota hybrid de ecvt var. Bildiğimiz cvt den baya farklı.
    Malzeme kalitesine gelince de şöyle düşünelim. 3008 de malzeme daha kaliteli fiyatlar benzer ise 3008 acaba tribünlere mi oynadı. Gördüğünüz yerlerde kalite yapıp başka yerde mi düşürdü. Aslında bu sorunun cevabı da belli. Mekanik mühendislik ve test konularında yaptıkları harcamaları diğerleri tok kapı sesine harcıyor. Tâbi insan onu seviyorsa onu alır. Tercih talep meselesi.

• etusch kullanıcısına yanıt
    Benzer donanımlı dizel otm 3008 fiyatı 276bin. Bayii 250bin gibi fiyata veriyor. Corolla yerli üretim. Benzer fiyata daha fazla kaliteyi verebileceklerini zannetmiyorum.

• commandx C kullanıcısına yanıt
    Neden veremesinler?

• mathematician_01 kullanıcısına yanıt
    Geçen ay hyundai elantra test ettim. O da hiç fena bir araba değil, konforu falan yerinde. Corollaya göre iyi fiyat vermişlerdi, 0 faiz fırsatı falan da vardı. Corolla gibi piyasası yok ama sağlam, güzel araba bence. Babanız için uygun olabilir.

• Bu yeni Corolloların otomatik vitesi yok mu ? Sitede hepsi düz vites gözüküyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: SiyahPapyon

Bu yeni Corolloların otomatik vitesi yok mu ? Sitede hepsi düz vites gözüküyor?
    Multidrive s ler otomatik vites. Fiyat listesinde mevcut.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • etusch kullanıcısına yanıt
    Çünkü bu işten kar elde etmek durumundalar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

Multidrive s ler otomatik vites. Fiyat listesinde mevcut.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim

• Dizellerde olan rezil otomatik vites inşallah hibrit li araçlarda yoktur gidip test sürüşü yapacağım

• Lütfen mazur görün ama ne zamandır toyota corolla gibi araçlara 100.000-140.000 tl'leri vermekte beis görülmedi.
    Ben sırf şu fiyatlardan dolayı araba almıyorum nazımın geçtiği araba değiştirme raddesindeki büyüklerime de almamaları konusunda durmadan uyarıyorum, engel olmaya çalışıyorum.
    Bence "dolu" hibrit corolla'ya 60.000'den fazla verilmemesi gerekirdi.
    Ne hallere geldik. Yazık. Cidden yazık.

• Corollayı test ettim.

Ben bunu alırdım. Milletimizin arabaya bakış açısı belli, kendimi daha iyi hissederdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: etusch

Car play olanlarda da hybrid sistem yok. Sen kullnamak istemiyor olabilirsin ama bu zihnietle olmaz. Hybrid olması lazım
    Şıkışık trafikte yakıt tüketiminde en iyisi nasıl hybridse aynı zamanda şıkışık trafikte daha kaliteli zaman geçirmeninde en iyi yolu radyo programları veya android auto/car play uygulamalarıdır.

Head up display, kablosuz sarj, akıllı sürücü destek asistanları vs neredeyse her donanımın olduğu araçta car play/andorid auto olmamasını garip karşılamam çok normal değil mi? Bu gereksiz savunmalar niye anlamıyorum siz istemiyorsanız/ihtiyacınız yoksa baz donanım alabilirsiniz bırakında bende alacağım araçta niye istediğim donanım yok diye sorma lüksüm olsun.

Donanıma ihtiyacı olmayan gidip baz donanım hybrid alır ama passion hybrid alıcak kişide niye android auto/car play niye yok diye sorar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend3017 -- 17 Şubat 2019; 0:37:32 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.