Şimdi Ara

Corolla mı Astra Sedan mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
62
Cevap
2
Favori
20.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım ve bu konuda çok kararsızım.

Yeni araç alacağım başka önerilerinize de açığım.

Opel Astra sedan 1.4 Turbo otomatik sport pakette karar kılmıştım Kasım-Aralık aylarını bekliyordum. Sürekli diğer araç ve markaları da takip ediyorum.

Toyota Corolla 1.6 Advance paket olan aracı gördüm fiyat donanım olarak çok kararsız kaldım öncelikle kullanan arkadaşlara soruyorum hangisi tercih edilmeli.

İkisinin farklarını kendimce sıralamak gerekirse;

Astraya LPG taktırmayı düşünmüyordum Corollaya taktırmam gerekecek 1.6 motor.

Corollanın anahtarsız çalıştırma - geri görüş kamerası vs birkaç donanım fazlası var.

Astranın fazladan ön-arka park sensörü ve opsiyonel sunroof farkı mevcut.

Kafamı karıştıran diğer bir nokta astra sedanda kasa değişikliği olmadı ama corolla daha yeni makyaj gördü corollanın görüntüsü daha fazla cezbediyor.

Astra sport 1.4 otomatik fiyatı 87.000 buna ek olarak stil paket yani ekran ve sunroof düşünüyorum 91 küsüre geliyor.
    Corolla ise çok güzel bir indirim yapmış 50.yıl vs diye daha fazla donanıma sahip olmasına rağmen 88.500 araç. buna ek 3bin civarında LPG olur diyorum ikisi de aynı paraya geliyor. Sıkıntı olan corolla da sunroof yok malesef :(

Tamamen kararsız durumdayım. Konfor açısından performans açısından bütün açılardan yardımlarınızı bekliyorum.

İkinci el önerisi beklemiyorum çünkü kendimce nedenlerden ve yaşadıklarımdan dolayı 0 araç son kararım teşekkür ederim.

• 2016 Aralık çıkışlı Corolla 1.d d-4d m/m touch kullanıcısı olarak kesinlikle Astra derim. Güncel Astra sedan 1.6 dizel otomatik elite paketi de kullandım, hem şehir içi hem uzun yolda kesinlikle Astra derim.

Geçen bir konu vardı, Corolla'dan ne istiyorsunuz diye oraya yazdığım mesaj;

Biraz daha performans istiyorum, segmentinin en zayıf motorlusu olmasın istiyorum
    Adam gibi otomatik şanzıman istiyorum
    Dizel otomatikte hız sabitleyici istiyorum

Her yağışlı havada yan camlarım kör olmasın istiyoum, tasarım hatası olmasın istiyorum (bununla ilgili açtığım konuda detaylı fotolar var)

https://forum.donanimhaber.com/yeni-corolla-tasarim-hatasi--123076426

Araba yürüyünce kapılar otomatik kilitlensin istiyorum
    Kontağı kapatınca farları da kapansın istiyorum
    Otomatik camları kilitleyince en azından sürücü açıp kapatabilsin istiyorum
    Servislerinde yedek parça stoğu bulunsun istiyorum (bir ön tampon bir sol dar için 3 hafta bekledim)
    Bakım aralığı daha uzun olsun istiyorum, 10.000 km'de bir bakıma götürmek istemiyorum.
    Bakım zamanı yaklaşırken ya da bakım zamanı gelince araç uyarsın istiyorum.

Çok mu şey istiyorum?

Koyu ile yazdıklarım dizele özel durumlar muhtemelen ama genel olarak fikir verir dize yazdım. Full olanda yağmur sensörü far sensörü park sensörü vardır. Benzinli istediğiniz için hız sabitleyici de vardır. Diğer durumlar muhtemelen aynıdır.

Geri görüş kamerası az bir yağmurda çamurda zaten bir şey göstermiyor, eğer o çakma park sensörleri düzgün çalışıyorsa Corolla'da kameradan daha çok iş görür.
    ozr2pkr kullanıcısına yanıt
    ozr2pkr demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: ozerpeker61

Corolla ile astra kiyaslanmaz hocam. Corolla al kafan rahat olsun

ikisi de c segment aracı değil mi? neden kıyaslanmıyor? astra çok daha üstün olduğundan mı?

ben corolla kullanıyorum 22.000 km oldu aracım. (filo kiralama şirket aracı, satma değiştirme gibi bir durumum yok) varsa bildikleriniz yazın, şu konuda corolla daha üstün diye söyleyin. yoksa böyle boş boş mesajlarla kafa karıştırmayın.

konu açılıyor şu mu bu mu diye, gelen cevap şu... iyi de neden şu? onu da yazması gerekir.
    ben de çok şey yazmak istiyorum da şimdi gereksiz yere 7 gün ban yemeyelim forumdan

hala boş mesajlara devam ediyorsunuz

bir tarafta segmentinin en zayıf dizel motoruna sahip olan japon devciği diğer tarafta segmentinin en güçlü dizel motoru bulunan alman atığı

gerçi allah sizden razı olsun, ülkemizde sizin gibi arkadaşlar sayesinde kaliteli az yakan çok kaçan bir çok arabaya 2. el piyasası düşük olduğundan uygun fiyatlarla binilebiliyor
  • Hocam ben de focus ile corolla arasinda kalmistim. Telefonla bayilerden fiyat aldim. Hem ford bayine hem de toyota bayine gittim toyota bana daha cazip geldi. Toyota corolla 1.6 advance te karar kildim. Bayii garanti bozulmadan lpg takiyoruz dedi. Lpg de taktirdim. Toyoto da premium modelini galerici arkadas tavsiye etmedi ikinci eli tutlmadigi icin. Bir de o kadar fiyat farkina değmeyeceğini dusunuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Astra tercih ederim, 1.4 turbo 140 beygirlik motorun gidişi çok iyi. Ama uyarayım, motor hacimlerine aldanmayın, iki aracın yakıt tüketimleri aynı olacaktır.
  • Corolla + lpg secmeniz isabetli bir karar olacaktır

• Astra benzinli üzebilir. Kasası eski ve çok ağır. Sedan olmasına rağmen ne iç mekanı ne de bagaj hacmi tatminkar değil.

Astra alacaksaniz hb kasa 1.4 150hp düşünün derim. İkisi arasında corolla çok daha mantıklı.

Garantisi uzun, lpg ile ekonomik, ikinci eli iyi, içi, bagajı geniş, servisi daha uygun.

Bu arada corolla 50.yil modelinde safety sense var. Bu bile tercih sebebi olur.

• Astra 1.4t nunda lpg uyumu var performans olarak bariz toyotadan ustun ama donanim olarak aman aman bi fark yoksa astra derim.ayni motorlu insigniayi kullaniyorum insigniaya bile gayet yetiyorsa astrayi ucurur.

• Corolla ile astra kiyaslanmaz hocam. Corolla al kafan rahat olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar öncelikle herkese teşekkür ederim cevaplarınız için. Sizlerin yorumları kafamda bazı şeylerin şekillenmesine yol açıyor. Ben motor hacmine aldanıp lpg astra için karşılarım diye düşünüyordum kullananlar olarak haklısınız bilmiyordum.

Hb düşünmüyorum uzun zaman hb kullandım şahsen sedan arabanın tadı başka geldi. Yıl içerisinde şehirler arası yol yapacağım zamanlar da olacağı için bana biraz daha güven veriyor sedan araç yanlış olabilir belki ama bana verdiği hissiyat bu yöndeydi.

Performans olarak astra üstün katılıyorum. İnsignia aynı motor arkadaşdaki canavar gibiydi. Ama Corolla yeterli gelecek diye düşünüyorum.

50.yıl olayı da dediğiniz gibi çok cazip biraz corolla daha ağır basıyor şu anlık.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet572

Hocam ben de focus ile corolla arasinda kalmistim. Telefonla bayilerden fiyat aldim. Hem ford bayine hem de toyota bayine gittim toyota bana daha cazip geldi. Toyota corolla 1.6 advance te karar kildim. Bayii garanti bozulmadan lpg takiyoruz dedi. Lpg de taktirdim. Toyoto da premium modelini galerici arkadas tavsiye etmedi ikinci eli tutlmadigi icin. Bir de o kadar fiyat farkina değmeyeceğini dusunuyorum

Mehmet bey serviste lpg taktırmanın maliyeti ne oldu? Araştırmalar yaptım ancak tahmini bir fiyat var sizinki nedir? Birde lpg uyumu iyi mi? Memnun olduğunuzdan bahsettiniz kullanıcı biri olarak beni rahatlattı.

• hakimadayı33 H kullanıcısına yanıt
    Lpg servis 3300 tlye Brc marka toyota kit takildi. Gercekten cok memnunum. Hem garantisi devam ediyor hem de yakiti cok iyi. Kesinlikle tavsiye ederim.

• Corolla Safety sense'li 50. Yıl paketi sadece Premium'da var.

Bir de Astra Seda'nın Yen'i kasası Corolla'dan daha erken çıkar muhtemelen.

• 1,6 corolla çok seri araç, astra eskimemiş dahi olsa corolla. Aileniz varsa zaten çok iyi olur. Bazı arkadaşkar gibi arkada 3 çocukla 0- 100 denemesi yapmayacaksınızdır zaten. Yapsanız bile corollanın eksik yanı kalmaz hani.

• Hangisini alırsanız alın, aklınızın diğerinde kalacağı bir ikilem içerisindesiniz. Sıfır araç alacağınız için güncel olan her iki araç ta sınıfının en iyilerinden. J kasa Astra'ları incelerken ağırlık problemi benim de kafamı kurcalamıştı. Ancak bir forumdaşın uyarısıyla K kasanın ağırlığının benzer araçlar seviyesine indirildiğini öğrendim.

Bir yıl içerisinde aracımı değiştirmeyi düşünüyorum. Ancak bütçem elvermediği için ikinci elleri araştırıyorum. 14 senelik bir Toyota kullanıcısı olarak arabamın sorunsuzluğundan çok memnunum. Deyim yerindeyse km. bakımları hariç benzin koyup bindim. Doğal olarak ikinci el araştırmalarımda Toyota markası öncelikli. Ancak yeni arabamın otomatik olmasını istediğimden ve Toyota'nın MMT faciası nedeniyle alternatifleri de inceliyorum. Eğer sıfır araç alacak olsam ve beş yıl binip, sonra satacak olsam Astra'yı tercih ederdim. Ancak benim gibi 10 sene ve üzeri kullanmayı düşünüyorsanız, Toyota uzun vadede daha az sorun çıkaracaktır.

Son ekleme : Astra'nın 1.4 Turbo motoruna LPG uygulaması yapılıyor. VW TSİ motorları ile karıştırmayın. Otomatik alacaksanız Astra'nın tam otomatiği de, Toyota'nın MultiDriveS olarak adlandırdığı CVT şanzımanı da konforlu, sağlam ve sorunsuzdur.

• Benzinli araçlara bu fiyatlar verilmez , hele hele premium değilse hiç verilmez . 2.el dizel mondeo alınır o fiyata

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Corolla ne ile kıyaslanır hocam, insignia uygun mudur ?

Şöyle yorum yapanlar biraz ötede oynasa da forum rahat etse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

quote:

Corolla ne ile kıyaslanır hocam, insignia uygun mudur ?

Şöyle yorum yapanlar biraz ötede oynasa da forum rahat etse.

Tamam sensin hocam sensin. Heyecanlanma.

• Bagaj ve genişlik önemliyse tek seçenek corolla. Jetta ya da Octavia bakarsanız lpg ye gerek kalmaz.

• Heyecanlanma falan yok da, sizin gibi insanlara bir faydası olmayanlar forumu meşgul etmesin derdindeyiz.
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam bir sonraki girişimde sorarım size foruma gireyim mi girmeyeyim mi diye.

• İyi olur vallahi, foruma iyilik etmiş olursun.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.