Şimdi Ara

Corolla gitti, Forester geldi.(Yeni Fotoğraflar+Videolar)) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
6
Favori
15.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ilker67

quote:

Orijinalden alıntı: CILGIN_HACI

quote:

Orijinalden alıntı: deathrider13

quote:

Orijinalden alıntı: BrockLyn

O paraya dizel gerçek 4x4 alinabilirdi yazık olmuş paraya

mesela??

ş.içi 2.0 dizel ve benzın suv de pek fark etmıyor 10 lt civarı tüketimi var ist de dizel alternatiflere gelırsek
    kia sportage
    reno kaleos
    opel antara
    chev captiva
    ssangyong kyron
    hyundai tuscon

Ben size kısaca bu satın almanın hikayesini anlatayım arkadaşlar.

Corolla'yı Çarşamba günü sattım ve bankaların kapanmasına 10 dakika kala da ne olur ne olmaz diyerek gidip 5 bin lira kredi çektim. Bu konuyu açtıktan sonra da gece 00:30'da İstanbul'a giden otobüse bindim ki araya hafta sonu girer ve ilanlarda gördüğüm araçların satılma durumu olur.
    Sabah Kadıköy'de, daha önceden belirlediğim 2 aracı gördüm, birini beğendim ama kafamdaki diğer araçlara da bakmak için karşıya geçtim ve Florya'daki aracı aldım. Yani aracımı sattığımın hemen ertesi günü bu Subaru artık benimdi.

Tüm bunları Forester almakta ne kadar ciddi olduğumu anlamanız için yazıyorum.

Yanlış anlamayın, diğer yazılan markalar hakkında hiç bir fikrim yok yani merak bile etmedim etmiyorum. Daha önce de dediğim gibi bu araç benim ilk Subarum ve kullandığım ilk 4x4 araç. Subaru almaya karar verdim ve aldım.

İşin yakıt sarfiyatı ve masrafları konusuna gelirsek de yaş 39 ve yedi sene Reno9, sekiz sene de Corolla kullandım. Bu aracı değiştireceğim zaman da 50 yaşlarında olma ihtimalim var. Hiç bir zaman çok param olmadı ama hayatta bir çok basamağı da geçtiğimi düşünerek biraz şımarmak, keyif alabileceğim bir otomobile sahip olmak istedim.

İşte bu kadar arkadaşlar. Artık marka tartışması yapmayalım ve ben merak edenlere araç hakkında tecrübelerimi yazmaya çalışayım daha güzel olur.

Son olarak da siz Subaru'yu sevmeyebilirsiniz ama ben otomobillere ve otomobil sporlarına merakı olup da bu markaya saygı duymayan birisini görmedim daha...

Ayakta alkışlarım ben böyle yazıyı

Hyundai Tucson ile şu aracı yanyana koyan arkadaşlara da birer adet Tekila shot ısmarlamak istiyorum... Alkol kullanmıyorlarsa da bence bir an önce başlamalılar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CILGIN_HACI

quote:

Orijinalden alıntı: deathrider13

quote:

Orijinalden alıntı: BrockLyn

O paraya dizel gerçek 4x4 alinabilirdi yazık olmuş paraya

mesela??

ş.içi 2.0 dizel ve benzın suv de pek fark etmıyor 10 lt civarı tüketimi var ist de dizel alternatiflere gelırsek
    kia sportage
    reno kaleos
    opel antara
    chev captiva
    ssangyong kyron
    hyundai tuscon

Ben size kısaca bu satın almanın hikayesini anlatayım arkadaşlar.

Corolla'yı Çarşamba günü sattım ve bankaların kapanmasına 10 dakika kala da ne olur ne olmaz diyerek gidip 5 bin lira kredi çektim. Bu konuyu açtıktan sonra da gece 00:30'da İstanbul'a giden otobüse bindim ki araya hafta sonu girer ve ilanlarda gördüğüm araçların satılma durumu olur.
    Sabah Kadıköy'de, daha önceden belirlediğim 2 aracı gördüm, birini beğendim ama kafamdaki diğer araçlara da bakmak için karşıya geçtim ve Florya'daki aracı aldım. Yani aracımı sattığımın hemen ertesi günü bu Subaru artık benimdi.

Tüm bunları Forester almakta ne kadar ciddi olduğumu anlamanız için yazıyorum.

Yanlış anlamayın, diğer yazılan markalar hakkında hiç bir fikrim yok yani merak bile etmedim etmiyorum. Daha önce de dediğim gibi bu araç benim ilk Subarum ve kullandığım ilk 4x4 araç. Subaru almaya karar verdim ve aldım.

İşin yakıt sarfiyatı ve masrafları konusuna gelirsek de yaş 39 ve yedi sene Reno9, sekiz sene de Corolla kullandım. Bu aracı değiştireceğim zaman da 50 yaşlarında olma ihtimalim var. Hiç bir zaman çok param olmadı ama hayatta bir çok basamağı da geçtiğimi düşünerek biraz şımarmak, keyif alabileceğim bir otomobile sahip olmak istedim.

İşte bu kadar arkadaşlar. Artık marka tartışması yapmayalım ve ben merak edenlere araç hakkında tecrübelerimi yazmaya çalışayım daha güzel olur.

Son olarak da siz Subaru'yu sevmeyebilirsiniz ama ben otomobillere ve otomobil sporlarına merakı olup da bu markaya saygı duymayan birisini görmedim daha...

Ayakta alkışladım şu yazıyı.

• Sağolun arkadaşlar... 400-500 km yol yaptıktan sonraki sabah kalkıp da kahvaltı bile yapmadan, biraz dolaşayım dedirten bir araç ki 0 km alacağım bir sedan araç bana bunu yaptıramazdı sanırım
    Gerçekten keyifli bir kullanımı var.

Bu arada yarın sabah bir fotoğraf gezisi için köy yollarında olacağım. Fırsatını bulabilirsem aracın da fotoğraflarını çekip paylaşma şansım olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlkerA. -- 10 Kasım 2012; 23:14:52 >
  • quote:

Sağolun arkadaşlar... 400-500 km yol yaptıktan sonraki sabah kalkıp da kahvaltı bile yapmadan, biraz dolaşayım dedirten bir araç ki 0 km alacağım bir sedan araç bana bunu yaptıramazdı sanırım

Bu arada yarın sabah bir fotoğraf gezisi için köy yollarında olacağım. Fırsatını bulabilirsem aracın da fotoğraflarını çekip paylaşma şansım olur.

hocam fiyat bilgisi alabilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: quadream

quote:

Sağolun arkadaşlar... 400-500 km yol yaptıktan sonraki sabah kalkıp da kahvaltı bile yapmadan, biraz dolaşayım dedirten bir araç ki 0 km alacağım bir sedan araç bana bunu yaptıramazdı sanırım

Ilan 57.500 olarak verilmişti. Ben absürd bir teklif yaptım ama arasını bulduk bir şekilde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Ilan 57.500 olarak verilmişti. Ben absürd bir teklif yaptım ama arasını bulduk bir şekilde.

Beka kazıkçıdır ama tahminimce 55.750-56.250 gibi bir fiyata anlaşmış olmalısın İlker abi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun

quote:

quote:

quote:

Beka kazıkçıdır ama tahminimce 55.750-56.250 gibi bir fiyata anlaşmış olmalısın İlker abi.

Ben 49 dedim aslında ama 53.500'e anlaştık. Kazıkçı demeyelim, Mahmut beyi sevdim ama gerçekten para konusunda biraz sıkı diyebiliriz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben 49 dedim aslında ama 53.500'e anlaştık. Kazıkçı demeyelim, Mahmut beyi sevdim ama gerçekten para konusunda biraz sıkı diyebiliriz.

Abi sağlam ölücüymüşsün sen de. Bu arabayı sıfır alanlar o zamanlar 75 civarına aldı diye hatırlıyorum.

Beka'nın genel olarak tüm ilanları piyasadan yüksek oluyor. Bu yüzden kazıkçı tabirini kullandım şakayla karışık. Yoksa tanımam etmem kendilerini.

Tekrar hayırlı uğurlu olsun. Bu arada donanımı Comfort mudur ya da nedir? Deri koltuk ve cam tavan var mıydı?

• Orijinalden alıntı: Coşkun

Abi sağlam ölücüymüşsün sen de. Bu arabayı sıfır alanlar o zamanlar 75 civarına aldı diye hatırlıyorum.

Beka'nın genel olarak tüm ilanları piyasadan yüksek oluyor. Bu yüzden kazıkçı tabirini kullandım şakayla karışık. Yoksa tanımam etmem kendilerini.

Tekrar hayırlı uğurlu olsun. Bu arada donanımı Comfort mudur ya da nedir? Deri koltuk ve cam tavan var mıydı?

Üst donanımı yani açık renk deri ve elektrikli koltuk ve baya büyük acilir sunroof var. Dediğin gibi inanilmaz ferah bir araba. Aracın ilk sahibi bir fabrikatör hanımı. Arka koltuğuna kimse bile oturmamış neredeyse hatta aracın alt takımlarindaki kontrol etiketleri bile daha duruyordu. Lastikler de bu sene değişmiş ama bugün gidip kislik takım da aldım UG8 1.200 Liraya
    Forester'in bir diğer güzelliği de yüksek olmasına rağmen öyle güzel bir sürüş pozisyonu yaratmışlar ki sanki bir Civic sürüyormuş gibi koltuğa gomulebiliyorsun.

Bir sonraki buluşmada test ederiz artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlkerA. -- 11 Kasım 2012; 2:20:18 >

• quote:

Üst donanımı yani açık renk deri ve elektrikli koltuk ve baya büyük acilir sunroof var. Dediğin gibi inanilmaz ferah bir araba. Aracın ilk sahibi bir fabrikatör hanımı. Arka koltuğuna kimse bile oturmamış neredeyse hatta aracın alt takımlarindaki kontrol etiketleri bile daha duruyordu. Lastikler de bu sene değişmiş ama bugün gidip kislik takım da aldım UG8 1.200 Liraya
    Forester'in bir diğer güzelliği de yüksek olmasına rağmen öyle güzel bir sürüş pozisyonu yaratmışlar ki sanki bir Civic sürüyormuş gibi koltuğa gomulebiliyorsun.

Şahane olmuş üst donanım aldığın. Cam tavanı oldukça güzeldir. Perdesinin açık kalması bile yeterli. Açınca da ben bile çok rahat çıkabiliyorum o tavandan. :)

Sürüş pozisyonunun yanısıra yol tutuşu da oldukça iyidir. Corolla'nın şahı gelse yine Forester içinden geçer. Araca alıştıktan sonra boş alanlarda kurudan ıslak zemine doğru kademe kademe denedikçe arabanın herhangi bir limiti olmadığını sen de keşfedeceksin abi.

Kış lastik fiyatın da iyi. Ben 205/55-17 olan lastiklerim için de Bridgestone LM3 için aynı fiyatı aldım ama benim ebattan lastik yok piyasada.

Edit : Test işine çok sıcak bakmıyorum ama karşılıklı olarak neden olmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coşkun -- 11 Kasım 2012; 2:26:14 >

• Hafta sonu Yedigöller kampında bir kaç kare çekebildim, beğenirsiniz umarım.

Corolla gitti, Forester geldi.(Yeni Fotoğraflar+Videolar))

• quote:

Hafta sonu Yedigöller kampında bir kaç kare çekebildim, beğenirsiniz umarım.

Çok güzel fotoğraflar.
    Subaru bunları alıp sitesindeki galeriye koysa yeridir...

• İlker abi fotoğraflar şahane. Maşallah
  • Fotolar güzel araçta güzel tekrar hayırlı olsun.

nasıl bir duygu o yolları bir de forester ile geçmek?
  • aracınız hayırlı uğurlu olsun tercih çok doğru olmuş kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DXM06

Fotolar güzel araçta güzel tekrar hayırlı olsun.

nasıl bir duygu o yolları bir de forester ile geçmek?

Yol o kadar da iyi değildi kıyamadım ama gerçekten çok kullanışlı bir araç. Keyifle biniyorum.

Coşkun, teşekkürler fotoğrafların beğenilmesine sevindim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlkerA. -- 19 Kasım 2012; 11:12:02 >
  • Hayırlı uğurlu olsun.Çok yakışıklı araç.Maşallah diyelim.Fotolar da çok güzel.DSLR ile mi çektiniz?
  • hayırlı olsun
  • Güzel foto, güzel araç.
  • Fotoğraflar bilgisayara masaüstü fotosu yapıcak kadar güzel, aracınız hayırlı olsun.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.