Şimdi Ara

Corolla / Focus Tercih Kararsızlığı - Yahut Avensis/Jetta

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İkinci el 30 - 40 bin bandında temiz sedan boyasız (1-2 parça önemsiz boya olabilir) benzin/lpg`li araç alacağım. 2005-2007 Corolla yahut focus düşünüyorum.
    Aşağıdaki takıldığım hususlarda fikirlerinizi beyan ederseniz memnun olurum.

2006 1 parça boyalı beyaz corolla 1.6 terra var. 140 binde. Tertemiz araç. Benzin/ lpg
    4 hava yastığı cd çaları 4 cam otomatiği abs`si vs var. Adam 42 bin istiyor.
    Çok değil mi, böyle bir araca en fazla ne verilir ?

2006 1 parça boyalı beyaz 1.6 focus trend var. 160 binde. Tertemiz araç. Benzin lpg
    4 hava yastığı 4 cam otomatik cd çalar abs vs. Adam 36 bin istiyor.
    Böyle bir araca en fazla ne verilir ?

Bu 2 aracın özellikleri hemen hemen aynı.
    Hangisi daha az sorun verir, hangisi daha az yakar, hangisi daha rahattır, hangisi daha performanslı bir araçtır ? Bir kıyaslama yapabilir miyiz...

Ayrıca bu araçlar dışında, bu fiyat bandında yukarıdaki araç özelliklerine sahip 2004-2006 Avensis comfort/elegant yahut 2005-2007 jetta alınması mantıklı olur mu ?

Şimdiden yorum yapan arkadaşlara teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imreqicide -- 17 Şubat 2017; 10:29:35 >

• https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-2013-model-chevrolet-cruze-1.4-sport-turbo-32.500-km-360902226/detay

Buyrun, 10-11 yasında arabalara o kadar para verilmez kenlikle, hele corollanın sahibi resmen keriz avına çıkmış, insan o arabaya 42 bin isterken utanır ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 17 Şubat 2017; 9:26:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-2013-model-chevrolet-cruze-1.4-sport-turbo-32.500-km-360902226/detay

Buyrun, 10-11 yasında arabalara o kadar para verilmez kenlikle, hele corollanın sahibi resmen keriz avına çıkmış, insan o arabaya 42 bin isterken utanır ya.

Chevrolet Türkiye`den çekildi, ancak belli bir süre daha yedek parça deteği verecek.

• imreqicide İ kullanıcısına yanıt
    2024 e kadar zorunlu destek var, zaten o süre bitse bile sıkıntı olmaz, yedek parça piyasası çoktan oturdu, motor da zaten opel motoru. 2006 corolla, focus parçası bulunuyorsa, cruze rahat rahat bulunur.
  • https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-2012-model-76.binde-308-hdi-acces-full-ekstra-390202533/detay
    Mesela bu araç da olabilir. Corollaya, focusa o kadar para verilmez hocam. İkinci el piyasası yükseliyor diye dert yanıyoruz ama böyle araçları alarak yükselmesine yardım ediyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 17 Şubat 2017; 10:11:31 >
  • Avensis saydığınız araçlar içinde en iyisi. Uygun fiyata bulursanız alın derim.
  • 2004-2006 boyasız temiz denilebilecek Avensis`e 36-38 civarı verilmesi mantıklı mı peki, doğru olur mu ?
    Piyasası corolla ve focus kadar rahat mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imreqicide -- 17 Şubat 2017; 10:33:40 >
  • Focus 2 ise tavsiye etmem.İçeriye çok ses alıyor. Focus 1 bile 2den çok daha az ses alıyor
  • önce avensis sonra corolla bakardım
  • Avensise karar kıldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: imreqicide

quote:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-2013-model-chevrolet-cruze-1.4-sport-turbo-32.500-km-360902226/detay

Chevrolet Türkiye`den çekildi, ancak belli bir süre daha yedek parça deteği verecek.

o arkadaş herkese cruze tavsiye eder. insan o corolla'ya o parayı istemeyi utanır derken 43bine türkiye'den çekilmiş daewoo çakması cruze tavsiye edebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

quote:

o arkadaş herkese cruze tavsiye eder. insan o corolla'ya o parayı istemeyi utanır derken 43bine türkiye'den çekilmiş daewoo çakması cruze tavsiye edebiliyor.

Sen ne kadar seviyorsun arkadan konuşmayı ya. Sen git 43 bini 11-12 yasında 200 bindeki arabaya ver. Gelmiş burada hala daewoo falan diyor, he he daewoo. Biraz geliştir artık kendini ya, sıktı.

• şimdi şöyle bişey var cruze yi aldınız diyelim zaten şuan piyasası kötü ,5sene bindiniz satmaya kalktıgınızda satabilcekmisiniz veya ne kadar zararla satcaksınız?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Sen ne kadar seviyorsun arkadan konuşmayı ya. Sen git 43 bini 11-12 yasında 200 bindeki arabaya ver. Gelmiş burada hala daewoo falan diyor, he he daewoo. Biraz geliştir artık kendini ya, sıktı.

önce şunu bir açığa kavuşturalım; arkadan konuşabilmem için senin duymadığın bir ortam olmalıydı. özel mesajdan değil bir forum ortamından yazdım mesajı, sen dahil herkes okuyabiliyor.

11-12 yaşında araç ömrümde almadım. aldığım en yaşlı araç 3 yaşındaydı. son üç aracım da sıfır.

• quote:

Avensise karar kıldım

Doğru karar, 2007-2009 makyajlı kasa bakın derim.
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Benim hakkımda konuşuyorsan beni de haberdar edeceksin, ben takip edemem kim ne diyor diye. Biz de insanlara, aynı fiyata 4-5 yasında araba varken 11-12 yasında araç almayın diyoruz işte. Sen de çocuk gibi bana sataşacağına tavsiye ver de faydan dokunsun.
  • ikinci elin ayarı kaçtı , sıfır km araca 5,000 tl zam gelince , ikinci ele de 4,000 zammı yapıştırıverdiler . bence bu durumda alınacak araç segmentini düşürerek sıfır km bir araç bakılabilir.
  • quote:

Benim hakkımda konuşuyorsan beni de haberdar edeceksin, ben takip edemem kim ne diyor diye. Biz de insanlara, aynı fiyata 4-5 yasında araba varken 11-12 yasında araç almayın diyoruz işte. Sen de çocuk gibi bana sataşacağına tavsiye ver de faydan dokunsun.

tavsiye veriyorum işte, cruze almayın diyorum. 2013 model cruze'a 40bin verilmez.o parayı veren 4-5 sene sonra parasının yerinde yeller estiğini görecek. yazık milletin parasına. böyle tavsiyeler veriyorsun, 4-5 sene sonra üzülecek insanlar, vebali var. para öyle kolay kazanılmıyor.
  • İkinci el piyasasına devlet el atsın iyice tadı kaçtı
  • quote:

quote:

tavsiye veriyorum işte, cruze almayın diyorum. 2013 model cruze'a 40bin verilmez.o parayı veren 4-5 sene sonra parasının yerinde yeller estiğini görecek. yazık milletin parasına. böyle tavsiyeler veriyorsun, 4-5 sene sonra üzülecek insanlar, vebali var. para öyle kolay kazanılmıyor.

4-5 sene sonrasını düşünmek anca tüccar kafası olur, size hayırlı işler. Ben düşünmem öyle şeyleri, keyif almaya bakarım. 12 yasında araca 40 bin vereceğime bisiklet alırım. Chevrolet Avrupadan çekildiğini açıkladığı zaman da böyle diyorlardı, piyasası öldü diyorlardı ama 3 yıl olacak, hala ölmedi ne hikmetse.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.