Şimdi Ara

Corolla Charging System Uyarısı Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
5.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar,bugün Antalya'da şiddetli bir yağış var ve yollar su gölü olmuş durumda.İlaç almak için dışarı çıktım ve şiddetli yağmur altında lastiğin yarısına kadar ağır ağır suya girdiğimde "Charging system" uyarısı verdi araç.Aracım 2011 Corolla tam otomatik.Alternatör,şarj dinamosu yada akünün şarj etmemesi konu ancak sorum şu..Kontağı kapatıp bekledim ve uyarı gitti dönüş yolunda tekrar yanmadı.Birkaç km sonra aracın ışıklarının sönme ve stop etme gibi riskleri olabilir mi?Tatilde olduğum için sanayi yada servisle uğraşmak zor olacak bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Adrasanda dolu bekliyoruz bakalım gelmedi geçmiş olsun hocam bu arada

• Gökhan G. kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler,hava çok kötü şansımıza 2 gündür yarın düzelir inşallah

• Büyük ihtimal ordaki soketler oksitlenecek ve "sarı arıza lambası" yanacak. Bir baktırın servise.
  • sarı arıza lambası kullanıcısına yanıt
    İnşallah sorun çıkmaz da başına gelen varsa değerlendirirse iyi olacak

• dranov kullanıcısına yanıt
    Sorun çıkacağını sanmıyorum çünkü o kadar derin suyun içinden geçmesekte su sıçrıyor oralara ayrıca tüm soketler ve kablolar contalı yani su yalıtımı var bir sorun olmaz yeter ki içeriye su dolmasın

• Antalya fena hocam dışarı çıkılırmı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dranov

Merhaba arkadaşlar,bugün Antalya'da şiddetli bir yağış var ve yollar su gölü olmuş durumda.İlaç almak için dışarı çıktım ve şiddetli yağmur altında lastiğin yarısına kadar ağır ağır suya girdiğimde "Charging system" uyarısı verdi araç.Aracım 2011 Corolla tam otomatik.Alternatör,şarj dinamosu yada akünün şarj etmemesi konu ancak sorum şu..Kontağı kapatıp bekledim ve uyarı gitti dönüş yolunda tekrar yanmadı.Birkaç km sonra aracın ışıklarının sönme ve stop etme gibi riskleri olabilir mi?Tatilde olduğum için sanayi yada servisle uğraşmak zor olacak bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Hocam sorun olacağını sanmıyorum zira eski aracımla (seat toledo) İstanbul'u lodos vurduğu gün yanlışlıkla pendik sahiline girdim abartmıyorum farlara kadar suyun içinde gittim hiç bir şey olmadı...
  • Mecbur kalmasam çıkılacak gibi değildi zaten de..İnşallah sorun olmaz,ama yabancı forumlardan da araştırdığıma göre bu uyarıdan sonra belli bir km.den sonra ışıklar sönüp araç çalışmıyormuş bundan korkuyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.