Şimdi Ara

Corolla 2021 Mi Polo 2020 Mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
1
Favori
5.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yalıtım ve cam tavan kelimeleri yan yana gelmemeli.

• commandx C kullanıcısına yanıt

Sizin bu yazdıklarınızı görünce içime bir gülme geliyor  

Bundan 1 sene önce aldığım araçla (Passat Impression) ilgili incelememe gelip "Segment farkı çok da önemli değil, donanım daha önemli konfor için... Civic almalıydınız... Kendinizi avutmuşsunuz..." gibi şeyler yazmıştınız zira....

İş polo'ya gelince segment çok önemli iken Passat değerlendirmesinde bir anda kıymetsizleşebiliyor enteresan şekilde sizin açınızdan.

Demek ki sizin derdiniz daha çok VAG grubu araçlarla. Değerlendirme kriterleriniz 180 derece değişebiliyor duruma göre çünkü  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • redmaner kullanıcısına yanıt

Donanım daha önemli gibi bir şey mi dedim ben? Gösterir misiniz? Çok çarpıtmışsınız ya da anlamamışsınız. Donanımı önemsiz gösterip önemli olanın segment farkı gibi yansıtmanızı eleştirdim. Aynı konuda herkesin seçimi, tercihi farklı diye de belirttim. Segment farkını önemsiz mi gösterdim orada? Segment farkı konfor getirir dediniz, ben donanımın da önemli olduğunu söyledim. Hız sabitleme vs de bir konfor unsuru dedim. Hız sabitleme bile olmayan passatı konfor abidesi olarak görmek doğru mu? Kaldı ki burada segment de donanım da corolladan yana.

• Bende ikisi arasında kalmıştım fakat corolla içine oturunca bu araç benlik değil dedim daha çok orta üst yaşa hitap eden bir araç (babamda da toyota var) şimdilik çocuk olmaması ve polonun iç kalitesi çok daha iyi olduğundan poloda karar kıldım. Cam tavanı es geçerim derseniz çok daha mantıklı oluyor polo.. bu arada araç beklediğimden çok geniş iki araca da binin hatta test sürüşü yapın içinize sineni alın geçin.

• 200 bin üzeri başka araçlara bakmakta fayda var.

Zamanında bende polo vardı acayip dar ve bagaj hacmi küçüktü 1.2 tdi motor olduğu için 3 silindir sonrasında yağ kaçırmaya başladı araç daha yeniydi.

2 Airbag koyan markanın aracın önünden geçmem.

Ford Focus sedan

Fiat Egea geçen yıl baya kullandım yol tutuşu ve motoru baya hoşuma gitti.

Seat Leon Aracın görünümü sportif ve gerek motoru gerekse yol tutuşu da çok iyidir.

Skoda scala kullanmadım ancak yakınımızda vardı son zamanlarda tutulan bir araç

Biraz daha rahat geniş araç bakmanızı tavsiye ederim bende i20 elite pan var panoramayı komple açmıyorum hava alacak şekilde açıyorum.

Yakıt tüketimi konusunda en az 1.2 motor araç almanızı tavsiye ederim bu araçla en fazla 195 km/h yaptım.Ortalama 80-100 arası giderseniz yakıt tüketimi 4.3 litre gördüm uzun yolda benzinli ama ekonomik zaten ileride dizel araç kalmayacak.

TOGG geldiği zaman eğer kullanan insanlardan olumlu yorumlar gelirse aracımı satarım TOGG alır geçerim.

• commandx C kullanıcısına yanıt

Hemen damarınıza basılıyor, hiç sakin kalamıyorsunuz  

Benim kendi aracımı Forum Ahali'sinin önünde fazlasıyla eleştirerek değerlendirdiğim bir yazı ile ilgili "Passat'ı Konfor Abidesi olarak görmek" ibaresini çıkarmanız anlaşmamızı oldukça zor kılıyor zaten. Siz devam edin yolunuza ne diyeyim :)

Ki 2019 ekim ayında 172.000 liraya civic almayıp 175.000 liraya Passat alarak ne kadar doğru bir hareket yaptığımı geçen zaman ispat etti zaten. Ben konuşmasam da olur :)

• Bende 2020 flame corolla var. İç malzeme o kadar kalitesiz ki size anlatamam... Polo dan artısı iç hacmi ve sınıfı.
  • blueways B kullanıcısına yanıt

Bilginize güvenerek bende 2016 golf var 1.2 tsi midile plus paket 37bin de boya değişen çizik yok Manuel vites.. Bunu 180bine satsam üzerine 15bin eklesem 1.0 tsi dsg polo mi alsam sıfır

• fotoburak F kullanıcısına yanıt
    1.2 TSI nasıl hocam corolladan sonra 1.2 TSI nasıl hissettirir.?
  • Memnunsanız ne mutlu size.

• netttt2627 N kullanıcısına yanıt

Harika 1.2 tsi 110 beygir resmen sağlanıyor. Ben otomatik istediğim için bunu verip SIFIR dsg polo mu alayım diyorum

• o paraya bassat alırsın yeğenim  

• Segment farkı var en başta o yüzden doğru bir karşılaştırma olmaz. Ama illa karşılaştırılacak ise, detaylara inilirse özellikle uzun dönem kullanımında ( 100 bin km ve üstü) mekanik ve elektronik kalite anlamında Corolla daha üstün diğer yönlerden aralarında çok bariz farklar yok ancak fark yine detaylarda ( birinde cam tavan yok diğerinde var, birisi bariz daha yüksek bagaj hacmine sahip diğeri değil vs vs artık bunların hangisi alıcı için önemli ise ön plana çıkar)

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

corolla'nın tek avantajı hacmi. diğer her bakımdan polo corolla'yı tokatlar. bir tek 2. el konusunda corolla polo ile kafa kafaya gelir. kalite, yalıtım, cam tavan, motor, ekonomi bunlarda polo corolla'yı tokat manyağı yapar.

ama ben şahsen hacmi yüzünde tüplü corolla alırdım seçenekler sadece bunlar olsa. ufak tefek biriysen direk polo al, benim gibi iri yarıysan b sınıfı araç bakma. istediği kadar kalite olsun dar oluyor, bütün konforu öldürüyor darlık mevzusu.

Puhaaaaaa iyiydi 

• İstanbuldaysan polo, anadoludaysan corolla

• Çok değişik yorumlar gelmiş. Corolla nın yalıtım ve malzeme kalitesi konusunda handikaplarım var. Polo da küçük bi araba farkındayım.

Arabada en sevmediğim şey dış gürültü hocalar. İstanbulda korna sesi motor sesi kafa kalmıyor trafikte. Polonun yalıtımı daha iyi geliyor bana.

220 Binlerde başka alternatifler bulabilirsiniz demişsiniz varsa önerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MurexThedesa -- 4 Şubat 2021; 18:14:16 >
  • Zabaha kadar Corolla
  • Her türlü polo.

tüplü ve öfkeli corolla.

• quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Corolla C sınıfı bağımsız süspansiyonlu, güvenlik donanımı tam, geniş, sağlam, dayanıklı bir araç.

Polo B sınıfı torsiyon çubuklu, kampana frenli, yarım yamalak hava yastıkları ile satılan, dar ve sıradan bir araç.

Yakın paraya hangisini almak isterseniz karar sizin.

Ama tokatliyormus bizim foruma göre:D

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.