Şimdi Ara

corolla 1.33 alınır mı? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
316
Cevap
3
Favori
154.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 18500kmdeyim ortalamam 6.7 civarında. 1.5seneyi geçti 7nin üstünü hiç görmedim. 120km geçmiyorum.
    uzun yolda sakin kullanım 100-110km civarı 5.7yi yakaladım.
  • Tavsiyet Etmem
  • Tavsiye Etmem
  • corolla 1.33

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d_r_a_g_o_n -- 18 Ocak 2013; 11:22:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: d_r_a_g_o_n

corolla 1.33 sıfır aldım 2 yaşına gelecek, 7000 km civarı landiernzo LPG taktırdım, şuan 13 binde, 150-160 gitmezseniz, ş.içi ve dışı 18 krş kesinlikle geçmiyor, sırf ş.dışı olursa 16-17 krş arası yakıyor. deli gibi gaz bassanız bile (zaten 170 bulana kadar yol bitiyor :) ) 20 krş görmüyosunuz. bu rakamlar bence iyi 10 binden sonra torkuna debriyajına falan alışıyosunuz. konforlu araba ama şimdi bayağı pahalanmış ben aldığımda 33.400 falan di şimdi 40 verilirmi bilemiyorum, tüketime bakınca iyiki almışım diyorum, arabanın seri olmaması bazen iyi oluyor :) ister istememz aklılı uslu gidiliyor :) .

Merhaba...

1-Performansta gözle görülür kayıp var mı?

2-Hiç koku alıyormusun..?
  • Selam,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d_r_a_g_o_n -- 18 Ocak 2013; 11:20:58 >
  • Bende var zaten 8000 de...debriyaj kokusunda az isyan etmemistim bu forumda...neyse ki gecti...artik kokmuyor...dunyanin en ekonomik arabasi oldu anlasilan..enjektor sesi surekli ve cok mu?
  • Selam,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d_r_a_g_o_n -- 18 Ocak 2013; 11:21:22 >
  • 1.33 corollanın ikinci eli biraz yavaş mı?
  • arkadaşlar,yeni bir araba alma arefesindeyim.
    iki araca indirdim ve fikrinize ihtiyacım var.
    jetta ile corolla arasında kaldım.
    corolla 2011 model 1.33 comfort 19ooo km de 34 bin tl
    jetta 2008 model 1.4 tsı 122 hp 18ooo km de 37 bin tl
    ikiside orjinal.
    fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.
    Saygılar...
  • 37bin liran varsa kesinlikle 2.el bir araç alma derim. biz de geçen yıl 30bin civarı parayla ne alsak diye çok düşündük. en sonunda 34.5 bine sıfır 1.33 corolla aldık. ve rahat ettik. önceki aracımız 2.5 litre 130beygirlik transporter idi. tabi ikisi arasındaki performans farkı geceyle gündüz gibi. ama transporterin performansı bize biraz pahalıya mal oluyordu. o aracı da sıfır almıştık, aldığımızın ikinci ayında motoru değişti. daha sonraki yıllarda turbo sorunu ortaya çıktı. muğladaki bütün servislerle ahbap olduk o araç sayesinde. sattık toyota aldık kurtulduk..
  • quote:

Orijinalden alıntı: frtpasali

37bin liran varsa kesinlikle 2.el bir araç alma derim. biz de geçen yıl 30bin civarı parayla ne alsak diye çok düşündük. en sonunda 34.5 bine sıfır 1.33 corolla aldık. ve rahat ettik. önceki aracımız 2.5 litre 130beygirlik transporter idi. tabi ikisi arasındaki performans farkı geceyle gündüz gibi. ama transporterin performansı bize biraz pahalıya mal oluyordu. o aracı da sıfır almıştık, aldığımızın ikinci ayında motoru değişti. daha sonraki yıllarda turbo sorunu ortaya çıktı. muğladaki bütün servislerle ahbap olduk o araç sayesinde. sattık toyota aldık kurtulduk..

37 bin liram olsa 2. el araç alırdım. Neden almayayım sıfırı ile arasında ciddi fark olduktan sonra neden olmasın. Mesela bende d4d 2010 var. 1.33 başlığını açıtığımda 1.33 almayı düşünüyonrdum fakat d4d aldım. Şu an aracımın sıfırı 60 bin lira 2. elde bu araba 50 bin lira ya alınır. Eğer bu aracı düşünüyorsan ya 10 bin fazla vereceksin sıfır alıp ya da düşük km de 50 bin liraya 2. el alacaksın. 2.el aldığında 10 bin liraya 3-4 sene gezersin.

• Biz de yeni aldık aracı daha elimize geçmedi ay sonuna gelecek.Gerçekten de iyi performansı da aile aracı olarak düşünülürse yeterli fiyat olarak 42 milyar civarı ama comfort donanımı alıyorsunuz ve gayet zengin.Bence üst sınıfına 4 5 milyar fazladan para bayılmaya gerek yok ama ben bastımı kalksın isterim uçsun isterim diyen varsa 1.6 comfortu alır ona bişey diyemem.Babam önce dizeline kayıt yaptırdı araba 53bin lira kredi şu bu derken 60a vuruyor kafasını ütüleye ütüleye vazgeçirttim
  • jettaya gücün yetiyorsa jetta al derim tabi temiz darbesiz boyasızsa volswagen harbiden de ayrı bir kategori biz bulabilsek anında alırdık
  • selam arkadaşlar,
    corolla 1.33 alınır mı diye bizde çok araştırdık ve ikna olup aldık sonra da foruma bir iki şey yazalım dedik :)
    öncelikle araç konfor olarak gayet yeterli, örneğin jettanın en baz donanımında olmayan pek çok şey corolla 1.33 te bulunuyor.(katlanır ayna vs.) internet sitelerinden karşılaştırın donanımlarını. ayrıca yolda akıyor, gayet sessiz ve konforlu. daha konforlusu yok mudur? vardır elbet ama aynı fiyata yoktur heralde :)
    araçla daha 45 km yol yaptığım için ne yaktığını bilmiyorum ama performans olarak bana yetecek bir araç olduğunu fark ettirdi, ayrıca yarış arabası olmadığını ve ondan fazla birşey beklememem gerektiğinide fark ettirdi :)
    ayrıca almayı düşünen arkadaşlar için güncel fiyatı not düşelim : 40.250 TL artı olarak park sensörü taktırıp boya koruma yaptırınca fiyatı 40.450 TL yaptılar enson (trafik sigortasını vs. bu fiyata dahil). paspasları ve trafik setinide hediye ettiler, bir de çanta hediye ettiler ki eşim arabadan daha çok sevindi çantayı aldığına :)
    alj toyota çekmeköy bayisindeki hizmetten ve ilgiden de gayet memnun kaldık, ancak fiyatı 40.000 TL ye indirememiş olmam canımı biraz sıkıyor doğrusu :) gerçi ilk zamanlarda aracın 35 binlerden satıldığını hatırlayınca insanın canı daha çok sıkılıyor ama...
    tekrar edersek toyota corolla 1.33 confort alınır mı ? sorusu eskidi, artık toyota corolla 1.33 satılır mı yoksa 0 almışşın bin işte 10 sene mi dersiniz :)

• Ben çok karşı çıktım başlarda toyotaya.büyük olması şehir içi kullanımda sorun yaratacak olması özellikle citroen c3 gibi çok çevik bir araçtan sonra buna binilecek olması kafamda soru işareti yarattı.Fakat focusu astrayı falan düşününce harbiden de corolla jetta gibi araçlar üst klasman kalıyor.jettaya da güç yetmiyor lükse giriyor biraz ucuzundan alınca araç içinde hiçbir donanım bulamıyorsunuz.performansa gelince arkadaşlar farklı şeyler yazmışlar ama ben kendim gördüğümde problem gözlemlemedim.Tüketim de biraz aracı kullanmayla alakalı zaten toyota servistede söylediler aracı fazla bağırtırsan 1.6dan daha fazla yakıyormuş.1.33 şehir içi ve şehir dışında aracını sakin kullananlara özel.Dizel demişler 53 milyar küsür 60 milyar krediyle o paraya ikinci el insigniaya passata falan binerim insanın deli olması lazım orta sınıf bir araca o parayı sırf dizel diye vermesi için.

• 1.33 toyotasına lpg taktıran arkadaşlar hangi markayı tercih ettiniz? kaç km'dir kullanıyorsunuz? memnun musunuz? görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
  • quote:

1.33 toyotasına lpg taktıran arkadaşlar hangi markayı tercih ettiniz? kaç km'dir kullanıyorsunuz? memnun musunuz? görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

kardeşim yaklaşık 1.5 yıl ve 114.000 km dir 1.33 corollamda lovato marka lpg kullanıyorum gayet memnunum taktırmadanda cok araştırdım kalite,sesvis agı ve fiyat olarak (1.200 tl) gayet iyi sadece 1 keresinde şamandıra takıldı başka sorun yok sessiz çalışan aracıma sessiz çalışan bir lpg kiti aracım sanki lpg daha iyi gidiyor :) ist da otuyorsanda şirinevlerde kerem otogazı tafsiye edebilirim saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: sindoma21

quote:

1.33 toyotasına lpg taktıran arkadaşlar hangi markayı tercih ettiniz? kaç km'dir kullanıyorsunuz? memnun musunuz? görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

kardeşim yaklaşık 1.5 yıl ve 114.000 km dir 1.33 corollamda lovato marka lpg kullanıyorum gayet memnunum taktırmadanda cok araştırdım kalite,sesvis agı ve fiyat olarak (1.200 tl) gayet iyi sadece 1 keresinde şamandıra takıldı başka sorun yok sessiz çalışan aracıma sessiz çalışan bir lpg kiti aracım sanki lpg daha iyi gidiyor :) ist da otuyorsanda şirinevlerde kerem otogazı tafsiye edebilirim saygılar

cevap için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tdurak

selam arkadaşlar,
    corolla 1.33 alınır mı diye bizde çok araştırdık ve ikna olup aldık sonra da foruma bir iki şey yazalım dedik :)
    öncelikle araç konfor olarak gayet yeterli, örneğin jettanın en baz donanımında olmayan pek çok şey corolla 1.33 te bulunuyor.(katlanır ayna vs.) internet sitelerinden karşılaştırın donanımlarını. ayrıca yolda akıyor, gayet sessiz ve konforlu. daha konforlusu yok mudur? vardır elbet ama aynı fiyata yoktur heralde :)
    araçla daha 45 km yol yaptığım için ne yaktığını bilmiyorum ama performans olarak bana yetecek bir araç olduğunu fark ettirdi, ayrıca yarış arabası olmadığını ve ondan fazla birşey beklememem gerektiğinide fark ettirdi :)
    ayrıca almayı düşünen arkadaşlar için güncel fiyatı not düşelim : 40.250 TL artı olarak park sensörü taktırıp boya koruma yaptırınca fiyatı 40.450 TL yaptılar enson (trafik sigortasını vs. bu fiyata dahil). paspasları ve trafik setinide hediye ettiler, bir de çanta hediye ettiler ki eşim arabadan daha çok sevindi çantayı aldığına :)
    alj toyota çekmeköy bayisindeki hizmetten ve ilgiden de gayet memnun kaldık, ancak fiyatı 40.000 TL ye indirememiş olmam canımı biraz sıkıyor doğrusu :) gerçi ilk zamanlarda aracın 35 binlerden satıldığını hatırlayınca insanın canı daha çok sıkılıyor ama...
    tekrar edersek toyota corolla 1.33 confort alınır mı ? sorusu eskidi, artık toyota corolla 1.33 satılır mı yoksa 0 almışşın bin işte 10 sene mi dersiniz :)

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.