Şimdi Ara

Core-threat, single-multi core mevzusu. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
2
Favori
2.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Evet maksat yanılgıları önlemek. R5 2600 ile i5 9600k arasındaki fark böyle bir sistemde bu şekilde. Önce sistem sonra minimum ve average fpsler:
    Core-threat, single-multi core mevzusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi münşi -- 18 Mart 2019; 21:5:47 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi münşi -- 18 Mart 2019; 21:1:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genelde dönüp dolaşıp hep aynı yere gelinmiş.orta sınıf ekran kartı kullanan kullanıcılar için ryzen 2600 en uygun fiyat performans oranını veren işlemcidir.hem.performansi yeterlidir hem upragade olanakları daha fazladır.

Şimdilik siz nasıl ilerde 8 GB ram daha alırım veya bir sene sonra ekran kartını upragade ederim diyorsan bugün ryzen 2600 alan bir kullanıcı soket desteği yüzünden işlemci yetmemeye başladığı zaman mesela iki hatta üç sene sonra bile AMD nin daha iyi işlemcilerine geçebilir.amd işlemcilerde çarpan kilidi açık olduğu için genelde forumda 2600x yerine daha uygun fiyatlı 2600 onerilir ki 9600 la arasında ciddi fiyat farkı vardır.

İlla Intel işlemci alınacaksa ya uygun fiyat ile 8400 alınır kullanılır yada yüksek bütçe ile 9700k falan alınıp overclok edilip uzun süre kullanılır.9600 benim gözümde yok hükmünde işlemcidir.ne fiyat olarak iyi bir konumdadir bence nede ömür olarak iyi bir durumdadır.intel AMD arasında çekirdek yarışları başladığı için uzun bir kullanım ömrü de bence vermeyecektir.

Not. orta veya daha üstü sistem toplarken yapabileceğiniz en en büyük hata Ramdan kismaktir.siz siz olun PC toplarken her yerden kısın asla Ramdan kismayiniz.

• Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam CCX daha iyi Mono yapısı 2011 yılında Xeon'lar ile yarışıyordu onlara kafa tutuyordu ama onları geçemiyordu. CCX'ler Xeon'ları geçiyor onlardan daha iyi performans veriyor.
  • i5 9600K 6 çekirdekli 6 izlekli R5 2600 6 çekirdekli 12 izlekli ben işlemci alırken şeçim yapsaydım Ryzen'i seçerdim.
  • Buna rağmen mi?

• münşi kullanıcısına yanıt
    Dostum 60Hz monitorun var gelmis burda 1000 lira fazla verdim 80 yerine 120 fps aliyorum diye anlatiyosun. Iki urunle de ayni performansi aliyosun farkinda degilsin. Yazilanlari okumadan sadece kendi fikrine odaklanmaya devam, sistemin guzel burada boyle vakit harcayacagina yeni cikan oyunlarda vakit gecirmeni oneririm.
    intel isterse 100 FPS ile geçsin yine Ryzen seçerim. Çünkü Ryzen'ler bizim kalbimizin sultanı. o benchmark yayıncıları intel'den para almış adamlar herkesin yaptığı testlere güven olmuyor. kendi yapacaksınki öyle emin olacaksın intel satın alanlar testlerle oynuyorlar AMD alanlar testlerle oynuyorlar o yüzden benchmarkların hiç birisine güvenmiyorum. işlemci satın alırken benchmarkları kafaya pek bakmıyorum yeni mimari yeni işlemci diye seçip alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BirDost9999 -- 19 Mart 2019; 11:54:7 >
  • Hah bana böyle gel anlarım. Ben de AMD sevmiyorum. Milleti öyle bir kandırıyor ki 100 fps düşük de verse gidip AMD alacak adamlar var. Sihir mi yapıyor efsun mu bilinmez :))
    ben intel'de seviyorum AMD'de seviyorum intel ile Nvidia tam bir kazıkçı.
  • hepsi iyi seçim güle güle kullan . benım merak ettıgım 2 husus var. yazarsan sevınırım.
    anakart olarak ne sectınız ? marka ve model.
    bana kalırsa i5 9600 k sizi 2 sene üzmez hatta 3 sene üzmez.
    2 ci 8 gb ramı yakında alıcagınızdan bahsetmıssınız evet kesınlıkle 16 gb yapın ramlerınızı.
    ekran kartınıda 1600 tl ye aldığınızı soyluyorsunuz oda güzel.

3 sene sonra yenı bır sıstem alırsınız olur bıter.
  • Anakart: Asus Z390 Pro Gaming
    Evet rami acilen 16 yapacağım.

• Merhaba,

Standart bir kullanıcı olarak islemci alirken single core puanımı önemli multi core mu farki nedir ?

örnegin; laptop alacağım 8.nesil 8250u ile 10.nesil 1005g1 punlarına bakıyorum. single coreda 1005g1 önde, multi coreda 8250u önde.Bu hangi kullanım tarzinda fark yaratir.

• Blues- B kullanıcısına yanıt

Bu işlemcilerden 8.nesil olan 4 core diğeri 2 core multi skoru render video, ses işleme gibi işlerde yararlı olur ama günümüzde 2 core işlemcide alınmaz 10.nesil 4 core işlemciye sahip bir laptop seçin.

• Peki bu 2 işlemci arasında hangisini tavsiye edersiniz ?

8. nesil i5 8250u

10. nesil i3 1005g1

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.