Şimdi Ara

Core i7-8700K satış başarısıyla Intel'in yüzünü güldürüyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
2.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar İşlemci konusunda çok fazla bilgim yok. 4,6,8 çekirdek bilmem kaç izleyici. Herkez oyunlar üzerinden konuşmuş Benim asıl sorum şu Yeni iş yerimizi kuruyoruz ve kullanacağımız program iç mimarlık programı ve RENDER alma olayımız var ve süre bizim için önemli. Yazılım firmasının bana vermiş olduğu bilgi olarak İşlemiye yükleniyor diyorlar. Bu sebeple Aşağıdaki Üç işlemciden hangisini önerirsiniz.

Intel Core i7 8700 Soket 1151-V.2 3.2GHz 12MB Önbellek 14nm İşlemci
    Intel Core i7 7800X Soket 2066 3.5GHz 8.25MB Önbellek 14nm İşlemci
    AMD Ryzen 7 1700 Soket AM4 + Wraith Soğutucu 3.0GHz - 3.7GHz 20MB 65W İşlemci

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Merhaba Arkadaşlar İşlemci konusunda çok fazla bilgim yok. 4,6,8 çekirdek bilmem kaç izleyici. Herkez oyunlar üzerinden konuşmuş Benim asıl sorum şu Yeni iş yerimizi kuruyoruz ve kullanacağımız program iç mimarlık programı ve RENDER alma olayımız var ve süre bizim için önemli. Yazılım firmasının bana vermiş olduğu bilgi olarak İşlemiye yükleniyor diyorlar. Bu sebeple Aşağıdaki Üç işlemciden hangisini önerirsiniz.

Intel Core i7 8700 Soket 1151-V.2 3.2GHz 12MB Önbellek 14nm İşlemci
    Intel Core i7 7800X Soket 2066 3.5GHz 8.25MB Önbellek 14nm İşlemci
    AMD Ryzen 7 1700 Soket AM4 + Wraith Soğutucu 3.0GHz - 3.7GHz 20MB 65W İşlemci

Vray tarzi plugin agirlikli uygulamalarda ryzenler intel rakiplerinden gep ondedir.

Bosuna intele para sacmayin..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Başlık değişmiş

Spectre,meltdown sorunu olan bu işlemcilere bu kadar para vermeleri garip.

Hatta Amd,arm işlemcilerde bile inteldeki kadar olmasa bile tehdit var onları bile almayı bir düşünür insan.

Amd hiç olmazsa am4 sokete bu açıkları donanımsal olarakta tamamen kapatan yeni işlemcileri getireceğini vaadetti,ama intelde şimdi bu işlemcileri alsan o kadar para verip hatta birde gene pahalı anakart alsan üstüne açıkları kapatıcak bir işlemciye geçmen için anakartı değiştirmen gerekecek.

Zaten ram fiyatlarıda aldı başını gitmişken sürekli anakart değiştirmen gereken(işlemci upgrade için) bir sistem toplamak saçmalamaktır,böylede büyük açıkları varken üstelik.

He yurtdışında gene alım gücü yüksek olduğundan yeni çıkan işlemcinin satması normal,ama Türkiye'de şartlarımız belliyken intel anakarta verilen paraya acırım doğrusu.Mazallah bozulsa 3-4 sene sonunda bir daha o işlemciyi kullanmak istesen anakartını bulman zor,işlemcisi bozulsa anakartını bulmak zor,birde üstüne pahalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ekrem71.5

quote:

Orijinalden alıntı: ALKaraca

Dağıttı mı ?

O nasıl bir üslup öyle?

Açık ara fark attı filan dersin dağıttı ne ?

Ekrem71 ergen ağzıyla yazıyor.

Ekrem71 yoksa ergen mi?

Biz bir ergene mi sitem ediyorduk?

ben kardeşiyim abime laf yok.

Nick ve yazilan yorum guzelmis guldurdun :)

• buraya gelince bana bişey oluyor hababam sınıfındaki müfettişe dönüyorum

-müfettiş tamamdır arkadaşlar
  • aeuhea iyiymiş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • omo intel şu kadar fps veroyoorrr
  • Şu iyidir bu iyidir tartışılır ama i7-8700k nin çok sattığı bir gerçek.

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    r7 1800x + kaliteli bir soğutucu tamamdır
  • Tabi kimsenin aralık ayı sonunda ve ocak ayı başında meltdown dan haberi yokmuuuuşş.

Grafiktede olduğu gibi ocak ayında tüm işlemcilerde özellikle 8700k da satışlar birden düşmeye başlamııış..

Bakalım hikaye şubatta nasıl devam edecek. byeee.
  • Ergen Mi?
    O nasıl bir Üslup öyle?
    Başlık olmamış dersin filan, Ergen ne?
    ALKaraca ergen ağzıyla yazıyor.
    ALKaraca yoksa ergen mi?
    Biz bir Ergen ile mi muhatabız?

• SiSKHoBBiT kullanıcısına yanıt
    Oyun performansı olarak intel dengi i3 8350k...

• Keşke şu başlığa koyduğunuz tepkileri, "Intel, Meltdown ve Spectre açıklarını ABD hükümetinden Önce Çinli Şirketlere Bildirmiş" konusunun son cümlesine de koysaydınız...

Bir diğer dh haber editörü INTEL'in siber savaş ihtimalini hesaba katmadığına inanıyor çünkü... Ya da biz yanlış biliyoruz. Intel pastörize süt üreten bir firma bu yüzden siber savaştan ne anlar ki ? Öyle değil mi ?

İlgili Link : https://forum.donanimhaber.com/intel-meltdown-ve-spectre-aciklarini-abd-hukumetinden-once-cinli-sirketlere-bildirmis--131114088

Kaldı ki dağıttı kelimesi pek hoş olmasa da içerik sonuna kadar doğru bu başlıktaki... 8. nesil Intel işlemcilerin satış rakamları hayli önde seyrediyor.

Ama olmaz tabii. Muhakkak Intel-Amd kavgası çıkacak ya...

Dikkatimi de çekiyor, AMD için güzel bir haber çıktığında bu derece eleştiri gelmiyor. Ama Intel için iyi bir gelişme oldu mu belirli kişiler hemen tu kaka etmeye çalışıyor haberi.

Yahu şu Intel veya AMD benim şirketim olsa ben bu derece savunamam ya da karşı tarafa laf atamam. Cidden dahili bileşenler kısmı AMD-INTEL Savaşları'na döndü... Düzgün bilgiye bile ulaşılamaz hale geldi forum. Kim işlemci ile ilgili bir şey sorsa, sorunun cevabından önce yok Intel iyi yok AMD iyi, yok o kötü, bu kaka...

Artık iş forum üyelerinden de çıktı. Haberler de net olarak taraflı geliyor. Gerek Intel gerek AMD tarafından...

• adam render diyor sen oyun
  • SiSKHoBBiT kullanıcısına yanıt
    Ha kusura bakmayin alintilamadiğiniz için kontrol etmedim. Ama ne sebeple olursa olsun 1700 varken 1700x ve 1800x e o paralari vermenin mantikli bir tarafi yok. 1700 u overclocklayin en fazla 100 mhz kaybedersiniz. Çok param var 100 mhz önemli diyorsaniz da threadripper alın zaten.

• Arabada mercedes işlemci de amd

• Sürekli tekrarldağım şey verilerle doğrulanmış bu saatten sonea en az 4 core 4 thread işlemci alınır. Bir az girsin dersen 6 core 12 theead alınmalı 60/75 fps giriş seviyesi pc r5 1600 f/p ürünü 144 fps de 8700k alınmalı ucuz anakart ve 8700 (k olmayan) üst sevieyede f/p ürünü olur.

• performans verileri çok iyi gözüküyor

• quote:

Orijinalden alıntı: daryusdaryus

İşte rekabet bu!

Bir intel, bir amd öne geçecek ki biz müşteriler daha ucuza, daha performanslı ürünler kullanacağız.

Ben rekabet başladığından beri herhangi bir şeyin ucuzladığını görmedim. Belki de Türkiyede yaşamamızdan dolayıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FerdosParadise

Ergen Mi?
    O nasıl bir Üslup öyle?
    Başlık olmamış dersin filan, Ergen ne?
    ALKaraca ergen ağzıyla yazıyor.
    ALKaraca yoksa ergen mi?
    Biz bir Ergen ile mi muhatabız?

Hocam avatarınızın bir hikayesi var mı?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.