Şimdi Ara

Core i7-8700K'nın detayları belirdi: 6 çekirdek, 95 Watt (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
3.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serhdemir

quote:

Orijinalden alıntı: yolyordam35

ryzen 5 1600x 249$' a lanse edilmişti. i7 7700k ise 349$. Bakalım 6c/12t i7yi kaçtan satacaklar

Gönül isterki çok ucuz olsun ama çekirdek izlek sayısına göre işlemciye fiyat biçmek ne kadar sağlıklı bir bakalım .Amd 8 çekirdekli FX 8xxx serisini örnek verince haklı olarak öfkeleniyorsunuz dimi , "fx ile ryzen aynı mimari mi " dediğiniz duyuyorum :) . Buraya kadar haklısınız , sonuna kadar da katılıyorum .Ben de şunu soruyorum peki intel ile ryzen aynı mimari mi çekirdek/izlek sayısına göre fiyatlandırma kıyası yapıyorsunuz, ryzen 1400 de 4/8 - 7700K da 4/8 , şimdi bu işlemcilerin birbirlerine uzaktan yakından bir benzerliği var mı.Doğal olarak bu da fiyatlara yansıyor.Fiyatlandırmalar somut olarak sonuca yani performansa göre olmalı. Performansı bırakıp çekirdek izlek sayılarını kıstas alırsanız fx örneği her zaman karşınıza çıkar

1500x ile 7700k 4ghz çalıştığında aynı performansı veriyormuş. Dün görmüştüm forumda. Bir tek fiyat farkı varmış bir de intel anakart daha pahalıymış...

Edit: Ben fiyat tahminimi yapayım, ryzen 1600 6/12 ye göre performans farkı + 150 dolar fiyat farkı olur. En az 400 dolar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setek01 -- 22 Temmuz 2017; 16:07:34 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: setek01

quote:

Orijinalden alıntı: serhdemir

quote:

Orijinalden alıntı: yolyordam35

ryzen 5 1600x 249$' a lanse edilmişti. i7 7700k ise 349$. Bakalım 6c/12t i7yi kaçtan satacaklar

Gönül isterki çok ucuz olsun ama çekirdek izlek sayısına göre işlemciye fiyat biçmek ne kadar sağlıklı bir bakalım .Amd 8 çekirdekli FX 8xxx serisini örnek verince haklı olarak öfkeleniyorsunuz dimi , "fx ile ryzen aynı mimari mi " dediğiniz duyuyorum :) . Buraya kadar haklısınız , sonuna kadar da katılıyorum .Ben de şunu soruyorum peki intel ile ryzen aynı mimari mi çekirdek/izlek sayısına göre fiyatlandırma kıyası yapıyorsunuz, ryzen 1400 de 4/8 - 7700K da 4/8 , şimdi bu işlemcilerin birbirlerine uzaktan yakından bir benzerliği var mı.Doğal olarak bu da fiyatlara yansıyor.Fiyatlandırmalar somut olarak sonuca yani performansa göre olmalı. Performansı bırakıp çekirdek izlek sayılarını kıstas alırsanız fx örneği her zaman karşınıza çıkar

1500x ile 7700k 4ghz çalıştığında aynı performansı veriyormuş. Dün görmüştüm forumda. Bir tek fiyat farkı varmış bir de intel anakart daha pahalıymış...

Edit: Ben fiyat tahminimi yapayım, ryzen 1600 6/12 ye göre performans farkı + 150 dolar fiyat farkı olur. En az 400 dolar.

Hangi test veya konu link ekleyebilir misiniz teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

İkisi de amerikan markası, sizde burada bir birinizi yiyorsunuz.

aslan intel yahudi malıdır sahibi yahuudi asıl fabrikası ve arge merkezi israil dedir bide biz niye birbirimizi yiyelim bilgi alış verişi yapıyoruz sen niye bu kadar dert edindin ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Parola_18 -- 22 Temmuz 2017; 16:44:4 >
  • setek01 kullanıcısına yanıt
    ben şahsen 1500x le i7 6700 ün ( k ' sız base frekansı 3.4ghz olan) boost clocklar ve threadlerin kapatilmasi şartiyla ayni performansi vereceklerini dusunuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Parola_18

quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

İkisi de amerikan markası, sizde burada bir birinizi yiyorsunuz.

aslan intel yahudi malıdır sahibi yahuudi asıl fabrikası ve arge merkezi israil dedir bide biz niye birbirimizi yiyelim bilgi alış verişi yapıyoruz sen niye bu kadar dert edindin ?

Hayırdır sen niye üzerine alındın ? Sana mı yazdım ? İkiside amerikan markasıdır, intel israil markası değil israilde üretiliyor. İphone da çinde üretiliyor, bu onu çin markası yapmaz. insanları yanlış yönlendirme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 22 Temmuz 2017; 18:0:25 >
  • serhdemir kullanıcısına yanıt
    Vardı dün işlemci konularından birinde. Ne bileyim şimdi arayıp bulamam. Belki yazan arkadaş kimse gelir buraya paylaşır. Yazmışlar gördüm okudum 4 ghz de 1500x ile ya 7800x ya da 7700k onu tam hatırlamıyorum, hemen hemen aynı dedikleri kısmı aklımda kalmış işte.

Bir şekilde eşitlenir turboyu kapat frekansı düşür, yetmedi çekirdeği kapat o da yetmedi 1050 ti ekran kartı falan tak tamamen aynı olur. Yine mi olmadı çek makinanın fişini arkadan power kablosunu da sök hepsi aynı olur daaa...

• quote:

Vardı dün işlemci konularından birinde. Ne bileyim şimdi arayıp bulamam. Belki yazan arkadaş kimse gelir buraya paylaşır. Yazmışlar gördüm okudum 4 ghz de 1500x ile ya 7800x ya da 7700k onu tam hatırlamıyorum, hemen hemen aynı dedikleri kısmı aklımda kalmış işte.

Bir şekilde eşitlenir turboyu kapat frekansı düşür, yetmedi çekirdeği kapat o da yetmedi 1050 ti ekran kartı falan tak tamamen aynı olur. Yine mi olmadı çek makinanın fişini arkadan power kablosunu da sök hepsi aynı olur daaa...

Güzelmiş
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Amd nin İsrail'lle alakası yoktur fabrikasida yoktur hatta amd Almanya Dresden de bir üretim tesisi açtı sonra üretim tesislerini Arap konsorsiyumu olan global founderies adlı şirkete sattı yani devretti sadece glofoda ufak bı hissesi var ve amdye üretimi bu şirketle Samsung ortaklığı yapıyor ve bu adamların İsrail'de üretimi falan yok sen nerden çıkardın amdnin İsrail'de fabrikası olduğunu

• techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Bı kere dostum senin attığın kendi internet sitesinde amdnin üretim yaptığına dair hiç bı kelime yok ben senin amdnin İsrail'de üretim yapıyor lafına cevap verdim sen geldin bana Yahudilerin destek verdiği markalari atıyorsun biz üretimden bahsederken sen işi Yahudilerin desteklediği şirketleri atıyorsun bı kere bu attığın kaynaktaki haberin çok büyük bir doğruluğunun olduğunu düşünmüyorum her önüne gelen her şirketi siyonist yaptı zaten amdnin sadece İsrail'de mühendis bir ekibi ve satış ofisi var senin kendi sitesinde attığın şeyde onu belirtiyor zaten

• Z170 desteklerse beklenebilir update icin. 7700K yerine.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • izlek diye bir şey yok şunu öğrenemediniz gitti. thread ulan thread. ne kalın kafalı adamlarsınız
  • Birgün İşyerinde ekrandan deutche bank ile ilgili bir haber geçti. O an aklıma geldi yanımdaki arkadaşıma acaba adı Alman olan bu bankada tek bir Alman hissesi var mıdır diye sordum. Bir bankanın genel md yrd. arkaşına mail attı arkadaşım. Bir saat sonra mail ile bir rapor geldi. 40 en büyük şirketin büyük hisse değişimleriyle ilgili İngilizce bir rapor. Bildiğin Arap saçı. Kim ne zaman diğerine ortak olmuş, ne zaman hisseleri satmış. Birbirine ortak 40 en büyük şirketin akla sığmayacak işleri olarak karar verdik biz de bir şey anlayamadık.
    Fazla deşmeyin İsrail'de bulunan fabrikanın ya da ar ge merkezinin bir önemi yok. Paranın adresi her zaman değişkenlik gösterir gibi olsa da dolambaçlı yollardan yine aynı adreslere gider.
    Bir yılda amd hisseleri yüzde 600 arttı. Amd yüzde 600 büyüdü mü? Hayır. Zen mimarisinin getirisiyle Amd yüzde 600 büyür mü? Hayır. Peki Amd hisseleri kimin parasıyla yükseldi? Bitmez bu sorular, cevabı da olmaz, yormayın kendinizi.

• Alev alev alev alev İNTEL,alev akev alev yanarsın...
  • Bir intel kullanıcısı olarak şunu söylemek lazım. Saçma sapan politika izliyorlar 6700k gayet yeterliyken 7700k çıkardılar hadi cikardin tamam da simdi sirf ryzen ile rekabetadina 8700k cikariyorsun onun fiyatini duzgun ayarlamazsan Nvidia gibi tahtini ryzene kaptirirsin. Nvidia da vega ile amdye kaptirabilir.

• Bence saçma değil misal ben ekran kartımı sattım k lı işlemcim var şuan onboard la idare ediyorum yeni ekran kartı alana kadar öbür türlü ya bilgisayarsız kalıcam yada yedek kart alıcam igpu iyi birşey

• quote:

Orijinalden alıntı: GkhnAkyolTr

Adam olan insan karşındaki insanla adam gibi konuşur iyice can sıktınız falan ayıptır kardeşim sana ne dedikte canın sıkıldı tabi yanlış bı kelimeni düzelttim bı tarafların bozuldu dimi ? Bu kadar düşünüyorsanız ediyorsanız almayın demişsin dostum sen asil düşünüyorsun diyosun ki İsrail mali olan bişeyi kullanmam o zaman sen işlemci almiycaksin öyleyse bi kelime söylerken önce iyice düşünüp söylemeni sana tavsiye ederim çünkü bir konu üzerinden dedikoducu kadınlar gibi yüz konu çıkıyorsun malesef ve benimde kafamı karıştırıyosun ben marka elçisi değilim amdyi sevende biri değilim senin anlama kapasiten malesef bu kelimeleri anlamanda zorluk yaşatıyor sana sen herşeyin en iyisini biliyorsun biz bilmiyoruz dimi yaşımı söylemicem ama teknoloji sektöründe seneleri geçmiş biri olarak bilgi birikimimden sana bisey söyledim ama malesef sen çok değişik yerlere cekerek bu konuyu beni buradaki sözde onların deyişiyle sevmiyorum bu kelimeyi ama fanboy takımından zannettin ne zaman biriyle surda usturulup lu bişey konuşmaya çalışsam hep senin gibi adamlara rastlıyorum sende onlar gibisin malesef.

(Bkz. noktalama işaretleri)

• güzel işlemci yapmış intel, çıksın da ortalık karışsın
  • quote:

Birgün İşyerinde ekrandan deutche bank ile ilgili bir haber geçti. O an aklıma geldi yanımdaki arkadaşıma acaba adı Alman olan bu bankada tek bir Alman hissesi var mıdır diye sordum. Bir bankanın genel md yrd. arkaşına mail attı arkadaşım. Bir saat sonra mail ile bir rapor geldi. 40 en büyük şirketin büyük hisse değişimleriyle ilgili İngilizce bir rapor. Bildiğin Arap saçı. Kim ne zaman diğerine ortak olmuş, ne zaman hisseleri satmış. Birbirine ortak 40 en büyük şirketin akla sığmayacak işleri olarak karar verdik biz de bir şey anlayamadık.
    Fazla deşmeyin İsrail'de bulunan fabrikanın ya da ar ge merkezinin bir önemi yok. Paranın adresi her zaman değişkenlik gösterir gibi olsa da dolambaçlı yollardan yine aynı adreslere gider.
    Bir yılda amd hisseleri yüzde 600 arttı. Amd yüzde 600 büyüdü mü? Hayır. Zen mimarisinin getirisiyle Amd yüzde 600 büyür mü? Hayır. Peki Amd hisseleri kimin parasıyla yükseldi? Bitmez bu sorular, cevabı da olmaz, yormayın kendinizi.

Hisse senetleri ve sermaye piyasası öyle çalışmaz. Bir şirketin hisse değerinin yüzde 600 artması için ne satışının ne de karının yüzde 600 artması gerekmez. Sürekli zarar eden batma seviyesine gelmiş bir şirketin değeri panikle olması gerekenden fazla düşer genelde o esnada mesela şirket geleceğini kurtaracak hatta mesela burada olduğu gibi server alanında sıfır olan pazar payını yılda 10 milyar dolar satış yapabilecek hale getirebileceği ile ilgili bir beklenti oluşursa (düşük güç tüketimli zen çekirdeği mesela) şirketin önümüzdeki 2-3 yıl içinde yapacağı atılım hisse piyasasında erkenden alınır ve değil yüzde 600 yüzde 1000 de artabilir. Ve bu son derece normal. Keşke komplo teorisi yazmadan önce azıcık sermaye piyasalarıyla ilgilenen birine sorsaydınız. Size basitçe beklenti alınır gerçek satılır diyerek açıklardı. Deniz kıyısında deniz tarafından yutulmasına az kalmış bir arazi çöp değerine iner. Belediyenin hemen önüne koruyucu set yapacağı haberi çıkarsa o set için temel dahi atılmadan değeri 6 kat artar. Bu kadar basit. Sağımız solumuz komplo teorisi oldu harbiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrossoverKing -- 23 Temmuz 2017; 3:22:9 >

• işlemci konusu nerelere gelmiş :D
  • CrossoverKing C kullanıcısına yanıt
    21 yıl spk lisanslı borsa brokerı olarak çalıştım. Benim anlatmak istediğim komplo teorisi falan değil. Hisseler yükseldi, bu hisselere de para girişi oldu. İsrail vs muhabbetlerine atıfta bulundum. Para paradır dedim. Biliyorsanız bildiğiniz size kalsın, mesleğimde öğrendiğim tek şey en iyi ben bilirim ama hiç bir şey bilmem. Bilene sorsaydınız demişsiniz ya

Edit : Ha unutmuşum, bu çok defa yaşanmış bir durumdur, batma noktasındaki şirketlerin bazıları batmadan önceden son kapanış dahil tavan tavan gitmiştir, Rabak zamanından bu yana benzerlerini bizim piayasalarda çok gördük. Amd batıyor falan demiyorum o tarafa çekilmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setek01 -- 23 Temmuz 2017; 13:17:46 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.