Şimdi Ara

Core i5 3570K için Anakart Tavsiyesi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
1
Favori
2.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Benim OC ile iyi falan dediğimi nerede okudunuz? Aynı fiyat kılasmanında bakın bakalım diğer kartlar ile karşılaştırın. Kalitesiz olduğunu da hiç bir yerde okuyamazsınız kolay kolay. Ha yazılım desteği zayıf bu da kullanıcı sayısının artması ile gelişecektir. Eğer her açıdan iyi kart istiyorsanız gider Asus Pro alırsınız o vakit parasını da verirsiniz. Bahsettiğimiz kart 300TL.
  • Bence sen servis yüzünden gd-55'ten vazgeçme. Vatanda stoğa gelince alırsın. İndirim günleri bitmiyor vatanda. Bence Extreme 4 ile GD55 eşit düzeyde kartlar. Vatandan başka biryerden alamayacağına göre al gd55'i gitsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: cianni

Benim OC ile iyi falan dediğimi nerede okudunuz? Aynı fiyat kılasmanında bakın bakalım diğer kartlar ile karşılaştırın. Kalitesiz olduğunu da hiç bir yerde okuyamazsınız kolay kolay. Ha yazılım desteği zayıf bu da kullanıcı sayısının artması ile gelişecektir. Eğer her açıdan iyi kart istiyorsanız gider Asus Pro alırsınız o vakit parasını da verirsiniz. Bahsettiğimiz kart 300TL.

Nasıl zevkler ve renkler tartışılmaz ise, bana göre en iyisi kavramı da tartışılmaz. Adam nokia 3310 telefona sahiptir ve mutludur. Bir başkası da iphone'den aşağısını beğenmez. Birisine göre en iyisi 3310 iken, diğerine iphone az gelir. Bu da bu hesap. Ben msi veya asus ile mutluyken, sen de gigabyte ve ya asrock ile mutlusundur. Yani uzun lafın kısası mutluluğun parasal değeri pek yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dean13

Bence sen servis yüzünden gd-55'ten vazgeçme. Vatanda stoğa gelince alırsın. İndirim günleri bitmiyor vatanda. Bence Extreme 4 ile GD55 eşit düzeyde kartlar. Vatandan başka biryerden alamayacağına göre al gd55'i gitsin

Extreme 4 ile GD55'i eşit düzey kart yapan özellikleri bir sırala hocam da hepimiz öğrenelim.

@youngeagle_3 Hocam siz daha baştan yanılıyorsunuz. Ben iyi kavramını somut veriler-özellikler ve yapılmış testler üzerinden yapıyorum. Siz bana gelmiş iyi herkese göre değişir deyip subjektif sevgiden bahsediyorsunuz.
  • Extreme 4 alacakken olumsuz yorumlar kafami allak bullak etti :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asusz77VLE-msı gd55 ikisi de olur. arkadaşın şu konusu bile marka fanatizmine dönmüş yahu.
    iki arkadaşım ve bende gd55 var, bir başka arkadaşımda Asus. hepimiz memnunuz. Her iki firmada güncel bios tedarik etmede iyiler...
    Asus hep iyi bir firma oldu ama MSI da eski msi değil. military class anakartları gayet başarılı.
    Benim arkadaşa tavsiyem, ülkemizdeki fanboyları görmezden gel. en az 3 farklı donanım inceleme sitesinden ilgili anakart incelemelerinden direk "conclusion" "final words" ibarelerine gel (çat pat ingilizce bildiğinizi varsayıyorum, yoksa google translate). buralarda hep asus-evga-gigabyte ve msı göreceksin. evga tr de yok. kalanlar arasından alacağın hiçbir kart seni üzmez.
    asus-gigabyte-msi
    220-280 (%25 indirimli) fiyat aralığında bir kart al ve şansına güven. Şansız çıkarsan zaten garantin var. İnan bu konuda kasmaya değmez. Yani şu konu kafanda soru işareti yaratıyorsa burada bir yanlış var. yerim anakartı yani :) Saygı ve sevgiler herkese.

• quote:

Orijinalden alıntı: configsYs

Asusz77VLE-msı gd55 ikisi de olur. arkadaşın şu konusu bile marka fanatizmine dönmüş yahu.
    iki arkadaşım ve bende gd55 var, bir başka arkadaşımda Asus. hepimiz memnunuz. Her iki firmada güncel bios tedarik etmede iyiler...
    Asus hep iyi bir firma oldu ama MSI da eski msi değil. military class anakartları gayet başarılı.
    Benim arkadaşa tavsiyem, ülkemizdeki fanboyları görmezden gel. en az 3 farklı donanım inceleme sitesinden ilgili anakart incelemelerinden direk "conclusion" "final words" ibarelerine gel (çat pat ingilizce bildiğinizi varsayıyorum, yoksa google translate). buralarda hep asus-evga-gigabyte ve msı göreceksin. evga tr de yok. kalanlar arasından alacağın hiçbir kart seni üzmez.
    asus-gigabyte-msi
    220-280 (%25 indirimli) fiyat aralığında bir kart al ve şansına güven. Şansız çıkarsan zaten garantin var. İnan bu konuda kasmaya değmez. Yani şu konu kafanda soru işareti yaratıyorsa burada bir yanlış var. yerim anakartı yani :) Saygı ve sevgiler herkese.

Altina imzami atmak istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Konudaki yorumlar al birini vur ötekine dönmeye başladı. Haydi kalın sağlıcakla.
  • Ben yukarıdaki yorumlarımın bir tanesinde özellik bakımından birbirine çok yakın olan 4 anakartın tablosonu paylaştım. Sen konunun tamamına hakim olmadığın için es geçmişsin orasını.
    Arkadaşın kendi gözlerinle görmesi açısından koydum çünkü bu 4 anakartın da birbirleri arasında aman aman bir fark yok. İçlerinden birisini seçip alsın dedim. Kesinlikle asrock kötü veya asrock alma gibi bir yorumum olmadı. Özellik olarak çok yakın olmalarına rağmen, hemen hemen aynı klasmanda olan Asus anakartın arasındaki fiyat uçurumundan söz ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arslanbey_01 -- 20 Ocak 2013; 22:51:05 >
  • Tablo şeklinde koymuştum ama sorun var açılmıyor. Bahsettiğim anakartlar şunlardı.
    MSI Z77A-GD55(348 TL), Asus P8Z77-V PRO(600 TL), Asrock Z77 Extreme4(348 TL), Gigabyte GA-Z77X-D3H(348 TL)

Fiyatlandırma olarak teknobiyotik sitesi baz alınmıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: configsYs

Asusz77VLE-msı gd55 ikisi de olur. arkadaşın şu konusu bile marka fanatizmine dönmüş yahu.
    asus-gigabyte-msi

Vallahi öyle hocam ya inan hiç konu açmadan gidip alsaydım aklımdaki gd55 i bu kadar kafam karışmazdı stoklara girsin alıcam gd55 gelmez ise mudaili olan asus yada gigabyte alırım herkeze saygılar yorumda bulunan bütün arkadaşlarada tşk ederim..

• Haftasonu indirimleriyle, 327 TL'ye geliyor ve bana göre fiyat/performans ürünü:
    ASUS P8Z77-V LE P INTEL Z77 SOKET 1155 DDR3 2400MHZ SATA 3.0 USB 3.0 HDMI&DVI ANAKART
  • asus al kafan rahat etsın msı bende pc toplarken alcaktım ancak cok fazla kullanıcılar tarafında n sorun cıkartını gordum o yuzden kalıte olarak asusu al
    Asus p8 z77 v
    asus p8 z77 m pro
  • Orijinalden alıntı: Darkknight02

Orijinalden alıntı: Ceann Capall

.

EXTREME 4 bende yeni aldım açıkçası güzel ancak bende de windows kurulumda mouse ve klavye görmedi meğer usb 3 takılı diye usb 2 yuvasına takınca gördü biraz ilginç geldi bana birde şuan i5 3570k kullanıyorum işlemci hızını kendi kafasına göre ayarlıyor windows da 1600 mhz iptal edemedim bir türlü daha önce gigabyte z77 cipsetli anakartını kullanıyordum sanki extreme 4 den daha iyi performans veriyordu gibi bir his oluştu. Yani burdan aslında çıkarabilecek sonuç birazda marka diye düşünüyorum asrock 310 tl para verdim gigabyte 250 idi ama gigabyte daha iyi özelliklere sahipti sanki hemde ucuzdu biz pahalısı her zaman iyidir mantığıyla gittiğimiz için bazen hataya düşüyoruz. Bundan sonra gigabyte ve asus haricinde bende anakart almam açıkcası 310 tl para vereceğim ve böyle basit hatalar oluşacak şaka gibi. Ayrıca işlemci hızını nasıl düzeltebilirim bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

kardeş ya sen cahilsin yada kullanmayı bilmiyosun.O anakart 8+4 faz var gigabyte z77x-ud3 bile 5+4 faz var.bide gayet kaliteli bir kart. Tabiki gigabyte cok kaliteli ama extreme 4'e öyle denmez.bide hızını kendi ayarlıyacak boşta 1600 mhz yük altında 3570k için konusuyorum 3800 mhz cıkar.İntel Speed Step teknolojisini bilmiyosan ohooo hiç konuya cevap yazma.

Kart hoşuma gitmediği zaman cahil mi oluyoruz? Gigabyte bundan daha iyi bir kart z77 chipsetlisi tabi bu bana göre bak altını çiziyorum bana göre daha iyi bir kart hem 1600 mhz işine gelirsek biostan bütün herşeyi disable ettim yinede gidip geliyor speed step de dahil buna asrock extreme programını aç bak inanmıyorsan. Ayrıca usb 3 meselesi ve 2 tb hardiskleri tanımaması da cabası 310 tl lik bir anakart alacağım ve bu tip hatalar yapacak şahsen hiç memnun kalmadım ve bu tip hatalar yaptığı içni asrcok extreme 4 anakartı beni cahil yaptı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ceann Capall -- 21 Ocak 2013; 14:43:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: youngeagle_3

quote:

Arkadaşlar kimse kusura bakmasın ne kadar ekmek o kadar köfte. Bunu unutuyorsunuz. AsRock'ın en zayıf kısmı da yazılımı şu an zaten. Onun dışında muadillerinin önünde.

Öyle kolay olmaz o işler. Bir kaç tane overclock videosu çekmeyle öne geçilmez. Diğerlerinin de yüksek miktarda overclock videoları var ama onlar nedense overclock ile öne çıkmıyorlar ASRock gibi. ASRock kendine sadece bunu mu amaç edinmiş yoksa. Ben iyi o.c yaparım demeye mi çalışıyor. Kalite, dayanıklılık ve yazılım ile desteklemesi lazım ürettiği kartları.

kardeş kusura bakmada sen o kartı yargılayacak durumda değilsin.Kart cok kaliteli bileşenler bulunduruyor üzerinde yazılımda gayet güzel ve şu ana kadar yazılımsal ve donanımsal problemeim olmadı.fiyatına göre en iyinin iyisi heleki 8+4 fazlı bir anakart

• quote:

Orijinalden alıntı: Darkknight02

quote:

Orijinalden alıntı: youngeagle_3

quote:

Arkadaşlar kimse kusura bakmasın ne kadar ekmek o kadar köfte. Bunu unutuyorsunuz. AsRock'ın en zayıf kısmı da yazılımı şu an zaten. Onun dışında muadillerinin önünde.

Öyle kolay olmaz o işler. Bir kaç tane overclock videosu çekmeyle öne geçilmez. Diğerlerinin de yüksek miktarda overclock videoları var ama onlar nedense overclock ile öne çıkmıyorlar ASRock gibi. ASRock kendine sadece bunu mu amaç edinmiş yoksa. Ben iyi o.c yaparım demeye mi çalışıyor. Kalite, dayanıklılık ve yazılım ile desteklemesi lazım ürettiği kartları.

kardeş kusura bakmada sen o kartı yargılayacak durumda değilsin.Kart cok kaliteli bileşenler bulunduruyor üzerinde yazılımda gayet güzel ve şu ana kadar yazılımsal ve donanımsal problemeim olmadı.fiyatına göre en iyinin iyisi heleki 8+4 fazlı bir anakart

Ben o anakartı yargılayacak durumda değil isem, sende kral yapacak durumda değilsin. Arkadaş resmen kral ilan etmiş. Ne kötüledim ne kral yaptım. Sadece bunu hatırlatmak istedim. Olay bundan ibaret.

• anakart gayet güzel yaılımsal olarak da gayet iyi nesini beğenmediniz .bide ben kral yapmadım ama fiyatına göre cok iyi
  • Hangisi kolayına geliyorsa onu al. Kolayına gelende vatana gidip gd-55 almak Gerisi hikaye. Garantiyi boşuna vermiyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.