Şimdi Ara

Core 2 Duo - Pentium öldü yaşasın yeni kral (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
8.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD YE hala ısınıyor diyen dangalaklar acaba hangi yüzyıldan kalma işlemcilerini kullanıyorlar merak ediyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: erhanercan

AMD YE hala ısınıyor diyen dangalaklar acaba hangi yüzyıldan kalma işlemcilerini kullanıyorlar merak ediyorum

bende merak ediyorum doğrusu
  • Hala bu işlemciye destek verebilen ucuz bir anakart yok mu yahu? Ben anakartı alırken pcı-e çıkmıştı ama piyasada pcı-e ekran kartı yoktu! Hem de uzunca bir süre...
  • quote:

AMD YE hala ısınıyor diyen dangalaklar acaba hangi yüzyıldan kalma işlemcilerini kullanıyorlar merak ediyorum

ısınmayan işlemci varmı?
  • isinma dalgasi nerden cikti anlamadim, core duo'dan bahsediyorduk???
  • Konuyu dağıtmayalım arkadaşlar bence de
  • yazılana göre harika işlemciler ama ben bunların PIV lere göre nasıl olduklarını merak ettim
  • amd64'ten daha hizli, PIV'le karsilastirmaya gerek yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Orjinalden alıntı: King_Wolf

Hiç meraklanmıyorum çünkü para yok

Bunu yılın yorumu seçtim

• Adi var bu core2 lerin kendileri yok. Kac ay oldu biz konusuyoruz ama bir turlu cikamadilar. Bana kalirsa bunlar piyasa oyunu gibi geliyor. Dusunun simdi adam size bir hayal veriyor ki harika siz bilgisayar toplicak olsaniz naparsiniz hayatta AMD almassiniz. Beklersiniz ki burdaki gibi dunyada bir cok insan bunu yapiyor. Ben toplicak olsam bende almam amd ama intelin soyledikleri cok inandirici gelmiyor. Sonucta teknolojide gecisler vardir atlamalar cok nadirdir eger intel boyle %15-30 performans artisi yapan bir cekirdek cikardiysa bu tam bir atlamadir. Cikinca gorcez...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Aricigim

yine her zamanki gibi caponlar nasiplencek kesin bu işlemciyi
    ama yazıcıoğlu esnafı buna kesin p5 diycek
    pentıum lar kolay olmes
  • bu daha iyi en azından ilaç kutusuna benzemiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MMX 166

quote:

Orjinalden alıntı: Aricigim

yine her zamanki gibi caponlar nasiplencek kesin bu işlemciyi
    ama yazıcıoğlu esnafı buna kesin p5 diycek
    pentıum lar kolay olmes

evet ölmez zaten conroeler p3 mimarisinden ortaya çıkan işlemciler ve bana göre intel için bir geçiş dönemi. yakın zaman içerisinde intel pentium 5 i çıkaracak ahanda buraya yazıyom o zaman hortlatacam bu konuyu ben demiştim diye.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hhcihan

quote:

Orjinalden alıntı: alper1391

quote:

Orjinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Orjinalden alıntı: King_Wolf

Hiç meraklanmıyorum çünkü para yok

Bunu yılın yorumu seçtim

ayrıca dertsiz tasasız DH üyesi..

• quote:

O lafını bana mı dedin?
  • Yaw bu conroe'lerin board durumları hakkında bilgisi olan var mı?
    Yani intel 945'ten sonraki çipsetlere sahip olan tüm 775 soketlere uyumlu olacak gibi bişeyler okumuştum galiba bi yerlerde ama, var mı bu işin aslı astarı?
    Bir de bu çipsete sahip (türkiyede satılan modeller hangileri?
  • quote:

Orjinalden alıntı: semih_kelleci

Yaw bu conroe'lerin board durumları hakkında bilgisi olan var mı?
    Yani intel 945'ten sonraki çipsetlere sahip olan tüm 775 soketlere uyumlu olacak gibi bişeyler okumuştum galiba bi yerlerde ama, var mı bu işin aslı astarı?

Intelin 975 serisi chipsetlerinin yeni revizyonları (şu anda sadece intel marka 304 rev. anakartlar) , ve ileride çıkacak olan i965 , nvidia nforce 590 -570 intel edition anakartlar destekleyecek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gurkans

quote:

Orjinalden alıntı: semih_kelleci

Yaw bu conroe'lerin board durumları hakkında bilgisi olan var mı?

Intelin 975 serisi chipsetlerinin yeni revizyonları (şu anda sadece intel marka 304 rev. anakartlar) , ve ileride çıkacak olan i965 , nvidia nforce 590 -570 intel edition anakartlar destekleyecek.

http://forum.donanimhaber.com/m_7342470/tm.htm

İşte conroe ve 975x çipsetli anakartlarla ilgili bi konu.Eğer üşenmezseniz okuyun.Gerekirse konuya cevap yazın.
  • Daha güçlü fpu üniteleri,daha kısa iş hattı,P6-Netburst kırması bir işlemci ile karşı karşıyayız.Fakat intel'in,8 çekirdekli ve 2 ghz'de çalışması planlanan bir işlemci çıkaracağı söylenmekte.(Bu quad-core kenfield'dan sonra olacak).Sanırım Pentium 5 bu olacak.24 Mb L2 cache'Ye sahip olacağı söyleniyordu.Ancak soket 775 ile onu göremeyeceğiz gibi.
  • Yeter Artık Durun Ben Yetişemiyorum. Bu Ne Hız. LGA lar çıkalı nekadar oldu zaten. İntelden Nefret Ediyorum AMD den de. Atacam İşlemciyi Çöpe Bundan Sonra Bilgisarımın İşlemlerini Kendim Yaparım. Dün Aldığım İşlemci Bu Gün Listede Yok. Yok Abi Yok Cidden. İsyan Bayrağını Bu Gün Çekiyorum.
    İntel E Mektup Yazacam Hemde E-Mail Değil Direk El Yazısıyla. Bıktım Ben Kişisel Bilgisayarıma 96 dan beri Döktüğüm Para 50 Milyarı Geçti.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.