Şimdi Ara

Core 2 Duo - Pentium öldü yaşasın yeni kral

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
8.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adından uzunca süredir bahsedilen Intel' in yeni işlemci çekirdeği Conroe, nihayet resmiyete kavuştu. 65nm teknoloji ile üretilen ve şimdiye kadar Conroe kod ad ile bilinen yeni çekirdeğin masaüstü için olan versiyonun adı "Core 2 Duo " olarak açıklandı. Yine daha önce Merom kod adı ile bilinen dizüstü işlemcileri de, yapıları masaüstü Core 2 Duo' lardan çok farklı olmasına rağmen Core 2 Duo ismini taşıyacaklar. Intel' in en yüksek performansı sunan işlemcilerine verdiği ad olan Extreme Edition, bu yeni seri de "Core 2 Extreme" olarak geçecek.

Core2 adı ile beraber artık neredeyse marka olmuş ve hatta zaman zaman Intel' in bile önüne geçen "Pentium" adı tarihe karışıyor. Core2' ler yeni bir model numaralandırma sistemine sahip olacaklar. Masaüstü için olan Core2 ler 4000 ve 6000 serisi, Merom' lar ise 5000 ve 7000 serisini oluşuracak.

Temmuz ayında piyasaya sunulacağı tahmin edilen Core2' ler için Intel haziran ayında Computex2006 fuarında bir demo sunumu yapmaya hazırlanıyor. Bildiğiniz gibi AMD, normalde DDR2' ye sahip AM2 işlemcilerini Computex fuarında resmi olarak sunacak iken, Intel' in Conroe' sinin sesleri duyulmaya başlanınca AM2' nin çıkış tarihi 2 hafta erkene alınmıştı. Bu sefer dersine iyi çalışmış gibi gözüken Intel karşısında AMD' nin AM2 işlemcilerinin ne yapacağı merakla bekleniyor.

Sayfanın Linki : http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=2170

• extreme core2 duo 'ların hiç örneğini görmedik sanırım şuana kadar, yapılan testlerde , incelemelerde bulunan conroe'lar 1.86Ghz den 2.66Ghz 'ye kadar değişen 4 modelden ibaretti. Bunlar arasındaki 2.66ghz olan model am2'nin en üst seviye işlemcisini her platformda %15 civarı geçtiğine göre extreme 2 duo'lar nasıl olacak allah bilir , haber çıksın bakalım; merakla bekliyoruz!!!

• Core 2 Duo Extreme die bir işlemci yok
    doğrusu Core 2 Exreme olacak
  • of ya ben şu core2 duo extreme'lerin performansını çok merak ediyorum.
  • nebi vermiş oldugun link çalışmıyor
    ayrıca kaç ghz olacakmış bu core 2 extreme
  • duo zaten 2 demek, 2 kere tekrarlayıp anlatım bozukluğu yapmayın

yaw üzülsem mi sevinsem mi bilmiyorum. gerçi son yıllarda pentium adı biraz itibar kaybetmişti ama biz bilgisayar kullanıcıları için bir milattı diyebiliriz. ben her zaman iyi duygularla anacağım onu.

bu arada celeronlarda bir isim değişikliği olacak mı?
  • Hiç meraklanmıyorum çünkü para yok
  • bulursun belki belli mi olur.piyango iddaa falan çıkar şansına
  • quote:

Orjinalden alıntı: King_Wolf

Hiç meraklanmıyorum çünkü para yok

Bunu yılın yorumu seçtim
  • quote:

Orjinalden alıntı: archuman

duo zaten 2 demek, 2 kere tekrarlayıp anlatım bozukluğu yapmayın

yaw üzülsem mi sevinsem mi bilmiyorum. gerçi son yıllarda pentium adı biraz itibar kaybetmişti ama biz bilgisayar kullanıcıları için bir milattı diyebiliriz. ben her zaman iyi duygularla anacağım onu.

bu arada celeronlarda bir isim değişikliği olacak mı?

celeronlardan hiç ses seda yok yaw ,hadi pentium'u öldürdüler ama yerine yenisini koydular, celeron için ne planlıyorlar acaba , şöyle conroe mimarili 800mhz fsb'li 512x2 KB cacheli bir celeron serisi üretseler, fiyatları da sempronlar gibi olsa ben alırdım şahsen

• quote:

Orjinalden alıntı: LINEBACKER

nebi vermiş oldugun link çalışmıyor
    ayrıca kaç ghz olacakmış bu core 2 extreme

Problemin düzeltilmiş olması gerekiyo..

Diğer soru için henüz netleşen bir cevap yok.
  • bu intele akıl fikir erdirilemiyor zamanla işler gittikçe karışacak gibi
  • quote:

Orjinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Bunu yılın yorumu seçtim

ayrıca dertsiz tasasız DH üyesi..

• notebooklar içinde bekliyoruz,zira artık notebook pazarı desktop'ı solladı gibi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alper1391

quote:

quote:

Bunu yılın yorumu seçtim

bi arkadaş iddia önerdi bide ona bulaşayım belki denk gelir.temel parayı yere atmış dik gelmiş.

• Intel gerçekten süper bir atılım yaptı.Amd nin izinden giderek watt/performans lideri olaracak gibi.Artık Intel de frekansın getiri olmadığını gördü.Bakalım AMD nin gizli silahlarını bekliyoruz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alper1391

quote:

quote:

Bunu yılın yorumu seçtim

• Bu mevcut işlemcilerde pipelining olayının yanında da daha seri bir fpu ve ddr2-667 temelli güzel bir çipset birleşmesi olursa ortaya çıkacak sonuç süper olur.

25 saniyede default 1M gibi.. Tabi bu da herşeyden evvel H263 temelli olan WMVHD, MPEG4 ve DivX de 1080i lik HD videoları 50 fps gibi bir hızda encode etmek demek..

Gerçekten iştah açıcı..
  • MEHMET ALİ BEY yardım edin bilgisayar almak istiyorum
  • quote:

quote:

Bunu yılın yorumu seçtim

quote:

Orjinalden alıntı: rmemis

MEHMET ALİ BEY yardım edin bilgisayar almak istiyorum

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.