Şimdi Ara

Core 2 Duo - Pentium öldü yaşasın yeni kral

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
0
Favori
8.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 14 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 83
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 18 saat 53 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • King_Wolf (5 mesaj) gurkans (4 mesaj) kamikazeden (4 mesaj) NebiForever (3 mesaj) ozturert (3 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Core 2 Duo - Pentium öldü yaşasın yeni kral
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2561 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Adından uzunca süredir bahsedilen Intel' in yeni işlemci çekirdeği Conroe, nihayet resmiyete kavuştu. 65nm teknoloji ile üretilen ve şimdiye kadar Conroe kod ad ile bilinen yeni çekirdeğin masaüstü için olan versiyonun adı "Core 2 Duo " olarak açıklandı. Yine daha önce Merom kod adı ile bilinen dizüstü işlemcileri de, yapıları masaüstü Core 2 Duo' lardan çok farklı olmasına rağmen Core 2 Duo ismini taşıyacaklar. Intel' in en yüksek performansı sunan işlemcilerine verdiği ad olan Extreme Edition, bu yeni seri de "Core 2 Extreme" olarak geçecek.

Core2 adı ile beraber artık neredeyse marka olmuş ve hatta zaman zaman Intel' in bile önüne geçen "Pentium" adı tarihe karışıyor. Core2' ler yeni bir model numaralandırma sistemine sahip olacaklar. Masaüstü için olan Core2 ler 4000 ve 6000 serisi, Merom' lar ise 5000 ve 7000 serisini oluşuracak.

Temmuz ayında piyasaya sunulacağı tahmin edilen Core2' ler için Intel haziran ayında Computex2006 fuarında bir demo sunumu yapmaya hazırlanıyor. Bildiğiniz gibi AMD, normalde DDR2' ye sahip AM2 işlemcilerini Computex fuarında resmi olarak sunacak iken, Intel' in Conroe' sinin sesleri duyulmaya başlanınca AM2' nin çıkış tarihi 2 hafta erkene alınmıştı. Bu sefer dersine iyi çalışmış gibi gözüken Intel karşısında AMD' nin AM2 işlemcilerinin ne yapacağı merakla bekleniyor.

Sayfanın Linki : http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=2170

|
    |

• Yarbay
    3446 Mesaj
    extreme core2 duo 'ların hiç örneğini görmedik sanırım şuana kadar, yapılan testlerde , incelemelerde bulunan conroe'lar 1.86Ghz den 2.66Ghz 'ye kadar değişen 4 modelden ibaretti. Bunlar arasındaki 2.66ghz olan model am2'nin en üst seviye işlemcisini her platformda %15 civarı geçtiğine göre extreme 2 duo'lar nasıl olacak allah bilir , haber çıksın bakalım; merakla bekliyoruz!!!

|
    |

Kullanmış olduğum DAP'lar= Muzio JM200 , Iriver T10 , Cowon D2 , Samsung YP-Z5 , Sony NWZ-S616F
    Şuan kullandığım DAP=Ipod Touch 3G 32gb + SENNHEISER CX 500
  • Haber Editörü
    2561 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Core 2 Duo Extreme die bir işlemci yok
    doğrusu Core 2 Exreme olacak
    |
    |
  • Yüzbaşı
    476 Mesaj
    of ya ben şu core2 duo extreme'lerin performansını çok merak ediyorum.
    |
    |
    ayrıca kaç ghz olacakmış bu core 2 extreme
    |
    |
    AMD PHENOMII X6 1090T ~ GIGABYTE GA-890GPA UD3H ~ ZOTAC 760GTX 2GB ~ KINGSTON HYPERX 2x2GB DDR3 1600 ULV ~ SANDISK ULTRA PLUS 256GB SSD ~ LG 32LW4500 3DTV MONITOR ~ CREATIVE X-FI TITANIUM FATALITY PRO ~ CREATIVE MEGAWORKS 5+1 THX ~ GIGABYTE 3D MARS FULL TOWER ~ HIGH POWER ABSOLUTE 600W ~ PLEXTOR CDRW PX-W5224A ~ ASUS DVDRW 1814BLT
  • Yüzbaşı
    927 Mesaj
    duo zaten 2 demek, 2 kere tekrarlayıp anlatım bozukluğu yapmayın

yaw üzülsem mi sevinsem mi bilmiyorum. gerçi son yıllarda pentium adı biraz itibar kaybetmişti ama biz bilgisayar kullanıcıları için bir milattı diyebiliriz. ben her zaman iyi duygularla anacağım onu.

bu arada celeronlarda bir isim değişikliği olacak mı?
    |
    |
    |
    |
    |
    |

Orjinalden alıntı: King_Wolf

Hiç meraklanmıyorum çünkü para yok

Bunu yılın yorumu seçtim
    |
    |
    3446 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: archuman

duo zaten 2 demek, 2 kere tekrarlayıp anlatım bozukluğu yapmayın

yaw üzülsem mi sevinsem mi bilmiyorum. gerçi son yıllarda pentium adı biraz itibar kaybetmişti ama biz bilgisayar kullanıcıları için bir milattı diyebiliriz. ben her zaman iyi duygularla anacağım onu.

bu arada celeronlarda bir isim değişikliği olacak mı?

celeronlardan hiç ses seda yok yaw ,hadi pentium'u öldürdüler ama yerine yenisini koydular, celeron için ne planlıyorlar acaba , şöyle conroe mimarili 800mhz fsb'li 512x2 KB cacheli bir celeron serisi üretseler, fiyatları da sempronlar gibi olsa ben alırdım şahsen
    |
    |

Kullanmış olduğum DAP'lar= Muzio JM200 , Iriver T10 , Cowon D2 , Samsung YP-Z5 , Sony NWZ-S616F
    Şuan kullandığım DAP=Ipod Touch 3G 32gb + SENNHEISER CX 500

• Haber Editörü
    2561 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orjinalden alıntı: LINEBACKER

nebi vermiş oldugun link çalışmıyor
    ayrıca kaç ghz olacakmış bu core 2 extreme

Problemin düzeltilmiş olması gerekiyo..

Diğer soru için henüz netleşen bir cevap yok.
    |
    |
  • Yarbay
    3125 Mesaj
    bu intele akıl fikir erdirilemiyor zamanla işler gittikçe karışacak gibi
    |
    |
    İşlemci: Intel Core i7 6700k @4.4GHz | Anakart: MSI Z170A Gaming M7 | Ekran Kartı: MSI Gtx 970 4G Double | SLI Bridge: MSI 2 Way L | Ram: Corsair DDR4 16GB(2x8) Vengeance 3000MHz | SSD: Kingston HyperX 3K 250 Gb | Hard Disk: 2x1 Tb Western Digital Caviar Blue | İşlemci Soğutucu: Corsair Hydro H105 | Kasa: HZXT S440 Red MidT | Güç Kaynağı: Silencer 910W 80 | Monitör: Asus VX239H 23" LED IPS | Klavye: Corsair K70 LUX RGB Red | Mouse: Corsair M65 PRO RGB | Headset: Logitech G430 | Ses Sistemi: Logitech 5 1 X-540 |
    NOTHING IS TRUE, EVERYTHING IS PERMITTED...
  • Binbaşı
    1417 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Bunu yılın yorumu seçtim

ayrıca dertsiz tasasız DH üyesi..
    |
    |

• Yarbay
    4634 Mesaj
    notebooklar içinde bekliyoruz,zira artık notebook pazarı desktop'ı solladı gibi.
    |
    |

Orjinalden alıntı: alper1391

quote:

quote:

Bunu yılın yorumu seçtim

bi arkadaş iddia önerdi bide ona bulaşayım belki denk gelir.temel parayı yere atmış dik gelmiş.
    |
    |

• Yarbay
    3843 Mesaj
    Intel gerçekten süper bir atılım yaptı.Amd nin izinden giderek watt/performans lideri olaracak gibi.Artık Intel de frekansın getiri olmadığını gördü.Bakalım AMD nin gizli silahlarını bekliyoruz.
    |
    |
    508 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: alper1391

quote:

quote:

Bunu yılın yorumu seçtim

|
    |

• Yarbay
    10189 Mesaj
    Bu mevcut işlemcilerde pipelining olayının yanında da daha seri bir fpu ve ddr2-667 temelli güzel bir çipset birleşmesi olursa ortaya çıkacak sonuç süper olur.

25 saniyede default 1M gibi.. Tabi bu da herşeyden evvel H263 temelli olan WMVHD, MPEG4 ve DivX de 1080i lik HD videoları 50 fps gibi bir hızda encode etmek demek..

Gerçekten iştah açıcı..
    |
    |
    473 Mesaj
    MEHMET ALİ BEY yardım edin bilgisayar almak istiyorum
    |
    |

quote:

Bunu yılın yorumu seçtim

quote:

Orjinalden alıntı: rmemis

MEHMET ALİ BEY yardım edin bilgisayar almak istiyorum

|
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
kripto para haberleri
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Radyo Dinle
ankara gülüş tasarımı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,766
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.