Şimdi Ara

Çöpte Citizen Otomatik Saat buldum beyler Yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çöp atmaya çıkarken torbalar ilginç geldi, karıştırırken 2 tane saat buldum. Biri tırt gibi ama diğeri citizen, otomatik falan yazıyor. Yardım eder misiniz şunu modelini, ederini falan bulalım? Ayrıca hiç çekinmedim çöpü karıştırırken, banane Aslında ansiklopedi seti gördüm çöpte (meydan larouse). Tüm seti olsaydı alacaktım. Onlar için karıştırırken saatleri buldum.

Citizen saat: (resimler anlaşılmazsa başka çekebilirim).

Diğer saat (slimstone marka)

***Aynı konuyu konu dışında açmıştım; böyle bir bölüm olduğunu az önce farkettim 2 saat hakkında da bilgi verebilir misiniz? Veya kim anlar, ona mesaj atayım.

• Şansa bak.
    Çöpten mekanik Citizen çıkıyor. Pilli olanın bir değeri yok, onu gecebiliriz. Ama Citizen şöyle güzel bir tam bakımla ayağa kalkar sonrada koyu kahve bir deri kayışla canavar gibi olur. Günlük kullanim icin harika bir saatin olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazmayayım diyorum ama zorla yazdıracaklar.

Bu ve diğer saat forumlarında genel bakış açısı şu oluyor...
    Ooo iyiymiş ya.. Mekanikse yaptır kullanırsın, mis gibi saat.
    Şimdi biraz bakış açsını değiştirelim...

Arkadaşım bu çöpte bulduğun saatin sahibine faydası olsa atarmıydı? Sana eliyle getirip hurdası çıkmış bozuk saat hediye etseler alırmısın? Aksine kızarsın adama sağlam bir saatin yokmuydu, böyle hurda hediye etmeye utanmıyormusun diye en azından içinden serzeniş edersin.
    Sen başkasına böyle bir saati hediye edermisin?

Kendine hediye edilmesini istemediğin, başkasına asla hediye etmeyeceğin bir saate sırf çöpte buldun diyerek değer göstermenin bir anlamı varmı? Saat almak istiyorsan ve imkanın varsa git kendine en güzelinden bir mekanik saat seç. Böyle başkalarının yıllarca kullanıp attığı altı üstü dünya hayatının hurdası çıkmış basit bir maddesine değer vermenin ne anlamı var?

Not: Bu yazı polemik yapmak için yazılmamıştır. Aksi görüşlere her zamanki gibi saygımız vardır. Benim bakış açım budur.

Edit: Not eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tachyon -- 20 Ekim 2013; 8:03:12 >

• @Can-KSK; teşekkürler.

@tachyon; değeri varsa amacım satmak. Ayrıca komşular çok sağlam temizlik yapmışlar. Eğer çöpte o ansiklopedinin tüm serisini bulsaydım (meydan larouse) onları da alacaktım. Komşular biraz sonradan görme ve kıymet bilmez insanlar. Bu yüzden citizen saati atmalarını normal buldum. Dediğim gibi amacım da hediye etmek değil; değeri varsa satmak. Var mı bilginiz, tavsiyeniz? Yoksa sirkecide saatçilere mi danışayım ne yapayım.

Ayrıca yanlış bilmiyorsam bu otomatik saatler bir süre hareket etmeyince duruyor ve sabah kalktığımızda yeniden kurmak gerekiyor. Ben bu tip saatleri sevmiyorum. Aslına bakarsanız analog saatleri sevmiyorum. Şu anda Casio sgw-100h kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: tachyon

tancyon dogru bakış açısı için arada objektifi degiştirmek gerekir diye düşünüyorum

AurorAbeam citizen kasa olarak temiz gözüküyor paslanmadan bu kadar cok cizik almasını komşularının kıymet bilemezlikleri tamamlıyor ufak bir bakımla sorunsuz oldugunu tahmin ediyorum ,diger saatin arka kapaktaki koruma bandı bile cıkmamış takım elbiseye gider o da. benim tavsiyem citizeni gercek bir saatciye götür çöpte buldugunu kullanmak istedigini söyle egerki gercek bir saatci ise cuzi bir ücrete bakımını yapacaktır . yapılması gereken bakım : hava üfleyecek taşlarını yaglayacak ve zaman tutmasını kontrol edicek , mümkünse camı parlatıcak ,sonra senin yapman gereken bakım CAPE COD POLISH bulacaksın o kordonu once saatten ayırıp fırca ile temizleyip sonra bununla parlatacaksın o kordonları kesinlikle kullanmalısın ..con güzel bir vintage senin olacak komşular kolunda görseler attıkları saat oldugunu anlamayacaklardır kurbagayı prens yapmak elınde ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayguru -- 22 Ekim 2013; 10:26:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bayguru

quote:

Orijinalden alıntı: tachyon

tancyon dogru bakış açısı için arada objektifi degiştirmek gerekir diye düşünüyorum

AurorAbeam citizen kasa olarak temiz gözüküyor paslanmadan bu kadar cok cizik almasını komşularının kıymet bilemezlikleri tamamlıyor ufak bir bakımla sorunsuz oldugunu tahmin ediyorum ,diger saatin arka kapaktaki koruma bandı bile cıkmamış takım elbiseye gider o da. benim tavsiyem citizeni gercek bir saatciye götür çöpte buldugunu kullanmak istedigini söyle egerki gercek bir saatci ise cuzi bir ücrete bakımını yapacaktır . yapılması gereken bakım : hava üfleyecek taşlarını yaglayacak ve zaman tutmasını kontrol edicek , mümkünse camı parlatıcak ,sonra senin yapman gereken bakım CAPE COD POLISH bulacaksın o kordonu once saatten ayırıp fırca ile temizleyip sonra bununla parlatacaksın o kordonları kesinlikle kullanmalısın ..con güzel bir vintage senin olacak komşular kolunda görseler attıkları saat oldugunu anlamayacaklardır kurbagayı prens yapmak elınde ..

Hocam tesekkurler. Bu kadar ugrasmaya deger oldugunu dusunuyorsaniz en uygun zamanimda eminonune gider ugrasir, sonra kendime saklarim satmam bunu :) Zaten 100 civarina satiyor millet daha temiz olanlarini. Kalsin bu da benim olsun :) Ha bu arada tarih kisminda biraz daha dondurursem japonca karakterler de cikiyor.

Diger saat hakkinda pek bilgi bulamadim, siradan bir sey galiba? en azindan altta tarih kismi var.

Edit: tavsiyeniz var mi istanbul ici?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AurorAbeam -- 22 Ekim 2013; 11:06:05 >

• eminönü güzel secim.. tahtakale içerisinde emniyet han 2.ci katta iyi bir usta mevcut yine sormak lazım ..aynı saatten ben daha önce görmedim tahminen 80 li yıllara ait belki 70 ..ciziklerden hor ama kasanın arkasından da az kullanıldıgı belli .içerisine su almadıysa mekanizmada iyi durumdadır ..ama saatciye ögrenciyim buldum degerlendirebilirmiyiz şeklinde yaklaşırsanız temizligine fazla ücret talet edicegini zannetmiyorm ..ücret talet ederse bölgede bolca saatci var , saatin mekanık sorunu olmadıgı sadece bakım yapılacagı için butun saatciler aynı işlemi yapacaklar ..ama çamıda temizleyip temizleyemeyecegini sorun mümkünse her ikisini yaptırabilirseniz uygun ücrete süper olur ..sonrasında da parlatma kısmına geceriz :)

edit : bence kordon kalmalı kordona masraf yapma orjinal hal en güzeli

edit 2 : diger saat orta kailte çin ,hepsiburada da 100-200 aralıgında satılan saatler kalitesinde gözüküyor .. takımla vs güzel durabilir klasik saat olarak ..bu arada saatlerin dışına da parlatma işlemi uygulayabilir saatci ama bunu daha cok gümüşcülerde vs yaptırabılırsın ..dremel benzeri bir makinayla saatin dışına pasta yapıcak ..cam +iç bakım max 30 ,diger kasa parlatma işlemi max 20 tl tutmalı ..max 50 liraya bu vintage e kavuşmalıyız :)

edit 3: camı mika mı cam mı anlayabildinmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayguru -- 22 Ekim 2013; 13:35:49 >

• Hocam hic anlamam ki camindan :) Hatta analog saatleri sevmem normalde, casio sgw-100h kullaniyorum. Ama bunu dediginiz sekilde halledebilirsem babama veririm, kullanir. Sonra bana kalir. Digerini satayim bari ona isinamadim. Ama kim alacak marka belli degil.

• Bence satma babaya onu hedıye et bunu sana canavar yapıcaz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayguru

Bence satma babaya onu hedıye et bunu sana canavar yapıcaz

İlk fırsatta eminönüne gidecem hocam. Tekrar bu konudan bilgi veririm. İlk hali son hali gibisinden. Teşekkürler yardımlarınız için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.