Şimdi Ara

Cooler Master Sıvı Soğutucu için vida

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Cooler Master ML240L RGB sıvı soğutucu içinden 8 adet vida çıktı ve kasa önüne çift taraflı fan takağımdan 8 adet vida ya ihtiyacım nereden bulabilirim ?

• pull push mu yapacaksın dostum sen sogutucuna ?
  • ST0RMHAWK kullanıcısına yanıt
    Evet hocam aldığım kasayı bir süre kullanmak zorunda olduğum için CM Masterbox 5 pro rgb üstte fan takma yeri yok mecburiyetten ön tarafa taktım radyatör kapalı kasa oldugu için hava girişinde sorun yaşamamak için ayrıca radyatöre de fan takacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dimitradon -- 23 Ocak 2019; 21:6:2 >
  • dimitradon kullanıcısına yanıt
    cm sitesinde olabilir yada ikinci elde bulabilirsin yada o vidaların aynısı olmak zorunda degil aynı boyutlarda vidalarda olur dostum bu arada bende eski kocuyum :D iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ST0RMHAWK -- 23 Ocak 2019; 21:12:9 >
  • Facebook sayfalarından veya RMA servisiyle iletişime geçin, gönderebilirler. Ben de Cooler master ürünü olmadığında göndermediler.

Vidanın özelliği, parmakla sıkılabilmesi ve fan radyatöre montajlı halde iken kasaya takılmasına izin vermesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -BUR@K- -- 24 Ocak 2019; 16:50:41 >
  • aliexpress amcaya müracaat et
    xx mm screw yaz kaç mm ise ona göre yaz
    m4 4mm kalınlık demek sanırım
    diyelim vida 32 mm
    m4 32mm yazıp aratabilirsin

veya
    kauçuk lastik satılıyor onlardan alıp takabilirsin geçmeli

aha burdan seçebilirsin keyfine göre
    https://www.aliexpress.com/premium/fan-screw.html?site=glo&g=y&d=y&origin=y&spm=2114.search0204.0.0.3fe63df3ykT6kb&filterCat=145906%2C145902%2C145904&groupsort=1&SearchText=fan+screw&SortType=total_tranpro_desc&initiative_id=SB_20190128235322&isViewCP=y

vesa vidası aldım çok memnun kaldım aliexpressten

• Bilgilendirme için teşekkürler cooler master türkiye ve vektrona yazdım dönüş bile yapmadılar bende plastik aldım ama olmadı türkiye'den uyumlu buldum 32tl + 9tl kargo 8 adet vida için

ihtiyacı olan olursa diye link atıyorum buradaki vidalar birebir uyumlu değil ancak m3x30mm model yine ağzı geniş olani önerdiğer desteğe yazmıştım dedikleri gibi çıktı ve ürüne oldu
    https://www.modifiyemalzemecisi.com/radyatorler-aksesuarlar/1207-alphacool-radiator-m3-x-30-mm-4-lu-radyator-vida-seti-siyah.html?search_query=vida&results=43

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dimitradon -- 29 Ocak 2019; 22:52:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dimitradon

Bilgilendirme için teşekkürler cooler master türkiye ve vektrona yazdım dönüş bile yapmadılar bende plastik aldım ama olmadı türkiye'den uyumlu buldum 32tl + 9tl kargo 8 adet vida için

ihtiyacı olan olursa diye link atıyorum buradaki vidalar birebir uyumlu değil ancak m3x30mm model yine ağzı geniş olani önerdiğer desteğe yazmıştım dedikleri gibi çıktı ve ürüne oldu
    https://www.modifiyemalzemecisi.com/radyatorler-aksesuarlar/1207-alphacool-radiator-m3-x-30-mm-4-lu-radyator-vida-seti-siyah.html?search_query=vida&results=43
    konuyu hortatıyorum kusura bakmayın. aynı soğutucu bende de var ve bende kasa önüne fan takıcam. rica etsem resim ve biraz detay verebilir misiniz ?

• meself kullanıcısına yanıt
    Nasıl anlamadım ? kullandınız kasa ney ? bende cooler master masterbox 5 pro rgb model kasa var
    Yani soğutucu fanlarini nasıl taktınız. Yönleri nasıl. Benim kasa v200 tg rgb.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meself -- 16 Aralık 2019; 18:45:37 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Benim kasada üstte hava alma olmadığı için ön tarafta kapalı olduğu için tüm dış ve iç fanların içeri üflemesi ve egzozdan dışarı çıkacak şekilde yaptım bunuda bu kasa için bu tarz baglantı önermişlerdi ondan öyle yaptım hiç bir sorun yaşamadım sıcaklık vs vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dimitradon -- 16 Aralık 2019; 22:26:23 >

Anladım hocam. Üst tarafta fan yeri olmaması kötü olmuş. Isı değerleri ne alemde. Yan kapağı açık mı kullanıyorsunuz

Isı sorunu yaşamadım hiç kapalı kullanıyorum yazın bile 65 dereceyi geçmedi hiç kışın max 50 civarı. 2x aynı ram den daha alıp 32gb yapacağım bir kaç güne ileride kasayı değiştirrim sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dimitradon -- 17 Aralık 2019; 0:20:21 >
    Gördüğüm kadarı ile soğutucu nun orjinal fanlari değil bunlar. 1200 rpm de bile baya ses çıkarıyorlar. Hangi marka model fan aldınız ve ses durumu ne alemde

• Cooler master masterfan mf120r argb modelini almıştım mart ayında 3lu 2 paket olarak toplamda 87€ vermiştim fan konusunda ses biraz var maalesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    verdiğin bilgiler için teşekkürler. bende aigo dr12 pro sipariş vermiştim. Onlar gelince tün fanları değiştireceğim. Kasanın kendi rgb fanlarını da radyatöre takıcam. Ses konusunda biraz takıntım var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.