Şimdi Ara

Cooler Master RC-942 HAF-X Mini Kullanıcı İncelemesi ::: (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
277
Cevap
6
Favori
22.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Öncelikle çok fan, ses ve toz demektir, egsoz konumda olan fanlar yüksek devirde dönmese de olur arka ve üst yani, öndekiler de makul ses seviyesine kadar ki devirler de dönerse yeterli gelir. Kasanın önünde 14cm x2 fan olarak geliyor sanırım ? Eğer 12cm ile geliyorsa standart halde sesli çalışır kontrolcüye bağlarsın, 14cm'liklerin deviri düşük olacağı için muhtemelen sessiz gelir, montaj sonrası buna bakarak kontrolcüye bağlatsın kardeşim.
  • LEON-X kullanıcısına yanıt
    evet ön 2 fan 14 cm olması lazım öyle görünüyor çünkü. aynen duruma göre önleri kontrolcüye takarım haklısın üst egsoz fanları takarım kontrolcüye tam devire gerek yok dediğin gibi
    kasayı aldım gerçekten de donanım can çekişmiş diğer kasada yeni kasada resmen parçalar ferahladı 10 derece düşüş var stok fan la bile işlemci 45 c den yukarı çıkmıyor yükte neyse yardımların için teşekkürler
  • Maşallah kardeşim, hayırlısı olsun güel güle kullan, foto atarsın bir ara
  • teşekkür ederim çektim aslında da konuyu bozmayayım dedim sonuçta HAF X konusu resimler pek iyi çıkmadı sanırım kusura bakma artık bu arada işlemci güç kablosuna ek iyiki almışım psu işlemci güç kablosu kısa galdi midi tover kasa ama heybetliymiş midi demeye bin şahit ister tek sıkıntı 5.25 yuvaları uzak yapılmış kısa fan kontrolcüler uymuyor akasa kontrolcü kısa geldi bende eski cd rom kasasını boşaltıp kontrolcüyü ona oydurup taktım anca öyle oldu artı usb 3 0 ön paneldekiler anakart girişli olunca takamadım yok çünkü ana kartta 2 0 olmaması eksiklik olmuş zor bir şey değildi aslında usb 2 0 koymak ama tembellik yapmış coolermaster

Cooler Master RC-942 HAF-X Mini Kullanıcı İncelemesi :::

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 27 Ocak 2017; 8:5:41 >

• http://www.demcifilter.com/p0098/HAF-X-Dust-Filter-Kit.aspx

şu ürünü denemiş olan var mıdır?

Link içeriği :

mıknatıslı fan filtresi ve tuzlu bir fiyata sahip.

Kullanmış olan varsa almaya değip değmediğini söyleyebilir mi

• Hafx almayı düşünen varsa dukkanimda satılık 1 adet mevcut.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eline sağlık kardeşim güzel olmuş kasan

Yeni nesil miditower'lar konforlu ve geniş hacime sahip oluyor, 12v uzatması gerekebiliyor bazı psu'lar için.
  • Hangi kasayı kullanıyorsun kardeşim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Hangi kasayı kullanıyorsun kardeşim ?

Haf x, paylaştığım urun de haf x icin olanı gerçi bir cok model icin var ama. Cok toz oluyor dedim belki almış olan vardır.

• Kardeşim açıkçası benim kasa da ekstra hiç filtre yok, almadım da yani ihtiyaç duymadım, üstte tek fan, yan + arka + ön fanlar daha başka fan yok, vga tünelini de iptal ettim 12cm'lik fanın takıldığı yer yani, açıkçası çok aşırı bir tozlanma yok kasamda, ortamın tozlu olup olmaması biraz etkiliyor bu durumu, eski yöntem olarak tül çorap ile filtre yapabilirsin deneme amaçlı bir bak istersen.
    teşekkür ederim haklısın yeni midiler dev gibiymiş şaşırdım bendeki yavru gibi kaldı en hoşuma gidende kablo saklama olayı ne çekmişim kablodan be kardeş eyvallah her şey için teşekkürler görüşmek üzere
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Kardeşim açıkçası benim kasa da ekstra hiç filtre yok, almadım da yani ihtiyaç duymadım, üstte tek fan, yan + arka + ön fanlar daha başka fan yok, vga tünelini de iptal ettim 12cm'lik fanın takıldığı yer yani, açıkçası çok aşırı bir tozlanma yok kasamda, ortamın tozlu olup olmaması biraz etkiliyor bu durumu, eski yöntem olarak tül çorap ile filtre yapabilirsin deneme amaçlı bir bak istersen.

Bende 10 tane fan var ve yaşadığım yer cok tozlu, kontrolcü ile dusuk devirde çalıştırıyorum ama fayda etmiyor.Corap isine gireceğim gibi ama bakalim. Teşekkürler ilgi icin

• Rica ederim...

Arka; 14cm x1
    Ön; 23cm x1
    Üst; 20cm x1
    Yan; 20cm x1

Bunlardan başka kasaya ekstra fan takmaya gerek yok.

Ek olarak; cpu cooler ve vga 'nın kendi soğutması var tabi.
  • Rica ederim kardeşim, görüşmek üzere
  • RASP kullanıcısına yanıt
    kardeşim sana tavsiyem pimapene takılan sinekliklerdeki tüllerden al tak ben eski kasada kullandım hiç toz girmiyor girse de çok az 1 yıl temizlemediğim oluyordu çok az toz oluyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

kardeşim sana tavsiyem pimapene takılan sinekliklerdeki tüllerden al tak ben eski kasada kullandım hiç toz girmiyor girse de çok az 1 yıl temizlemediğim oluyordu çok az toz oluyordu

Bi dolaşayım onun icin, tül gibi olanlarından arayayım. Öneri icin teşekkür ederim.

• RASP kullanıcısına yanıt
    rica ederim sanırım pimapen yapan yerler de satılıyor yada parça falan kaldıysa ücretsiz verirler
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Vatanda 600 küsür lira ama şöyle bir durum var USB'leri ters olabilir ben vatandan almıştım (01/05/2012) usb'leri tersdi dün akşam 3.0'ları düzelttim ama 2.0'lar entekreye yapışık olduğu için dokunamadım bence sadece ön usb'ler ters diye bu kasayı almamazlık olmaz.

http://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-haf-x-942-black-edition-full-tower-pencereli-siyah-kasa.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lupin_ -- 3 Şubat 2017; 9:26:13 >
  • lupin_ kullanıcısına yanıt
    yok o yüzden almam demedim zaten ona taksam pro 5 almazdım çünkü ön de sadece usb 3 0 var ve anakart bağlantılı olduğu için kullanamıyorum. hafx düşündüm bana büyük gelir deyip master case pro 5 aldım yeterince geniş kasa yeterli bana
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.