Şimdi Ara

Cooler Master MB 511 Hangisini Almalı PSU'lu mu PSU'suz mu???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kasada kesin karar kıldım. Önümde iki opsiyon var.

1) MB511 4 Dahili Fan ve Dahili 650W 80+ PSU = 900TL

2)MB511 1 Dahili Fan Psu'suz = 460TL

Hangisini almalıyım? Eğer 2. seçenek diyorsanız arada kalan bütçeyle PSU ve 3 fan önerisi yapın lütfen. Sistemimde Ryzen 5 3600 ve RX 5700 Referans Kartı bulunuyor ve ekstra soğutmam yok. O yüzden iyi bi PSU ve iyi bir soğutma şart benim için.

Okursanız ve cevap verirseniz şimdiden teşekkür ederim.

• 1.seçenek

440 TL ile Coolermaster kalitesinde 650W psu ve 3 adet fan zor alınır.
  • Kasa içindeki PSU'nun modeli belli mi? Kasa içinde gelen PSU'lar genelde kalitesiz olur. Bu nedenle PSU'yu ayrı almak daha iyi olur.

Şu PSU'yu öneririm:
    https://www.bilisimport.com/urun/high-power-hp1-j600gd-f12s-high-power-performance-gd-600w-80-gold-guc-kaynagi

Fanları kendi keyfinize göre seçersiniz. Fanlarla birlikte 900'ü geçer elbette ama kalitesiz PSU kullanmaktan kurtulmuş olursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VectrAirliness

1.seçenek

440 TL ile Coolermaster kalitesinde 650W psu ve 3 adet fan zor alınır.
    "Coolermaster kalitesi" diye bir standart mı var? Coolermaster'ın tüm PSU'ları aynı kalitede mi üretilmektedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ehhalil

"Coolermaster kalitesi" diye bir standart mı var? Coolermaster'ın tüm PSU'ları aynı kalitede mi üretilmektedir?

Alıntıları Göster
    "Coolermaster kalitesi" diye bir standart olduğunu söylediğimi hatırlamıyorum.

Elde kalan 440 TL ile en az Cooler master kalitesinde 650w bir psu ve 3 adet fan almanın zor olabileceğini söyledim. Anlaması kolaydı.
  • VectrAirliness kullanıcısına yanıt
    Siz ne söylediğinizin(yazdığınızın) farkında değilsiniz sanırım. "Coolermaster'ın tüm PSU'ları aynı kalitede mi üretilmektedir?" şeklindeki soruma yanıt verirseniz sorun çözülecek Anlaması kolay olacak hepimiz için, özellikle sizin için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ehhalil -- 12 Eylül 2019; 23:14:33 >
  • quote:

Siz ne söylediğinizin(yazdığınızın) farkında değilsiniz sanırım. "Coolermaster'ın tüm PSU'ları aynı kalitede mi üretilmektedir?" şeklindeki soruma yanıt verirseniz sorun çözülecek Anlaması kolay olacak hepimiz için, özellikle sizin için
    Modelleri (masterwatt,mwe,elite vs) ve özellik farkları olsa da evet tüm cooler master psu ve diğer ürünleri aynı kalite standartlarında üretilmektedir. Başka sorunuz ?
  • quote:

Modelleri (masterwatt,mwe,elite vs) ve özellik farkları olsa da evet tüm cooler master psu ve diğer ürünleri aynı kalite standartlarında üretilmektedir. Başka sorunuz ?

Alıntıları Göster
    "tüm cooler master psu ve diğer ürünleri aynı kalite standartlarında üretilmektedir" diyen birine başka soru sormaya gerek yok

• quote:

"tüm cooler master psu ve diğer ürünleri aynı kalite standartlarında üretilmektedir" diyen birine başka soru sormaya gerek yok

Alıntıları Göster
    450tl psu tavsiyesi isteyen birine (başka konuda) rampage yazan biri zaten bana soru soramaz.

• quote:

450tl psu tavsiyesi isteyen birine (başka konuda) rampage yazan biri zaten bana soru soramaz.

Alıntıları Göster
    Konunun içinden bir cümleyi cımbızlayıp bana laf sokamaya çalışarak seviyenizi gösterdiğiniz için teşekkür ederim. "tüm cooler master psu ve diğer ürünleri aynı kalite standartlarında üretilmektedir" cümleniz ile kendiniz hakkında yeterince ipucu vermiştiniz zaten, üstüne sergilediğiniz bu tavır da durumu perçinledi

O konuda tavsiye isteyen kişinin bütçesi 450 TL idi. Güç olarak da 650-700 watt istiyordu. O kişiye öncelikle buradaki arkadaşa da önermiş olduğum High Power Performance GD 600W PSU'yu önerdim. Ancak kendisi konuyu açarken 650-700 watt ifadesi ile açtığı için 600 watt'ı az bulabileceğini düşünerek ("600 watt yetmez derseniz" ifadesini kullanarak) 750 watt'lık alternatif bir PSU önerdim.

Konunun linkini şuraya bırakayım da, dileyen tıklayıp ne yazdığıma baksın:
    https://forum.donanimhaber.com/650-700w-psu-onerisi--139929316#139929316

Bu arada siz "tüm cooler master psu ve diğer ürünleri aynı kalite standartlarında üretilmektedir" düşüncesinde biri olarak, tüm Rampage marka PSU'ların da aynı kalitede üretildiğini zannediyorsunuz sanırım.

• Çok boş uzamış konu,
    Cooler master 650w psu daha pahalı zaten.
    O yüzden psu lu almak daha mantıklı.
    Cooler master’ın “lite” model olan psu önerilmiyor sadece ancak lite psu koydukları kasalara da lite eki ekleniyor yani mb511 lite gibi zaten.
    Sadede gelirsek 1.seçenek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • jac0B0 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. QP Bilişim'den birileriyle irtibata geçtim. Ellerine birkaç güne stok geleceğini ve bana iyi bir fiyat verebileceklerini söylediler. Onlardan haber bekliyorum, sonrasında tekrar düşüneceğim fiyata göre.
  • Dostum yerinde olsam Masterbox modelini alırdum. Hem kaliteli hem de çok pahalı da değil içeriğine göre, sonuçta düzgün bir kasa ve içinde psu + 4 fan var.

Ama paran sıkıntın yoksa 900TL yerine 1100TL civarı bir fiyata Phanteks P350X gibi kaliteli bir kasa ve yanına da kendi seçeceğin güzel ve kaliteli 3 fan ile psu alabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RundeLL kullanıcısına yanıt
    Phanteks P350x zaten kafamdaydı. O MB511'den daha ucuza geliyo öyle hesaplamıştım. Ama şöyle bi durum var. Forumlarda hava sirkülasyonu açısından number one olarak gösterilen kasa MB511(bu fiyat skalasında tabiki). Yoksa P350X de alabileceğim bir opsiyondu tabi ki. O tarz kasalar için f/p kasa fanı önerebilir misiniz bu arada? Herkes alırsın 3 fan şu paraya bu paraya diyor ancak kendim baktığımda iyi fanı seçemiyorum belirleyemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysnkrtkn

Phanteks P350x zaten kafamdaydı. O MB511'den daha ucuza geliyo öyle hesaplamıştım. Ama şöyle bi durum var. Forumlarda hava sirkülasyonu açısından number one olarak gösterilen kasa MB511(bu fiyat skalasında tabiki). Yoksa P350X de alabileceğim bir opsiyondu tabi ki. O tarz kasalar için f/p kasa fanı önerebilir misiniz bu arada? Herkes alırsın 3 fan şu paraya bu paraya diyor ancak kendim baktığımda iyi fanı seçemiyorum belirleyemiyorum.
    Bence Phanteks'in hava sirkülasyonu daha iyidir çünkü ön paneldeki hava alma girişleri daha geniş ve fanların önünde bulunuyor. Birde Phanteks'e 140mm fanlar takılıyor (120mm uyumu da var mı emin değilim). 140mm fanlar da 120mm olanlara göre daha iyi soğutuyor. Phanteks + PSU + 3 fan satın alıp kullananlar, MB511 kullananlara göre daha az. Bu da forumlarda MB511'i övmelerinin bir nedeni olabilir.

Ama iki kasayı da kullanmadım o yüzden hangisi iyi kötü yorum yapamam. Sonuçta ikisi de çok kaliteli ve kendi sınıfında abartı fiyata sahip olmayan ürünler.

Fan konusunda pek bir bilgim yok. Genelde best pc case fan tarzı arama yapıp yabancı sitelerden bakıyorum. Noctua kasa fanları 1 numara gösteriliyor ama gerçekten pahalı ve her yerde satılmıyor. Bizde Akasa Viper modellerini filan öven fazla. En kötüsü İnventus'ta Phanteks P350x modelinin orjinal fanlarından ek olarak 3 tane getirtebilirsin. Pahalı olmayan ama iyi performans veren bir de Arctic fanlar var diye biliyorum. Çok araştırmadım sen bi bakarsın. Fanların CFM değerine dikkat seçerken. Ama çok da kasma ya bence içiinden çıkamazsın çünkü bir fan en kötü nasıl olabilir ki zaten 50-60 liranın altına inmedikçe genelde kaliteli vr sessiz fanlar bulunabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RundeLL -- 13 Eylül 2019; 19:9:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• jac0B0 kullanıcısına yanıt
    Tüm Cooler Master PSU'ların aynı kalitede üretildiğini zanneden arkadaşlar öneri yapmaya kalkınca, işin doğrusunu anlatmaya çalışırken uzadı.
    İnsanlar bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olup, yanlış fikir ile başkalarını da yanlış yönlendirmeye kalkmasalar konu uzamaz. Bilgi sahibi olmayan ve sadece buradaki birkaç yorumu okuyarak PSU almaya karar verecek insanlar yanlış yönlendirilmesin diye müdahale ettim. Bu bakımdan boşuna uzamadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysnkrtkn

Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. QP Bilişim'den birileriyle irtibata geçtim. Ellerine birkaç güne stok geleceğini ve bana iyi bir fiyat verebileceklerini söylediler. Onlardan haber bekliyorum, sonrasında tekrar düşüneceğim fiyata göre.
    Ürün stoklara girdiğinde QP ile tekrar görüşüp kasanın içindeki PSU'nun modelini sorarsanız iyi olur. Böylece be alacağınızı bilerek sipariş verip vermemeye karar verirsiniz.
  • ysnkrtkn Y kullanıcısına yanıt
    Naptın kasayı aldın mı hocam ?
  • Ahmetqzl01 kullanıcısına yanıt
    Kral dün gece indriime girdi vatanda. PSU dahil 800e aldım bekliyorum.
  • ysnkrtkn Y kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun gardasım. Bende 650 w olanı 800 aldım. Kargoya verilmiş. Akrilik alsam mı diye düşündüm de mesh daha iyi gibi geldi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.