Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Cooler Master Hyper 212 soğutucu serisi yenilendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
8
Cevap
0
Favori
372
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Cooler Master Hyper 212 soğutucu serisi yenilendi
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    24372 Mesaj

Cooler Master’ın üst seviyede beğenilen Hyper 212 işlemci soğutucusu serisi iki yeni üye daha kazandı. Hyper 212 RGB Black Edition ve Hyper 212 Black Edition sınıfında en iyi performansı sunmayı amaçlıyor.

Soğutucularda fırçalanmış alüminyum üst kaplama ile birlikte nikel kaplama siyah plakalar ve metalik ısı boruları kullanılmış. Böylece daha estetik bir görünüm ve daha verimli soğutma performansı elde edilmiş. Yeni fan yuvası tasarımı ile fanları değiştirmek de kolaylaşıyor.

Cooler Master Hyper 212 RGB Black Edition özellikleri ve fiyatı

Bu model içerisinde SF120R RGB fan kullanılıyor. Anakart yazılımı veya Cooler Master yazılımı ile kontrol edilebilen fan düşük yüklerde hızını azaltıyor ve enerji tasarrufu sağlıyor. RGB LED aydınlatma da yine tek tuşla kontrol edilebiliyor.

Ayrıca Bkz.Honor MediaPad T5 tanıtıldı

Soğutucunun 4 ısı borusu doğrudan temas özelliğine sahip ve en verimli ısı dağıtımını amaçlıyor. Model 45$ fiyat etiketi ile satışa sunulmuş durumda.

Cooler Master Hyper 212 Black Edition özellikleri ve fiyatı

Bu modelde ise Silencio FP120 fan kullanılmış. Helikopter pervanesini temel alan fan önündeki alana daha fazla hava gücü uyguluyor. Silent Driver IC teknolojisi ise yüke göre gürültüyü ve enerji tüketimini azaltıyor. Yine 4 ısı borusu barındıran model 35$ fiyat etiketine sahip.

|
    |

• Yarbay
    5140 Mesaj
    Vay be, özlemiştim işlemci hava soğutucu haberlerini...

Core - Contact Freezer vardı bir ara, hala da kullanırım, efsanevi bir soğutucu.
    |
    |
  • Teğmen
    125 Mesaj
    Sıvı soğutmadan şaşmayın derim de dolar ortada.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1403 Mesaj
    F/P olarak başarili bir seri. 6700K'yı yükte 70 derecede tutuyor.
    |
    |
  • Misafir Üyelik
    60270 Mesaj
    Hava soğutma candır. Zalman Cnps10x soğutucum var 7700k işlemci oyunlarda 50 dereceyi nadiren geçiyor. Genelde 40 ve 45 derece arası oluyor sıcaklık oyunlarda. 7700k gibi sorunlu çıkan bir işlemciye göre iyi değer
  • Yarbay
    3378 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Hava soğutma candır. Zalman Cnps10x soğutucum var 7700k işlemci oyunlarda 50 dereceyi nadiren geçiyor. Genelde 40 ve 45 derece arası oluyor sıcaklık oyunlarda. 7700k gibi sorunlu çıkan bir işlemciye göre iyi değer
    7700K gerçekten sıkıntılı bir seri. Ben aldığıma pişam oldum ama yeni nesil fiyatları ortada. Mecburen bir süre daha kullanıcam. Kronik spike problemi bende de var. Şimdilik bir kaç BIOS ayarı ile kabul edilebilir duruma getirdim ancak sorunlu olduğu ortada.

İşin kötüsü spike durumlarında H80i V2 aşırı reaksiyon veriyor ve sıvı soğutma olduğu için müdahele süresi uzun. Hava soğutmada daha kısa sürede sıcaklığın ideal hale geleceğini düşünüyorum.

O yüzden yeniden hava soğutmaya dönmek var aklımda. Daha önce i7 4790K ve eski nesil Hyper 212 Evo kullanıyordum. Sıcaklığın 65'i geçtiğini hatırlamıyorum ve aşırı stabildi. 7700K ya geçince işlemci sorunları nasıl başa belaymış öğrenmiş oldum.

Bu yeni tasarım aşırı hoşuma gitti. Fiyat olarak da çok uygun. Sizce H80i V2 'yi satıp buna geri döneyim mi? Hem cebime de para kalır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acaluka -- 15 Ekim 2018; 13:39:34 >
    |
    |
    Kasa: Corsair Carbide 400C MidT | Güç Kaynağı: Evga SuperNOVA 650 G2 | İşlemci: Intel Core i7 7700K @4.2GHz | Anakart: Asus Maximus IX Hero | Ekran Kartı: Asus ROG STRIX Nvidia GTX 1070 OC | Ram: Gskill TridentZ (2*8) 16Gb 3200 Mhz | SSD: Samsung 850 Evo 250 Gb & 500 Gb | İşlemci Soğutucu: Corsair H80i v2 Extreme | Monitör: LG 34UC79G 34" UW IPS | Klavye: Logitech G410 Atlas Spectrum | Mouse: Logitech G502 Proteus Spectrum | GamePad: Razer Orbweaver Chroma / Xbox One Controller / Logitech Driving Force GT | Headset: Corsair Void Wireless |Ses Sistemi: Creative 5+1 Inspire T6300 |
    UPS: Powersonic 1000VA |

• Binbaşı
    1598 Mesaj
    35$ için gayet iyi gerçi yine cooler masterın 40-45$'a 120mm lik aio sogutucusu var ama yeni 212 ler bariz şekilde daha iyi performans verir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bende de Hyper 212 EVO var fanların takıldığı plastik aparatlar çok dandik. Daha ilk aldığımda takarken kırıldılar, artık sökmeye korkar hale geldim. Japon yapıştırıcıyla yapıştırmaktan yamalı bohçaya döndü artık.
    |
    |
    Intel I7 3770K @ 4.6 GHZ - Asus P8Z77-V Deluxe - Gskill Ripjaws 16 GB @2133 MHZ - Gigabyte Gaming GTX 1070 Ti - Corsair H115i - EVGA SuperNOVA 650 G1 - Samsung 850 PRO 256 GB - WD Blue 1 TB - Seagate Barracuda 1 TB - Corsair 450D - Acer Predator XB241H Gsync@144 Hz - Logitech G Pro - Logitech G710+ - Hyperx Cloud II - Windows 10 Home 64 bit

LeEco Le Max 2
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
son dakika
üniversite
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,294
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.