Şimdi Ara

Cooler Master HAF-X Full Tower - Kullanıcı Kulübü - Ana Konu (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.443
Cevap
18
Favori
170.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Akşam baktığımda 169$+kdv 'idi bir anda 229$+kdv 'nin üstünü çizip 209$+kdv yazmışlar. Dalga mı geçiyorlar anlamadım 1 gecede fiyat değişmiş azalmış artmış ????
  • quote:

Orijinalden alıntı: pillibebek

Akşam baktığımda 169$+kdv 'idi bir anda 229$+kdv 'nin üstünü çizip 209$+kdv yazmışlar. Dalga mı geçiyorlar anlamadım 1 gecede fiyat değişmiş azalmış artmış ????

dimi 300tl gördüm sanki bende
  • Evet yanlış girmişler fiyatını heralde Millete heyacan yarattılar. Şimdi o fiyattan alanada göndermek zorunda kalırlar eğer alan olmuşsada tabi. Hoş ön siparişte görünüyor daha zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pillibebek

Evet yanlış girmişler fiyatını heralde Millete heyacan yarattılar. Şimdi o fiyattan alanada göndermek zorunda kalırlar eğer alan olmuşsada tabi. Hoş ön siparişte görünüyor daha zaten.

bende boşuna sevindim ha :neyse gene o kadar pahalı değil havaleye 347 tl diyor bakalım belki ucuzlar

• Merhabalar,

Cooler Master Türkiye distributörü olan firmaların linklerini verebilirmisiniz?

Teşekkürler.
  • Fireball'den 3 taksitle aldım HAFX'i... Perşembe saat 22:00 gibi sipariş ettim, Cumartesi öğleden sonra ulaştı... Bu kadar çabuk beklemiyordum...

Kasanın yan kapakları ağır, takarken sağlam tutmak gerekiyor... Gürültüsü daha önceki mesajlarda söylendiği gibi hafiften klima uğuldaması gibi rahatsız edici değil...
    4 tane harddisk taktım SATA bunlar için PSU'nun 2'li SATA elektrik kablolarını kullandım. Arka kapağı takarken sorun çıkar falan diyordum ama sorunsuz şekilde kapandı...
    PSU'nun anakart kablosu kısa olduğu için ön taraftan taktım...
    Aynı şekilde PSU'daki 4 pinlik anakart CPU güç kablosu kısa geldi... Aha dedim, işin yoksa PSU'yu değiştir... Ancak kasayla verilen -ne deniyor bilmiyorum- her iki ucu da 8 pin olan uzatma kablosuna 4 pinlik CPU güç kablosunu taktım ve sorunsuz çalıştı... (Özetle: Anakartımda 8 pinlik CPU güç girişi var, PSU'da 4 pinlik güç girişi olduğu için anakartta 4 pini boş bırakarak kullanıyordum. Şimdi ise 4 pinlik CPU kablosu kısa geldiği için, kasayla verilen 8 pinlik uzatma kablosuna 4 pinlik giriş yapıp 8 pin olarak anakarta bağladım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evet, İsyan! -- 6 Aralık 2010; 17:56:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Evet, İsyan!

Fireball'den 3 taksitle aldım HAFX'i... Perşembe saat 22:00 gibi sipariş ettim, Cumartesi öğleden sonra ulaştı... Bu kadar çabuk beklemiyordum...

Kasanın yan kapakları ağır, takarken sağlam tutmak gerekiyor... Gürültüsü daha önceki mesajlarda söylendiği gibi hafiften klima uğuldaması gibi rahatsız edici değil...
    4 tane harddisk taktım SATA bunlar için PSU'nun 2'li SATA elektrik kablolarını kullandım. Arka kapağı takarken sorun çıkar falan diyordum ama sorunsuz şekilde kapandı...
    PSU'nun anakart kablosu kısa olduğu için ön taraftan taktım...
    Aynı şekilde PSU'daki 4 pinlik anakart CPU güç kablosu kısa geldi... Aha dedim, işin yoksa PSU'yu değiştir... Ancak kasayla verilen -ne deniyor bilmiyorum- her iki ucu da 8 pin olan uzatma kablosuna 4 pinlik CPU güç kablosunu taktım ve sorunsuz çalıştı... (Özetle: Anakartımda 8 pinlik CPU güç girişi var, PSU'da 4 pinlik güç girişi olduğu için anakartta 4 pini boş bırakarak kullanıyordum. Şimdi ise 4 pinlik CPU kablosu kısa geldiği için, kasayla verilen 8 pinlik uzatma kablosuna 4 pinlik giriş yapıp 8 pin olarak anakarta bağladım)

KÖTÜ bişey demediğine göre memnunsun di mi

• Bu kasayı alıpda memnun olmayacak olan var mı ?
    taşıması konusunda?( maşallahı var 15kg )
  • güzel çalışma teşekkürler bu ürünü değerlendirmeden karar vermiycem
  • bu airduck ünitesi denilen şey nedir tam olarak?

Edit:bu kasayı almadan önce gidip görmek istesem.nerelerden gidip görebilirim acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ectilase -- 8 Aralık 2010; 18:42:46 >
  • Valla yan kapakta olanı diyorsan hava akışını yönlendirmek için konulmuş bir parça. Aynı yapıda birşey ekran kartının önündede mevcut orayada fan takarak ekstra soğutma sağlayabiliyorsun ben takmaya gerek görmedim ama.

Görebileceğin yerler dersen ben Ankara'da Firebal Bilgisayardan almıştım orda var. İstanbulda ise yanılmıyosam kadıköyde yazıcıoğlunda bir yerde görmüşlüğüm vardı. Aratınca google'dan İnventusda da stokta görülüyor.
  • ön fan kapatılabiliyo diyo nerdne kapanıyo acaba ayrıca üst fan ışıklımı o kapatılabiliyomu yada ışığı kapanıyomu gece film falan izlerken rahatsız edebilirmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: intikam91

ön fan kapatılabiliyo diyo nerdne kapanıyo acaba ayrıca üst fan ışıklımı o kapatılabiliyomu yada ışığı kapanıyomu gece film falan izlerken rahatsız edebilirmi

Yan kapaktaki fanı kapatabilmek için bir tuş mevcut değil, bunu belirtmek isterim. Üst taraftaki fan ise gayet sessiz çalışıyor, film izlerken rahatsız etmez asla. Fakat üst fanın herhangi bir led/ışığı bulunmamaktadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serdarkekik

quote:

Orijinalden alıntı: intikam91

ön fan kapatılabiliyo diyo nerdne kapanıyo acaba ayrıca üst fan ışıklımı o kapatılabiliyomu yada ışığı kapanıyomu gece film falan izlerken rahatsız edebilirmi

Yan kapaktaki fanı kapatabilmek için bir tuş mevcut değil, bunu belirtmek isterim. Üst taraftaki fan ise gayet sessiz çalışıyor, film izlerken rahatsız etmez asla. Fakat üst fanın herhangi bir led/ışığı bulunmamaktadır.

ön fan hakkındada bilgi verebilirmisiniz?
  • @canerpense

www.segment.com.tr

Yalnız bu firmadan pek hayır yok. O yüzden İnventus ya da Fireball'ı öneririm.

@Evet, İsyan!

Hayırlı olsun. Kasadan çıkan o kablo zaten CPU uzatma kablosu oluyor. PSU'nun ki kısa gelenler için düşünülmüş.

@mckhan

Memnun olmayan yok dostum. Var ise eğer burada alnını karışlarız.

Şayet hiç şikayetçi olan çıkmadı an itibariyle.

@serhat_katliam

AirDuck, ekran kartına ekstra hafa üfleye yarar bir aparat. Tabi içine 8 cm lik bir fan takmak gerekiyor. Çokta önemli değil. Kullanan yok gibi şimdilik.

@intikam91

Fan, değil fanın LED ışığı kapatılabiliyor. Reset düğmesinin üstündeki tuş.

Başka sorusu olan?

• Bende İlk Geldiğinde Hemen gidip showroomdan almıştım ankaradan firebal'ın bu kasayı şimdilik onlar getirmiş zaten epeyidirde bekliyorduk yani memnun kalmak ne kelime havalara uçtum kasayı alınca
  • içine 8cm mi oluyor sadece?

Çünkü 12cm'lik fanlar ile kasayı modlamak istiyorum(+kırmızı-beyaz ışıkla),eğer orası 8cm olursa negatif etkisi olmaz mı acaba hava sirkülasyonu için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExECaLiBuR

@intikam91

Fan, değil fanın LED ışığı kapatılabiliyor. Reset düğmesinin üstündeki tuş.

Başka sorusu olan?

cevapladığın için çok teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intikam91 -- 11 Aralık 2010; 18:41:57 >
  • Full Towerlar' da rakipsiz bir kasa, alternatifleri de yakın değil Haf X' e, yalnız bu airduck ünitesi nedir, resim ile anlatabilecek var mı?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.