Şimdi Ara

CONTROL (27 Ağustos 2019) [PS4 ANA KONU] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
376
Cevap
7
Favori
25.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yılların oyuncusuyum Remedy hastasıyım, dünyada en sevdiğim oyun Max Payne(serisi), Alan Wake'e de bayılırım ve 2.sini de hala umutla beklemekteyim ve her iki Remedy oyunu da efsanedir gözümde. Lakin Quantum Break bana o efsanevi tadı verememişti. Tabi bana efsanevi bir tat vermemesi kötü bir oyun anlamına gelmiyordu ve gene de severek oynayıp bitirmiştim. Control ise duyurulduğunda beni çok hayal kırıklığına uğratmıştı çünkü videolar hiç umut vadetmiyordu. Quantm Break'in daha iyi versiyonu gibi duran fakat sıkıcı ve hep aynı bina tasarımlarına sahip bir oyunmuş gibi duruyordu. Ve açıkçası hikayeye dair de pek bir şey bilmiyorduk. Açıkçası Dark Soulstan mekanikler barındırması ve bütün gameplaylerin çok ruhsuz olması yüzünden benim beklentim 7 puanın üzerine çıkamayan ancak çokta kötü olmayan bir oyun olur diye bekliyordum. Ama ama unuttuğum bir şey vardı...Sam Lake gibi bir efsane yapıyordu bu oyunu. Ve bugün metacritic ve open criticte Control'ün 80 üstü puanlar alması beni bir haylı şaşırtmakla beraber accayip sevindirdi.

Açıkçası oyunu alsam mı diye düşünmekle beraber oynayanlardan yorumlarını merakla bekliyorum.Lütfen spoilersız şekilde oyunun ilk saatlerini oynayanlar yorumlarsa sevinirim

• Oyunun grafikleri standart PlayStation'da bile müthiş gözüküyor. Animasyonlar çok akıcı olmuş. Bazı oyunlar vardır direk sizi içine çeker bırakmaz. Control de onlardan birisi olmuş.

Bunların haricinde fiziklerin başarısı herkesin malumu, vuruş hissi de oldukça tok olmuş.

Not:Fiziklerin ne kadar iyi olduğunu görmek isteyenler yangın tüpüne bir tane sıksınlar.

CONTROL (27 Ağustos 2019) [PS4 ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sine-FİL -- 27 Ağustos 2019; 1:16:56 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 5dk kadar bakabildim aksam oynayacagim korkum yine quantum breakdeki boguk sıkıcı ruhsuz mekanlarin olmasi ki ilk bölum aynen öyleydi, umarim acilir oyun oynadikca.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gamer-x

oyun gerçekten güzel gözüküyor Sam Lake yine değişik şeyler yapmış helal olsun ana karakterede hasta oldum ayıp olmazsa

Max Payne bile yaşlandı ama adam hiç yaşlanmamış.

• Pc için halen yükleme açılmadı Epic'te. Var mıdır bir bilgisi duyumu olan? Kaçta indirebileceğiz? Bir de kütüphanemde gözükmesine rağmen oyun altında Yok yazıyor. Bir problem olabilir mi?

EDIT: Epic'ten çıkıp tekrar girince düzeldi. 23 GB mış boyutu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dutch van der Linde -- 27 Ağustos 2019; 13:46:45 >
  • Böyle bir oyun olduğunun yeni farkına vardım remedy’den çıkma diye oynayacam akşama başlarım inşallah. Alan wake gibidir umarım çok güzel oyundu.

• Fizik motoru İnanılmaz yav hayran kaldım. Frosbite falan halt etmiş. Özel gücünüzle masaların olduğu yerde bi etrafı dağıtın sizde hak vereceksiniz. Senaryo konusunda sonra yorum yapıcam henüz 1 saat oynadım. Oyun bir bilinmezlik içinde gidiyor ilgi çekici şuan

• koftehor1 K kullanıcısına yanıt
    Yangın söndürme tüpünü patlatmayı bir deneyin, fizik motoru mükemmel durumda.

• Biraz durağan başlasa da ilerledikçe yeni yetenekleri keşfettikçe oynanış çok tatlı bir hale geldi. Şuan için eksi olarak sayabileceğim tek şey zamam zaman Fps düşmeleri, onu da sanırım güncellemelerle düzeltirler.

• 4 saat kadar oynadım, beğendim diyemem, aksiyon güzel ama mekanlar çok sıkıcı, hikayeden de bi halt anlamadım , nerdeyiz, neyiz vs? bulduğumuz notlarda hikayeyi anlatıyorsa çok bekler okumamı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Persona_Non_Grata -- 28 Ağustos 2019; 3:3:26 >
  • Nefret ediyorum su yapimcinin mekan tasarimlarindan ya ulan quantumdan nefret etmistim bu ondan da beter cikti, sanirim hic acik mekan da yok, kapali mekanlar ruhsuz boğuk asiri sıkıcı, aksiyon mekanikler guzel, inş bitirebilirim.

• Arkadaşlar oyunda zorluk seviyesini nasıl değiştiriyoruz. Menülerde bulamıyorum zorluk seçeneğini.
  • gereksiz zor oyunun basında takıldım
  • Oyun gitgide sardı beni. Notları okumayanlar çok şey kaybeder pek çok açıklayıcı bilgi mevcut. Mekan tasarımları oyunun atmosferini çok iyi yansıtıyor ancak herkese hitap edeceğini sanmıyorum sonuçta kapalı mekanlarda dar koridorlarda geçiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Persona_Non_Grata

4 saat kadar oynadım, beğendim diyemem, aksiyon güzel ama mekanlar çok sıkıcı, hikayeden de bi halt anlamadım , nerdeyiz, neyiz vs? bulduğumuz notlarda hikayeyi anlatıyorsa çok bekler okumamı
    Hikayeyi anlıyorsunuz bir süre sonra ancak notları okumanız lazım dünyaya daha iyi hakim olmak için diyaloglarıda dikkatli dinlemeniz lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: koftehor1

Hikayeyi anlıyorsunuz bir süre sonra ancak notları okumanız lazım dünyaya daha iyi hakim olmak için diyaloglarıda dikkatli dinlemeniz lazım

Alıntıları Göster
    Oyunlarda en nefret ettiğim şey beni not okumaya mecbur etmesi. Ulan bişey okumak istesem kitap okurum zaten, oyun oynamam. Adam gibi anlat işte hikayeni.

• Oyun bitti. Hikaye, fizik ve atmosfer hatrına puanım 8.5

Oyundaki mekanlar evet çok çeşitli değil ama çokta sıkmadı diyebilirim. İlginç bir hikaye ve sağlam çatışmalar meydana geliyor. Yan özellikleri açtıkça oyun daha keyifli hale geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Persona_Non_Grata

Oyunlarda en nefret ettiğim şey beni not okumaya mecbur etmesi. Ulan bişey okumak istesem kitap okurum zaten, oyun oynamam. Adam gibi anlat işte hikayeni.

Alıntıları Göster
    Notlar daha çok ekstra bilgi hocam. Bu objeleri veya binanın ne olduğunu daha iyi anlamanız için okumanız lazım yoksa ana senaryoyu cutscenelerde anlıyorsunuz.

• Oyunu almak isteyen varsa bana ulaşabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Outlaw-E

Oyun bitti. Hikaye, fizik ve atmosfer hatrına puanım 8.5

Oyundaki mekanlar evet çok çeşitli değil ama çokta sıkmadı diyebilirim. İlginç bir hikaye ve sağlam çatışmalar meydana geliyor. Yan özellikleri açtıkça oyun daha keyifli hale geldi.
    Kaç saat sürdü?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.