Şimdi Ara

Control (2019) [PC ANA KONU] (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
238
Cevap
6
Favori
18.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Epic indirimlerinde Sinking City ve Control arasında kalmış, en sonunda da Sinking City'de karar kılmıştım. Control izlediğim videolardan Quantum Break modu, eklentisi gibi görünüyordu. Ekran hudlarının fontları bile Quantum Break ile aynıydı çünkü.
    Ama bakıyorum da oyun beni yanılttı, genel olarak da başarılı görünüyor. Almadığım için biraz pişman oldum diyebilirim. Neyse 2-3 aya yine indirim yapar herhalde Epic tarafı, hem oyun da güncellemelerle daha bir oynanabilir hale gelmiş olur. En azından GTX980 kullanan birisi olarak. Hem de Türkçe Yaması çıkmış olur.
    Ama ikinci elde key satanları görünce aklım karışmıyor değil, tabii 2xxx serisi kart bulup oyunu eklemekte dert.
  • DX12 de ara sıra anlık takılmalar olabiliyor. Dx11 de sorun yok. DX12 de space reflections ı kapatıp birde o şekilde deneyeyim belki düzelir. Oyun genel olarak hoşuma gitti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://steamcommunity.com/app/870780/discussions/0/1638668751273626876/

motion blur'u kapatmak için dll dosyasını paylaşmış biri, içindekileri oyunun kurulu olduğu klasöre atıp oyunda f4 basınca kapanıyor
  • cloud35 kullanıcısına yanıt
    Bende ikisinde de takılma olmuyor ama dx12 de performans bir tık daha iyi. 4-5 fps fazla veriyor.

• Malesef hiçbir şekilde dx12 de ki anlık takılmalara çözüm bulamadım. Zaten dediğiniz gibi fazla bir fps farkı yok. Bu oyunda Rtx açılmayacaksa dx12 açmanın anlamı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cloud35 -- 29 Ağustos 2019; 16:46:41 >
  • dx12 bende de sorunlu, dün denemelik açayım dedim 1dkda 2 kere 20ye falan düştü fps kapattım anında. oyun bitmek üzere benim hikaye biraz kafa karıştırıcı ama güzel oyun olmuş. maze bölümü harikaydı
  • quote:

Orijinalden alıntı: FORZAFATHER

Epic indirimlerinde Sinking City ve Control arasında kalmış, en sonunda da Sinking City'de karar kılmıştım. Control izlediğim videolardan Quantum Break modu, eklentisi gibi görünüyordu. Ekran hudlarının fontları bile Quantum Break ile aynıydı çünkü.
    Ama bakıyorum da oyun beni yanılttı, genel olarak da başarılı görünüyor. Almadığım için biraz pişman oldum diyebilirim. Neyse 2-3 aya yine indirim yapar herhalde Epic tarafı, hem oyun da güncellemelerle daha bir oynanabilir hale gelmiş olur. En azından GTX980 kullanan birisi olarak. Hem de Türkçe Yaması çıkmış olur.
    Ama ikinci elde key satanları görünce aklım karışmıyor değil, tabii 2xxx serisi kart bulup oyunu eklemekte dert.
    Epic indirimlerinde epic fail

• anon grubu haricinde ücretsiz türkçe çeviri yapacak grup/kişi var mı?
  • TORU-NAGA kullanıcısına yanıt
    Değil aslında, 35-40 saat arası Türkçe bir oyun oynadım. Control'ün bu kadar iyi olabileceğini tahmin etmemiştim, bildiğin expansion paketi gibi duruyordu.
  • Nvidia'dan ücretsiz geldi oyun. Bugün oynamaya başladım DX 12 ile problemsiz oynuyorum şuanda. FPS drop, takılma, kasma olmadı hiç. Ray Tracing'i bir açtım görüntü çok güzelleşiyor fakat FPS direk 50 civarlarına inince kapattım. Oyunun oynanışı, grafikleri vs tatmin ediyor fakat hikaye vs çok tatmin etmedi beni. İngilizcem var fakat ona rağmen ne yapıyoruz ne ediyoruz hiç bir şey anlamadım diyebilirim. Yine de o görselliğin hatrına bitireceğim.

Not: RTX 2060

• sessiz geldi ama süper bir oyun geldi.zaten remedynin max payne alan wake geçmişite yaptığı oyunlarıda beğeniyorum.yılın en iyi oyunlar listesinde yer alabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cloud35

DX12 de ara sıra anlık takılmalar olabiliyor. Dx11 de sorun yok. DX12 de space reflections ı kapatıp birde o şekilde deneyeyim belki düzelir. Oyun genel olarak hoşuma gitti.
    hocam displayden bakıyorum dx 11 dx 12 ayarını bulamıyorum nerede bunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gamermn

hocam displayden bakıyorum dx 11 dx 12 ayarını bulamıyorum nerede bunlar

Alıntıları Göster
    Hocam oyunun klasôrüne gidin. Epic klasöründedir. Oradan oyuna girmek için dx11 ve dx12 seçeneğini göreceksiniz.

• Oyunda npclerin grafikleri berbat ya. Bu etrafta dolaşan güvenlikçiler falan varya mesela.

• bitirdim oyunu, fake credits koymuşlar birde. credits görünce kapatmayın hemen. final pek tatmin etmedi

https://controlgame.com/control-community-update-30-8-19/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 30 Ağustos 2019; 14:26:52 >
  • Oyunun tahminimce ortalarına yaklaştım. Uzun zamandır oynanışı bukadar zevkli bir oyun oynmamıştım spiderman’dan god of war’dan bile daha fazla zevk verdi bana. Remedy’e güvenip ön sipariş almıştım zaten. Fizik motoru, ışıklandırma vuruş hissi silahla ayrı güzel. Hele force güçlerimizin vuruş hissi ses efektleri ile çok iyi desteklenmiş. Al ulan ... çocuğu diyerek eşyları masaları kolonu kirişi söküp kafasına zımbalamak.. nasıl bir tatminlik duygusu Tarif edemem Anlayamazsınız.. 😁

• yan görevleri de bitirdim 1 tane boss fight kaldı onu da yarın yaparım. oyunda baya outfit var çoğu hikayede ilerleyerek açılıyor ama ekstra birşeyler yapmanız gerekenler de var. onları da açtım sarı olan güzel baya

Control (2019) [PC ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 30 Ağustos 2019; 19:21:11 >

• Alan Wake return

Gözlerim el feneriyle işaret fişeğini aradı.

Alınanların üzerine ateş açmadan önce elinizde el feneriyle, düşmanların üzerindeki siyah dumanımsı karaltıyı yok etmeniz gerekirdi.

Control de, gökkuşağı renginde dumanımsı efeklere bürünseler de, hemen tanıdım onları .

Bir Alan Wake olur mu olmaz mı bilmem ama çatışmaları inanılmaz keyifli yapmışlar. Doya doya çatışın hiç sıkılmıyorsunuz.

Oyunun grafikleri fena değil. her şeyi max çıkarıp birtek reflections ayarlarını bir tık geri çektim. Zati 75hz vsync açık olduğundan gerisi beni irdelemiyor. Sadece büyük çaplı çatışmalarda 70'e kadar kısa süreli bir düşüş yaşadım. Onunda dışında 75 fps fix di.

Son olarak uzun yıllardır kendisinden haber alamadığımız physx 'i tekrar aramızda görmekten büyük mutluluk duydum. Dönüşü muhteşem olmuş diyebilirim. Hakket fiziklerin hakkını veriyor. Ben beğendim şahsen.

• Control için Eylül ayında gelecek yama ile başta motion blur olmak üzere çeşitli eklentilerin ve iyileştirmelerin yapılacağı belirtildi.Oyun içinde özellikle motion blur devre dışı bırakabileceğimiz bir seçenek olmadığı için çeşitli yöntemlerle kapatılabiliyordu.Gelecek olan yama ile oyun içinden kapatılabilecek.Bunun dışında harita ile ilgilide bir düzenleme yaptıklarını bununla ilgili daha fazla bilgiyi ilerleyen süreçte paylaşacaklarını bildirdiler.

Oyunda motion blur,DOF ve Screen Space Anti-Aliasing gibi özellikleri devre dışı bırakmak isteyenler aşağıdaki linkteki işlemleri uygulayabilirler.
    https://www.reddit.com/r/controlgame/comments/cxpfd1/how_to_disable_motion_blur_dof_and_ssa_dx11_dx12/

Bunun dışında ise DX12 de stutter ve takılma gibi sorun yaşayanlar ise tüm DX12 li oyunlarda işe yarayan paylaşacağım yöntemi deneyebilir.Bu sorun Windows 10 işletim sisteminde yer alan "Exploit Protection" özelliğinden kaynaklanıyor ve Control gibi DX12 destekli tüm oyunlarda tekleme yada anlık takılma gibi sorunlara neden oluyor.Bu özelliği ilgili oyun için şu şekilde ayarlamak gerekiyor.

Windows güvenliğine gelip uygulama ve tarayıcı deneyimi bölümünü seçiyorsunuz.Bu bölümün en alt kısmında yer alan "Exploit Protection Ayarları"nı seçiyorsunuz.Program ayarları kısmına gelerek DX12 destekli oyunlarınızın kısayollarını tam dosya yolunu seçerek ekliyorsunuz.Control için bu kısayol Control_DX12 şeklinde ve ekleyip ayarlardan "Denetim Akış Koruması(CFG)"da "Sistem ayarlarını geçersiz kıl" işaretliyor ve bu özelliği "Kapalı" olarak değiştiriyorsunuz.Sadece bu özelliği değiştirin diğerleri aynen kalabilir.Böylece Exploit Protection özelliğinden kaynaklı stutter ve takılma gibi sorunlar tamamen çözülüyor.Bu özelliği tüm DX12 destekli oyunlarda kullanıyorum ve oldukça işe yaradığını söyleyebilirim.

• Wadjet kullanıcısına yanıt
    DLSS seçeneğini açmazsanız RTX kartınızın özelliğini kullanmamış olursunuz. Bu seçeneği açtığınız zaman fps değeriniz de düzelecektir.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.