Şimdi Ara

Control (2019) [PC ANA KONU] (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
238
Cevap
6
Favori
18.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: melkor23

Epic'den oynuyorum ama bana sormadı.

Oyunun ayarlarından RTX'i açıp kapayamıyorum ama tüm kutucuklar check olarak işaretli, Geforce Experince ayarlarından baktığımda da RTX aktif gözüküyor.
    ilginç valla isterseniz epic üzerinden oyunu tekrar doğrulatmayı deneyin. Belkide RTX destekli kartınız olduğu için direkt DX12'de açıyor olabilir.

görsel anlamda beni acayip yoruyor oyun. ilk mesajımda hafif yazdım ama oynadıkça daha bi gözüme batıyor grafikler. tek kelimeyle uğraşmamışlar PC için her zamanki gibi dandik bir port var karşımızda.

DX12'de bende adam akıllı çalışmıyor, anlık takılmalar oluyor. DX11'e alınca geçiyor anlık takılmalar. Bu sefer DX11'de görüntüdeki noise daha fazla gözüme batmaya başladı.

anlayacağınız nereden tutarsam elimde kalıyor oyunun grafik tarafı. Quantum Break'den hiç mi akıllanmadılar anlamıyorum ki. biri daha yazmış zaten;
    https://www.reddit.com/r/controlgame/comments/cw94bh/blurry_game_like_quantum_break/

şu oyuna iyi ki 40 TL gibi bir fiyattan sahip olduk. valla PC tarafı fazlasını hak etmiyor.

EDIT: ayarlardan deneye deneye buldum beni rahatsız eden ayarı.

screen space reflections quality ayarını kapattım oyun kendine geldi yav o nasıl bir noise efektiydi öyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 27 Ağustos 2019; 22:41:12 >

• melkor23 kullanıcısına yanıt
    Bende de aynı sıkıntı var.Nvidia nın otomatik ayarlamasına izin verdiğimde aktif oldu o şekilde değiştirdim.
  • Oyunu 3 saat kadar oynadım bi kaç madde yazmak istedim.

1. Oyundan beyin yıkama programı yapsalar işe yarar gibi gözüküyor.Oyunda acayip acayip efektler flashbackler semboller vs unsurlar var iş yapar gibi :)

2. Oyun aşırı parlak ve efektler gözlerimi kanattı.Nedense aşırı yoruldu gözlerim.İlk defa bir oyun oynarken gözlerimin yorulduğunu hissediyorum.

3.Hikaye fena değil gibi ama sanki oyun bana RTX DEMOSU gibi geldi ne biliyim yanılıyorumdur.

4.Oyunun mekanikleri gayet yerinde rahat bir şekilde kullanıyorsunuz.

şimdilik bu kadar oyunu bitirincede genel bi yazı yazmayı düşünüyorum.
  • Gaara34 kullanıcısına yanıt
    O anlık takılmalar bende de oluyor, muhtemelen dediğiniz gibi oyun otomatik olarak dx12 de açıyor ama niye değiştirmeme izin vermiyor çözemedim. Screen space reflections ayarını dx11 üzerinden mi değiştirdiniz, mesela o ayarı da değiştiremiyorum, high olarak sabit.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dx11 - 12 muhabbeti bendede olmuyor. Epic hiçbir oyuna girişte sormuyor. Display ayarlarında da yok.

• kartın ne
  • melkor23 kullanıcısına yanıt
    yok hocam DX12'ye geçtim ve SSR ayarını kapadım yaklaşık yarım saattir oynuyorum bir kere bile takılmadı ve görsel olarak daha iyi oldu bu ayarı kapatınca oyun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dutch van der Linde

Dx11 - 12 muhabbeti bendede olmuyor. Epic hiçbir oyuna girişte sormuyor. Display ayarlarında da yok.
    Oyunun dosyalarında dx12 ve dx11'in ayrı ayrı exe'si var, oradan çalıştırabilirsiniz.

• b0Ni kullanıcısına yanıt
    Asus R9 390X
  • Metallurgic Infuser kullanıcısına yanıt
    şimdi gördüm hocam sağol
  • Yoizhik kullanıcısına yanıt
    144 hz ve 240 hz kullanıcılarını unutuyorsunuz. 1080p çok uzun bir süre daha kullanılmaya devam edecek.
  • Gaara34 kullanıcısına yanıt
    ray tracingte indirect diffuse lighting var onu kapayınca da bulanıklık vs azalıyor. dx12 de anlık takılma çok oluyor dx11 de yok ama ray tracing açamayacaksam da anlamı yok inşallah fixlenir.
  • Daniel Faraday kullanıcısına yanıt
    ray tracing ile ilgili hiç bir ayarı açmadım 1070 ile o işlere girmem.

ayrıca dediğim gibi DX12'de sadece screen space reflections quality ayarını kapattım ve hem görüntü bana daha oynanabilir geldi hemde anlık takılmalar gitti DX12'de oynarken.

geri kalan tüm ayarlar en son seviyede açık.
  • Oyun bitti. Hikaye, fizik ve atmosfer hatrına puanım 8.5

Oyundaki mekanlar evet çok çeşitli değil ama çokta sıkmadı diyebilirim. İlginç bir hikaye ve sağlam çatışmalar meydana geliyor. Yan özellikleri açtıkça oyun daha keyifli hale geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Outlaw-E

Oyun bitti. Hikaye, fizik ve atmosfer hatrına puanım 8.5

Oyundaki mekanlar evet çok çeşitli değil ama çokta sıkmadı diyebilirim. İlginç bir hikaye ve sağlam çatışmalar meydana geliyor. Yan özellikleri açtıkça oyun daha keyifli hale geldi.
    Hocam maşallah bu ne hız ne kadar sürdü bitmesi? Birde yan görev falan diyorlardı ben daha başlarda sayılırım ama haritada yan görev göremedim. Hep sarı işaretle ana görev işaretli. İlerledikçe mi anlayacağım görev mantığını?

• quote:

Orijinalden alıntı: Dutch van der Linde

Hocam maşallah bu ne hız ne kadar sürdü bitmesi? Birde yan görev falan diyorlardı ben daha başlarda sayılırım ama haritada yan görev göremedim. Hep sarı işaretle ana görev işaretli. İlerledikçe mi anlayacağım görev mantığını?

Alıntıları Göster
    Yan görevler karakterler tarafından yada topladığın belgeler üzerinden alınıyor. Aktif deaktif ederek harita üzerinden yerini bulabilirsin. Yan güçleri açman için yaoman gerekenlerde var. Ortalama 8 saatte bitiyor.

• Bana oyunun optimizasyonu iyi geldi. Gtx960m ile low ayarda 768p render distance ile 60 fps alabiliyorum. Grafikler de gayet güzel gözüküyor.

• 5 saat civarı oynadım başarılı bir oyun özellikle combat çok keyifli. Fakat hikaye çok karışık ve beyin yakıyor. Bu oyuna acil Türkçe yama gerekli gerçekten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • telekinezi ile açıyor işte?
  • Oyunu ne kadar oynadığımızı Epic Games'te göremediğimizden dolayı süresi konusunda kesin bir süre belirtemesemde en az 10 saatlik bir oynanışı geride bırakmış olabilirim.Özellikle yan görevleri yapmaya çalışıyorum çünkü yeteneklerde henüz aktif olmayanlar bulunuyor.Ayrıca süreli görevler rastgele olarak çıkıyor ve bu görevlerdende iyi modlar düşüyor.Henüz giriş yapmadığım yada yapamadığım yerler mevcut ve oyunun 10 saat altı süreyle sadece hikayesinden ilerlense dahi bitemeyeceğini söyleyebilirim.Oyun yönetmeni ve hikaye tasarımcısıda oyunun ortalama bitiş süresini önceden belirtmişti ve yan görevlerle birlikte 15-20 saat arası bir sürede biteceğini ifade etmişlerdi.Bu nedenle 5-6 saat civarı bir oynanışın ardından ana hikayeyi bitireceğimi düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.