Şimdi Ara

Control (2019) [PC ANA KONU] (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
227
Cevap
5
Favori
17.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen ay
  • Cevaplayan Üyeler 99
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 6
  • Ortalama Mesaj Aralığı 7 gün 1 saat 25 dakika
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 4
  • Favoriye Eklediklerim 5
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Dutch van der Linde (14 mesaj) Terminator T-800 (13 mesaj) fero01 (11 mesaj) FORZAFATHER (11 mesaj) b0Ni (11 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (161 mesaj) Mobil (51 mesaj) Mini (7 mesaj) Uygulama (9 mesaj) (2 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Şu shelterların içinde falan çıkan, yaklaşınca hasar veren yapılar nasıl yok ediliyor acaba, bulamadım bir türlü?

• Prime gaming sayesinde ücretsiz edinmiştim. Oynamaya başladım ama çok karışık geldi. Oynanış zevkli ama hikaye beni içine çekemedi. Belki sonra tekrar denerim.

• Yaklaşık 34 saatin ardından Ana oyun + 2 Expansion olarak bitirdim.

Öncelikle Remedy artık iyice kendini aşmış, Sam Lake'in tiner koklamasını engellemeyerek kafayı sıyırmasına izin vermiş.Control (2019) [PC ANA KONU] O nasıl bir hikaye ve anlatım şeklidir. Bir ara Twin Peaks veya X Files bölümlerinde sandım kendimi. Uçuk kaçık olacağım diye David Lynch hikayesine dönmüş oyun. Mind f*ck bir yere kadar dedim hacı.Control (2019) [PC ANA KONU] 

Biraz övelim diyerek sevdiğim kısımlardan bahsedeyim. Öncelikle oyunun Grafik, daha doğrusu Fizik Motoruna bayıldım. 18 yıl önce HL2 demosunda yaşadığım hayranlığı şimdi Control ile yaşadım.

Ve bunu emektar GTX 980 ile yaptım. RTX serisi ile neler yapıldığını düşünemiyorum bile. Grafik motoru ise bir önceki oyunları olan Quantum Break ile aynı kalitede geldi bana. Belli standardı devam ettirmişler.

Oyunun combatı başlarda iyi ve doyurucu geliyorken bir süre sonra sürekli aynı şeyi yapıyormuşuz hissi ile Monotonluğa dönüyor. Açıkçası ateş etmek yerine eşyaları fırlatmak daha zevkli geldi. Keşke combatı biraz daha çeşitlendirselerdi. Bunun haricinde skiller az ve öz hazırlanmış, ağırlıklı olarak fırlatma yeteneği üzerinden ilerliyorsunuz tercihe bağlı olarak. Benim için yeterli geldi.

Oyunun haritası ise gereksiz büyük yapılmış, yarı açık dünya olarak sürekli kapalı alanlarda geçmesi ise riskli bir seçim olmuş. Herkese hitap etmiyor bence. Tabii hikayeye bağlı ilerliyorsunuz, bu da yapımcının kararı. Son eksiklik diyebileceğim ise Boss Savaşlarının azlığı ve etkisizliği diyebilirim. Yan görevlerdeki Boss'lar daha kaliteliydi bile diyebilirim. Buz Dolabına selam olsun. Control (2019) [PC ANA KONU] 

Umarım bunlar ikinci oyunda düzeltilir.

Çok uzatmadan ilk Expansion olan Foundation'dan biraz söz edeyim. Bana oldukça vasat geldi. Açıkçası sıkıldım bile diyebilirim oynarken. Tek olumlu Swift Platform yan görevi diyebilirim. Oynayanlar hak verecektir. Like a movie.. Control (2019) [PC ANA KONU] 

İkinci ek paket ise AWE, yani eski dostumuz Alan Wake'in de yer aldığı Expansion. Kısa olması dışında bir sıkıntısını görmedim açıkçası. Hatta oynarken bazı noktalarda gerildiğim bile oldu. 10 yıl önce Alan Wake oynarken karanlık korkumuzun yüzeye çıktığı anlar aklıma gelmedi değil. Güzel ama kısa bir paket olmuş. Eski dostumuz Alan Başkanı da görmek sevindirdi. Kendisinin de devam oyununu bekliyoruz.

Oyunun karakterlerinden biraz bahsedeyim diyeceğim ama Ana Karakterimiz Jesse ve gizemli hademe Ahti dışında ilgi çekici karakter maalesef yok. Kardeşimiz Dylan için oluşturulan beklenti maalesef beni paklamadı. Son olarak Darling karakteri de hiç özgün gelmedi. B sınıfı bilim-kurgu filmlerinden fırlamış bilim adamı tripleri.Control (2019) [PC ANA KONU] 

Son olarak oyunun Türkçe yamalarından bahsedeyim. Ana oyunu Anonymous grubun yaması ile oynadım, bir kaç sıkıntısı dışında iş görür bir yama olmuş. Ek paketleri ise Aura grubun yamaları ile oynadım. Vasatın üstü bir kalitede olmakla beraber ilk paketteki Kidding kelimesini Çocuk olarak çevirmeleri tebessüm ettirdi. Bunun dışında kullanılabilir.

Günün sonunda Remedy'den yine eli yüzü düzgün bir Sci-fi Aksiyon oyunu gelmiş. Umarım ikinci oyunda hikayeyi daha anlaşılabilir bir dil ile anlatarak combatı da çeşitlendirirler.. Ellerindeki Grafik motoru ile inanılmaz işler yapacaklarına inanıyorum. Director out..

• Oyunu çıktığından beri bekletiyordum çünkü amacım 4K+ RTX ile oynamaktı ve sonunda başladım. Ne güzel görünüyor oyun böyle, Ray Tracing destekli oyunlar arasında oynadıklarım içinde en iyisi diyebilirim. Grafikleri ve fizik motoru üzerine çok şey yazarım ama hikaye anlatış şekli çok farklı, henüz başındayım şimdiden beynim yandı. Bu oyun bitince Skynet' e gidip yeni bir çip yaptırmam gerekecek.Control (2019) [PC ANA KONU] 

Control (2019) [PC ANA KONU]

• Oyunu yeni oynama şansım oldu ama dokuların yüklenmemesi problemi çok kötü. Çözüm de bulamadım.

RTX 3060 mobilde oynuyorum. Çözümü bilen yazarsa sevinirim.

• Sonic.Storm kullanıcısına yanıt

Oyunda dokuların yüklenmemesi ile ilgili bir sorun var ve bunun için bir mod mevcut, iki farklı ekran kartı ile oynadım ve bellek miktarından yada kart performansından bağımsız olarak oyunda dokular özellikle resimler vs geç yükleniyor. Durum böyle olunca aşağıda paylaşacağım modu kullanarak düzelttim. Dokuların geç yüklenme sorunu için aşağıdaki modu kullanabilirsiniz.Control (2019) [PC ANA KONU] 

Control (2019) [PC ANA KONU]
    Control (2019) [PC ANA KONU]pcgamingwiki pcgw community
    Control - Blurry textures fix
    https://community.pcgamingwiki.com/files/file/2035-control-blurry-textures-fix

• Terminator T-800 kullanıcısına yanıt

Teşekkürler. Ben de dün biraz araştırınca bulup uyguladım düzeldi. Biraz fps düşüşü oluyor sanki ama diğer türlü çok kötü oluyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.