Şimdi Ara

Continental Lastikleri mi sakın !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
2
Favori
2.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2012 mart ayında aldığım ve 2012 yazı ile 2013 yazında toplamda 20.000 km kullandığım (belki okadar bile yok ) ve bu sene kullanmak için takamayı düşündüğüm sport contact 3 serisi lastilerin iç yanaklardan yarıldığını fark ettik . tabiki Continental Lastik lerinin Ankara eksperi kullanıcı hatası dedi .( bu arada bu lastiklerden bir tanesi 2013 yaz ayında tatil dönüşü otobanda yarıldı malesef tabi biz bunu normal bir patlama şeklinde yorumlamıştık ama şimdi aklıma aynı sorundan yarıldığı geliyor) bir daha Continental Lastik lerinin yanından bile geçmem 1.500 tl para ver 2 yaz kullan ve kullanıcı hatası de hadi biri, ikisi anlarım düşük basınçla gezdik . biz bilmiyoruz ya yada körüz lastiklerin havasının indiğini öyle gezdik inik lastiklerle ...

neyse bundan sonra Continental Lastik lerimi tövbe kulağınıza küpe olsun bir dost tavsiyesi

Continental Lastikleri mi sakın !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vectraGTS -- 18 Nisan 2014; 15:08:32 >

• Lastik nasil yarılır ? Yani kaldirima surtsen icten yirtilmis. Baska ne sekilde olabilir ki cukura girsen belki , baska ihtimal gelmiyor. Kullanici hatası cok genis bir kavram oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sorun birde tek lastikde değil 4 ünde aynı sorun var kullanıcı hatası dedikleride düşük basınç
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marmaratic

PremiumC5 kullanıyorum memnunum. Saklama esnasında bir hata olmuş olabilir, lastik hava almamış olabilir vs.

saklam yeri işyeri deposu oldukça elverişli
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sacramental

Brigestone almayın,aldırmayın.

40 km/h ile giderken 4 mt kayan bir lastik.

Aracında az çok etkisi var tabi..

Brigestone oldukça sert bir lastiktir fakat ısınıca güzel yol tutar
  • quote:

Orijinalden alıntı: bgs0

Tam bir rezalet...

malesef
  • continentalden ben de memnun kalmamıştım, aracın üstündeki ömrünü doldurmuş lastikler daha güzeldi yeminle, neyse sattık kurtulduk
  • quote:

Orijinalden alıntı: Draqonn

quote:

Orijinalden alıntı: Sacramental

Brigestone almayın,aldırmayın.

40 km/h ile giderken 4 mt kayan bir lastik.

Aracında az çok etkisi var tabi..

Gerçekdende öyle geçen gün başıma geldim hafif yağmur vardı gerçi ama 20-30 la giderken frene bastım baktım abs devreye girdi

dikkat etmek lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vectraGTS -- 18 Nisan 2014; 15:36:22 >
  • Continental ecocontact ile arkadaşımın arabasının arka sağ lastiği otoyolda seyir halindeyken yarıldı.
    Lastikleri değiştirmek için söktüğümüzde lastiklerde sizinkiyle aynı sorun vardı.
    Eksper bize de aynı düşük basınç bahanesini uydurdu ve olay kapandı.
    Onun üzerinde iki takım Michelin kullandı, şu an da Michelin ile devam ediyor. Bir problem yok.

• Forumdan bu tarz konular açıp bilgi kirliliği yaratmaktnsa
    "ben bu lastikleri kullanırken ve saklarken ne gibi yanlışlar yaptım" bunun muhakemesini yapmak daha faydalı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukubat

Forumdan bu tarz konular açıp bilgi kirliliği yaratmaktnsa
    "ben bu lastikleri kullanırken ve saklarken ne gibi yanlışlar yaptım" bunun muhakemesini yapmak daha faydalı olur.

bu sizce bilgi kirliliği olabilir ama bence değil lastik nasıl saklanır biliyorum. ilk defa lastik alıp kullanmıyorum . 22 yıldır araç kullanırım
  • megane araçımın üzerinde vardı 6 sene yaz kış kullandım ...bana mısın demedi...şuan kullandığım lastikte conti ..hiçbir sıkıntı yok...her lastik markasında olur öyle şeyler
  • biraz ebat ile alakalı olabilir bendeki ebat 225 40 18 idi
  • michelın en iyisi

• michelin varken diğerlerinin esamesi okunmaz
  • gerçekten merak ettim şimdi lastik nasıl saklanır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vectraGTS

quote:

Forumdan bu tarz konular açıp bilgi kirliliği yaratmaktnsa

bu sizce bilgi kirliliği olabilir ama bence değil lastik nasıl saklanır biliyorum. ilk defa lastik alıp kullanmıyorum . 22 yıldır araç kullanırım

O zaman ihtiyacınıza göre bir lastik almamışsınız.
    Ülkemizde şöyle bir lastik alma yöntemi var.
    Birisi çıkıyor "en iyi Michelin, en kaliteli Pirelli" diyor. Millet de ona güvenerek alıyor.
    Halbuki lastik;
    -Kullanacağın yol şartlarına
    -İklime
    -Lastikten beklentiye göre (Konfor, sağlamlık,güvenlik...)
    alınır.
    Yani beklentine göre bir Starmax, Debica ,Sava markalı bir lastik sizi Michelinden daha memnun edebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ttfvol

gerçekten merak ettim şimdi lastik nasıl saklanır ?

Jantsız ise dik, jantlı ise yatay olarak saklanır.
    Eğer dik saklıyorsanız ayda bir lastiklerin pozisyonunu değiştirmek gerekir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ttfvol

gerçekten merak ettim şimdi lastik nasıl saklanır ?

Jantsız ise dik, jantlı ise yatay olarak saklanır.
    Eğer dik saklıyorsanız ayda bir lastiklerin pozisyonunu değiştirmek gerekir.

cevabınız için tşkler. önümüzdeki yıl kışlık lastik almayı planlıyorum, 4 mevsimleri bu şekilde muhafaza edicez demekki peki naylonla sarıp sarmalamak gerekiyormu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aarmaganozturk

Continental ecocontact ile arkadaşımın arabasının arka sağ lastiği otoyolda seyir halindeyken yarıldı.
    Lastikleri değiştirmek için söktüğümüzde lastiklerde sizinkiyle aynı sorun vardı.
    Eksper bize de aynı düşük basınç bahanesini uydurdu ve olay kapandı.
    Onun üzerinde iki takım Michelin kullandı, şu an da Michelin ile devam ediyor. Bir problem yok.

Aynı olay otobanda benim de başıma geldi. 120 ile gidiyordum, sol arka lastiğim yarıldı. Lastikler ContiPremium 2, fabrikada takılan lastikler. Aynı şekilde yanaktan yarıldı, hatta durana kadar lastik yanaktan çıktı, çamurluğu bile zedeledi. Şurda anlatmıştım olayı. Ekspere göndermedim ama lastik basıncının düşük olmasının ihtimali olmadığını biliyorum, ben bir şey girmiştir diye düşünmüştüm.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.