Şimdi Ara

Continental kötü bir lastikmi gerçekten? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
13.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • eski seri veya yeni seri modellerde fark olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _opeth -- 24 Nisan 2009; 18:34:50 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: alikum

yazılan olumsuz şeyleri okuyunca içimden " aynı continentalden mi bahsediyoruz acaba yoksa başka bir continental mi var" diyorum. birde aklıma aynı markanın farklı ebatta lastiklerinin performans farkları geliyorki, bence olmaz. olsa bile bu kadar olmaz. neden böyle düşünüyorum, çünkü continentallerin hem 4 mevsimlerii kullanıyorum hem kışlıklarını, performans olarak çok memnun kaldım. ki zaten adac testlerinde sürekli gayet iyi sonuçlar alıyor 205 55 16 lar.

bilen varsa açıklasın arkadaşlar, aynı firmanın aynı modelinin farklı ebatlarında bu kadar fark olurmu?

Geçen hafta bu aşırı farka bende şahit oldum.

Bridgestone bayisinde hamurunu beğendiğim, desenini ise çok tutmadığım bir modeli sordum. 215 tabandı, 265 lira dediler. Hemen karşı köşesinde duran uyduruk hamurlu lastikleri sorduğumda 120 lira cevabı aldım. O da sanırım 185 filandı. Ama lastikler arasında dağlar kadar fark vardı...

Taze, koyu siyah, pırıl pırıl ve kaymak gibi dümdüz yüzeye sahip yumuşak lastiklerden asla vazgeçmem. Onlarda genellikle diğerlerinden pahalı oluyor...

Bayiye gidip lasyiği yakınen incelemedim, markada vermiim hatta reklam ya da anti reklam olmasın diye... Bu aralar şu lastiğe gaz kesiyom... beğeniyorum...

Continental kötü bir lastikmi gerçekten?

• quote:

Orjinalden alıntı: LAST_DRIVER

quote:

Orjinalden alıntı: alikum

yazılan olumsuz şeyleri okuyunca içimden " aynı continentalden mi bahsediyoruz acaba yoksa başka bir continental mi var" diyorum. birde aklıma aynı markanın farklı ebatta lastiklerinin performans farkları geliyorki, bence olmaz. olsa bile bu kadar olmaz. neden böyle düşünüyorum, çünkü continentallerin hem 4 mevsimlerii kullanıyorum hem kışlıklarını, performans olarak çok memnun kaldım. ki zaten adac testlerinde sürekli gayet iyi sonuçlar alıyor 205 55 16 lar.

bilen varsa açıklasın arkadaşlar, aynı firmanın aynı modelinin farklı ebatlarında bu kadar fark olurmu?

Geçen hafta bu aşırı farka bende şahit oldum.

Bridgestone bayisinde hamurunu beğendiğim, desenini ise çok tutmadığım bir modeli sordum. 215 tabandı, 265 lira dediler. Hemen karşı köşesinde duran uyduruk hamurlu lastikleri sorduğumda 120 lira cevabı aldım. O da sanırım 185 filandı. Ama lastikler arasında dağlar kadar fark vardı...

Taze, koyu siyah, pırıl pırıl ve kaymak gibi dümdüz yüzeye sahip yumuşak lastiklerden asla vazgeçmem. Onlarda genellikle diğerlerinden pahalı oluyor...

Bayiye gidip lasyiği yakınen incelemedim, markada vermiim hatta reklam ya da anti reklam olmasın diye... Bu aralar şu lastiğe gaz kesiyom... beğeniyorum...

yanlış anlaşıldı galiba. demek istediğim şu. mesela continental premium contact 2 serisinin 195 55 16(atıyorum varmı bilmiyorum) ile yine premium contact 2 serisinin 205 60 16 arasında kalite farkı varmıdır?

• 5-6 yıl boyunca, 195 65 15 ölçülerinde Bridgestone Potenza G3 kullandım. Sağlamlık açısından bakarsak mükemmel bir lastik (o kadar uzun zamandır kullanılıyor olmasına rağmen, yazın ortasında Bodrum gibi sıcak bir yerde, üstelik betonun üzerinde ve doğrudan güneşe maruz kalan bir yerde, ön sağ lastik yaklaşık bir ay boyunca tamamen havasız halde durmuş- araç da yaklaşık 1500 kg. Ben o sıralarda İzmir'deydim ve gidene kadar haberim olmadı. Durumu görünce ve detayıları öğrenince, "lastikler zaten eskiydi, kesin yarılmıştır" dedim. Ama ufak çatlamalar dışında bir şey olmamıştı-deformasyon bile yoktu. O haliyle, 1 km. uzaklıktaki benzinciye kadar gidip hava bastım ve bugüne kadar sorun yaşamadan kullandım). Ama gel gelelim, ilk alındığında, fena sayılmayacak şekilde yol tutmasına ve nispeten sessiz sayılmasına rağmen, çok çabuk sertleşiyor ve sonrasında, yol tutuşu, fren mesafesi ve sessizlik yönünden ciddi sorunlar yaşatıyor.
    Bugün öncelikli tercih olarak, Nokian H serisi, olmazsa, Michelin Primacy, Energy Saver veya Continential'ın yumuşak ama sağlam bir modelini almak için çıktım evden. Nitekim, Nokian'ın aradığım modelini aradığım ölçülerinde bulamadım. Sonrasında, Hem Michelin, hem de Continential satışı yapan ve İzmir'de herkesin bildiği büyük bir yere gittim...Continential World Contact H XL modelini aldım. Daha önce Falken de kullanmıştım. Eve dönerken, çevre yolunda ve yol ayrımı keskin virajlarda, mümkün olduğunca test etmeye çalıştım lastikleri. İlk izlenimlerime göre, son derece sessiz, konforlu, inalmaz derecede iyi yol tutan ve fren mesafesi oldukça iyi sürüşler sağlayan lastikler aldığıma kanaat getirdim. Daha önce kullandığım markalar da, ilk başlarda iyiydiler, ama bu kadar değil...Lastikler, kısa sürede sertleşmez ve ilk kullanımdaki performansını uzun süre koruyabilirlerse, bundan sonra, Continential'dan başkasını düşünmem herhalde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boldshark -- 14 Mayıs 2009; 18:40:12 >

• hayırlı olsun kaça aldınız lastikleri?
  • teşekkür ederim

206 TL/adet liste fiyatı vardı...160TL/adet---8 taksit olarak aldım (balans ve nitrojen de ücretsiz)...sonrasında Continental satan birkaç yere daha sordum (arabayı göstermeden), onların vedikleri fiyatlar çok daha yüksekti (peşin 165-180 arsı; taksitli 185-210 arası)
  • quote:

Orjinalden alıntı: boldshark

teşekkür ederim

206 TL/adet liste fiyatı vardı...160TL/adet---8 taksit olarak aldım (balans ve nitrojen de ücretsiz)...sonrasında Continental satan birkaç yere daha sordum (arabayı göstermeden), onların vedikleri fiyatlar çok daha yüksekti (peşin 165-180 arsı; taksitli 185-210 arası)

nerden aldınız lastikleri acaba izmirde bende lastik bakıyorumda bi fiyat alayım?hangi markaları satıyorlar?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sametadali

quote:

teşekkür ederim

nerden aldınız lastikleri acaba izmirde bende lastik bakıyorumda bi fiyat alayım?hangi markaları satıyorlar?

kişisel mesaj ile cevaplandı
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: sametadali

quote:

teşekkür ederim

kişisel mesaj ile cevaplandı

teşekkürler...

• Peugeot şuanda Continental lastiklere ağırlık vermektedir.Çok iyi bir markadır.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.