Şimdi Ara

Conti Premium Contact 2 vs Pirelli Cinturato P7 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
13.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugüne kadar 4 farklı kaliteli kabul edilen markalardan lastik kullandım.Aralarında en iyisi P7 Cinturato.Şu an ki aracımın üzerinde gelen Premium Contact 3 lastiklerden hiç memnun değilim.Bence kıyas kabul etmez Pirelli ile.Lastik değiştirdiğimde P7 tercihimde en üst sırada.Kısa bir süre başkasının bir arabasında Bridgestone Turanza kullanma fırsatı bulmuştum.P7 ile benzer diyebileceğim tek lastik benim izlenimlerime göre bu.Alan kesinlikle pişman olmaz.Vinsaty arkadaşımızın dediklerine çoğunlukla katılmakla beraber darbe emici olması kısmındada sağladğı avantajlar yanında (sert lastik olmasına rağmen)oldukça yeterli performans sağladığını kişisel olarak tecrübe etmiştim.
  • Xpass almak istediğin lastiklerden satın alma kriteri olarak p7 ve optigrip i en öne almanı salık veririm ki opti grip tamamen farklı üretim felsefesiylede km ler ilerledikçe konvansiyonel yapıdaki rakiplerine karşı olgunluk dönemindede iyi performans göstermeye devam ediyor ancak pc2 iyi bir üretim ve bana göre dezavantajı ömrrü ki p7 ondan 570 daha fazla ömre sahip olduğunu yapılan değerlendirmeler gösteriyor.

Büyük ihtimal en uygun fiyatlısı p7 dir ancak sen opti ve p7 arasında seçim yap.

Şunu da belirtmek istiyorum ki ses üretimi teknik adamların açıkladığı şekilde hamurun yumuşaklığı odaklı bir sonuç değil.%20 eğer ağırlığa sahipse asıl sesin kaynağı olan desen ki sesin oluşımu olarak havanı lastikle zemi arasında sıkışması ,havanın bu sırada nasıl boşaltıldığı ile ilgili bir olay olarak açıklıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: froster2006

Xpass almak istediğin lastiklerden satın alma kriteri olarak p7 ve optigrip i en öne almanı salık veririm ki opti grip tamamen farklı üretim felsefesiylede km ler ilerledikçe konvansiyonel yapıdaki rakiplerine karşı olgunluk dönemindede iyi performans göstermeye devam ediyor ancak pc2 iyi bir üretim ve bana göre dezavantajı ömrrü ki p7 ondan 570 daha fazla ömre sahip olduğunu yapılan değerlendirmeler gösteriyor.

Büyük ihtimal en uygun fiyatlısı p7 dir ancak sen opti ve p7 arasında seçim yap.

Şunu da belirtmek istiyorum ki ses üretimi teknik adamların açıkladığı şekilde hamurun yumuşaklığı odaklı bir sonuç değil.%20 eğer ağırlığa sahipse asıl sesin kaynağı olan desen ki sesin oluşımu olarak havanı lastikle zemi arasında sıkışması ,havanın bu sırada nasıl boşaltıldığı ile ilgili bir olay olarak açıklıyorlar.

Teşekkürler Froster2006.

Pirelli Cinturato P7 hakkında pek çok yazı ve test sonucu var peki Optigrip nasıl bir lastiktir? İnternette biraz araştırdım bir test sonucu bulamadım. ıslak zeminde, kuru zeminde nasıldır? Yumuşak bir lastik midir?

• g8 goodyer aldım traktör gibi lastikler hiç memnun olmadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpss

quote:

Orijinalden alıntı: froster2006

Xpass almak istediğin lastiklerden satın alma kriteri olarak p7 ve optigrip i en öne almanı salık veririm ki opti grip tamamen farklı üretim felsefesiylede km ler ilerledikçe konvansiyonel yapıdaki rakiplerine karşı olgunluk dönemindede iyi performans göstermeye devam ediyor ancak pc2 iyi bir üretim ve bana göre dezavantajı ömrrü ki p7 ondan 570 daha fazla ömre sahip olduğunu yapılan değerlendirmeler gösteriyor.

Teşekkürler Froster2006.

Pirelli Cinturato P7 hakkında pek çok yazı ve test sonucu var peki Optigrip nasıl bir lastiktir? İnternette biraz araştırdım bir test sonucu bulamadım. ıslak zeminde, kuru zeminde nasıldır? Yumuşak bir lastik midir?

Adac ın bir testi var optigrip birinci hp premacy ikinci oluyor ancak zaman geçtikçe tüm lastiklere göre performansını daha iyi koruduğu adac tarafından tespit edilmiş.

Bir çok sonucu bulabileceğin bir link ancak adac ın verisini sitesinde bulamadım bir bak sen de istersen Yaz lastiği testleri:http://oto-park.com/haber_detay.asp?haberID=204 ve bir arkadaşa biraz önce yazdığım bildin bir testi varona bak istersen Michelin Energy Saver vs Bridgestone Turanza ER300 adlı bir başlık var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi froster2006 -- 21 Kasım 2011; 14:49:38 >

• ADAC'ın 2009 yılında 250/55/R16 ebadındaki lastiklerle yaptığı testte Good Year Optigrip birinci olmuş. Liste aşağıdaki gibi ve buradaki sayılar sırasıyla (kuru yol, ıslak yol, gürültü, yakıt tüketimi ve aşınma) ve sayının küçük olması isteniyor.

Goodyear OptiGrip (nur in V-Geschwindigkeit) 87 - 122 gut 2,2 1,6 3,1 2,2 1,2
    Michelin Primacy HP 98 - 156 gut 1,6 2,5 2,8 2,3 0,9
    Continental PremiumContact 2 81 - 127 gut 1,4 2,2 3,2 2,9 2,4
    Nokian Z G2 105 - 131 gut 1,7 2,2 3,0 2,9 2,5
    Bridgestone Turanza ER300 80 - 131 gut 1,4 2,5 3,0 2,6 2,4
    Firestone TZ 300 a 77 - 113 gut 2,0 2,2 2,9 2,8 2,9
    Dunlop SP Sport Fastresponse 76 - 124 befriedigend 1,7 2,8 3,0 2,6 1,7
    Maloya Futura Sport W 67 - 93 befriedigend 2,8 1,7 3,5 2,3 2,9
    Uniroyal Rainsport 2 76 - 129 befriedigend 1,7 2,2 3,0 2,5 3,2
    Fulda Carat Exellero 65 - 103 befriedigend 2,3 1,9 3,1 3,2 3,0
    Semperit Speed-Life 76 - 113 befriedigend 2,3 2,6 2,7 2,7 2,4
    Kumho Ecsta HM KH31 69 - 99 befriedigend 2,5 2,3 2,8 2,7 3,4
    Hankook Ventus Prime K105 70 - 124 ausreichend 1,9 3,4 3,0 2,3 2,1
    Matador Ultra Sport Hectorra 2 71 - 92 ausreichend 2,0 3,2 2,9 2,4 3,9
    Avon ZV 5 1 65 - 100 ausreichend 2,3 3,4 3,3 2,2 3,3
    Mabor Sport-Jet 2 2 79 - 99 mangelhaft 2,7 3,6 2,5 2,3 3,2
    Syron Race 1 68 mangelhaft 2,6 3,7 3,0 2,4 3,0

Optigrip, kuru yolda rakiplerine göre daha başarısız görünmekle birlikte ıslak yolda çok iyi sonuçlar almış. Yol gürültüsünde ise 3,1 değeri ile çok gürültülü denilen Bridgestone Turanza ER 300'den daha kötü sonuç almış! Yakıt tüketimi ve aşınmada ise michelin ile beraber en iyi sonuçları almışlar. Fakat bu testte pirelli yok, olsaydı karşılaştırma şansımız olurdu.

Conti PC2'ye bakarsak, sadece kuru yolda optigripten daha iyi olduğunu görüyoruz. Yakıt tüketimi ve aşınma değerleri ise yüksek.

• Pirelli Cinturato P7 sanırım sadece 16" ve üzerindeki ölçüler için üretim yapıyormuş. Benim araç 15" olduğuna göre zaten bu lastiği almam mümkün değil. Bu kadar yazı yazdık, kimse de uyarmadı, alacağınız olsun...
  • Ben de dün P7 lastik aldım ancak üretim tarihi tam olarak 1 sene önceymiş (kasım 2010) bu bir sorun yaratır mı?
  • premium contact 2 kullanıyorum..

kısaca bahsetmem gerekirse

1- ıslak ve kuru yol tutuşu gayet başarılı, suda kızaklama çok başarılı, fren çok başarılı, şimdiye kadar hiç ama hiç zor durumda bırakmadı beni.

2- sesli bir lastik, üzerinde bulunan 3 adet kanal yüzünden(öyle tahmin ediyorum) ses çıkarıyor, hele winter contact 810 serisi tam bir işkence, sürekli olarak araç içerrisinde bir uğuldama gidiyor

3-kısa ömürlü bir lastik, aracım neredeyse 100000 oldu, bu süre zarfında 2 takım premium contact 2 (aslında 10 adet), ve bir takım wintercontact ts810 yedim, 3. takım premium contact 2 ile de yaklaşık 7-8 bin km attım. ha ben biraz sert kullanan birisiyim, bende takriben 30000 km cıvarı giden lastik düzgün kullanımda sizde 40-45 gider diye düşünüyorum.
  • 245 45 R17 Pirelli Cinturato P7 yaklaşık 28.000 km kullandım. Genel olarak şehir içi ve otobanda düzgün sayılabilecek yollarda kullandığımdan yol tutuşu performans sessizlik vb konularında bir şikayetim olmadı. Ancak geçenlerde yarısı ıslak bir viraja girince ki hızımda faza olmamasına rağmen arabanın arkasının savrulduğunu gördüm. ESP olmasa kesin kaza yapardım. Bu bende ? işareti olarak kaldı... şimdi kış lastiği olarak Michelin Pilot Alpin kullanıyorum. Konfor olarak çok güzel bir lastik karda kışta ne yapacağını ileride göreceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redkid778 -- 29 Kasım 2011; 10:56:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiesTorN

Ben de dün P7 lastik aldım ancak üretim tarihi tam olarak 1 sene önceymiş (kasım 2010) bu bir sorun yaratır mı?

?
  • quote:

quote:

Ben de dün P7 lastik aldım ancak üretim tarihi tam olarak 1 sene önceymiş (kasım 2010) bu bir sorun yaratır mı?

?

sence?

bu kasımda üretilmiş olanından alsaydın tabiki daha iyi olurdu, sonuçta lastik ya yaptığı km'ye göre ya da kullanıldığı yıla göre değiştirilen birşey, tekerlek yapısı gereği eskidikçe hiç kullanılmasa bile sertleşir ve yola tutunması azalır.

ama 1 seneden birşey olmaz..
  • quote:

quote:

?

Yeni tarihlisini alsanız iyi olurdu.
  • daha önceleri prelli konusunda kamyon,minübüs lastik tedarikçisi gibi bir algı vardı bende.markayı tanısamda diğer markalara göre(conti,michalen,dunlop..)sanki biraz sönük kalmış gibi idi.yalnız cinturato serisini çıkarınca ve test sonuçları iyi olunca hyundai getz aracımda denedim ve memnun kaldım.şimdi citröen c4 aracım var lastik ölçülerim 205/55/16.hiç düşünmeden p7 aldım.gayet memnunum.yol tutuş,sessizlik süper.forumdaki diğer arkadaşlarında dediği gibi sürtünme kat sayısı ve ıslak zemin performansı güzel.tanesini 175 tl ya aldım.tavsiye ederim.yalnız şuna dikkat edin prellide iki tane p serisi var.p1,p2, vs gibi.2011 de çıkan p-cinturato serisini almalısınız.diğer seri eski ve işe yaramaz.iyi yolculuklar.
  • xpss nikli arkadaşım p7 orta ve üst sekment araçlar için.cinturato serisinin 15 janta uygun olanlarıda var.
  • premium contact 2 kullanıyorum ve tavsiye ederim.
  • Yapılan testlerde Premium Contact 2'nin sonuçları daha iyi, sınıfının en başarılı lastiği denebilir:

http://oto-park.com/haberler/yaz-lastigi-testleri/204

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Inferno -- 1 Aralık 2012; 16:25:20 >
  • Lastikte yeni referans Michelin primacy 3
  • Sayın Liberty78;
    Bahsettiğin lastiğin 205/55R16 ebatı yok ve Mart 2012'de TR'ye gelecek...
  • michelin bu lastiği 185-60 tan 245 45 18 e kadar geniş bir yelpazede üretiyor...205 55 16 nın türkiyeye gelememesi gibi bir ihtimal yok. çünkü 205 55 16 en çok satılan ve yaygın ebatlardandır...
    bu ay avrupada lastik satışta

zaten şubat 2012 deyiz....primacy 3 için 3 hafta beklemeye değer
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.