Şimdi Ara

Conta yakma ve yakıta su karışması sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba 2012 model Honda Civic 1.6 LPG (Fabrika çıkışlı değil) aracım conta yakti sanayide conta degistirildikten sonra çalıştırıldığında egzozdan su püskürttü benzin deposu sökülerek boşaltıldığın da fazla miktarda su karısmis su atılana kadar aracın dengesiz çalışabilir zamanla düzelecek denildi ertesi gün arıza ışıklarının tümü yandi tekleme titreme gürültülü çalışma yokuş aşağı inerken devrin 1000-1500 bandında sürekli inip çıkması gibi problemler yaşadım tekrar gittim araç yakıta karışan su nedeniyle kendini korumaya alıyor diyerek arıza ışıklarını söndürdüler 300 350 km yol yaptım ayrica depodaki benzini tamamen bitirdim aracımda arıza ışıkları tekrar yandı tekrar kontrol etmeleri için goturdugumde makineye bağladılar düzensiz ateşleme arızası tespit edildi hatası verdi LPG beynin yakıtı düzensiz dagitabilecegini söylediler LPG yeniden ayarlanip bakım yapilmasina rağmen sorunum devam ediyor problem ne olabilir sizce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Conta yanarsa su yanma odasına girerek egzozdan su ve buhar olarak çıkar bu doğru fakat benzin deposuna nasıl ulaşıp da yakıta karışmış bunu ömrümde duymadım yanlış anlaşılma olmasın?

Ya da başka bir sebep?

Yani depo ve içindeki yakıt kapalı bir dolaşım içindedir. Depodan enjektöre gider yakıt ve fazlası geri döner...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki benzine karışan suyun benzinle beraber yanma odalarına gitmesi ve egzozdan su ve buhar olarak atılırken sitem içerisinde bulunan ekipmanlarda zarar vermesi sonucu bu tür sorunlara neden olabilir mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.