Şimdi Ara

CONROE VS AMD @ HAM MHZ @64bit !! (Sonuçlar şaşırttı,,buyrun bakın..)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
4.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 16 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 44
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 9
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 gün 19 saat 51 dakika
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 10
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • hey (9 mesaj) KuarkServerSystems (4 mesaj) yildiz (4 mesaj) KAPTAN54 (4 mesaj) ZEUS__ (3 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • hazır elime 2si de geçmişken bi ham mhz testi yaptık 64bit işletim sistemi ve 64 yazılımlarda,,sonuçlar şaşırtıcıydı intelden
    32bitteki farkı beklerken böyle bişey olmadı yaklaşık aynı sonuçları aldılar,,doğrusu bu kafamızda soru işaretleri bırakmadı değil!
    bakalım gelecek ne getirecek..

ARMACOMPUTER a teşekkürler..

7zip 64bit sonuçları..

CİNEBENCH 9.5 64

PRIME95 64

SCIENCE MARK 64

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hey -- 17 Ağustos 2006; 19:37:07 >

• Güzel bir karşılaştırma olmuş elinize sağlık hey
  • ilginç skorlar geldi banada
    oc de nasıl olaack bir de bunu test etmeye calıssana recep
    su anda aramızda 64 bit programlar kullanan pek yok ama ileride mutlaka 64 bite doğru yolculuk yapabiliriz.

Birde kısa 1m superpi bassana musaitsen

değişiklik tabi superpinin kaynak kodunu bulup 64 bit derlemek lazım ilkönce:(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosunermc -- 17 Ağustos 2006; 19:49:58 >
  • amd daha bitmedi
  • hehehe :) harbi neden böyle sonuçlar çıktı ki ? ben demiştim zati en güzeli benim işlemcim...sempron...şimdi olur mu sempron 64 bitte conroe yi sollasın hazla mı uçtum nedir
  • Güzel hoşta bu testleri yapan kişiler Cpu-z programından haberleri yokmu neden cpu-z kullanılmamış,ayrıyetten bu tetslerde memory desteği çok önde hiç birinde ayrıntılı rem bilgisi yok kaç mhz ve kaç cas da diye o nedenle benim için şimdilik teknik açıdan veri olarak geçerli değil bu sonuçlar!!!!
  • @asefik testi yapan recep asefik ve daha 1-2 saat once basladılar teste
    timingleri de verir herhalde yani... ayrıca herhalde cpu-z ide biliyordur bu kadar oc ile ilgilenen biri
    senin neden sert cıktıgınıda anlamadım neyse avukatlık yapıyorsun demesin kimse
    recep değişik bir şey görmüş ve yayınlamış kotu mu yaptı...

değişiklik:
    yani fake benchmark koyacak birisi olarak dusunuyorsan bizi hocam bunu yapmayız

ve timinglerin ne oldugu konusunu bende merak ediyorum ama timingleri aynı yaptıgına eminim
    yaklasık 1 yıldan beri recep ile bir çok test yaptık ve hiç bir zaman ne Intele ne amd ye taraflı olmadık hiç bir zaman. Taraflı olsaydık arma bize destek verirken Intel kullanmam ( su anda kullanmakta oldugum işlemciler dothan780, dothan 730, e6400, amd3000+)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosunermc -- 18 Ağustos 2006; 8:24:02 >
  • Amd daha ölmedi...

aynı mhz de amd nin gücü daha hissedilebilir galiba...
  • cok guzel ve bılgılendırı bır test olmus ellerıne saglık

sonuclara sasırmadım cunku 64 bıt farklı bır olay
  • 64 bit'de her zaman derim, amd forever
  • yani bu demek oluyor 64bit de amd hala önde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocaman86 -- 17 Ağustos 2006; 22:02:40 >
  • hey@
    sonuçlar şaka gibibu testlerle bizi bilgilendirdiğin için sağol, en kısa zamanda mehmet abinin dediği gibi bi superpi yapmanı bekliyorum bende, işin bitince heralde test sistemini de rahatça açıklarsın
    bu arada bu 3800+ sizin test ettiğiniz am2 3800+ mı?? eğer öyleyse anakartları bekliyoruz

bde sistemler kafa kafayaysa bu sonuçlar ya amd nin 64 bit i ne kadar verimli kullandığını gösteriyo, yada şans eseri denediğin bütün testler amd lehine... ne diyosun?? bide konuyu açtın ortalardan kayboldun
    nese daha soru sormiim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dikmenibo -- 17 Ağustos 2006; 22:31:26 >

• İLGİNÇ
  • quote:

yani bu demek oluyormu 64bit de amd hala önde.

katılıyorum
    quote:

yani fake benchmark koyacak birisi olarak dusunuyorsan bizi hocam bunu yapmayız

recep abiyi ve tosunermc tanırım az cok. böyle bir şey yapmazlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi owbilo -- 17 Ağustos 2006; 21:46:13 >
  • 64 biti AMD nin daha verimli kullandığını daha önce zaten yabanc bi site yaptığı testlerle ortaya koymuştu.fakat yanlış hatırlamıyosam conreo %20 lik performans farkının verdiğ güçle diyeyim yine öndeydi.
  • Conroe e6600 ıle test yapın bı bakalım noluyoyada e6300@3.0ghz yapın
  • güzel güzel eline sağlık
  • quote:

Orjinalden alıntı: Asefik

Güzel hoşta bu testleri yapan kişiler Cpu-z programından haberleri yokmu neden cpu-z kullanılmamış,ayrıyetten bu tetslerde memory desteği çok önde hiç birinde ayrıntılı rem bilgisi yok kaç mhz ve kaç cas da diye o nedenle benim için şimdilik teknik açıdan veri olarak geçerli değil bu sonuçlar!!!!

ben ancak nete girebildim.. beni tanıyanlar heralde eşit şartlarda bi test yapacağımı da bilirler,,,daha sonra vakit bulamadığımdan nete giremedim ,,ramler 2sistem de de aynı idi timingleri de aynı idi ramler arasında sadece 6mhz fark vardı bu ise mecburi idi işlemcilerde aynı ghz yi çıkabilmek için..daha da ayrıntı istenirse conroe sistemde ram667@701mhz 5 5 5 15 , amd de 667@707mhz 5 5 5 15 şeklinde idi..elimde aynı ekran kartından olmadığından ekran kartının etkileyebileceği testlerden de kaçındım..teknik açıdan geçerli olabilmesi için her veriyi de sunabilirim daha..zaten 64bit te intelin 32bitteki performansını gösteremediğini azcık araştırma yapan herkes te biliyordu...saygılarımla..

• bişey daha superpi nin 64bit version u yok neyazıkki ,yani yazılmadı daha benm bildiğim en azından o yüzden superpi testi yok arkadaşlar..
  • buda x-bit labs ın karşılaştırma sonuçları..fx-62@2.8ghz,6800@2.93ghz

artical ın başlığı da zaten "Conroe and EM64T: Is There a Problem?"

conroe yeni mimarisiyle hala hızlı ve overclock potansiyelini de göze aldığımızda sıkı adam ; ama amd nin de halen gözardı edilemez performansı var özellikle 64bitte ..

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/core2duo-64bit_5.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hey -- 18 Ağustos 2006; 1:03:12 >

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.