Şimdi Ara

CONAX ECO Su Arıtma Cihazı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
3
Favori
29.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    O donemde cihazi alan arkadaslar memnunlarmi? Suanda almaya degermi.
    Istanbul icin is gorurmu..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MUTAF

Konu 3 sene once acilmis.
    quote:

Orijinalden alinti: MUTAF

Konu 3 sene once acilmis.

3.senesi doldu neredeyse cihazyn. bugün filtre de?i?imi yaptym ve ilk aldy?ym günki gibi su harika.
    zaten önceki yorumum tarihine bakarsan görürsün arkada?ym.
  • mavi64 kullanıcısına yanıt
    paslı depodan gelen suyu arıtmada nasıl acaba
  • Bende gecen hafta siparis verdim, bugun geldi. Kendim kurdum arka balkona. Mutfak tezgahimda kuracak yer olmadigi icin bu sekilde duvara monte ettim. 3 gunde 1 damacana suya 6tl, ayda en az 60 tl para veriyordum.
    Yedek filtreleri ile bana 310.liraya geldi conax. Deneme amacli 1 saat kadar bosa akittim suyu. Artik suyu bos bidonlara doldurdum kullanmalik.
    1 saat sonra denemelik tadina baktim, gayet iyiydi. Kurulumuda benim icin kolaydi.

CONAX ECO Su Arıtma Cihazı CONAX ECO Su Arıtma Cihazı CONAX ECO Su Arıtma Cihazı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MUTAF -- 1 Kasım 2016; 0:54:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar su arıtma cihazı almak için uzunca bir süre araştırma yaptım. Sonuç olarak piyasada bir dünya firma var.

Cihaz almadan önce iyice araştırıp (sağlam bilgi bulmakta çok zor);

Kullanılan plastik kodunun pp5 olmasına çok dikat edin. Günlük hayatımızda kullandığımız plastik malzemelerde de bu kodun bulunmasına dikkat etmemiz gerekiyor.
     CONAX ECO Su Arıtma Cihazı

Birde NSF belgesinin olmasına dikkat etmenizi öneririm.
    http://info.nsf.org/Certified/PwsComponents/index.asp?standard=061 linkten nsf belgesi olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

X bir firma ile yapmış olduğu görüşmede Türk Firması, kendi filtrelerimizi kullanıyoruz vs diye anlattılar NSF sorduğumda olduğunu belirtip belgenin fotoğrafını gönderdiler.

Belgede yazılı olan firma "Sole Aqua Co., LTD." Ülke olarak Taiwan görünüyor yani filtreyi asıl yapan firma ve menşei.
    (Belgede yazanların Türkçesi = NSF / ANSI 42 ve tüm geçerli gereksinimlerle uyumlu olarak. nsf resmi listesinde yer alan ürünler, nsf işaretini taşımaya yetkilidir.)

NSF'nin kendi sitesinde sorgulama yaptığımda belgenin sadece "filter housing" yani "filtre kabı/haznesi" için olduğunu gördüm.

Bunu belirttiğimde bütün parçaları kapsıyor filan diye açıklama yaptılar. Tabi pek ikna edici olmadı benim için.

Sonuç olarak; Su arıtma cihazı alırken anlatılanları detaylı bir şekilde araştırmakta fayda var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cz_BaKi -- 22 Kasım 2017; 17:1:19 >

• cz_BaKi C kullanıcısına yanıt
    mrb bu yazdıklarınızla ilgili bende aynı şeylerle karşılaştım daha fazla araştırma fırsatı buldunuzmu?
    ürünü aldıysanız tavsıyede bulunabilirmisin conax markayı
  • Arkadaşlar Conax class serisinden aldım. Tererrütlerim vardı ama şükür sorun yaşamadım ve suyun tadı da kalitesi de yerinde. İlk 2-3 gün suyun tadı biraz garip geldi ama bir kaç ay sonra tam istediğim kıvamda. Bizim buranın suları paslı, kireçli ve içinden pislik filan gelmekteydi, bunları temizlediğine göre her suyu temizler.
  • Conax Class serisi ile Conax premium serisi arasında kaldım.
    Conax class da filtreleri kendiniz değiştirebilirsiniz dediler.Ama filtreleri tak cıkar oldugu için daha pahalı.Diğer premium serisinin iki katı.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.