Şimdi Ara

## Computex 2008: Intel N-Serisi Atom İşlemcilerinin Satışına Başlıyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Computex 2008: Intel N-Serisi Atom İşlemcilerinin Satışına Başlıyor ##

Intel'in Nettop ve Netbook serisi cihazlarda kullanılmak üzere hazırladığı N serisi yeni Atom işlemcilerinin satışına başlanıyor. 22x22mm paket boyutuna sahip olan (Z-serisi Atom modellerinde paket boyutu 13x14mm) Diamondville kod adlı Atom N230 ve N270 işlemcileri 45nm üretim teknolojisi ile hazırlanıyor ve 1.6GHz'de çalışıyorlar. Ayrıca her iki işlemci de 512Kb seviye 2 belleğe 533MHz FSB hızına sahip. 2 watt'lık ısıl güç tasarımına sahip olan N270 kod adlı model Asus Eee PC ve Acer Aspire One gibi modellerde kullanılmak üzere hazırlanırken 4 watt'lık ısıl güç tasarımına sahip olan N230 modeli ise mobil kullanımdan öte Asus'un Eee Box çözümü gibi masaüstünde daha çok HTPC kullanımına yönelik olarak hazırlanan giriş seviyesi sistemlerde kullanılmak üzere hazırlandı. Her iki işlemci arasındaki bir diğer önemli fark ise Atom N270 işlemcisi 945GSE yonga seti ile desteklenirken, Atom N230 modeli ise 945GC çipsetiyle kullanıma sunuluyor.

• Küçük ve Güçlü laptoplar yaygınlaşacak öyleyse.
  • intel bu işte birşeyler kapmak istiyor bakalım ne kadar başaracak
  • Güç tüketimleri oldukça iyi değerlere sahip performanslarıda kullanılan platformlarda yeterli olursa başarılı olur tabi fiyat etkenide önemli.
  • intelde böle bi platformda başarı sağlayacak cpu teknolojisi olabilir ama başarılı sayılacak entegre grafikli çipset nvidia da!!!!!!!!!

onlar da via ile hareket edio
  • note book lar ii ce küçülüyo diyelim biz buna
  • Via nvidia sayesinde bir adım öne geçebilir.

İntel ise şu anki uyduruk onboard ekran kartları ile hiç bir başarı kanımca yakalayamaz.

Normal segmette yer alan 3100 sersini denedim. gerçekten tam bir rezalet.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.