Şimdi Ara

COMPAQ PRESARIO F505EA Kullanıcıları Buraya... (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.559
Cevap
3
Favori
135.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim gönderdikten 17 gün sonra geldi Laptop sadece Anakart değişmişti Wireless problemi yüzünden..Everest programını bi yükle ısı değerlerini oradan daha iyi görürsün birde Nvidia Ntune programını yükle orada daha teferruatlı ısı vb. ayarlar yapabilirsin belki denemende fayda olabilir
  • Vista ya sp1 yükleyince sorun çıkıyor mu ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mckare

Vista ya sp1 yükleyince sorun çıkıyor mu ?

Ben yükledim, herhangi bir problemle karşılaşmadım. Aksine dosya kopyalama falan daha da hızlandı. Siz ne gibi bir problemden bahsediyorsunuz mesela?
  • quote:

Orjinalden alıntı: beatles33

4GB deneyecek arkadaş tan ses çıkmadı yanlız ben Vista Ultimate 64Bit kurdum 2GB ram de boşta 700 MB felan ram harcıyordu üstüne Netcad bi kaç program ile calıştıgımda 1.2GB max Ram harcadı (Vga Bios 128Mb iken).şimdi bu alete 4GB ram takınca bi getirisi olacakmıki? boşuna 4GB ram alacak olan arkadaşlar için söylüyorum bunu bence İşlemci yi yükseltmek gerek bu alette onu denesek daha güzel olurdu diye düşünüyorum

Merhabalar...
    İşler o kadar yoğun ki foruma girmeye zor vakit buluyorum :D

Şimdi 4gb ram i denedim ama maalesef Görmüyor. ama şu bi gerçek Hd yi değiştim Seagate 16 mb cache 200 hd aldım bi de 64 bit xp çaktım bomba oldu :D

• quote:

Orjinalden alıntı: korshan

Merhabalar...

Şimdi 4gb ram i denedim ama maalesef Görmüyor. ama şu bi gerçek Hd yi değiştim Seagate 16 mb cache 200 hd aldım bi de 64 bit xp çaktım bomba oldu :D

Merhaba arkadaşım hayırlı olsun yeni HDD.Nasıl eski HDD ye göre performans ta gözle görülür bir artış olmuştur umarım ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mrtgkce

quote:

Vista ya sp1 yükleyince sorun çıkıyor mu ?

Ben yükledim, herhangi bir problemle karşılaşmadım. Aksine dosya kopyalama falan daha da hızlandı. Siz ne gibi bir problemden bahsediyorsunuz mesela?

Driver sorunları olabilir diye yazıyordu internette ondan sordum .Birde HDD NASIL değiştiriliyor garanti dışı mı ?
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: beatles33

4GB deneyecek arkadaş tan ses çıkmadı yanlız ben Vista Ultimate 64Bit kurdum 2GB ram de boşta 700 MB felan ram harcıyordu üstüne Netcad bi kaç program ile calıştıgımda 1.2GB max Ram harcadı (Vga Bios 128Mb iken).şimdi bu alete 4GB ram takınca bi getirisi olacakmıki? boşuna 4GB ram alacak olan arkadaşlar için söylüyorum bunu bence İşlemci yi yükseltmek gerek bu alette onu denesek daha güzel olurdu diye düşünüyorum

Merhabalar...

Hayırlı olsun

5400RPM mi yeni HDD de? Fİyatı ne kadar?

• Selam Arkadaşlar
    HDD 7200 Rpm Uçuyo alet gerek kalmadı Ram e :D

205 Ytl ye aldım
    Seagate Marka 7200 rpm 16 mb cache SATA
    Tavsiye Edilir ;)

Teşekkür Ederim.
  • quote:

Selam Arkadaşlar

205 Ytl ye aldım
    Tavsiye Edilir ;)

Teşekkür Ederim.

Nereden aldın acaba? Bir de şimdi bu 7200RPM dönüş hızının pil süresine etkisi ne olur acaba?

Evde kendin mi taktın bir de?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtgkce -- 17 Mayıs 2008; 21:10:45 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: mrtgkce

quote:

Selam Arkadaşlar

205 Ytl ye aldım
    Tavsiye Edilir ;)

Teşekkür Ederim.

Nereden aldın acaba? Bir de şimdi bu 7200RPM dönüş hızının pil süresine etkisi ne olur acaba?

Evde kendin mi taktın bir de?

ben Bilgisayar Şirketinde çalışıyorum Zaten :D 7200 Daha az çalıyor pilden. Evde kendim taktım.
    Yalnız HD yi takmak için ram slot kapağını da çıkarmak gerekior. Memnunum şu an bi sorun yok. Seri seri kullanıyorum. Gözle görülür fark var :D Xp sp 3 de yükleince bomba olcak.

• Merhabalar arkadaşlar;
    Yaklaşık 1 sene önce HP Compaq Presario F500 aldım. AMD tm 64x2 TL-50 1,60 Ghz 1,00 Gb ram, Windows Wista Home Basic
    Maltepe carrefour'da bulunan Teknosa'dan.
    Son 2 aya kadar pek sorun yaşamamıştım. Genel sorun bendede başladı. wireless turuncu yanıyor, kayıplara karıştı yani.
    Kablalu bağlanıyorum mecburen. Garantisi dolmadan götürürüm diye düşündüm vakit bulamadım daha. Şimdi araştırmaya başladım.
    Hp yi aradım. her yeri aradım. Ama bu makineye her servis bakmıyor felan gibi cevaplar aldım. Bu aleti alan herkes servisi görmüş galiba Anadolu yakasında servise giden arkadaşlardan telefon yada adres bilenlerin yardımını bekliyorum. Servise götürürken nelere dikkat etmeliyim. Şimdiden teşekkürler.
    Bir de arkadaşlar bazen basit bir belgeyi başka klasöre taşırken işlem yapılıyor diyor ama bir türlü yapmıyor. İptale bastığımda Windows Explorer çalışmayı durduruyor. Bilgisayarı kapatıp tekrar açtığımda genelde düzeliyor. son iki haftadır bununla karşılaşmaya başladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halitoktay -- 20 Mayıs 2008; 12:59:16 >

• quote:

Orjinalden alıntı: halitoktay

Merhabalar arkadaşlar;
    Yaklaşık 1 sene önce HP Compaq Presario F500 aldım. AMD tm 64x2 TL-50 1,60 Ghz 1,00 Gb ram, Windows Wista Home Basic
    Maltepe carrefour'da bulunan Teknosa'dan.
    Son 2 aya kadar pek sorun yaşamamıştım. Genel sorun bendede başladı. wireless turuncu yanıyor, kayıplara karıştı yani.
    Kablalu bağlanıyorum mecburen. Garantisi dolmadan götürürüm diye düşündüm vakit bulamadım daha. Şimdi araştırmaya başladım.
    Hp yi aradım. her yeri aradım. Ama bu makineye her servis bakmıyor felan gibi cevaplar aldım. Bu aleti alan herkes servisi görmüş galiba Anadolu yakasında servise giden arkadaşlardan telefon yada adres bilenlerin yardımını bekliyorum. Servise götürürken nelere dikkat etmeliyim. Şimdiden teşekkürler.
    Bir de arkadaşlar bazen basit bir belgeyi başka klasöre taşırken işlem yapılıyor diyor ama bir türlü yapmıyor. İptale bastığımda Windows Explorer çalışmayı durduruyor. Bilgisayarı kapatıp tekrar açtığımda genelde düzeliyor. son iki haftadır bununla karşılaşmaya başladım.

Merhaba arkadaşım
    1- Aygıt yöneticisinde Brodcom WLan aygıtını tamamen Driveri kaldırıp tekrar kurmayı denedinmi?
    2- Bilgisayarı Formatlayıp Windows işletim sistemini tekrar kurmayı deneyipte olmadıysa

(0212)4440307 bu numarayı arıyacaksınız..

• Merhabalar;
    Aygıt yöneticisinde Brodcom WLan yok.
    Garanti kapsamında problem çıkmasın diye format atmadım.
    ilk aldığım orjinal Wista Home Basic yüklü. Yazılımsal değil sorun araştırdım genelde ankarttan kaynaklanmış.
    Yani Hp nin yolları taştan compaq çıkardı beni baştan...
  • quote:

Orjinalden alıntı: halitoktay

Merhabalar;
    Aygıt yöneticisinde Brodcom WLan yok.
    Garanti kapsamında problem çıkmasın diye format atmadım.
    ilk aldığım orjinal Wista Home Basic yüklü. Yazılımsal değil sorun araştırdım genelde ankarttan kaynaklanmış.
    Yani Hp nin yolları taştan compaq çıkardı beni baştan...

Format atılınca Garanti dışı kalmaz merak etme Recovery bölümünü uçurma yeter
    Şayet ben recovery bölümünü sildim ve iki ye ayırmıştım sabit diski ama Recovery DVD si yaptım kendime onuda yolladım servise cihaz ile sorun çıkmadı..
    Yani Hp nin yolları taştan compaq a format at baştan

• Arkadaşlar bilgisayara cd takınca mavi bir ekran çıkıp daha sonra kendine reset atıyor! Nasıl düzeltebilirim.
  • hömm... cd olarak ne takıyosun ? video cd falan mı
  • quote:

hömm... cd olarak ne takıyosun ? video cd falan mı

Orjinal VCD takınca oldu.. ilgin için sagol
  • quote:

Arkadaşlar bilgisayara cd takınca mavi bir ekran çıkıp daha sonra kendine reset atıyor! Nasıl düzeltebilirim.

Sadece o Cd yi takıncamı reset atıyor yoksa başka bi cd takıncada reset atıyormu ?
    Bilgisayarında iyi bir antivirüs ile tarama yapmanı tavsiye ederim temiz çıkarsa güzel bir windows kurulumu yapıp halen dewam ediyorsa büyük ihtimal donanımsal bir sorun vardır.
  • Arkadaşlar kahve dökülen laptopumu 12 mayıs'ta teknosa aracılıgıyla servise gönderdim.Ve bugün yani 21 mayısta laptop elime geçti.Teknosa çalışanları bile çok şaşırmışlar bir ilk yaşandı diyolar..Ayrıca hiç bir üücret talep etmediler. Ama klavyeyi deiştirmemişler bu degişiklik için tekrar servise göndermeyi düşünüyorum..Klavye degişikligi için ne kadar ücret isterler acaba??
  • quote:

Orjinalden alıntı: SinanAtesh

Arkadaşlar kahve dökülen laptopumu 12 mayıs'ta teknosa aracılıgıyla servise gönderdim.Ve bugün yani 21 mayısta laptop elime geçti.Teknosa çalışanları bile çok şaşırmışlar bir ilk yaşandı diyolar..Ayrıca hiç bir üücret talep etmediler. Ama klavyeyi deiştirmemişler bu degişiklik için tekrar servise göndermeyi düşünüyorum..Klavye degişikligi için ne kadar ücret isterler acaba??

Adına sevindim. Güle güle kullan. Klavye konusunda bilgim yok.

• 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.