Şimdi Ara

COMPAQ PRESARIO F505EA Kullanıcıları Buraya... (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.559
Cevap
3
Favori
135.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: EBAKIRCI

SLM ARKADAŞLAR PRESARİO F505 EA KULLANICISIYIM. PROJEKSİYONA VEYA İKİNCİ BİR MONİTÖRE BAĞLADIĞIMDA MOR AĞIRLIKLI BİR RENKLE GÖRÜNTÜ ALIYORUM. SUNUMLARIM HOŞ GÖRÜNMÜYOR. PROJEKSİYONA AKTARILAN GÖRÜNTÜNÜN RENK AYARLARINI NEREDEN YAPABİLİRİM? SERVİSTEN WINDOWS MOBILITY CENTER 'DAN AYARLAYABİLİRSİN DEDİLER AMA OLMADI... LÜTFEN ACİL YARDIM...

Arkadaşım ben f505ea mı S-Video çıkışından TV ye ve VGA çıkışından projeksiyon aletine bağlıyorum ama dediğin gibi bir problemle hiç karşılaşmadım. Gayet iyi görüntü alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtgkce -- 23 Mart 2008; 19:31:39 >
  • Bu sorunu HP desteğe ilettim. Driver ları yeniden kur ya da sistemi baştan kur gibi çözüm önerdiler. hepsini denedim. olmadı. xp kurdum o da olmadı. sonunda servise gönderdim. Laptop 16 gün sonra geri geldi hiç bir şey değişmemiş. Servis herhangi bir not da yazmamış. olmazsa tekrar göndereceğim servise.

İlginize teşekkürler...
  • evet dün itibariyle benim makineninde wireless'ı gitti.Başına gelenlerin yardımlarını bekliyorum.Bütün sayfaları okudum.Hazırlıkları yapıp makineyi servise götürücem.

Acaba tekirdağa en yakın servis hangisidir bilgisi olan varsa ve söylerse sevinirim..
    Özellikle bu bios güncelleme olayını nasıl yapacagım anlatırsanız sevinirim..

Şimdi forza beşiktaş nickli arkadaş Wireless kesin çözüm die konu var dedi ona baktım bulamadım kendisine mesaj attım..Arkadaşlar ayaklansak mı acaba wireless sorunu olanlar olarak..Belki makineler tamamen toplanır yenileri verilir..
  • quote:

Orjinalden alıntı: SinanAtesh

evet dün itibariyle benim makineninde wireless'ı gitti.Başına gelenlerin yardımlarını bekliyorum.Bütün sayfaları okudum.Hazırlıkları yapıp makineyi servise götürücem.

Acaba tekirdağa en yakın servis hangisidir bilgisi olan varsa ve söylerse sevinirim..

Şimdi forza beşiktaş nickli arkadaş Wireless kesin çözüm die konu var dedi ona baktım bulamadım kendisine mesaj attım..Arkadaşlar ayaklansak mı acaba wireless sorunu olanlar olarak..Belki makineler tamamen toplanır yenileri verilir..

Arkadaşım aygıt yöneticisinde ağ bğadaştırıcılarında broadcom görünmüyorsa gitmiş demektir harbiden. Geçmiş olsun.

Sana tavsiyem, farklı yöntemlerle uğraşma. Wireless gelse bile yine gider. Sen geç olmadan ver servise.

Ayrıca wireless gittikten sonra BIOS güncellemesi bir işe yaramıyor. Ama sen yine buradan indir. Kurulumu çok basit. İnen dosyayı çalıştırmadan önce bilgisayarını fişe tak, bilgisayarına bağlı fare dahil bütün USB ayrıtları çıkar ve kurulum esnasında da hiçbirşey takıp çıkarma. Dosyaya çift tıkla kuruluma başla.

Sana tavsiyem wirelessın yanında varsa eğer pil ya da DVD şikayetlerini de mutlaka dile getir. Ne olur ne olmaz diye bilgisayarının altına ve piline adının-soyadının ve bilgisayarının seri numarısının yazılı olduğu etiketler yapıştır. Çünkü bazen pilinin karışma durumu olabiliyormuş.

Sana hangi servis yakındır bilmiyorum.

NOT: Daha erken ama bilgisayarını servisten alırsan sakın bilgisayarını test etmeden servis teslim kağıdını imzalama.

• @mrtgkce - dostum sen bursadasın galiba bana ordaki servisi tarif edebilirmisin? Bursa daha kolay olur çünkü kütahyadayım şu anda..
  • quote:

@mrtgkce - dostum sen bursadasın galiba bana ordaki servisi tarif edebilirmisin? Bursa daha kolay olur çünkü kütahyadayım şu anda..

Elden vermek çok iyi bir fikir. Servis başlangıcı hızlı olur.

Bursa'da Yıldırım ilçesi Polis Karakolunu bulursun kolay. O yoldan dümdüz aşağıya 300-400mt. inince solda kalıyor. Bulman problem olmaz.

Bursa santral garajdan gidersen de garajdan Ankara istikametine doğru giden minibüslere bin, anayol boyundaki shell istasyonunda in. Shellin arkasında kalıyor onarım merkezi. sanırım shellin arkasına geçince kime sorsan gösterir.

Resimler büyük olduğu için direkt linklerini veriyorum.

Resim 1

Resim 2

• merhaba beyler benim bi sorum olacak bende compaq f505ea marka laptop kullanıcısıyım. makinanın performansı beklediğimden daha iiydi ama bi kaç sorunum var
    öncelikle laptopu bir türlü tv ye bağlayamıyoru birsürü farklı s-video kablosu denedim ama hiçbiri olmadı tvnin markası sab lorenz diye bi marka tv den kaynaklandığını sanmıyom vestel marka başka bi tvde de denedim onda da olmadı ayarları değişitrdim genede olmaıd. laptopu normal tüplü bi monitöre bağladımn orda görüntü geliyodu ama görüntü mavi bi renkti gerçek renkler gözükmüyodu prozeksiyon aletindede aynı mavi gözüküyodu ekran. Sizce sorun ekran kartında mı yoksa benim bilmediğim bişi mi var forumda bi arkadaş tv ye bağladığını söylemiş nedensse ben yapamadım. derdime derman olursanız sevinizrim. diğer sorunum ise be laptopu pille kullandıktan sonra pil bittiğinde hemen şarj olsun diye pirize taktığımda hemen pil dolmuyor pilin çok ısındığından olduğunu zanneiyom pil soğuyunca almaya başlıyo şarjı ama aklıma ytaklıyo bu olay normallmi yoksa pil de bi sorun mu var.... derdime derman olursanız ve beni bilgilendirirseniz çok sevincem şimdiden herkese tanks[DHVideo=]

• quote:

Orjinalden alıntı: lparkxxx

merhaba beyler benim bi sorum olacak bende compaq f505ea marka laptop kullanıcısıyım. makinanın performansı beklediğimden daha iiydi ama bi kaç sorunum var
    öncelikle laptopu bir türlü tv ye bağlayamıyoru birsürü farklı s-video kablosu denedim ama hiçbiri olmadı tvnin markası sab lorenz diye bi marka tv den kaynaklandığını sanmıyom vestel marka başka bi tvde de denedim onda da olmadı ayarları değişitrdim genede olmaıd. laptopu normal tüplü bi monitöre bağladımn orda görüntü geliyodu ama görüntü mavi bi renkti gerçek renkler gözükmüyodu prozeksiyon aletindede aynı mavi gözüküyodu ekran. Sizce sorun ekran kartında mı yoksa benim bilmediğim bişi mi var forumda bi arkadaş tv ye bağladığını söylemiş nedensse ben yapamadım. derdime derman olursanız sevinizrim. diğer sorunum ise be laptopu pille kullandıktan sonra pil bittiğinde hemen şarj olsun diye pirize taktığımda hemen pil dolmuyor pilin çok ısındığından olduğunu zanneiyom pil soğuyunca almaya başlıyo şarjı ama aklıma ytaklıyo bu olay normallmi yoksa pil de bi sorun mu var.... derdime derman olursanız ve beni bilgilendirirseniz çok sevincem şimdiden herkese tanks[DHVideo=]

Pilin soğuyana kadar şarj almaması gayet normal.

Yaşadığın mavimsi görüntü de sanırım büyük ihtimalle kullandığın kablolardan meydana gelmekte. Ben de çok araştırdım uygun kablo için. Kimi kablolar hiç görüntü vermedi, kimi siyah-beyaz görüntü verdi. Ama senin dediğin gibi mavimsi görüntüyle karşılaşmamıştım. Ben de PROFILO marka 72 ekran bir tüplü TV ye bağlıyorum ve oyunlardaki, videolardaki ve forograflardaki görüntüden gayet memnunum. Ama netteki yazılar okunmayacak derecede göz yoruyor.

Kullandığım kablo ve bağlantı görüntülerini aşağıya veriyorum.

Sanırım yapman gereken farklı kablolar denemek olacak.

• quote:

evet dün itibariyle benim makineninde wireless'ı gitti.Başına gelenlerin yardımlarını bekliyorum.Bütün sayfaları okudum.Hazırlıkları yapıp makineyi servise götürücem.

mrtgkce arkadaşımızın söylediklerini yapıp halen calışmıyorsa wireless in.hemen yetkili servise göndermeni tavsiye ederim gönderirken bir dilekçe gibi örnek şu seri numaralı ve şu model numaralı bilgisayarıma format vb. işlemler uygulamanızda hiç bir sakınca yoktur diye ve cihazın sorunlarını belirten bir dilekçe yaz ad ve soyadınıda yaz alta ve imzala,labtop un kutu içeriğine ekle bu dilekçeyi..
    birde HP yi aradıgında vermiş oldukları servis numarasını ayrıca cihazın Seri numarası ve model numarasınıda göndereceğin kutunun üzerine yapıştırmanı şiddetle tavsiye ederim.

Wireless sorunu 2 gün önce bende de oldu ve şimdi kargocuların gelmesini bekliyorum bana bu yöntemleri yapmamı söylediler HP yi aradıgımda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beatles33 -- 1 Nisan 2008; 11:58:47 >

• arkadaşlar banada yardım hp compaq preserio v 6434 ea laptobumun xp driverleri hp de yok nasıl bulabilirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: gokhannoyan

arkadaşlar banada yardım hp compaq preserio v 6434 ea laptobumun xp driverleri hp de yok nasıl bulabilirim

V6000 başlığı var arkadaşım, oraya yazarsan sonuç alman daha yüksek oranda olur.
  • arkadaslar bu f500 serısınde heral ıkı tane kasa var
    hangı kasa ıyı
    arkadaslar bı bu cıhazların resımlerı yokmu
    f505 f500 un?
  • merhaba arkadaşlar ben de sahibim bu modele ve vistadan bıkıp xp yapmaya çalıştım bugun . format attım ancak bilgisayar açılmadı . Windows XP yazısından sonra hiç görüntü gelmiyor. ne yapmalıyım . ayrıca konunun 4. sayfasındaki driver larıda indiriyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilty01

merhaba arkadaşlar ben de sahibim bu modele ve vistadan bıkıp xp yapmaya çalıştım bugun . format attım ancak bilgisayar açılmadı . Windows XP yazısından sonra hiç görüntü gelmiyor. ne yapmalıyım . ayrıca konunun 4. sayfasındaki driver larıda indiriyorum.

4. sayfadaki driverlar zaten 1. sayfadan alıntı.

Ben de o driverları kullanıyorum ve şu an sorunsuz şekilde XP kullanıyorum. Eksik de denmez belki ama tek eksik, işlemciye yüklenilmediğinde 800Mhz de, yüklenince 1600Mhz de otomatik olarak değişiyor. Vistadaki gibi sürekli (yüklenilse de) 800Mhz e kilitlenmiyor işlemciler.

Dediğim gibi aslında çok da fazla sorun olmuyor.

• ya ben formatı attım ama bilgisayar açılmadı bile yani driver ları denemeye fırsatım olmuyor. bilgisyara WindowsXP yazısından sonraq göruntu gelmiyor. ayrıca recovery dvd si ile geri dönuşum yapmak istedim ancak dvd hata verdi ve olumsuz sonuç aldım:(:(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilty01 -- 3 Nisan 2008; 20:39:16 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilty01

ya ben formatı attım ama bilgisayar açılmadı bile yani driver ları denemeye fırsatım olmuyor. bilgisyara WindowsXP yazısından sonraq göruntu gelmiyor. ayrıca recovery dvd si ile geri dönuşum yapmak istedim ancak dvd hata verdi ve olumsuz sonuç aldım:(:(

Recovery nasıl bir hata verdi?

Şimdi başlangıçta F11 de çalışmaz. Recovery DVD de işe yaramazsa eğer başka bir programla alınmış yedeğin yoksa Recovery Partitionla baş başasın.

Geriye tek çare Partition hariç diğer bölümleri silip Recovery Partitiondan boot etmeyi denemek.

Ama tabi bu arada bu senin XP format olayına birileri çare bulur

• bende kulubunuze kaldım ama
    bunun ramı 2 gb var
    bunu ben 3 4 gb yapammı
  • ARKADASLAR CIHAZI YENI ALDIM BUGUN KISMETSE ELIME GECECEK NE YAPMALIYIM
    FAN FELAN ICIN BIOS DEMISLER ANLAMADIM
    BI YAPACAGIM KONULARDA YARDIMCI OLURMUSUNUZ
    NELERI YAPMIYACAM
    NELERE DIKKATTE BULACAM
    YARDIM
  • quote:

Orjinalden alıntı: sinan3344

ARKADASLAR CIHAZI YENI ALDIM BUGUN KISMETSE ELIME GECECEK NE YAPMALIYIM
    FAN FELAN ICIN BIOS DEMISLER ANLAMADIM
    BI YAPACAGIM KONULARDA YARDIMCI OLURMUSUNUZ
    NELERI YAPMIYACAM
    NELERE DIKKATTE BULACAM
    YARDIM

Aramıza hoşgeldin.

Üzerinde 2Gb ram olduğuna göre sanırım 2. el aldın. Kaça aldın diye sormak istiyorum ilk önce. Ramdan başka değişen parça var mı? İşletim sistmi Vista Basic mi, XP mi?

BIOS a gelince; şu an hp nin sitesinde 2007 nin 12. ayı tarihli güncel, F.1F kodlu BIOS sürümü var. TIKLA

Bunu indirip normal masaüstünde kuruyorsun. Yalnız bilgisayarına USB den takılı hiçbirşey olmayacak, bilgisayar fişte olacak ve kurulum süresince USB ye hiç birşey takıp çıkarmayacaksın. Bu kadar.

Hele bir bilgisayarın gelsin, sonra yine bakarız duruma. Ama mutlaka kontrol et wireless ı çalışıyor mu diye. Wireless anahtarını çevirdiğinde ışık mavi oluyorsa yeter, çalışıyor demektir.

• evet arkadaslar laptop bugun elıme gectı
    sımdı ne yapacam
    yapacagım bısevarmı
    yoksa kuıllanıcammı
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.