Şimdi Ara

COMPAQ PRESARIO F505EA Kullanıcıları Buraya... (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.558
Cevap
3
Favori
135.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ekran kartı için yardımcı işlemci buldugunda bana da haber veririsen sevinirim

sagol
  • Geçmiş olsun. Benim de aynısı olmuştu. bir üst mesajda yazdım sonucu.

Mutlaka wireless yanında başka şeyler de yaz bence, benim pili ve DVDyi de değiştirdiler anakart yanında

loptopı dün servise verdim, wireless ve pilinde sorun var diye belirtim, bakalım ne kadar bekleyecegiz,
  • format atıp xp yükledikten sonra yine f11le disk üzerinden cdsiz recovery yapabiliyor muyuz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Campertr

format atıp xp yükledikten sonra yine f11le disk üzerinden cdsiz recovery yapabiliyor muyuz?

Eğer "D:\Recovery" bölümünü silmezsen "Evet". Ama silersen "Hayır".
  • quote:

Orjinalden alıntı: omer1990

quote:

format atıp xp yükledikten sonra yine f11le disk üzerinden cdsiz recovery yapabiliyor muyuz?

omer ben daha önce C: yi formatlayıp XP kurmuştum ama C: üzerindeki MBR dosyaları silindiği için XP deyken de, Acronisi ile Vistayı geri aldıktan sonra bile! (çünkü MBR dosyalarının da geri dönmsi gerekiyordu) F11 çalışmadı.

Yani eğer Recovery DVD lerinizi oluşturmadan C: formatlarsanız Recovery Partitiona F11 ile ulaşamazsınız.

En iyisi mi siz oluşturun Recovery DVD lerinizi ondan sonra format atın ( ne olur ne olmaz)

Bende durum böyle, eğer farklı tecrübeleri olanlar varsa birşey diyemem. Ben hala kullanamıyorum Recovery Partitionu.

• quote:

Orjinalden alıntı: mrtgkce

quote:

quote:

omer ben daha önce C: yi formatlayıp XP kurmuştum ama C: üzerindeki MBR dosyaları silindiği için XP deyken de, Acronisi ile Vistayı geri aldıktan sonra bile! (çünkü MBR dosyalarının da geri dönmsi gerekiyordu) F11 çalışmadı.

Yani eğer Recovery DVD lerinizi oluşturmadan C: formatlarsanız Recovery Partitiona F11 ile ulaşamazsınız.

En iyisi mi siz oluşturun Recovery DVD lerinizi ondan sonra format atın ( ne olur ne olmaz)

Bende durum böyle, eğer farklı tecrübeleri olanlar varsa birşey diyemem. Ben hala kullanamıyorum Recovery Partitionu.

Bilemiyorum. Belki doğru belki yalış ama kesin olan bir şey varsa önce recovery dvd'lerini oluşturmaktır. Keşke servise vediğinde recovery bölümü çalışmıyor deseydin birde. (Bu arada uzun zamandır görüşemiyoruz ya)

600. mesajım

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: mrtgkce

quote:

quote:

Bilemiyorum. Belki doğru belki yalış ama kesin olan bir şey varsa önce recovery dvd'lerini oluşturmaktır. Keşke servise vediğinde recovery bölümü çalışmıyor deseydin birde. (Bu arada uzun zamandır görüşemiyoruz ya)

600. mesajım

Hayırlı uğurlu olsun

Haklısın görüşemiyoruz, ya çok yoğunum bu aralar. Tam karne zamanı bir de bizim tlaşe zamanımız yani.

Servise verirken söyledim. Dedim durum bu. Hatta destek hattındakilere söyledim durumu, onlar servise giderken çalışmayan Recovery DVD lerini de götür sana ücretsiz Recovery DVD lerini verirler deimşti. Ama nerede ben nasıl gönderdiysem DVD leri aynı şekilde gwri göndermişler.

Ama servisteki eleman ben sana bir kopya ayarlarım demişti, bekliyorum hala

Daha da cevap gelmezse direkt arayacağım Microsoft Türküye yi.

• yaf werdiginiz adresi tıkladıgımda sayfa goruntelenemior ..ßen mi bi yerde yanlıs yapıyorum bilmiorum ..yardımcı olursanız sewinirim
  • Orjinalden alıntı: adepex

Arkadaşlar merhaba,
    ben sorunla ilgili araştırma yaparken yazdıklarınıza ulaştım,
    Presario F500 kullanıyorum. Bende de wireless birkaç gün önce çalışmayı durdurdu. Öncelikle çağrı merkezini aradım ve söyledikleri üzere sitesinden drıverları indirip kurdum birşey değişmedi. Wireless ışığı kırmızı yanıyor hala. Ethernet kablosu ile internete bağlanabiliyorum. Şimdi :
    Bu sorunu daha önce yaşayan, servise giden vs aşamaları geçen bir arkadaş topluca anlatıp akıl verirse sevinirim.
    1. Bu aşamada yapılacak birşey/ başka bir çözüm var mı?
    2. Makinayı servise götürürken örneğin Ankara'da nereye vermeli?
    3. Servise bilgisayarla birlikte neleri vermek gerekiyor recover dvd'si, çantası vs neleri istiyorlar?
    4. Bu sorunla veren arkadaşların bilgisayarı ne kadar serviste kaldı?
    5. Karşı taraftan ne tür bilgiler/teklifler gelebiliyor ve ne yapmak lazım?

Yani sorunu yaşayan ve bu aşamaların hepsini geçen bir arkadaşımız izlenmesi gereken yolu iyice (ama acil) anlatırsa çok sevinirim.

Teşekkürler

Arkadaşlar bu mesajımı inceleyen ve yorumlayan/ bilgi veren herkese teşekkür ederim.
    Bilgisayarımı internette uzunca bir süre araştırma yaptıktan sonra servise götürdüm. Bugün 31.gün, sabah aradığımında anakartta sorun var, yurt dışından parça bekliyoruz, sipariş verdik dediler. Cihazı teslim ederken sadece wireless sorununu belirtmiştim, diğer arkadaşların tavsiye ettiği gibi başka şikayetler belirtmedim. Cumartesileri iş günü olarak sayılıyor. Cihazla birlikte pilini de teslim alıyorlar. 30 işgünü - 35 gune denk geliyor sanirim -tamamlanmadan tamiri bitirip teslim edebilirler mi bilmiyorum, ama yasal süreyi aşarsa ben de para iadesi isteyeceğim.

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adepex -- 15 Şubat 2008; 17:17:48 >

• quote:

Orjinalden alıntı: adepex

Arkadaşlar bu mesajımı inceleyen ve yorumlayan/ bilgi veren herkese teşekkür ederim.
    Bilgisayarımı internette uzunca bir süre araştırma yaptıktan sonra servise götürdüm. Bugün 15.gün, sabah aradığımında anakartta sorun var, yurt dışından parça bekliyoruz, sipariş verdik dediler. Cihazı teslim ederken sadece wireless sorununu belirtmiştim, diğer arkadaşların tavsiye ettiği gibi başka şikayetler belirtmedim. Cumartesileri iş günü olarak sayılıyor. Cihazla birlikte pilini de teslim alıyorlar. 30 işgünü tamamlanmadan tamiri bitirip teslim edebilirler mi bilmiyorum, ama yasal süreyi aşarsa ben de para iadesi isteyeceğim.

Teşekkürler

Ben de aynı sorunu yaşayıp wireless yanında pil - DVD Writer problemlerinden vermiştim. Benim anakartı, DVD Writerı ve pili 23 iş gününde değiştirip teslim ettiler..Birkaç haftadır kullanıyorum. Problem yok. Pili HP recomended da ekran ışığı orta seviyede, wireless açık nette 2 buçuk saate yaklaştı. Eski pil bir buçuk zor görüyordu.

Umarım dediğin gibi yapamazlar 30 iş gününde de alırsın paranı. Sanırım biraz şans meselesi bu.

• Arkadaşlar önemli olduğunu düşündüğüm bir durumu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bilgisayarımı Haziranda almış henüz 6 ayı dolmamışken wireless problemi dolayısıyla servise verdim. Şimdi ise alet servisten geleli neredeyse bir ay oluyor.

Bilgisayarı servise vermeden önce hiç BIOS güncellemesi yapmamıştım. BIOS sürümüm "F.04" idi. Bilgisayarımın yaz aylarında bile fanı bazen döner, çoğu zaman dönmezdi. Ama bayağı sıcak olurdu Touchpad, altı falan. Ben sessizliğini çok beğeniyordum. Neyse 5 aydan sonra gitti anakart.

Servisten geldikten sonrawww.hp.com sitesinden (www.hp.com.tr DEĞİL) Aralık 2007 tarihli güncel, "F.1F" kodlu BIOS sürümünü yükledim. BIOS güncellemeden sonra fan hemen değişti. Eskiden yaz aylarında bile neredeyse hiç dönmeyen fan artık bu soğuk kış aylarında hiç durmuyor. En alt kademe deviriyle hep dönüyor. Tama belki biraz ses çıkarıyor ama inanın bilgisayarımda hissedilir derecede serinleme var.

Eskiden cayır cayır yanan bilgisayar şimdi gayet SERİN! Ve ben bu durumdan şikayetçi değil, bilakis çok memnunum.

Çok ısınıp problem yapacağına, Biraz sesle serin kalsın!

Belki de bu anakart, dolayısıyla wireless problemlerinin nedeni aşırı ısınmaydı. Belki de bu BIOS güncellemesi sayesinde birdaha anakart problemi yaşamayacağım. (tabi sadece temenni ediyorum. Kesin bir bilgim elbette yok)

SİZERE TAVSİYEM SİZLERDE BIOS SÜRÜMÜNÜZÜ 05.12.2007 tarihli "F.1.F" SÜRÜMÜ İLE GÜNCELLEYİN!

• arkadaşlar adanada olup da elinde recovery cd si olan varsa bana mail atabilir. başka yerdeki arkadaşlardan ricam dvd ye çekip yollaya bilirmisiniz.
    karcioglu@gmail.com

şimdiden teşekürler
  • Denemedim ancak,istediğiniz recovery DVD si sizin PC nize uymayabilir.Çünkü vista anakartın bios oem nosuna bakarak sistemi kurar.Bu yüzden notebookunuz tamamen aynı olsada başka bir PC den alınmış bir image ( ghost veya acronis tede) diğerinde çalışmaz.XP olsa olabilirdi.
  • peki hp cd sini göndereceğini söylüyor. 50 ytl karşılığı bence bios ile ilgili bir şey yok. siz genede göndere bilirmisiniz. acaba birde yukarıda verilen xp driverlarından bir kaçını denedim ama uymadı. çalışan xp driverlarının adresleri varmı acaba.
  • arkadaşlar benden compaq presario f500 var recovery bolum mu vardı ya d de fabrikasyon haline getiren program o lazım bana yardımlarınız için şimdiden teşekkurler...
  • arkadaşlar ben bilgisayarı aldım alalı hiç wlan ı hiç denemedim düğmesini içtığımda ekranda wlan açık diyor bu wlan ın çalışıyor olduğunu mu gösterir yani problemi olan arkadaşlarda bu ifade çıkmıyormuydu da çalışmıyordu acaba denesemmi bigün gidip biyere içime kurt düştü şimdi bu ifadenin çıkıpta çalışmama gibi bi durum olabilirmi teşekkürler
  • SELAMLAR ARKADASLAR BENDE F505 EA BIR NOTEBOOK VAR AMA NE YAPTIYSAM EKRAN KARTI DRIVERINI YUKLEYEMEDIM HP DESTEK HATTINI ARADIM BANA VERDIKLERI 8 LINKIDE DENEDIM OLMUYOR BASKA SITELERDEN NVIDIA GEFORCE GO 6100 DRIVERI INDIRDIM AMA BI TURLU OLMUYOR DESTEK HATTI WINDOWS UPDATE YAP BASKA XP KUR GIBI SEYLER DEDI AMA NE YAPTIYSAM OMADI
  • rAPİDSİZ LİNKLERİN BAZILARI ÇALIŞMADIĞINDAN DOLAYI

COMPAQ Presario F505EA Windows XP FULL sürücüleri
    AKTİF LİNK KULLANMAMAK İÇİN rapidshare Yİ BOŞLUK BIRAKARAK YAZDIK.METİN BELGESİNE YAPIŞTIRIP TÜM HARFLERİN ARASINDAKİ BOŞLUĞU KALDIRIP DÜZENLEYİN VE EXPLORER ADRES ÇUBUĞUNA YAPIŞTIRARAK TÜM PARTLARI İNDİRİP BİRLEŞTİRİN.EKRAN KARTI SÜRÜCÜSÜ DİĞER TÜM SÜRÜCÜLERLE BİRLİKTEDİR.HANGİ PARTTA OLDUĞUNU HATIRLAYAMIYORUM.
    Linklerin tümü denenmiştir.Aktiftir.

http://r a p i d s h a re.com/files/30401591/Compaq_Presario_Drivers_For_Windows_XP.part1.rar

http://r a p i d s h a r e.com/files/30410536/Compaq_Presario_Drivers_For_Windows_XP.part2.rar

http://r a p i d s h a r e.com/files/30419463/Compaq_Presario_Drivers_For_Windows_XP.part3.rar

http://ra p i d s h a r e.com/files/30427396/Compaq_Presario_Drivers_For_Windows_XP.part4.rar

http://ra p i d s h a r e.com/files/30614163/Compaq_Presario_Drivers_For_Windows_XP.part5.rar

Cihazın Servis için hazırlanmış özel bir Dökümanı: (Bütün parçaların nasıl sökülebileceği anlatılmış)

http://r a p i d s h a r e.com/files/27109116/Compaq_F500Series_Maintenance_and_Service_Guide.pdf

Co-Processor (Yardımcı İşlemci) Aygıtı aşağıdaki sürücüler ile tanıtılabiliyor:

http://r a p i d s h a r e.com/files/36341963/SMU_Driver.rar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilt -- 7 Şubat 2008; 1:46:30 >

• arkadaşlar merhaba,
    bir konu hakkında yardımınızı istiyicem.
    bende de f505 ea var.
    mikrofon girişini kullanmak istiyorum ancak olmuyor.
    ses ayarları xp'den farklı olduğu için beceremedim.
    bilgisayara giat bağlamaya çalışıyorum olmuyor.
    yardımcı olursanız çok sevinirim
    teşekkürler.
  • merhaba,
    bende yaklaşık 5 ay önce teknosadan f500 aldım.forumdan takip ettiğim kadarıyla xp kurarak performansını artırabilmek mümkün ama daha önce vistaya xp kurmadığım için açıkçası kararsız kaldım.Şu haliyle işimi görüyor aslında ama bazı oyunlarda genelde pes 6 oynuyorum.grafik ayarlarını medium 800*600 de oynayabiliyorum.xp kursam oyun oynarken bir faydası olurmu veya hiç orjinal vistayı kaybetmeden paraya kıyıp ram ile yükselterekmi performansını arttırsam.pc bilgim orta seviyede ama daha önce kendi masaüstü pc me format atıp driverleri kendim yükleyip kullanabiliyordum.
    Sorunsuz xp kuran arkadaşlar acaba verilen linkler yeterli oluyormu.yani cesaret edip bi günümü ayırarak bende xp ye mi geçsem?
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.