Şimdi Ara

Company of Heroes Serisi [CoH] S.S.S. & Taktik Paylaşım [ANA KONU] (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.622
Cevap
24
Favori
265.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Immortal King
    Teşekkürler. Peki Op mu oynayan fazla yoksa normal Coh mu?(online olarak) Hangisi daha fazlaysa onu alayım bari.

pazar günü 8500 civarı diğer günler 6500 civarı oyuncu oluyor.

herkes aynı servera bağlanıyor. coh u olanla tov u olanda beraber oynar. op u olanla coh u olanda beraber oynar. hatta üç kişi üç farklı oyunu almış olsada beraber oynarlar.
    çünkü;
    coh ta alsan, op da alsan, tov da alsan fark eden tek şey senin seçebildiğin ordular, tanklar, araçlar vs.. zaten cohta alsan op da alsan online oynayabilmek için mecburen update yapıp oyununu tov a yükseltmen gerekir. yani coh ta alsan update ile tov un grafikleri ve balansı ile aynı olacak herşey. coh alırsan bazı şeyler kilitli olur. tov alırsan herşey açık olur. fark bu. umarım anlatabildim.

bari şu bilgiyide vereyim. hangi oyunu seçeceğin konusunda yardımcı olur.

online oynayabilmek için yapman gereken update;
    coh alırsan 3,79 GB
    op alırsan 1,91 GB
    tov alırsan 210 MB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pplhntr -- 15 Mart 2010; 20:52:22 >

• @pplhntr vallaha çok yardımcı oldun teşekkürler. Ama bir sorum daha var. Bazı şeyler kilitli olur derken online da karşı taraf bana üstünlük sağlayabilir mi yani bu kilitlerden yararlanıp?
  • quote:

@pplhntr vallaha çok yardımcı oldun teşekkürler. Ama bir sorum daha var. Bazı şeyler kilitli olur derken online da karşı taraf bana üstünlük sağlayabilir mi yani bu kilitlerden yararlanıp?

çok büyük bir dezavantaj olmuyor. her tankın avantajı olduğu gibi dezavantajı da var. sen karşındaki tankı tanıdıktan sonra onun zayıf noktasına göre oynayacaksın. doğal olarak abartılacak bir durum yok. ama şu da bir gerçek ki genelde tov ile gelen tanklar daha çok seçiliyor. örneğin coh taki m10 yerine genelde tov daki hellcat tercih ediliyor. veya op taki cromwell tankı yerine tov daki kanguru taşıyıcısı tercih ediliyor. lakin aradaki fiyat farkına değmez :) tabi dersen ben operasyonlarıda oynarım. o zaman fiyat farkına değer.

• quote:

Orijinalden alıntı: pplhntr

quote:

@pplhntr vallaha çok yardımcı oldun teşekkürler. Ama bir sorum daha var. Bazı şeyler kilitli olur derken online da karşı taraf bana üstünlük sağlayabilir mi yani bu kilitlerden yararlanıp?

çok büyük bir dezavantaj olmuyor. her tankın avantajı olduğu gibi dezavantajı da var. sen karşındaki tankı tanıdıktan sonra onun zayıf noktasına göre oynayacaksın. doğal olarak abartılacak bir durum yok. ama şu da bir gerçek ki genelde tov ile gelen tanklar daha çok seçiliyor. örneğin coh taki m10 yerine genelde tov daki hellcat tercih ediliyor. veya op taki cromwell tankı yerine tov daki kanguru taşıyıcısı tercih ediliyor. lakin aradaki fiyat farkına değmez :) tabi dersen ben operasyonlarıda oynarım. o zaman fiyat farkına değer.

Çok teşekkürler. Normal Coh alayım ben zaten internet 8 mb update fazla sorun olmaz. Tabi ilk önce izin almak lazım ebeveynlerden

• op alınca sadece ingiltere ve panzer elite ile oynabileceksin.
    coh alırsan sadece amerika ve nazi ile
    tov alırsan 4 ü ile..

bunu bildiğini sandığımdan hiç bahsetmedim. :D op alıpta sonra bana deme ya bunda amerika seçemiyoruz :) veya coh alıpta bunda ingilizlerle oynayamıyorum deme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pplhntr -- 15 Mart 2010; 21:00:04 >
  • arkadaşlar ingilizlerde birşey varmış benim birliklerimin yerlerini biliyormus nedir o bilen varmı _?
  • Üçgen radardır.
  • quote:

Üçgen radardır.

onu kendi bölgesinemi kurabilyor ?yoksa yokedebiliyormuyuz
  • Tam hatırlamıyorum ama istediğin yere kurabiliyordun sanırım. Ama aynı aletten üç tane kurunca çalışıyordu.Yok edilemiyordu sanırım çünkü gizliydi hatırladığım kadarıyla.
  • quote:

Tam hatırlamıyorum ama istediğin yere kurabiliyordun sanırım. Ama aynı aletten üç tane kurunca çalışıyordu.Yok edilemiyordu sanırım çünkü gizliydi hatırladığım kadarıyla.

yaw adamlar bütün birlklerimin yerlerini biliyortanklr falan üçgen piyadelerde nokta olarak gözüküyormus onun bi çözümünü bulmam lazım

• doktrin ağacından kraliyet komandolarını seçerseniz piyadeleriniz ile haritanın üç yerine üç tane telsiz kuruyorsunuz. bu üç telsizin arasında kalan bölgedeki tüm düşman askerlerini haritanızda görebiliyorsunuz. üstelik bu telsizler kamuflajlı. düşmanın görebilmesi için telsizin yanından geçmesi gerek. eğer güzel yerlere kurarsanız düşmanın tüm hareketlerini izlersiniz ve saldıracağı zamanı ve yeri saptayabilirsiniz. en önemlisi ise kamuflajlı düşman antitank toplarını ve sizin içinize sızan keskin nişancıları saptayabilmeniz.

kısacası imha edilebilmesi için; şans eseri telsizin yanından geçmesi gerekli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pplhntr -- 16 Mart 2010; 22:47:00 >
  • quote:

doktrin ağacından kraliyet komandolarını seçerseniz piyadeleriniz ile haritanın üç yerine üç tane telsiz kuruyorsunuz. bu üç telsizin arasında kalan bölgedeki tüm düşman askerlerini haritanızda görebiliyorsunuz. üstelik bu telsizler kamuflajlı. düşmanın görebilmesi için telsizin yanından geçmesi gerek. eğer güzel yerlere kurarsanız düşmanın tüm hareketlerini izlersiniz ve saldıracağı zamanı ve yeri saptayabilirsiniz. en önemlisi ise kamuflajlı düşman antitank toplarını ve sizin içinize sızan keskin nişancıları saptayabilmeniz.

Çözüm yanından geçmekmiş

• oha bide onu bulmakla ugrasıcaz anlasılan...peki yıkılan radar tekrar kuruluyormu?cok saçma bi özellik güç dengesini inanılmaz bozan birşey bence zaten almanlar cok zor gelişiyor bide oyunun baslarında kurdumuz birliklerin yerleri belli olursa ne kaldı geriye...
  • quote:

quote:

doktrin ağacından kraliyet komandolarını seçerseniz piyadeleriniz ile haritanın üç yerine üç tane telsiz kuruyorsunuz. bu üç telsizin arasında kalan bölgedeki tüm düşman askerlerini haritanızda görebiliyorsunuz. üstelik bu telsizler kamuflajlı. düşmanın görebilmesi için telsizin yanından geçmesi gerek. eğer güzel yerlere kurarsanız düşmanın tüm hareketlerini izlersiniz ve saldıracağı zamanı ve yeri saptayabilirsiniz. en önemlisi ise kamuflajlı düşman antitank toplarını ve sizin içinize sızan keskin nişancıları saptayabilmeniz.

Çözüm yanından geçmekmiş

oh be oturdukları yerden bizi görüyorlarbide tkrar kuruluyorsa işimiz tam yaş

• vala koyabileceğini düşündüğünüz yerlerde motorsiklet ile gezinti yapacaksınız. başka alternatif yok. :)

ancak şuna emin olun ki istediğiniz gibi kuramıyorsunuz telsizleri. üç nokta gerektiği için tam olarak istediğiniz yerleri kapsama alanına alamayabiliyorsunuz. avatanjı gerçekten büyük. fakat sadece komando doktrininde çıkması ve kapsama alanının üçgen olması gibi avantajını düşeren etklerde mevcut.
  • yaw alman ları oynuyorum uzun süredir böyle abudik kubidik özellikleri yok almanların almanlar salt güç üzerine kurulmuş güçlü araçlar,tanklar vs..ama hiç taktiksel özellikleri yok pff bide telsizle ugras işin yoksa.
  • Beyler acc nicklerinizi eklesenize benimki
    napolyon94
    haftasonlari kapisalim
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyahgözlübezelye

yaw alman ları oynuyorum uzun süredir böyle abudik kubidik özellikleri yok almanların almanlar salt güç üzerine kurulmuş güçlü araçlar,tanklar vs..ama hiç taktiksel özellikleri yok pff bide telsizle ugras işin yoksa.

pek etkili olduğunu düşünmüyorum 2 haftadır expert replay lerini izliyorum pek kullanabilen görmedim çok işlevsel birşey değil bence
  • Kullanana göre değişir. Ama ben howitzer ın daha büyük bir dengesizlik yarattığı kanaatindeyim.
  • quote:

Kullanana göre değişir. Ama ben howitzer ın daha büyük bir dengesizlik yarattığı kanaatindeyim.

alman stukalarını sorarım o zaman ben sana ;) howitzer büyük popülasyon alır ve sabittir. stukalar az populasyon ve mobil. daha ne istiyorsun :)
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.