Şimdi Ara

Company of Heroes Serisi [CoH] S.S.S. & Taktik Paylaşım [ANA KONU] (279. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.622
Cevap
24
Favori
265.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 277278279280281
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • vaktinize emeğinize sağlık..çok teşekkürler..
    ben bunu 1-2 defa izlerim.birde standart için uğraştırmam sizi çok sağolun :)

ayrıca gamereplays.org sitesinden haberim yoktu orada da birşeyler izlemiş olacağım sayenizde.çok sağol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeViLsGuNs -- 24 Haziran 2015; 14:28:18 >
  • DeViLsGuNs D kullanıcısına yanıt
    Rica ederim :)

O sitede birçok profesyonel oyuncunun replay'ini bulabilirsiniz. Bunun dışında çeşlitli haritalarda 2v2,3v3,4v4 maçları da mevcut oluyor.
  • dostum bu siteden indirdiğim .rec dosyalarının çoğu çalışmıyor..aynı yere atıyorum lakin oyun geçmişinde görünmüyorlar..neden acaba ?

birde izlediklerimin motor pool (tank garından) çıkan M8 armored adında bi tank iken bende çıkan T17..(tales of valor oynuyorum bu arada)
    m8 daha iyi gibi..birkaç yan görev hariç bütün görevleri yapıp bütün tankları açtım..sanırım T17yi kapasam M8 mi çıkar...başka kapamam gereken tank var mı eskisinden daha kötü olan ?
  • DeViLsGuNs D kullanıcısına yanıt
    Sanırım o problem CoH'un zamanla değişmesinden kaynaklanıyor. Patch'lerden dolayı eski replay'leri oynatamıyorlar. Nasıl yapıldığını bilmiyorum belki bir yerde açıklaması vardır. Güncel replay'leri aramaya bak derim.

Rewards bölümünün içinde Vehicles kısmı var. Oradan araç değişimi yapılabiliyor. Mesela Schwimmwagen yerine Motorcylce de alabilirsiniz.

Tiger Ace senaryosunun sonunda, senaryo içinde kullanılan Tiger açılmış oluyor. Yine bu kısımdan seçebiliyorsunuz. Tiger'ların güçleri arasında bir fark yok (işsiz gibi test ettim, iki ayrı oyunda her iki Tiger'a da aynı hasarı vermesi için aynı mekanda ve aynı noktadan Goliath patlattım. Eşit sayıda Goliath eşit hasar verdi. Yani aralarında fark yok ) ama diğer araçlar tercih meselesidir.

Eğer İngilizce sıkıntı olmayacaksa bir de bu siteyi öneriyorum:
    http://companyofheroes.wikia.com/wiki/Company_of_Heroes_Wiki

Oyun hakkında detaylı bilgiler mevcut. Özellikle rütbelerin hangi birime ne kazandırdığını açıklamaları iyi olmuş.

• küçük haritada oynanan maçlardan 2-3 tane izledim..
    ben uzman ve zor sanal oyuncudan öğrendiğim,öncelik olarak uzaktaki strateji bölgelerini ele geçirerek oyuna başlamaktı..bunlarsa ve sende de yakındaki muhimmat benzin ne varsa onları ele geçirerek başlıyorsunuz..kafam karıştı biraz :D
    ingilizcem iyi değil ama compare yazıp bakarım 1-2 siteye..sen M10 ile M18 hellcat arasında hangisin seçersin ? karşı tankları imha etmesi istediğim..
    misal M8 piyadelere karşı çok daha etkili T17ye göre..upgradete yapılabiliyor..hemen kapadım T17yi :D
    madalyamızla rezil etmişler bizi onca oyun :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeViLsGuNs

küçük haritada oynanan maçlardan 2-3 tane izledim..
    ben uzman ve zor sanal oyuncudan öğrendiğim,öncelik olarak uzaktaki strateji bölgelerini ele geçirerek oyuna başlamaktı..bunlarsa ve sende de yakındaki muhimmat benzin ne varsa onları ele geçirerek başlıyorsunuz..kafam karıştı biraz :D
    ingilizcem iyi değil ama compare yazıp bakarım 1-2 siteye..sen M10 ile M18 hellcat arasında hangisin seçersin ? karşı tankları imha etmesi istediğim..
    misal M8 piyadelere karşı çok daha etkili T17ye göre..upgradete yapılabiliyor..hemen kapadım T17yi :D
    madalyamızla rezil etmişler bizi onca oyun :D

Uzaktaki noktaları ele geçirmek daha mantıklı. Çünkü stratejik mühimmat ve petrol noktalarını ilk ele geçirmek avantaj kazandırır ki belli haritalarda orayı güzel koruyan evler oluyor o evlerin içine adamlarınızı sokup arkadan makineliyi getirip eve sokunca orayı almak için bayağı uğraşıyor karşıdaki oyuncu.
    M10 ve M18 hellcat arasında hellcati seçerim manevrası olsun hızı olsun gizlenme ve gizlenme bonusu olsun çok stratejik kullanılabilir özellikle panther gibi yavaş birimlere karşı.M10nun menzili daha fazla fakat o kadarda hızlı değil.Eğer alan geniş ve alman tanklarıyla önden çatışılmayacaksa m18 arkadan dolaşmak için birebir fakat önden yapılacaksa çatışma m10 daha etkili.
    M8 korunması gereken bir araç korunmadığı zaman panzerfaust olsun panzerschrecklere çöp gibi gidiyor. Panzer elite piyadelerini deli gibi harcaman için birebir ama wehrmacht karşısında o kadar etkili değil bence.
    Özet olarak oynayacağın haritaya ve durumlara göre değişir bu seçimler.

• Aksine yakındaki kaynakları ele geçirerek başlamak daha mantıklıdır. Siz uzaktaki kaynağı ele geçirmeye gittiğinizde ele geçirdikten sonra arkadaki kaynaklara yöneleceksiniz. Bu sırada rakibiniz sizin ele geçirdiğiniz uzak kaynakları ele geçirecek. Bu size tamamen zaman kaybı olarak geri dönecek. Tavsiyem önce arkadaki kaynakları ele geçirmek, daha sonra ilerideki kaynaklara odaklanıp oraları ele geçirmeye çalışmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-63DBB8E76 -- 25 Haziran 2015; 21:14:48 >
  • sanırım uzaktaki bölgeye öncelik vermek demek oraya kurulmak ve oraya askeri yığınak yapmayı gerektiriyor.akabinde kaybedilirse çok can yakıcı olabiliyor...haritasının ortasından başladığım oyunlarda,ortadaki yeri kaybedersem ezilerek oyunları kaybediyorum..genelde de böyle oluyor :)

neyse arada oynadığınız oyunların .rec dosyalarını paylaşırsanız sevinirim..özellikle abd oynadığınız ya da abd de iyi oynayan birinin olduğu oyunları..
    teşekkürler yardımlarınız için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeViLsGuNs -- 26 Haziran 2015; 10:18:46 >
  • Oyuncular genellikle harita ortasındaki (genelde orta kısımlarda oluyor) kritik noktaları,düşmanın mühimmat ve benzin ihtiyacını kesecek noktaları tutarlar.Bu işlem için ilk mühendis ekibi yapı inşaatından ziyade haritanın kritik noktasına gönderilir.sonraki çıkacak mühendis mg,manga,cip çıkarılacak yapı inşaatına başlar.cip taciz için,mg tim ise bastırma için kullanılır,arka planda ise yapıyı tamamlayan mühendisler ilk ele geçirilen noktaya ana karargaha akış sağlayacak şekilde bağlantı oluştururlar.Bu sayede düşmana rahat açılma şansı verilmez ve birimlerini rahat kullanamaz,gerisi teferruat.
  • Hala oynayan varsa IGN; Burak1337
  • Coh2 ye ingilizler geldi bakalim Coh1 dekiyle farklari ne olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese iyi günler arkadaşlar Coh 2 aldım daha önceden de coh 1 vardı. Steamdeki adım yunus_kurul eklerseniz sevinirim. 2.oyun çok tuhaf geldi alışamıyorum bir türlü yardımcı olursanız sevinirim. Coh1 deki kullanıcı adımda yunus_kurul. Coh2 den bir türlü zevk alamadım 60 liram boşamı gitti diye düşünmeye başladım :(
  • yunus_kurul kullanıcısına yanıt
    CoH2 her ne kadar CoH'un devam oyunu olsa da CoH1 oyuncusu CoH2'yi yadırgıyor. Belli bi süre tolerans göstermelisiniz. Isındıktan sonra ya CoH1'in bir daha yüzüne dahi bakmayacaksınız ya da yeni değişiklikleri beğenmeyip, CoH1'den devam edeceksinizdir.

Kutulu aldıysanız birşey diyemem ancak Steam'den alışveriş yapmak için her sene defalarca gelen indirim periyotlarını bekleyin mutlaka. %75 gibi absürt indirimler yapılıyor.
  • Steamden aldım oyunu birde bir paket aldım yanında arnend assault fox gibi bişe sanırım ona boşuna para verdim acaba geri iade oluyor mu :(
    Aldıktan 2 saat içinde koşulsuz idae var diye biliyorum. ama üzerinden uzun vakit geçtiyse iade yapmazlar muhtemelen. Sonuçta satın alma yaparken ne aldığınıza dikkat etmek sizin sorumluluğunuzda olan birşey
    2 hafta içinde iade hakkın var ama oyunu 2 saatten az oynamak koşuluyla. beğenmediysen iade et pahalı almışsın zaten
    pakedi oyun süren 2 saati aşşa bile iade edilebilir diye düşünüyorum. iade talebinde bulun bir derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GATIRCAN -- 14 Temmuz 2015; 19:18:24 >
  • m3 yarı paletlisi sadece mühendis mi üretebiliyor yoksa kaybedilen her türlü piyadeyi üretebilme yetisine sahip mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NecronLord

Kısa yoldan taktik öğrenmek için gamereplays.org'dan shaman79 adlı Türk arkadaşın replaylarını izlemenizi tavsiye ederim.Dünyanın en iyi coh oyuncularından biridir.En son ilk 50de idi.Wehrmatch.Hemen birşeyler kaparsınız.

bu çocuğun hala oynuyor olma ihtimali var mı ? shaman79 yani videolarını merak ettim bakacaktım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeViLsGuNs

quote:

Orijinalden alıntı: NecronLord

Kısa yoldan taktik öğrenmek için gamereplays.org'dan shaman79 adlı Türk arkadaşın replaylarını izlemenizi tavsiye ederim.Dünyanın en iyi coh oyuncularından biridir.En son ilk 50de idi.Wehrmatch.Hemen birşeyler kaparsınız.

bu çocuğun hala oynuyor olma ihtimali var mı ? shaman79 yani videolarını merak ettim bakacaktım..

Bir kaç gün öncesine kadar;
    PE 3v3 = 6.
    USA 1v1 = 4. düm.

Rank sistemi o kadar acımasız ki 1 lose ile 4,5 lv düşüyorsun
  • shaman79 sen misin yani ?
  • 
Sayfa: önceki 277278279280281
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.