Şimdi Ara

COMMODORE Sevenler !!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
1.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    oyunlar kasetteydi desem şimdiki gençlik güler geçer, tornavidayla ince ayar çekerdim kasetten oyun yüklerken
  • teybe ince ayar çekerken bende ayar olurdum walla
  • commodere la bunun yakından uzaktan alakası yok bunun millet te kanıp commodere cd, dvd, mp3player,flash bellek falan üretiyor diyecekler bu arada commodore dan aldığım zevki şuan hiçbir oyun vermiyor.
  • vay kafa ayarı vay hala o tornavida durur bende ve birkaç kaset galiba duruyor en güsel oyun turican dı neydi o oyun bea
  • BENIMDE İLKJ BİLGİSAYARIM commodere Dİ VAY ESKİ GUNLER YA ŞU ANKİ GENÇLER HAYYATTA BILMEZ BUNLARIDA NEYSE BENDEDE EVDE DURUYOR KASETLERİ VE KAFA AYAR ÇUBUGU DİYE SATTIKLARI TORNAVİDA DRAGON NINJAYI ÇOK SEVERDIM YA
  • Hey gidi günler ilk bilgisayarım commodore 64 tü..
    4 ay kullanmıştım sonra satıp amiga 500 almıştım..
    kasetten diskete terfi müthiş bişidi eheuheuheue
    lotus turbo, turrican, rick dangerous, street fighter az mı oynardık bee
  • o zamanlar "rick dangerous" en sevdiğim macera oyunuydu, şimdi yüzüne bile bakmam walla
    amiga500'de de 30saniyelik ses kayıtları yapıyordum dünyalar benim oluyordu
  • Hayatımda en uzun kullandığım bilgisayardır C64. Bugünün şartlarında neredeyse 6 ayda bir sistem upgrade edilirken o COMMODORE 64 lü günleri arıyorum...
  • ya commodore... bide amıga vardı.. sensible 95/96 aynardım... italya alırdım.4-5-1 taktiği ileride ravanelli tek oynardı...güseldi o günler yaa. hatta sensible nın pc ye uyarlanan versiyonu felan varsa bi link verinde kurayım valla.
  • aynen yaw.bende amiga 500 vardı.şimdi içine zıçtım.o sensible soccer falaln varya başından kalkamıyodum.manyak bi oyundu.fury diye oyun vardı oda çok güzeldi.valla bilgisayardakiler şimdi okadar zevk vermiyo bence.yada o zaman çok oynuyodum.lotus oyunu falan vardı.4 mb lık mıydı neydi ram almıştım ama galba büyük ihtimalla yanlış hatırlıyorm.gerçektten güzeldi.
  • 25 30 yıl sonra bugün kullandıgımız pc lerde commadore gibi yad edilecek beyler
  • amiga favori oyunları PP HAMMER-TURRİCAN - KİCK OFF - SANSİBLE SOCCER - LOTUS TURBO ESPRİT - WAR ZONE COMMANDO -JAMES PONG - ASSASIN - FİRE & ICE - DAHA BİR SÜRÜ VARDA AKILDA KALANLAR BUNLAR BEA OFFFFFFFFF OF
  • quote:

Orjinalden alıntı: ferhandik
    Load "..........",8,1
    run
    vay be kodlar hala aklimda 1Mb hafiza bizim için ne kadar büyüktü kayboluyorduk 5.25 lik disketleri hala durur bende

commodore'un topu topu 64 KB!!!! hafızası vardı... 1MB nerdeee?!! zaten onun için adı commodore 64'tü...
  • Yanılıyor olmayasın. Benim bildiğim C64 açılışında 38911 Bytes free yazar...
  • commodore 64 te kafa ayarı yapmaktan teypteki vida yeri yalama olmuştu be
    herşeyi masanın üstüne dizer joysticki de masaya yapıştırdımmı gel keyfim gel
    yükleme anındaki rengarenk görüntü hala gözümün önünde..
    vay be
  • quote:

Orjinalden alıntı: antique

ilk bilgisayarım commodore64'tü be
    oyunlar kasetteydi desem şimdiki gençlik güler geçer, tornavidayla ince ayar çekerdim kasetten oyun yüklerken

valla kafa ayarı cekesim geldi ahhha hh sayardık 200 den assagı oyun yuklenirken :D:D
  • bende hala duruyo dağılmıştı
    toplayıp oynayısım geldi walla burayı okuyunca güzel günlerdi
  • BEN DE DE HALA DURUYOR .İKİ TEYP 5 ADET ÇEŞİTLİ EBATTA JOY STİCK 100 DEN FAZLA KASET VE HALA CANAVAR GİBİ ÇALIŞIYOR.
  • "Press Play On Tape"
    "RUN"

Vay be ne günlerdi. Bi keresinde hiç unutmam Final Fight oynuyom Commodore'da tam son bölüme geldim neyse yüklüyo zamazingo bi baktım oyun daha başlamadan kaset bitti
  • quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa
    Yanılıyor olmayasın. Benim bildiğim C64 açılışında 38911 Bytes free yazar...

hayır yanılmıyorum.. 38911 bytelık (yani yaklaşık36K'lık) kısmı basic için ayrılıyordu da ondan...
    kalan kısım ise basic romuydu.. ancak oyunlar falan tüm 64 KB'ı kullanabiliyordu...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.