Şimdi Ara

Commodore 64 ve Amiga Genel (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
3.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    haklısın.. sadece gamepad değil parmaklarda etkileniyor.. ps3'ü abarttığım bir dönem bir sabah kalktığımda sağ elimin baş parmağımın sızladığını farketmiştim.. bir kaç gün sızladı ama ben sebebini bir türlü bulamamıştım sonradan jeton düştü o kadar tuşa o kadar hızlı abanınca tabi...
  • O baş parmak yaralanmaları benim de başıma SF oynarken bolca geliyordu, yapacak bir şey yok Neyse arcade stick aldım da kurtuldum gamepad i hırpalamaktan.
  • "Kafa Ayari"ndan bahseden olmamis hic:)

Yillarca sadece iki adet orjinal kasedimdeki oyunlari oynamistim. 94 senesinin yaziydi. Birgun kuzenim " kaset calara bir sey takiyorlar ve istedigin her kasetteki oyunu oynayabiliyorsun " deyince direk atlamistim. Bir heyecanla Eskisehirde ki esnaf sarayi diye bir yerde beni elinden tutup tektek commodore'culari gezdirmisti. Bir dukkana bizim kaset oynaticisini birakip aksam heyecanla eve gelip kurmustum. O da ne, dukkanin bize verdigi yaklasik 20 tane super oyunlarin oldugu kaset calismiyor! O sevimli kirmizi isik bir turlu yanmiyor kaset calar kasetten gerekli bilgiyi okuyamiyordu. Tum heyecanim kursagima takilmisti, yarini sabirsizlikla bekliyordum. Ertesi gun oldu ve o dukkana gittik, satici kaset calara koskoca bir delik actigimizi ve bunun kafa ayarinoldugunu ve kaseti okumadigi anda yildiz bir tornavidayla ince ince vidayi cevirmemiz gerektigini soylemisti. Ulan ne diyo bu adam diye diye eve geldik, kuzenim bana bakti ben ona baktim ve vidayi cevirmeye basladik. Bir baktik hoppa kirmizi isik geldi ve mario'nun yukleme ekrani karsimizda.. İste bu mutlulugu belkide hayatim boyunca hicbir oyunda yasamayacaktim. Aradan yillar gecti, ps1,2,3 vita vs gibi konsollara sahip oldum ama hic bir zaman o kafa ayari yaparkenki, heyecandan ve gerginlikten akan alnimda ki ter kadar etkili olamadi benim icin.. :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hala elinde c64 olan var mı ? Bizde c128 vardı bozuldu gitti
  • Dinazorlar, acilen Commodore 1084S ya da 1085S monitör lazım bana ikinci el kısmına da ilan açtım. Elinde olan değerlendirmek isteyen varsa PM lütfen. Şimdiden teşekkürler.
  • comodore ile ilgili bir forum var oraya da baktın mı. genelde satıyorlar bu tip şeyleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

comodore ile ilgili bir forum var oraya da baktın mı. genelde satıyorlar bu tip şeyleri

Baktım dostum sağolasın. Üyeyim o foruma. Ama aranınca bulunmuyor meret :)
  • hep öyledir zaten.. aramadığın zaman bir sürü bulursun, ihtiyacın olunca 1 tane bulamazsın
  • Heralde Moonstone ve The Manager oynamak için bile kömürlükten çıkartılır.

Vay be vay be şöyle oturup zevkle oyun oynadığım günleri özlüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VII_outLaw

Heralde Moonstone ve The Manager oynamak için bile kömürlükten çıkartılır.

Vay be vay be şöyle oturup zevkle oyun oynadığım günleri özlüyorum.

+1
  • camel paketindeki camel kullanıcısına yanıt
    Dinazor sözünü 2-3 saniye düşündükten sonra anladım ama çok güldüm ALLAH 'da seni güldürsün ...
  • Burayı görmemişim, forumda Amiga aratırken buldum. Bugun feci bir fırsat kaçırdım, umarım talih geri döner, 150 liraya Amiga 600 buldum fakat saatler farkla satılmış..
  • sega megadrive kadar degilmiş oyun kalitesi 8bit ile kafa kafaya gitmiyor millet ne anlıyor bunlardan ?
  • 8 bit oyun kalitesi yalnızca sizin kafanızdaki kriterdir, yazmayacağım ama yüzlerce fark olabilir Amiga ile Sega arasında, ilginç tarafı bunu nasıl anlamamanız???
  • Acaba elımde kı calışır c64 u 30 yıl sonra ıyı bı paraya satabılır mıyım :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarın fm 15 alcam almadan sorayım benim bilgisayar kaldırırmı 2gb ram, 32bit,yaklaşık toplam bellek 781,geçerli görüntü modeli 1366×768 yarın alcam acil cevap

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emlyn Hughes International Soccer oynayan olmadı mı hiç?
  • Emlyn Hughes oynanmazmı ya, abi o dönemde langırt gibi futbol oyunları varken biz kadro kurardık Emlyn Hughes da, edit ekranında oyuncuların ismini değiştirdik. Yalnız oyunda defans yaparken joystik dönmez kendi kalene gol atabilirdin :) çok attım, veya direkten döndürebildim en fazla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruk palalı

Yarın fm 15 alcam almadan sorayım benim bilgisayar kaldırırmı 2gb ram, 32bit,yaklaşık toplam bellek 781,geçerli görüntü modeli 1366×768 yarın alcam acil cevap

ne alaka

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.