Şimdi Ara

Commodore 64 ve Amiga Genel

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
3.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ilerde güncellenecek yeni bölümümüz hayırlı olsun dinazorlar
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• commodore hocam o, commander değil
  • commodore 64 hocam o ya
  • aceleyle yazmıştım işim vardı şaun bilgileri topluyorum konu bomba gibi açıcam inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

1986'dan itibaren commodore dergilerinin olduğu süper bir site

http://www.retrodergi.com/list.php?dir=./Dergiler/Commodore/&title=Commodore&sub=Ayl%C4%B1k%20Bilgisayar%20Dergisi

Harika bir kaynak. Paylaşım için teşekkürler.

Bu arada Commodore ve Amiga oyun konsolundan ziyade kişisel bir bilgisayardır. Gerçi forum başlığında oyun konsolu diye de belirtilmemiş ama... Bir ikileme düştüm şimdi :D

• rica ederim

evet commodore ve amiga kişisel bilgisayarlardır, şu an kullandığımız pc'ler gibi, oyun konsolu değildir.. ama video oyunlarının yeni yeni çıkmasıyla daha çok oyun amaçlı kullanılmış.. hatta çoğu kişi sadece klavyesini kullanır, oyun oynanacağı zaman kurulup tv'ye bağlanır, oyun bitince tekrar kaldırılırdı.. bazısı normal pc gibi bilgisayar masasında monitörüyle kullanılırdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

rica ederim

evet commodore ve amiga kişisel bilgisayarlardır, şu an kullandığımız pc'ler gibi, oyun konsolu değildir.. ama video oyunlarının yeni yeni çıkmasıyla daha çok oyun amaçlı kullanılmış.. hatta çoğu kişi sadece klavyesini kullanır, oyun oynanacağı zaman kurulup tv'ye bağlanır, oyun bitince tekrar kaldırılırdı.. bazısı normal pc gibi bilgisayar masasında monitörüyle kullanılırdı.

Aynen dediğiniz gibi. Gerçi bir çok kullanıcıda kendi monitörünü kullanırdı.

Bu arada oyun konsolu olarak CD32 bu tanıma tam uyar. :)

SF2 efsanedir. Bu dergide arka kapı kısmını pek bi severdim...

• CD32 TR'de satışa sunulmuş muydu?
  • @WolF-EyE

Yanlış hatırlamıyorsam ülkemize gelmedi. Ama, günümüzde tek tük çeşitli ortamlarda ikinci el olarak bulmak mümkün. Fiyatı gerçi biraz tuzludur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Settlers -- 24 Nisan 2013; 15:17:46 >
  • evet 2. ellerini gördüm.. sanırım pahalıydı.. koleksiyoncuları bilmem tabi, ama artık emulatör denilen zamazingo varken o kadar parayı veren çıkar mı bilemem
  • Emülatör maalesef aynı tadı vermiyor. En iyi emülatör bile %100 yapamıyor işini. Grafik olsun ses olsun... Sırf koleksiyon için ve biraz da para varsa değer tabiki. Bende A500 ve C64 hala durur. Tıkır tıkır çalışır :)
  • haklısın emulatör bir yere kadar tat verir.. gerçi ben sega mega drive oyunlarını oynuyorum daha çok, bunda tam performans veriyor ama commodore ve amiga oyunlarını kendi bilgisayarında oynamak lazım.. ama bu satten sonra gidip 2. el ürüne o kadar para vermem şahsen

sen çok şanslısın çünkü hem amigan hem commodore'un hala duruyor ve çalışıyor.. zaten onları değerli kılan nokta bu, çocukluğunda, bu cihazlar popüler olduğu dönemlerde alıp oynamışsın, hepsinin sende ayrı bir anısı ve yeri var.. şimdi gelip başkası senden satın alsa, ne senin şu an oynadığın zevki alabilir nede senin kadar değerlerini bilir..
  • Zor bulunan cihazlar biraz pahalı. Onun dışındakiler makul fiyatlarda. Nostalji yapmak isteyenler deneyebilir aslında.

Bu zihacların değerlerini, ancak benim gibi zamanında bu cihazlarla haşır neşir olmuş insanlar bilir. Türkiye'de bu insanların sayısıda az değil hani. Bu arada ben asla satmayı düşünmedim, düşünmemde :)
  • bu oyunları emulatörden oynuyoruz ama (ben amiga değil sega emulatörü kullanıyorum, bir çok oyun birbirinin aynı zaten ama amiga emulatörü kurmayı da düşünüyorum)

aması klavye veya gamepadle o havayı vermiyor.. usb çıkışlı quickshot joystickler de üretilmiyor. simulasyon joystick ile idare ediyoruz ama o tadı veriyor mu bence veriyor.. sensible soccer oynarken kolu kırmamaya özen gösteriyorum
  • Bir çok oyun zamanında bir çok platforma çıktı. O dönemler oyunların görselliği, zevki her platformda daha bir farklı oluyordu tabi. Yani bu açıdan aralarında bir fark var :)

Şimdiki nesil "kol bozuk" diye söylenir. Ama, Sensible esnasında az joystick heba olmazdı.

Aşağıdakiler aynen yaşanmıştır:
    - Ehehee, olm gol geliyor bak şimdi iyi izle.
    - Anaa, nasıl falso veriyon ya ben beceremiyorum.
    - Meslek sırrı ehehaha, kitabını yazdık olm.....

"ÇAT" Kopan joystick yayı sesi

- Lannn. Dur ya yay koptu pause yapalım. ( bu esnada karambole top ayağına gelen adamların hepsi bir yöne doğru gider yay kopunca. genelde de top taça çıkar :))
    - Eheheheha nooldu len usta oyuncu, kitap yazarı.
    - Has...
    ve akabinde gol olur. :D
  • Sevdiğiniz artık retro olarak adlandırılan sisteme ulaşmak çok zor değil... Bence bir kenarda sevdiğiniz cihazı bulundurmak ve çocuklarınıza, torunlarınıza anlatmak fena olmaz...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Settlers

Bir çok oyun zamanında bir çok platforma çıktı. O dönemler oyunların görselliği, zevki her platformda daha bir farklı oluyordu tabi. Yani bu açıdan aralarında bir fark var :)

Şimdiki nesil "kol bozuk" diye söylenir. Ama, Sensible esnasında az joystick heba olmazdı.

Aşağıdakiler aynen yaşanmıştır:
    - Ehehee, olm gol geliyor bak şimdi iyi izle.
    - Anaa, nasıl falso veriyon ya ben beceremiyorum.
    - Meslek sırrı ehehaha, kitabını yazdık olm.....

"ÇAT" Kopan joystick yayı sesi

- Lannn. Dur ya yay koptu pause yapalım. ( bu esnada karambole top ayağına gelen adamların hepsi bir yöne doğru gider yay kopunca. genelde de top taça çıkar :))
    - Eheheheha nooldu len usta oyuncu, kitap yazarı.
    - Has...
    ve akabinde gol olur. :D

aynı muhabbetler

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.