Şimdi Ara

Colt Otomatik mi, Yari Otomatik mi? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
60
Cevap
0
Favori
45.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bir hafta kadar şehir dışında olduğumdan dolayı yazamadım ve gelir gelmez forumda yazılanları sabırsızlıkla okumaya ve cevaplamaya çalışıyorum.

değerli colt sahipleri, 3 hafta kadar beklediğinizden bahsediyorsunuz ve bu tür durumlarda aracınızı alırken parasını peşin ödediğiniz müşteri hizmetlerinden, garanti koşullarından vb haklarınızdan faydalanmanızı tavsiye ediyorum. İlgili parça mutlaka stokta vardır demiyorum ama Temsa'da bitmişse en kısa zamanda geleceğini tahmin ediyorum ya da diğer bayilerden rahatlıkla temininin sağlanacağını düşünüyorum. İlgili konularda Temsa Dialog hattını çekinmeden aramanızı, haklarınızı aramanızı tavsiye ederim. gereken durumlarda ihtiyaç duyulursa iletişime geçerseniz yardımcı olmak isterim

Saygılarımla,
  • Tam Otomatik
  • arkadaşlar bu şanzıman size mükemmeli sunmuyor size max konfor ve max yapabileceği yakıt tasarrufu sunuyor her araçta ferrari sanzımanı gibi birşey olacak değil.bu şanzımanı tam otomatikle karşılaştımak bence yersiz bir davranış çünki teknik olarak çok farklılar ama diğer yarı otomatikler ile karşılaştırırsanız sorun olmaz bunlara dikkat etmekte fayda var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: altrea

arkadaşlar bu şanzıman size mükemmeli sunmuyor size max konfor ve max yapabileceği yakıt tasarrufu sunuyor her araçta ferrari sanzımanı gibi birşey olacak değil.bu şanzımanı tam otomatikle karşılaştımak bence yersiz bir davranış çünki teknik olarak çok farklılar ama diğer yarı otomatikler ile karşılaştırırsanız sorun olmaz bunlara dikkat etmekte fayda var...

2 yıl öncesine serzeniş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: altrea

arkadaşlar bu şanzıman size mükemmeli sunmuyor size max konfor ve max yapabileceği yakıt tasarrufu sunuyor her araçta ferrari sanzımanı gibi birşey olacak değil.bu şanzımanı tam otomatikle karşılaştımak bence yersiz bir davranış çünki teknik olarak çok farklılar ama diğer yarı otomatikler ile karşılaştırırsanız sorun olmaz bunlara dikkat etmekte fayda var...

wuuuuuuuu horta bak hayaletler basti ortaligi

• ne olmuş 2 yıl önce.......
  • quote:

Orijinalden alıntı: pascuu

quote:

Orjinalden alıntı: tasshelhoff

colt yarı otomatiktir.;

ama sizin forumdaki şikeyetleriniz gibi öyle sıkışık trafikte ikaz verme kenara çekme ısınma kilitlenme gibi sorunlar coltta bugüne dek hiç görülmedi görüleceğinide sanmıyorum.

coltun şanjıman imalatçısı alman GETRAG firmasıdır. bu firma AMT sisteminin mucididir. biraz daha ek bilgi vermek gerekirse bu firma o kadar iyi şanzımanlar yaparki ferrari modellerinin ir çoğunun ve bmw lerin spor modelleri M3 VE M5 lerin şanjımanlarınıda GETRAG üretir.

yani sizi asıl mmt den soğutan teknik problemler AMT de olmaz. ( ha kul yapısıdır ama bu güne dek hiç bir colt kullanıcısından böyle bir problem duymadım.)

evet colt geriye kaydırır ama el freni o kadar güzel konumlndırılmış ve o kadar iyi tutuyor ki bir bayan bile herhangi bir zorluk çekmeden coltu en dik yokuşta bile kaldırabilir. bir el direksiyonda bir el el freninde olacak hepsi bu. motoru çok kuvvetli olduğu için en ufak gaz temasında kalkış yapabilen bir araç zaten.

siz bir kere bu yarı otomatiklerden soğumuşsunuz ama en azından fikir edinmek amacı ile coltu denemenizi öneririm.

hayırlı günler.

valla ne diyim malesef Colt un el freni çok iyi tutmuyor:)Dik yokuşlarda el freni kaydırma yapıyor ki bu sorunu sadece ben değil başka arkadaşlar da yaşamıştı..Forumda konuşulmuştu hatırladığım kadarıyla.

saygılar

hiç ööle bişi yok. bi tamircide el frenini ayarlatın. 1 senedir tepe tepe kullanıyorum hiçbir sorun çıkmadı daha. el frenide şahane vaziyette.

• COLT TİTREME
    merhaba colt2005 insityl easytronic
    benede 80.000 de baskı balata değişmiştim. kalkarken ve özellikle dik yıkuşlarda titreme hala devam ediyor. Servise gittim 3 şey den olur dediler.. 1 .yazılım (yüklediler olmadı) 2. debiraj motoru. (baktılar olmadı). 3. sü baskı balata dan dediler. onun içinde şanzıman sökülmesi lazımdı. zamanım yoktu baktıramadım. 2 gün önce. baskı balatayı sanayide değiştirdim ve acemiliğime geldi, çünkü onlarda çok acemi olduğunu zamanla anlıyoru. sanayide baskı balatayı değiştirdiğim kişilere titremeyi sorduğumda. bana aracın beyninde kömür azalamış diye bir cevap verdiler, ama bu cevap servistekilerde karşılık bulmadı tabi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: amen2

COLT TİTREME
    merhaba colt2005 insityl easytronic
    benede 80.000 de baskı balata değişmiştim. kalkarken ve özellikle dik yıkuşlarda titreme hala devam ediyor. Servise gittim 3 şey den olur dediler.. 1 .yazılım (yüklediler olmadı) 2. debiraj motoru. (baktılar olmadı). 3. sü baskı balata dan dediler. onun içinde şanzıman sökülmesi lazımdı. zamanım yoktu baktıramadım. 2 gün önce. baskı balatayı sanayide değiştirdim ve acemiliğime geldi, çünkü onlarda çok acemi olduğunu zamanla anlıyoru. sanayide baskı balatayı değiştirdiğim kişilere titremeyi sorduğumda. bana aracın beyninde kömür azalamış diye bir cevap verdiler, ama bu cevap servistekilerde karşılık bulmadı tabi..

Sanayii mi? Yahu Hollanda'da Nedcar tesislerinde, kardeşi Mercedes Smart ile aynı banttan inen.. Oldukça komplike sistemli bu aracı sanayii de lastik kodlarını bile bilemeyen.. Yönlü lastik nedir? Bunu bile bilemeyen insanların eline mi bıraktınız..

Bravo..

Colt'da beyinde kömür falan yok. Debriyaj motoru da yok.. Otomatik vites değil bu araç Debriyak aktivitörü mevcut. 40cm'lik bu parça oldukça nazik ve bildiğiniz manueldeki debriyaj sisteminin aynısı olan mekanizmayı aktive eder.. Titremeye sebep olması mümkün değil.. Titremenin sebebi taktırdığıınız uydurma balata olabilir.

• colt'un bu otomatikleştirilmiş manuel denilen yarı otomatikl vitesini asla tavsiye etmiyorum. aynı şekilde auris'in yarı otomatik modeli MMT2den de uzak durun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atmosphere

colt'un bu otomatikleştirilmiş manuel denilen yarı otomatikl vitesini asla tavsiye etmiyorum. aynı şekilde auris'in yarı otomatik modeli MMT2den de uzak durun

Tavsiye etmediğinize göre AMT ile ilgili yoğun tecrübeniz vardır.Sizin Colt AMT tecrübenize güvenip başta 6 yıldır AMT Colt kullanan ben ve forumda Coltundan memnun olan herkes araçlarımızı satıp Nissan Note 1.6 Visia alıyoruz. Hatta ben telefon olarak Huewai Ideos X5 kullanıyorum, onu da satıp sizin imzanızdaki iPhone 4'ü alacağım. Başka tavsiyeniz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARlŞ -- 23 Temmuz 2011; 15:01:08 >
  • quote:

colt'un bu otomatikleştirilmiş manuel denilen yarı otomatikl vitesini asla tavsiye etmiyorum. aynı şekilde auris'in yarı otomatik modeli MMT2den de uzak durun

Kullandın mı ? Neye göre tavsiye etmiyorsun ?
  • Ben bardayken burda olay cikmis:))
  • Ben imzamda bulunan urunleri ovmedim ki. Bu mantik ne alaka. Gece gece guldurdunuz eyvallah:))
  • quote:

peki ...
  • quote:

Ben imzamda bulunan urunleri ovmedim ki. Bu mantik ne alaka. Gece gece guldurdunuz eyvallah:))

İmzanızdakileri övmediğinizi biliyorum ama 2007 yılında ADAC istatistiklerine göre avrupada en sorunsuz B segmenti otomobil seçilmiş ayrıca tüm kullanıcılarının düz vitesine yeğlediği bir modeli tavsiye etmeyenin diğer seçtiği ürünlerin de bu şekilde uzun araştırma ve tecrübe sonucu seçildiğinden emin oduğum için söylüyorum. Yoksa Colt'un AMT'si ile ilgili yazdıklarınız kulaktan duyma veya rastgele yazılmış yazılar mıydı? Yok yok, böyle yapıp insanları yanıltacak değilsiniz ya vardır temeli olan bir tecrübeniz. Değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARlŞ -- 24 Temmuz 2011; 11:53:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbsc

quote:

Ben imzamda bulunan urunleri ovmedim ki. Bu mantik ne alaka. Gece gece guldurdunuz eyvallah:))

İmzanızdakileri övmediğinizi biliyorum ama 2007 yılında ADAC istatistiklerine göre avrupada en sorunsuz B segmenti otomobil seçilmiş ayrıca tüm kullanıcılarının düz vitesine yeğlediği bir modeli tavsiye etmeyenin diğer seçtiği ürünlerin de bu şekilde uzun araştırma ve tecrübe sonucu seçildiğinden emin oduğum için söylüyorum. Yoksa Colt'un AMT'si ile ilgili yazdıklarınız kulaktan duyma veya rastgele yazılmış yazılar mıydı? Yok yok, böyle yapıp insanları yanıltacak değilsiniz ya vardır temeli olan bir tecrübeniz. Değil mi?

Pc'm bozuk. Mobil giriyorum. Link veremiyorum. Profilimden, bundan onceki son mesajima bakin. Benim vermeye kastigim cevabi arkadas vermis. Sevgiler:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Pc'm bozuk. Mobil giriyorum. Link veremiyorum. Profilimden, bundan onceki son mesajima bakin. Benim vermeye kastigim cevabi arkadas vermis. Sevgiler:)

Alttaki alıntıya göre arkadaş henüz 5.000 km lik bir AMT acemisi, vitesin hangi koşullarda nasıl tepki verdiğini bilmeden kullandığından, siz ve sizin gibi AMT ile uzaktan yakından ilgisi olmayanlara yanlış bilgi veriyor. Siz de tecrübelilerin yazdıklarına değil henüz 5000 km'dir AMT Colt kullanan arkadaşın yazdığı 2 satıra inanıyorsunuz. Eğer bu arkadaş gibi acemileri dinleyerek karar verseydim 2. AMT Coltumu almazdım.

quote:

Orijinalden alıntı: Mitsubishi Colt alınır mı ?
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: phoenix1905

aracı 5.000 km'ye gelmiş bir colt sahibi olarak şunu söyleyebilirim, eğer ağırlıklı şehir için kullacaksanız ve manuel vites istiyorsanız derhal alın. bu performansı ve donanımı bu fiyata bulamazsınız. Ancak, yarı-otomatik şansızman (AMT) alacağım diyorsanız uzak durun. AMT şanzımanı hiç beğenmedim. Vites geçişleri düşük viteslerde çok sarsıntılı ve uzun sürüyor (hele bir 3'ten 2'ye vites düşürüşü varki aman allahım anlatılmaz yaşanır). ayrıca, çok sesli (DSG'ye vites geçişleri sesli diyeni allah çarpar). Gerçi bunlar tüm yarı otomatiklerin sorunu (DSG hariç).

Ama yakıt ekonomisi ş.içinde müthiş, h.içi kışın göztepe maslak arasında sabah trafiğinde 6,7 lt gösteriyordu. yazın bu 5,6 lt'ye düştü. ama uzun yolda hele araç yüklüyse fabrika verilerinin oldukça üzerinde yakıyor. geçenlerde altınoluk-İstanbul 7.2 lt gösterdi yol bilgisayarı.

Yari otomatikle ilgili Bu mesajinizi diger baslikta bana catan arkadaslar gorselerdi keske:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARlŞ -- 25 Temmuz 2011; 10:46:21 >

• Tam otomatigi varmi coltlarin ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Alttaki alıntıya göre arkadaş henüz 5.000 km lik bir AMT acemisi, vitesin hangi koşullarda nasıl tepki verdiğini bilmeden kullandığından, siz ve sizin gibi AMT ile uzaktan yakından ilgisi olmayanlara yanlış bilgi veriyor. Siz de tecrübelilerin yazdıklarına değil henüz 5000 km'dir AMT Colt kullanan arkadaşın yazdığı 2 satıra inanıyorsunuz. Eğer bu arkadaş gibi acemileri dinleyerek karar verseydim 2. AMT Coltumu almazdım.

quote:

Orijinalden alıntı: Mitsubishi Colt alınır mı ?
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: phoenix1905

aracı 5.000 km'ye gelmiş bir colt sahibi olarak şunu söyleyebilirim, eğer ağırlıklı şehir için kullacaksanız ve manuel vites istiyorsanız derhal alın. bu performansı ve donanımı bu fiyata bulamazsınız. Ancak, yarı-otomatik şansızman (AMT) alacağım diyorsanız uzak durun. AMT şanzımanı hiç beğenmedim. Vites geçişleri düşük viteslerde çok sarsıntılı ve uzun sürüyor (hele bir 3'ten 2'ye vites düşürüşü varki aman allahım anlatılmaz yaşanır). ayrıca, çok sesli (DSG'ye vites geçişleri sesli diyeni allah çarpar). Gerçi bunlar tüm yarı otomatiklerin sorunu (DSG hariç).

Ama yakıt ekonomisi ş.içinde müthiş, h.içi kışın göztepe maslak arasında sabah trafiğinde 6,7 lt gösteriyordu. yazın bu 5,6 lt'ye düştü. ama uzun yolda hele araç yüklüyse fabrika verilerinin oldukça üzerinde yakıyor. geçenlerde altınoluk-İstanbul 7.2 lt gösterdi yol bilgisayarı.

Yari otomatikle ilgili Bu mesajinizi diger baslikta bana catan arkadaslar gorselerdi keske:)

Amt şanzıman otomatikleştirilmiş manuel diye geçiyor bildiğim kadarıyla. Yakıt sarfiyatını da tam otomatiklere göre çok aşşağıda tutuyor. Arkadaşlarımda colt var ve hepsi çok memnunlar. Bende kullandım memnun kaldım. 2006 colt sahibiyim gerçekten çok memnunum.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.