Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

COLT , JAZZ , CLİO III , POLO arasında tercih

107
Cevap
0
Favori
10.465
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> COLT , JAZZ , CLİO III , POLO arasında tercih
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      304 Mesaj
      05 Nisan 2006 01:09:21
      Beyler bayanlar..
      2005 model bir Jazz buldum..
      Jazz ES..
      25000 km, fiyat 21000 YTL..(Sunroof da var, sanırım standart değil bu..)

Fiyat/performans açısındsan bi değrlendirme yapabilecek var mıdır?
      Çok makbule geçer..
      |
      |
      05 Nisan 2006 08:43:15
      Kim kimden kopya çekmiş bu durumda? Toyota Renaultdan mı renault Toyota'dan mı? Arka tasarım neredeyse birebir aynı.
      quote:

Orjinalden alıntı: likeNOother

quote:

Orjinalden alıntı: arkit

bulamassın arkadasım bakma bulsanda zaten yazacaklarını bensana soyluyorum zaten cılıo colttan carpısma testlerınde cılıo dahaıyı
      fakat ıs dızelın performansı yakıt tuketımı ıc genıslık konfor rahatlık ve kullanım zevkı yoltutusuna gelınce coltun elıne su dokemez
      ne ıstedıgını bılırsen ne alacagınıda bılırsın markalara fanatık bakmıyalım lutfen colt benım ıyıncı japon aracım ve ılk mıtsubıshı aracım yanı ben fanatık degılım senın anlıyacagım
      ha sunuda ısterımkı turkıyedekı ınsanlar yerlı uretım arac alsın ve turkıye ekonomısıne katkısı olsun ama herkezde sanırım benımgıbı dusunup ıhtıyacına gore arac alıyor
      renoultta arac cıkartırken turk ınsanını bıraz dusunup performanslı ekonomık arac cıkartsın bak kıa rıo veya huyundaı arov'a bırsey dıyormuyum adamların dızel motor teknolojısı enson jenarasyon
      aynı elstırılerımı pejo ve fordun 1.4 tdcı motorları ıcınde yapıyorum nıye adamlar nasıl osa satılıyor dıye ınsanlara hala 68 hp dızel motor satıyor fakat fokusun 1.6 motoru harıka
      vosvogendede aynı elestırılerım var adamlar hala 8 valf 102 benzınlı motorları satıyor turkıyeyde hemde dıgerlerını bosver passatta
      bız boyle marka tutargıbı araba markası tutarsak ve bılınclı tuketıcı olmazsak ne ıstedıgımızı ve fıyat mukayesesı yapmazsak
      daha cok eskı teknoojı ve ıse yaramaz motorlar ve yuksek fıyatlara arac alırız .........

arkadaşım bu testte Colt ta var zahmet ette aç oku http://www.autobild.de/test/neuwagen/artikel.php?artikel_id=10822&artikel_seite=3

Renault dizel de dünyanın en verimli motorunu üretti 2.0 16V dCi 175HP.. Ve 1.5dCi 106HP te ülkemiz şartları için aylardır test yapılıyordu.. ülkemizdeki mazot kalitesine göre 100Hp ye düşürülüp piyasaya sunuldu.. Diğer firmalar bunu yapmıyor işte.. Sen ben bilinçli insanlarız gidip güvendiğimiz yerden eurodizel alıyoruz ama herkes öyle değil işte.. Renault bunu düşünerek bi bakımdan hem kendi marka imajı ve garantiden değiştirdiği parçalar masrafı yüzünden hemde insanların zaman ve parasının kaybolmaması için hem yürüyen aksam hemde motorlar İÇİN Türkiye piyasasına girmeden önce aylarca test edip Türkiye şartlarına en ujygun şekilde piyasaya sürüyor.. Bursada fabrikada çalışanlar arkadaşlarda diyor buraya verilen Megane Sedan ile yurt dışına verilen Megane Sedanın süspansiyonları farklı.. Buradaki daha yumuşatılmış süspansiyon ve yerden 1.5-2 cm daha yüksek
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      03 Ağustos 2006 17:53:02
      colt 1.3 invite mt benim ilk arabam. alırken aşağı yukarı adı geçen bütün araçları test ettim. ve işte benim arabam dedim. tek şikayetim var 2005 modellerde jantlar alaşım değil ve çok kötü yollarda 5 kişi ile giderseniz eğiliyor:-) şanlıurfa mardin arası mesela. sanırım lastiklerin 195/20/15 olmasının da payı var bunda. diğer tüm özellikleri itibariyle ne iyi etmişim diyorum. czt almayı düşünüyorum bir kaç ay sonra. czt kullananlardan fikirlerini almak istiyorum. arabamla bütün türkiyeyi gezdim diyebilirim. nemrut, mardin hasankeyf, çamlıhemşin, maçahel. bir yıl önce aynı yolları kardeşimin fiestayla yapmıştık. arada dağlar kadar fark var. clio III ü de 2 ay kadar önce test ettim. arabamla gittim teste ve inip arabama bindim. alışkanlığın da payı var tabi ama ben arabamı üzerime tam oturan bir elbiseye benzetiyorum. bu arada colt satışlarının türkiyede ne kadar olduğunu çok merak ediyorum. çok olmadığını biliyorum ve insanımızı anlamakta zorluk çekiyorum. hani görsel bir zevke sahip değiliz ama matematik de mi bilmiyoruz.
      |
      |

• Yarbay
      7357 Mesaj
      03 Ağustos 2006 18:08:04
      bence POLO eni yi seçim ya da JAZZ diyorum ondan sonra..
      |
      |
      03 Ağustos 2006 19:01:14
      ben olsam colt alırdım..
      |
      |
      03 Ağustos 2006 19:28:07
      kolt alırsın 2.elde elinde patlar(plaka takar takmaz hem de).
      jazz ya da clio alırsın çok az düşüğüne verirsin 2.elde 0 a göre.
      Yedekparçası olmayan(yansanayiden bahsediyorum kazık servis den değil) geleceği belirsiz oto alırsın,ama alırsın 4-5 sene sonra ölü eşşek niyetine satarsın.Haaa dersen ki 4 sene keyif yaşarım o zaman tamam al.
      |
      |
      03 Ağustos 2006 20:48:58
      euro dizel olayını anlayamadım ben.türkiye deki mazot yüzünden reno beygir güçlerini düşürmüş!o zaman akaryakıt şirketleri kandırıyor bizi euro dizel diye!bence o reno nun elinde kalan dizel motorları iç piyasada eritmesi başka bişey değil!avrupaya iyi motor içeriye elinde kalan!o zaman otomobillerin üzerine güvendikleri akaryakıt şirketlerinin etiketlerini yapıştırmasınlar!
      |
      |
      23 Mayıs 2011 17:38:21
      quote:

hayal mahsulüsün karayel hayal

sevgili trabzon99 kardeşim.
      ben bir jazz sahibi olarak sana derim ki.buradaki konuşulanlara pek kulak asma.gidip içine oturmadıktan sonra,bu işi burada çözemessin.
      benim otomatik jazz elite hk.bilgi veriim ben sadece.
      yakıt tüketimi ş.içi:7.1 ş.dışı:daha şehirdışı kullanmadım ama 6 civarıdır sanırım
      donanım:Sürücü ve yolcu hava yastıkları
      Yan hava yastıkları
      ABS fren sistemi
      Ön ve arkada disk frenler
      EBD - Elektronik fren gücü dağıtımı
      Brake Assist (Fren takviyesi)
      Ön ve arkada sis farı
      Otomatik Klima
      Aliminyum alaşımlı jantlar
      Elektrik kumandalı ön ve arka camlar
      Isıtmalı ve elektrikli katlanabilir dikiz aynaları
      Dikiz aynalarda sinyaller
      Yükseklik ayarlı direksiyon kolunu
      Arkadan aydınlatmalı kadran
      EPS - Elektronik kontrollü direksiyon sistemi
      ISOFIX çocuk koltuğu sistemi
      Ön ve arkada viraj denge çubukları
      Kromaj far içi kaplama
      Siyah iç döşeme ve kapı içi kaplamalar
      Kromaj iç kapı kolları ve el freni düğmesi
      Yükseklik ayarlı ön emniyet kemerleri
      Üç noktadan bağlantılı emniyet kemerleri
      Aktif gergili ön emniyet kemerleri
      Ayarlanabilir koltuk kafalıkları
      Değişken kodlu immobilizer
      Kolay görünür VIN (Araç tanıtım numarası)
      Anahtar üzerinde uzaktan kumandalı merkezi kilit
      Merkezi kilitli yakıt deposu
      Sürücü koltuğu yükseklik ayarı
      Direksiyondan kumanda Radyo/CD çalar
      4 adet hoparlör
      Micro tavan anteni
      Elektrikli açılır cam tavan
      Bardak tutucu ve Küllük aydınlatması
      Önde ve arkada bardak tutucuları
      Bagaj lambası
      Bagaj örtüsü
      Bagajda bağlama kancaları ve yan cep
      Sürücü ve yolcu güneş siperliklerinde kapaklı aynalar
      Koltuk aralarında cepler
      Gövde renginde aynalar ve kapı kolları
      Dijital kilometre sayacı, yakıt tüketim ve dış ısı göstergesi
      Önde çift harita lambaları
      Far yükseklik ayarı
      Kapı ve bagaj açık uyarı ışığı
      Emniyet kemeri uyarı sinyali
      60:40 oranda yatan esnek arka koltuk düzeni

iç hacim:inanılmaz derecede geniş(dışardan küçük durduğuna bakma)
      bagaj:bi üst sınıftaki araçlara bile kafa tutuo bagaj hacminde bi de katlanabilir koltuklarla gerisini sen düşün
      iç dizayn döşeme:konuşmaya gerek yok.içine otur kalkamayacaksın.

+ torpido da su soğutucu ===> coltu tarif etmişşsin :D :D :D
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
üniversite
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,125
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.