Şimdi Ara

COLT , JAZZ , CLİO III , POLO arasında tercih

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
10.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Epeydir C4 , YENİ FOCUS sedan 1.6 dizel ve GOLF 5 Comfortline 1.6 fsi benzinli arasında karar vermeye uğraşıyodum( 35- 40 milyar ). Fakat ekonomik nedenlerle B sınıfına dönüş yapmak üzereyim (25-30 milyar).

B sınıfında favorilerim:

1.COLT D1-D AMT: 1.5 otomatik dizel 95 beygir. fiyat 30.000 ytl. Bence avantajları dizel yakıt tasarrufu, görünüm fena değil. Motor mercedesle ortak üretim. ses yalıtımının iyi olmadığını duyuyorum ve bagajı küçük gibi. İçinin büyüklüğü ve ferah olup olmadığını bilmiyorum. İç görünüm kalitesi nasıl bilmiyorum. İkinci elde durumu nasıl pek bilmiyorum henüz piyasada yeni sayılır.

2.JAZZ : 1.4 otomatik benzinli 83 beygir. 28.000-30.000 ytl civarı. Benzinli olmasına rağmen yakıt sarfiyatı iyi gibi (kullananlar sarfiyat konusunda bilgi ). Görünüm iyi gibi. İçi geniş ve ferah -yakıt deposunu iyi yerleştirdiklerinden. Bagaj yeterli. Otomatik vites çok kullanışlı. İçeriye biraz ses alıyo, yalıtım çok iyi değil. Kasa eskidi yakında yenilenebilir bu nedenle ikinci elde şu anda pek sorun yok ama ilerde olabilir.

3.CLİO III : Bizde piyasaya çıkmadığı için kullanıcı bilgisi henüz yok. Okuduğumuz kadarıyla 1.5 dci 80 beygir motor bunlara rakip olacak gibi. İçinin ferah olduğu, yakıt tüketiminin düşük olduğu, plastik kalitesinin önceki renolara göre daha iyi olduğu söyleniyor.

4.POLO : 1.4 dizel 80 beygir (sadece trendline donanımı var maalesef 30.000 ytl ) 1.4 benzinli 75 beygir comfortline 29.000 ytl. Sonuçta sırtını volkswagene dayadığı için marka imajı iyi , dizelin yakıt sarfiyatı düşük. ses yalıtımı iyi. plastik vs kalite hissi iyi. İkinci el durumu iyi. Donanıma fiyatı yüksek. Rakiplerinin benzer fiyata göre donanımları iyi.

5. YARİS : Görüntüsü nedense pek hoşuma gitmediği için pek incelemedim ama değerlendirilebilir.

Özellikle kullanan arkadaşlardan LÜTFEN MARKALARARASI KAVGAYA dönüştürmeden araçlar hakkında kısaca yakıt tüketimleri, donanım, kullanışlılık, iç hacim ve bagaj yeterliliği, içindeki plastik vs nin kalite durumu, motor ve yol sesinin rahatsız edip etmediği konusunda kendi değerlendirmelerinizi yazın lütfen.

Ben ve benim gibi bu araçları inceleyenlere fikir verme konusunda bilgilerinizi aktarın lütfen.

Selamlar...

• colt ele ikinci el servis ve görünüm kötü haa başta belirteyim bende 4 aydır araba bakıyorum ve aynı durumdayız kararsızlıktan hala arabasızım.
    polo ilk tercihimdi ama gidip gördümki dizelinin donanımı çok düşük ve fiyat yüksek dizel mantıgı olayı aşıyor 30 bin ytl verip boş küçük bir araca ekonomik olacak diye binebilecek kadar zengin degilim.
    jazz inan hiç bir bilgim yok ama bir ara çok hoşuma gitmiştihem sportif hemde sevimli bir havası var ama tercih seçeneklerime ben almadım sende eskidigi için alma derim
    yaris toyota oldugu ve şu anda corollanın çok tutması ve kardeşi oldugu için tercih sıralamasında yükseldi fakat satış rakamları ortada çok tercih edilmedi.
    clio 3 bende bekliyorum 4 gözle ama dizel motorun eski teknoloji kullanılıcak olması beni bozdu birde tr de satışa sunulacak versiyonları sanki kalitesiz olucakmış gibime geliyor ama bekleyip görücez ön görünümü çok hoş ama aynı duyguları arkadan görünüm için söyleyemiyecem.

şu anda kendim bile inanmıyorum ama suzuki swift çok hoşuma gitti tabiki eksileri vardır ama benim için ön kırıter olan görünümden tam not aldı çok tatlı ve sportif yaramaz bir çocuk gibi duruyor içi o kadarda dar ve sıkıcı degil bagaj küçük ama o boyuttaki araçlar için normal tek handikap yakıtdurumu sanki biraz yüksek gibi geldi.

sonuç: çok üzgünüm ama kendime oldugu gibi sanada yardımcı olamadım kısa vadede clioyu bekle öyle karar ver ...

• bence seat ibiza yada bak. donanim seviyesi hepsinden daha yuksek ve en guclu motora sahip. iyi ve kotu yonlerini, iki senedir seat ibiza kullanan biri olarak (1.4 100 hp signo), daha once seat ibiza basligi altina yazdim. onlari okursan bi fikir verebilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ars287duff

colt ele ikinci el servis ve görünüm kötü haa başta belirteyim bende 4 aydır araba bakıyorum ve aynı durumdayız kararsızlıktan hala arabasızım.
    polo ilk tercihimdi ama gidip gördümki dizelinin donanımı çok düşük ve fiyat yüksek dizel mantıgı olayı aşıyor 30 bin ytl verip boş küçük bir araca ekonomik olacak diye binebilecek kadar zengin degilim.
    jazz inan hiç bir bilgim yok ama bir ara çok hoşuma gitmiştihem sportif hemde sevimli bir havası var ama tercih seçeneklerime ben almadım sende eskidigi için alma derim
    yaris toyota oldugu ve şu anda corollanın çok tutması ve kardeşi oldugu için tercih sıralamasında yükseldi fakat satış rakamları ortada çok tercih edilmedi.
    clio 3 bende bekliyorum 4 gözle ama dizel motorun eski teknoloji kullanılıcak olması beni bozdu birde tr de satışa sunulacak versiyonları sanki kalitesiz olucakmış gibime geliyor ama bekleyip görücez ön görünümü çok hoş ama aynı duyguları arkadan görünüm için söyleyemiyecem.

şu anda kendim bile inanmıyorum ama suzuki swift çok hoşuma gitti tabiki eksileri vardır ama benim için ön kırıter olan görünümden tam not aldı çok tatlı ve sportif yaramaz bir çocuk gibi duruyor içi o kadarda dar ve sıkıcı degil bagaj küçük ama o boyuttaki araçlar için normal tek handikap yakıtdurumu sanki biraz yüksek gibi geldi.

sonuç: çok üzgünüm ama kendime oldugu gibi sanada yardımcı olamadım kısa vadede clioyu bekle öyle karar ver ...

Ars belliki benzer özelliklerde araç arıyoruz. bilgiler için sağol. bende clio III ü merak ediyorum. Aslında clio III ün avrupada satılan 105 beygirlik motorlusu çok iyi ama türkiyede satışasunulup sunulmayacağını bilmiyorum. en azında başlangıçta çıkmıyacak.

Yinede jazz ı bir incele derim.

selamlar..

• jazz veya clio 3 düşünürüm ben olsam. polo iyi de pahalı baz modelinde abs bile yok onları ekletince de fiyat c sınıfına yaklaşıyor. colt zaten düşünmem ikinci el servis sorunları.
  • dediğim gibi fırsatıl olmadı jazz için belkide bulundugum ilde honda bayiinin kapanmış olması ve öncedende çok zayıf oluşu beni etkilemiş olabilir.
    ama bende sana swift i bi ara test etmmeni tavsiye ederim...
  • Paranı çöpe atma,
    Yaris d-4d al kardeşim, hem yakışta hem performansta iyi bir araç
    şu anda yok satıyor...bir kere de alıcı gözü ile bak..
    iyice bir iincele tipini beğenmediğin konusuna bir şey diyemeyeceğim, zevkine karışmaam, bizim burada polo'da var jazz da ama kimse benim araca baktığı kadar onlarla ilgilenmiyor, kafalar kopacak, bir kere poloda daha heybetli ve geniş bir araç, yol tutuşunu ve viraj performansını bir kere dene başka araca zaten bakmazsın. Dün Türkiye'nin en virajlı younda Anamur-silifke arasında denedim,
    yaklaşan araç olmadı, bu araç rampada uçuyor........

• caganh yaris D4-D şehir içi şehir dışı 100 km de kaç litre yakıyor. içinin genişliği ve kalitesi nasıl . bilgi verirmisin. ayrıca artılarını ve eksilerini...
  • arakadaş lar ben clt kullanıcıyım bir o kadar da aracımın kalitesinde memnunum şunu belirmek isterim mitsubishi türkiyede sabancının sadece toyotaya önem vermesinden geri kalıyor.
    şunki araba firmalarına teknoloji satan bir firma olduğunu kimse bilmez (motor şanzıman)
    servisi hemen hemen her ilde var ancak binek değil ancak istanbuldakiler harika şünkü diğer servislerle karşılaştırıldı bizzat başka arkadaşlar tarafıdan

gelellim aracı tek dezavantaji motor sesi okar oda polo,jazz ile aynı ölçülmüştür.
    çok rahatsız ederse ziebart yaptır sonuç gözle

ayrıyeten altın direksiyon ödülü bir aracı türkiyede kötü diye lanse etmeleri çok ahlai gelmiyor
    her arabanın ii kötü yönleri vardır !!!!!!!!

ayrıca parça fiyatları çok uygundur. Diğer mitsularla arasında %50 parça fiyatı uygun ona emin olabilirsin

PERFORMANS
    JAZZ DAN ÜSTÜN, POLODAN ÜSTÜN 1,3 95 HP ,1,5 95HP
    BENİM ARABAMA DAHA KAFA TUTAN OLMADI MAAAALESEF 1,3 95 HP

ÇÜNKÜ OOOOO BİR EVOOOOOOO KARDEŞİDİR.

İÇİ HEPSİNDE GENİŞ BU KONUDADA AVRUPANIN BİR DERGİSİNDE İÇİ SINIFINDA ÇOK ARAÇLAR İÇİNDE ÖDÜL ALMIŞTIR.

TERCİH SENİN BİN KULLAN

• birde 4-4d ile araç gerçekten çok başarılı olmuş
    galiba ncap tanda 5 almış.

sonuçta yaris 2 ilkindeki başarısını daimi etmeyi ilke edinmiş.....
    ama polo dizel de rahatlık ve konforda iyi....
    quote:

Orjinalden alıntı: caganh

Paranı çöpe atma,
    Yaris d-4d al kardeşim, hem yakışta hem performansta iyi bir araç
    şu anda yok satıyor...bir kere de alıcı gözü ile bak..
    iyice bir iincele tipini beğenmediğin konusuna bir şey diyemeyeceğim, zevkine karışmaam, bizim burada polo'da var jazz da ama kimse benim araca baktığı kadar onlarla ilgilenmiyor, kafalar kopacak, bir kere poloda daha heybetli ve geniş bir araç, yol tutuşunu ve viraj performansını bir kere dene başka araca zaten bakmazsın. Dün Türkiye'nin en virajlı younda Anamur-silifke arasında denedim,
    yaklaşan araç olmadı, bu araç rampada uçuyor........

• karayel senin araç benzinli herhalde. 100 km de kaç litre yakıyor. yalnız ben colt alırsam 1.5 dizel düşünüyorum. içinin malzeme kalitesi için ne dersin diğerlerine göre.

selamlar....
  • Bence de Colt en güzeli. Dizel otomatik olanı iyi bir tercih olabilir. Performanslı, ekonomik ve otomatik rahatlığı Ayrıca iç mekanı çok güzel, ilginç bir tasarımı var. Hiç binmedim, görmedim ama içi büyük deniyor. Ayrıca farklı, herkeste yok. Alır 3-4 yıl kullanırım dersen Colt
  • arkadaşım dizelinin şuan piyasadaki en hızlı en çevik dizel olduğunu ve ekonomisi hakkında da
    kullananlar var çok memnunlarmış
    4,5-5 arası ortalama bildiğim kadarıyla iç malzeme kalitesi güzel ben memnunum içine bin hayran kalacaksın çok dinamik bir iç dizaynı var.

benimki şehir içi 180 bin yakıyor haberiniz olsun 1,5 95 bg ve benzinli

AYRICA DİZEL OTOMATİK VE 6 VİTES DİKKAT ŞANIZIMANI BMW İÇİN ÜRETİM YAPAN FİRMA TARAFINDAN ÜRETİLMİŞTİR.
    VALLA ARACIN BAGAJI 220LT ANCAK İÇİ ÇOK GENİŞ 95KG 1,85 BOYUM VAR ANCAK ÇOK RAHAT EDİYORUM TAVANLA BAŞIM ARASINDA BİR KARIŞ MESAFE VAR.
    AYRICA KLUBÜMÜZ VAR VE ÇOK FAALİZ COLT CULAR OLARAK
  • Colt içeri çok ses alıyomu kullanan arkadaşlar. listede en başta colt var ama yeterli bilgi sahibi değiliz bu konuda . colt sahipleri yazsın birazda öğrenelim....
  • İkinci eli,parça fiyatı,servisi ni işn içine katarsam clioIII.Tipide çok hoş bence
  • Bende buna benzer bir başlık açmıştım. Sorunum! hala çözülemedi. Umarım siz biran önce karar verirsiniz.

Bunların hepsini ve daha da fazlasını bütün detaylarıyla inceledim, karşılaştırdım. Bu sınıfta söylediğin kriterleri en iyi karşılayan iki araç var. Jazz elite, Yaris d-4d. Yaris tekerlek farkıyla önde gibi ama eşit sayılırlar. Yarisin avantajı dizel ve ekonomik olması ancak pahalı. Jazz ise kalite ve iç dizayn konusunda avantajlı.

Tabi size akıl veriyorum ama ben hala 99 civic'e biniyorum. Sağlık sorunları nedeniyle arabanın koltuğuna binbir dertle oturuyorum. (herhalde 99 civic en alçak! arabadır)

Benim kararım ise şu: suzuki SX4'ün Türkiyeye gelmesini bekliycem sanırım:)
    http://www.channel4.com/4car/feature/preview/2005/suzuki-sx4/sx4-2.html

• trabzon99 hayırlısıyla kazasız belasız binebileceğin arabanı al sana bi kurban topiği açalım

umarım tanıdın beni..
  • tanıdım emre tanıdım. ekonomik nedenlerle şimdilik bir alt sınıfta araştırmaya devam ediyorum. zaten bu forumu 2 aydır takip ediyorum ve habire karar değiştiriyom valla. bir dezavantajım daha var araçları şimdilik yakından görme ve test etme şansım yok. test edebilsem tabii ki daha kolay karar verirdim. test edemiyom çünkü şu anda bakü de çalışıyorum ve burda o modellerin çoğu yok maalesef.

selamlar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: trabzon99

tanıdım emre tanıdım. ekonomik nedenlerle şimdilik bir alt sınıfta araştırmaya devam ediyorum. zaten bu forumu 2 aydır takip ediyorum ve habire karar değiştiriyom valla. bir dezavantajım daha var araçları şimdilik yakından görme ve test etme şansım yok. test edebilsem tabii ki daha kolay karar verirdim. test edemiyom çünkü şu anda bakü de çalışıyorum ve burda o modellerin çoğu yok maalesef.

selamlar...

içine oturup bakmak gerçekten çok farklı.
    mümkünse içine oturup direksiyonu tutmadan karar verme.
    bir de forumda herkesin kendi düşüncesi farklı olduğundan kafan karışabilir,ki kesin karışıyordur.

donanım+yakıt tüketimi+servis masrafları+ 2,el performansı + vergi avantajı + motor performansı(teknoloji açısından ve performansta çok geri kalmamalı) / fiyat = senin için ne kadar büyükse onu al..

• Pahallı deyip geçmeden bir kere alıcı gözüyle bakın inceleyin Yarisi derim Yaklaşık 3 ay deliler gibi araştııdıktan sonra Yaris de karar kıldım.Yaris Polodan da Fiestandan da ucuz.Ben pişman değilim 200 küsur kilo farkı olan corollada kullanılan D4D motor Yarise tam bir GTİ havası veriyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.