Şimdi Ara

COLT almayı düşünüyorum (İSTİYORUM :) Birkaç Sorum Var

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
2.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Forumumuzdaki Colt ana konusunu da takip ettim, yorumları da bir süredir okuyorum. otomatik vites modellerinden almak istedim ve geçenlerde bir arabayı da test etme şansım oldu, almaya karar verdim fakat ekspertiz aşamasında arabada fazladan boya problemi çıktı, almaktan vazgeçtik.

Denediğim kadarıyla araba hoşuma gitti. Kimi piyasası yok, kimisi de alan memnun satışı az diyor ve sonuçta sebep ne olursa olsun özellikle Ankara'da temin etmek zor.

Merak ettiğim, başka şehirlerden de araba arasam mı? Colt için git-gel değermi? Plaka değişimi falan ne kadara malolur? 2006-2008 modeller için temiz- kazasız fiyatları ortalama nedir? Bazı modeller 2 bazılar 4 hava yastıklı falan. Fakat satışlarda hepsi 1.3 invite diye geçiyor. Bu ayrımı isimlerden fark edemezmiyim.

Lütfen arabalarla ilgili internet sitelerindeki satış linklerini göstererek cevap yazmayın. sadece kendi colt kullanan arkadaşların yorumlarını, tavsiyelerini bekliyorum.

şimdiden teşekkürler.

• 1.3 invite'lar pek opsyon sahibi arabalar değil... 2 airbag yazan bilgisizliğinden yazıyordur muhtemelen :) onun dışında ben alırken söylenenler:
    -tek kapı alma, satamazsın...
    -kırmızı alma, satamazsın...
    -colt alma, satamazsın...

kısaca cevap: arabayı satmak için almıyorum, binmek için alıyorum...
    sonuç: arabam kırmızı colt cz3 :))

ayrıca amt şanzıman hakkında vale bir arkadaşın yorumu: hiçbir amt araç coltlar kadar güzel atmıyor vitesi..
  • colt aracın ikinci eli yok doğrudur;), 15 kişi istiyor ama araç bulamıyorum
    Varsa tanıdığınız bildiğinizde temiz colt nakit alıyoruz valla
  • Galericiler ağızlarına sakız yapmış şu aracın piyasası yok, bunun ki yok şeklinde yakından takip ettikleri yok. çoğusu kendi sattıkları araçlara odaklanmışlar. kimi toyotacı, kimi hondacı vb.Başka araçlarla ilgilenmiyorlar bile önceden bir tanıdıkları 5 sene önce 2.el colt almıştır ve satamamıştır ondan öyle söylüyor muhtemelen.Ben 3 ay bir tanıdığıma aradım 17-18bin tl arası patlak(kaza geçirmiş,airbagleri açılmış,3parça boyalı vb.) olmayan colt bulamadım.
  • Şu anda B segmentinde colt un özelliklerine yakın bir kaç araç var.Bunlar bence Honda jazz,note,micra olabilir bunların dışında getz i bu araçla aynı kategoriye sokmayın bile.Bu 4 aracın içinde en seri olan araç colttur ve yakıt tüketiminde olsun kullanım ergonomisinde olsun biniciyi tatmin edecek düzeydedir.Kullanıcılar araçlarıyla aralarında sempatik bir bağ oluşturabilmektedir.Sanırım hepsinden önemliside bu olsa gerek.
  • Bence f/p olarak colta en yakın rakip İ20 gibi geliyor bana...
  • yorumlarınız için teşekkür ederim. Hala COLT arıyorum ve umarım yakın zamanda bulabilirim yoksa fikrim değişecek gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyahbalik

yorumlarınız için teşekkür ederim. Hala COLT arıyorum ve umarım yakın zamanda bulabilirim yoksa fikrim değişecek gibi

il dışına gitmen senin için çok sorun olmayacaksa plaka filan pahalı değil.
    ben eylül ayında ruhsat artı plakayı 180 liraya yaptyırdım. ama alma niyeti ile gitmen lazım. yoksa yol parası vs haybeye gider.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caramurat

colt aracın ikinci eli yok doğrudur;), 15 kişi istiyor ama araç bulamıyorum
    Varsa tanıdığınız bildiğinizde temiz colt nakit alıyoruz valla

al benden de o kadar

temiz bi colt buldum mu alacam ama bu-la-mı-yo-rum...

hakkaten 2.eli YOK
  • bu sabah bir ilan buldum galeriden (ANK) "şu an bakan biri var, öğleden sonra tekrar arayın" dediler . Aradım Satılmış, ne hız yahu

Diğer iller konusunda da pek güvenemiyorum. O şehirde Tanıdık olmuyor ki gidip önceden benim adıma arabaya baksın, Şahıstan kesin bilgi almam lazım ama ne kadar güvenilir işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyahbalik -- 12 Şubat 2010; 14:28:35 >
  • quote:

bu sabah bir ilan buldum galeriden (ANK) "şu an bakan biri var, öğleden sonra tekrar arayın" dediler . Aradım Satılmış, ne hız yahu

Diğer iller konusunda da pek güvenemiyorum. O şehirde Tanıdık olmuyor ki gidip önceden benim adıma arabaya baksın, Şahıstan kesin bilgi almam lazım ama ne kadar güvenilir işte.

Coltun 2.eli bu yüzden yok :)...arkadaşım Antalyadan gözünü kesen bir ilan olursa yardımcı olmaya çalışırım...gönlünce olsun...
  • quote:

bu sabah bir ilan buldum galeriden (ANK) "şu an bakan biri var, öğleden sonra tekrar arayın" dediler . Aradım Satılmış, ne hız yahu

Aynısı başıma gelmişti, İZmitte bir araba vardı ve ilanın ertesi günü aramıştım da başkası bakıyor öğleden sonra arayın demişti.. ardından da satılmıştı. Kendi aracım da 18 saat falan durdu ben kaptım :) Galeri kapora vermiş ama adam yine de bana sattı..

Allah razı olsun :)

• Arkadaşlar merhaba.
    Ev almak istediğim için aracımı satmayı düşünüyorum.
    2009 Model 17.300 km'de,kaza-boya-değişen vs yok,Landi-Renzo LPG kiti(geçen ay taktırdım),15bin Bakımından yeni çıkmış,hatay plaka(araç iskenderun'da),beyaz..
    23.750 TL.
    İlgilenenlere duyurulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drmert -- 12 Şubat 2010; 22:43:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bacey

Coltun 2.eli bu yüzden yok :)...arkadaşım Antalyadan gözünü kesen bir ilan olursa yardımcı olmaya çalışırım...gönlünce olsun...

Teşekkür ederim.

İlanları incelerken aklım çok karışıyor. Invite, Instyle ayrımını tam yapamıyorum. Bazı ilanlar neredeyse aynı özellikleri yazmış. Biri invite, biri instyle . Tipleri dahi aynı. Fark ne? Hatta instyle olup park sensörsüz araba da var.Çoğunda xenon far var, Hatta ilanlardan sadece birinde ön far yıkama bile gördüm....Genelde baktıklarım 2005-2006-2007 model (fiyatlar aynı neredeyse, yeni tarihli daha cazip geliyor tabi) acaba yıllara göre mi fark var?

Umarım yakın zamanda alır ve Forumumuz Mitsubishi sayfasının uzun soluklu kullanıcılarından biri olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyahbalik -- 13 Şubat 2010; 0:11:58 >

• Araç motor ve şase numarası öğrenilmesi halinde yetkili servislerdeki bakım tarihleri ve servise gitme sebebi, araçta yetkili serviste yapılan işlemler öğrenilebiliyor. Şehir dışında bile olsa önce sistemden sorgulattırıp gitmek daha garnti olur
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.