Şimdi Ara

Çoklu işlem- iş ve ofis için bilgisayar tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ofis bilgisayarı olarak bilgisayar toplamak istiyorum. Kasa istiyorum 2-3 tane lcd ile kullanmak istiyorum.

Öncelikle e ticaret işiyle uğraşıyorum gün için 10-12 saat. İnternet üstünden çalışıyorum bazen 30 40 tane sekme açmak zorunda kalıyorum.
    Yanyana 2 veya 3 tane lcd ile bu işimi ilerletmek için bilgisayar toplayacağım.

Sadece kasa için bütçem 2000-2500 tl daha uygun olursa daha iyi olur.
    Elimde sıfır geforce GT 730 (2gb) ekran kartım var o yüzden ekran kartı almayacağım bunu kullanacağım.

Hiç bir şekilde oyun falan oynamıcam gün içinde iş ile uğraşıcam. Akşamları da dizi ve film izlerim yani başka extra bir şey yok.

Araştırdığım kadarıyla şunları düşünüyorum ;

İşlemci : Ryzen 3 1200 veya Ryzen 5 2600
    Ana kart : Gigabyte B450M veya Asrock B450M hdv r4.0
    Ram : Corsair 8 gb 3000 ghz (1 ay sonra falan yanına 1 tane daha 8 alırım)
    SSD : Toshiba SSD 240 GB
    KASA : Frisby fc 9280
    POWER : Corsair 550 w

HDD : Sonra alacağım.

Şuan için düşüncülerim bu yönde Ryzen 3 1200 için çok kötü iş görmez dediler ondan ryzen 5 2600 seçeneğini ekledim. Bana göre kasa ne kadar uygun olursa o kadar iyi. Çünkü home ofis tarzında ortam kuracağım için daha çok giderlerim olacak.

Fikirlerinize açığım ne yapmalıyım? Neler almalıyım sizce? HDD ve 2. Ram'i daha sonra ekleyeceğim başka bana 1 tane ssd yeter.

Şimdiden Teşekkür ederim :)

• Ryzen 5 2600 daha iyi olur
    1200 ile kıyaslanmaz

2-3 monitör ile gt 730 sorun çıkarabilir
  • Arkadaşa da katkı olur diye bir kaç şeyde ben sorayım.

Daha yüksek bütçe düşünülse çok işlem için Hangi işlemci anakart ram öneririsiniz. 3 monitör ullanımı için hangi ekran kartı yeterli olur.

2 kademe söylerseniz sevinirim. yani R5 3200 daha iyi olsun dersen r7 ... model falan diye

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Hopeless

Arkadaşa da katkı olur diye bir kaç şeyde ben sorayım.

Daha yüksek bütçe düşünülse çok işlem için Hangi işlemci anakart ram öneririsiniz. 3 monitör ullanımı için hangi ekran kartı yeterli olur.

2 kademe söylerseniz sevinirim. yani R5 3200 daha iyi olsun dersen r7 ... model falan diye

Teşekkürler
    bütçe durumuna göre sırasıyla
    işlemci 2600 3600 3700X
    ekran kartı RX 580 8gb 1660 1660Tİ RX 5700
  • Cevap için teşekkürler.

Çok işlemlerde Ryzen diyorsunuz yani intel bir tık geri de kalıyor değil mi (Fan kapışması gelmesinde...) Bunlara yakın Intel tavsiyeniz ne olur.

Bu arada 2 şey daha sorayım
    1- Çoklu işlemden kasıt 10-15 program açık, chorema da 20-30 sekme açık şeklinde mi oluyor başka bir şekilde birşey mi kastediliyor

2- Ekran kartı o kadar yüksek olmasının sebebi 3 ekran bağlanabilmesi mi yani sonuçta windows üzerinde genelde işlem yapılacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Hopeless -- 4 Eylül 2019; 10:12:32 >
  • r5 250 işini görün ben CAD(netcad microstation autocad arcgis gibi ağır cad programları) programların çoğu açık fire fox 5-6 sekme chrome 10 sekme müzik outlook excel word açık 2 monitör iş yerinde 7700 r5 230 ekran kartı :)) gayet iş görüyor bazen tıkanma yapsa da ekranlarda

Tavsiyem

Çoklu işlem- iş ve ofis için bilgisayar tavsiyesi

2. el 1050 de alanılırsınız 1030 ve 710 larda 3 ekranda proplem yaşana bileceği söylenmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakuzza0092 -- 4 Eylül 2019; 11:53:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Hopeless

Cevap için teşekkürler.

Çok işlemlerde Ryzen diyorsunuz yani intel bir tık geri de kalıyor değil mi (Fan kapışması gelmesinde...) Bunlara yakın Intel tavsiyeniz ne olur.

Bu arada 2 şey daha sorayım
    1- Çoklu işlemden kasıt 10-15 program açık, chorema da 20-30 sekme açık şeklinde mi oluyor başka bir şekilde birşey mi kastediliyor

2- Ekran kartı o kadar yüksek olmasının sebebi 3 ekran bağlanabilmesi mi yani sonuçta windows üzerinde genelde işlem yapılacak?
    1 soru çok iş parçacıklı uygulama (çoklu görev) şeklinde oluyor render gibi
    programın açık olması önemli değil her iş parçacığı (çekirdek/threaad) bir görev yapar biri sekme açarken biri word belgesi açar
    2 soru evet

intel işlemci de alırsın
    çok iş parçacıklı uygulama (çoklu görev) yı
    AMD işlemciler iş parçacığı fazla olduğu için hızlı yapar

ryzen 5 lerin İ5
    ryzen 7 İ7
    alternatif olabilir

• https://www.teknobiyotik.com/teknobiyotik-e1-intel-i3-9100f-3-6ghz-rx570-4gb-8gb-ram-240gb-ssd-oyuncu-bilgisayari.html
    kasa psı değişip şöyle bi şeyde bakabilirsiniz 1200 ryzen falan alacaksanız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.